Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

Sunnysmile--->gratulacje:)))))) Jotka-->wiesz, chyba zrobie dokladnie tak jak mowisz. Popraosze babke o rade, bo \"przeciez matka powinnna wiedziec jak postepowac z corka\" ;) Mam jeszcze pytanko do wszystkich jezykowcow. Dzis dostalysmy wiadomosc, ze od wrzesnia nauczyciele j.obcych maja obowiazek prowadzic portfolio ucznia- szkolenie na ten temat bedzie w pazdierniku. Czy ktoras z Was wie, czym to sie je? Noa przede wszystkim- kto nalozyl na nas taki obowiazek???? Pozdrawiam jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Jotka Rzeczywiscie, taki test jest krzywdzacy dla polowy klasy, o czym zreszta wspomnialam na lekcji, ale trudno. Moze ci lepsi uczniowie beda pilnowac kolegow, aby sie grzecznie zachowywali (za moich czasow w podstawowce cos takiego by nie przeszlo, ale tu, wyglada na to, ze dziala). Sprobowac zawsze warto. -> Annia Wspolczuje, takie chamskie odzywki tylko podnosza cisnienie krwi, a najgorsze ze nic nie mozna zrobic w takiej sytuacji. Portfolio ucznia?? A co to takiego? Ci, ktorzy to wymyslili, chyba oszaleli. -> Synnysmile, jeszcze raz gratuluje (nawet nie wiesz jak chcialabym byc na Twoim miejscu :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszke pogrzebalam juz w internecie na temat tego portfolio i w sumie na kazdej stronce znajduje inne wersje. W jednej jest to segregator, ktorzy uczniowie prowadza zamiast zeszytu. Segregator jest podzielony na przegrodki: gramatyka, slownictwo itd i wlansie tam uczen zamieszcza informacje z lekcji. Szok. W drugiej wersji znalazlam, ze portfolio jezykowe to ksiazeczka (oczywscie do kupienia) jednakowa dla calej Unii Europejskiej, w ktorej uczniowie zapisuja swoje postepy w nauce jezyka. Taka ksiazeczke moga pokazac pozniej w nowej szkole i nauczycielka bedzie w stanie ocenic na jakim poziomie jest dziecko. Hiehie. Ciekawe jaka wersja pojawi sie na tym szkoleniu. Bede meldowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszke pogrzebalam juz w internecie na temat tego portfolio i w sumie na kazdej stronce znajduje inne wersje. W jednej jest to segregator, ktorzy uczniowie prowadza zamiast zeszytu. Segregator jest podzielony na przegrodki: gramatyka, slownictwo itd i wlansie tam uczen zamieszcza informacje z lekcji. Szok. W drugiej wersji znalazlam, ze portfolio jezykowe to ksiazeczka (oczywscie do kupienia) jednakowa dla calej Unii Europejskiej, w ktorej uczniowie zapisuja swoje postepy w nauce jezyka. Taka ksiazeczke moga pokazac pozniej w nowej szkole i nauczycielka bedzie w stanie ocenic na jakim poziomie jest dziecko. Hiehie. Ciekawe jaka wersja pojawi sie na tym szkoleniu. Bede meldowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja- po pierwsze wybaczcie ta powtorke wyzej:) Chcialam jesczez tylko dodac, ze ta lekcja z Martusia podniosla mnie nawet na duchu, gdyz cala reszta klasy zachowala sie SUPER. Klasa zgodnie kazala Marcie sie zamknac, stwierdzili, ze przegiela, a z pierwszych lawek dolatywaly mnie komantarze typu\" Boze, jaka wiesniara\". Ja wsumie nie mialam nic do dodania, oprocz wezwania mamusi oczywiscie:) Jzu Was dzis nie bede zameczala :) (moj chlop w pracy wiec nie mialam sie przed kim wygadac- wybaczcie kobiety:) Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotkaa
Coś o portfolio: http://www.codn.edu.pl/portfolio/index.asp?plik=portfolio_cotojest http://www.jezyki.oswiata.org.pl/tekst.php?n=1&m=33&strona=portfolio Niewiele o tym wiem, ale z tego co przeczytałam wynika, że to coś w rodzaju zapisu własnych postępów ucznia.... Oczywiście - jest płatne :( Ale gdzieś doczytałam, że nie jest obligatoryjne... No i dobrze, większość uczniów mojej szkoły nie poradziłaby sobie ze zrozumieniem, o co w tym wszystkim chodzi. Smutne.... U nas też będzie szkolenie na ten temat w październiku. Pewnie się wybiorę. Hmmm, zobaczymy co to za diabeł. Pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, platne. Wlasnie dlatego oburzyl mnie zapis w informacji o szkoleniu, ze portfolio jest obowiazkowe. Rodzice chyba mnie ukamieniuja, gdy powiem, ze musza zakupic jeszcze jedna ksiazke. Poza tym jakos nie jestm przekonana by uczen klasy podstawowej lub gimnazjum potrafil samodzielnie i obiektywnie ocenic stan swojej wiedzy. No ale poczekajmy do szkolenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunnysmile ----> gratulacje :D :D :D :D to kiedy wyruszasz na ulice ???? Co do portfolio. To są dwie cienkie książeczki, kosztują razem 15 złotych. Są np. dla dzieci w wieku od 10 -15 lat. Też się doczytałam,że to nie jest obligatoryjne, że dopiero od 2006 roku ma być obowiązkowe. Ale dzięki, uważam,że to powinno być dla chętnych uczniów, a nie dla wszystkich. Pożyjemy, zobaczymy zresztą. Jestem dziś po zebraniu. Te moje łebki ( V klasa) zaczynają dostawać różki. Papieroski, podbieranie rodzicom kasy, nieżle nie? A takie to były grzeczne dzieciaczki rok temu. Mam o czym mysleć. Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie :D Kochane, zdałam za 3 razem dopiero :D pierwsze mialam oblany plac (wstyd się przyznać ale już na łuku zakończyłam egzamin ;) ) , drugi raz to oblałam miasto, a trzeci raz zdałam :D:D:D:D:D Dzięki za gratulacje!!! Na drogi wyrusze jak odbiore prawko czyli za jakies 3 tygodnie i na początek chce jeździc pod okiem chlopaka, bo niestety ale w ciągu tych 20 godz. na kursie i 7 które dokupiłam w miedzyczasie, nie czuje się wciąż pewnie w aucie :O no cóż, umiem jeździć ale boje sie sama. wole jak on będzie na początku siedział obok mnie :D Tylko teraz skończy mi się moje beztroskie życie, bo będę musiała robić za \"łosia\" jak my to nazywamy: czyli prowadzić wtedy kiedy on będzie chciał sobie coś wypić ;) hihihi :D Oki dość tego. Co do portfolio, dostałam info o tym z wydawnictwa Oxford, przy zamawianiu książek, ale szczerze mówiąc nie przeglądałam tego, bo wydało mi sie to jakies dziwne jak zaczełam to czytać i poprostu odłożyłam to na półke. A z tego co mówicie, to ja dalej nie widze sensu zakładania portfolio językowego! Zobaczymy co Oxford będzie o tym pisał i czy będzie szkolenie na ten temat. Może wtedy dowiem się więcej i poznam sens tego. Dobranoc Kochane, śpijcie dobrze a jutro życzę wam spokojnej pracy 🌻 🌻 👄 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! straszna pogoda :( piszę do Was z prosbą.. ma może któraś z Was jakiś fajny scenariusz akademii na 11go listopada? Dziś się dowiedziałam, że to moja działka.. :( na dodatek Dyrektor dodał, że byłoby super, gdyby to nie był taki \"normalny\" scenariusz.. jesli ktoś ma cos fajnego i mógłby się tym podizelić, to z góry dziekuję! Pozdrowionka dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooo! trzecia strona, nooo nieeee! wybywam dziś na cały dzień... z dzieciakami, oczywiście...... zamiast być w domu o 12.30, będę po 18.00... echhh! ale może będzie fajnie? pozdrawiam Ciało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znów cisza? A, pewnie teraz siedzicie i relaskujecie się po tygodniu pracy, tak? :) Odpoczywajcie dużo :) 🌻 👄 Pozdrówka dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do wszystkich anglistek i językowców o kółko językowe. Od października będę w szkole prowadziła kółko językowe, zastanawiam się jednak jak to ma wyglądać. Skąd brać materiały? Mam troche swoich, troche z netu. Nie chce by kółko to było miejsce tłumaczenia gramatyki, bo jednoczesnie będą tam klasy 4-6, więc to sie nie sprawdzi. Ale : skąd bierzecie jakieś scenki, przedstawienia? Pomysły na kółko? Opowiedzcie o kółku , które prowadzicie, jak ono wygląda. Dzieki z góry za odpowiedzi. Pozdrówka dla wszystkich🌻 spokojnego weekendu 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina24
Witam wszystkich belfrów 🖐️ Ja jestem nauczycielka języka polskiego w szkole ponadgimnazjalnej i proszę o pomoc: POTRZEBUJĘ SCENARIUSZA NA DZIEŃ NAUCZYCIELA < hohoho teraz to dzień Edukacji Narodowej> Chciałabym wystawić coś śmiesznego, co spodobałoby się nie tylko nauczycielom, ale i uczniom i wcale nie musi byc związane z tematem. Proszę o pomoc!!!!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, relaksujemy sie:)) Sunnysmile--> a masz mozliwsoc prowadzenia tych zajec w pracowni informatycznej? ja w zeszlym roku prowadzilam kolko praktycznie zawsze z komputerem. Dzieci zainteresowane gramatyka, cwiczeniami pracowaly z programami multimadialnymi do j.niemieckiego, z reszta robilam stronke internetowa podswiecona jezykowi niemieckiemu. A teraz wylaczam kompa i ide sie relaksowac z ksiazka:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was po długiej nieobecności (jakieś 3 strony naszego topiku :D) Pewnie niewiele osób mnie pamięta... zniknęłam, bo zapracowałam się :D:D:D:D Pozdrawiam wszystkich jednak cieplutko i przesyłam pozytywną energię na nowy tydzień;) Już prawie miesiąc pracy za nami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend bardzo szybko mija, nawet nie wiadomo kiedy. Na szczescie z medycyna pracy juz wszystko zalatwione, mam spokoj na 4 lata. Plan wynikowy jest w trakcie opracowywania, mam nadzieje ze zdarze do konca tyg. Kroi mi sie dodatkowa praca - nauka j. ang. dzieci w przedszkolach. Jesli mi sie to spodoba to od 1 pazdziernika bede miec kilka grup (wtorki i piatki). Trzymajcie kciuki za powodzenie tej akcji :-)) Pozdrawiam i zycze milego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend bardzo szybko mija, nawet nie wiadomo kiedy. Na szczescie z medycyna pracy juz wszystko zalatwione, mam spokoj na 4 lata. Plan wynikowy jest w trakcie opracowywania, mam nadzieje ze zdarze do konca tyg. Kroi mi sie dodatkowa praca - nauka j. ang. dzieci w przedszkolach. Jesli mi sie to spodoba to od 1 pazdziernika bede miec kilka grup (wtorki i piatki). Trzymajcie kciuki za powodzenie tej akcji :-)) Pozdrawiam i zycze milego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helloł! I znowu spadamy :( To chyba szósta stronka (pewna w tym zasługa niejakiego/niejakiej ciupagi, hmmm...) Odebrałam dzisiaj akt nadania (mianowanie)... Wynudziłam się (gadki-szmatki), wymarzłam (wielka, zimna aula), wymęczyłam (kto wymyślił sukienki???) podpisałam co trzeba, dygnęłam z gracją przed jednym panem i do domciu. Ufff! A teraz zabieram się do roboty (sprawdzanie kartkówek + różne inne ciekawe rzeczy) Pozdrawiam Ciało Pedagogiczne serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Miałam spore problemy z komputerem, dlatego nie było mnie parę dni. Wyobraźcie sobie, że zaniosłam go do \"serwisu\" i wykasowali mi wszystko, by na nowo zainstalować programy. I żeby mi debil jedne powiedził, że tak muszą zrobić, to powgrywałabym resztę dokumentów na dyskietki. I w sobotę przeżyłam szok, gdy zobaczyłam wyczyszczony dysk. Wyobrażacie to sobie???? Co za cholerne patałachy z tych niby informatyków!!!! Przecież ja nie muszę wiedzieć wszystkiego, zanosząc kompa do naprawy. Dziś już doszłam do siebie po tym wszystkim, ale moja wiara w ludzi mocno się nadwątliła :( Jotka ---> gratulacje. Też w tym roku coś takiego odbierałam, na szczęście długo nie trwało. A mielismy to w dzień rozpoczęcia roku szkolnego. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> jotka Gratuluje ;-) -> Kigana, wspolczuje. Wiem doskonale co to znaczy stracic rozne rzeczy na kompie (tym bardziej, ze moj ojciec - informatyk, lubi sobie poeksperymentowac i czasem cos z komputera znika - \"samo\". Na szczescie mam osobny dysk na swoje materialy, dysk, ktory nie musi byc formatowany w razie klopotow. Koniec wrzesnia, a ja na ostatnia chwile (jak zwykle) pisze plany wynikowe ;-) Mysle ze zdarze ale jesli nie, tfu tfu, to dyro i tak przemknie oko. Dzis poinformowal mnie, zeby zlozyla podanie o dodatek mieszkaniowy (gmina ma chyba dodatkowe pieniadze :D) Moze ktoras z Was chcialaby zaopiekowac sie malym kotkiem? (osiedlowa kotka ma 5 malych przekochanych koteczkow, ktore razem z mama dokarmiam). Przepytalam juz chyba wszystkich moich znajomych z Rzeszowa, ale nikt nie chce albo nie moze przygarnac jedno malenstwo. Ja najchetniej sama wzielabym te czerede do domu, ale ojciec sie nie zgodzi (mam juz 2-letniego kotka Boryska) i najpierw wylecialabym z domu ja a za mna koty ;-) ) Jestem nawet w stanie dowiezc kota do dobrego domu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczoło ---> tak daleko po kotka nie pojadę ;) bliżej mnie też jest pełno stworów. A tak naprawdę to bardzo kotki lubię, narazie nie mam żadnego. A dodatek mieszkaniowy to Ci się należy, tak bez żadnej łaski, tylko teraz nie pamiętam z jakiej okazji : czy dlatego, że pracujesz poza miejscem zamieszkania, czy w miejscowości do 5 tys. mieszkańców. Bo ja spełniam obydwa warunki i nie wnikam więcej :) Nie są to oczywiście wielkie pieniądze, ale zawsze w skali roku się coś tam uzbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Kigana Dzieki za informacje - tak naprawde to myslalam, ze ten dodatek mi sie nie nalezy, bo nie mieszkam w ciagu tyg. w poblizu szkoly. Ale widac jeszcze malo wiem. Wlasnie sie dowiedzialam ze ten dodatek mieszkaniowy to 2% dochodu - hehe - wychodzi ok 13zl. BOMBA :D Milej nocki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Kigana Dzieki za informacje - tak naprawde to myslalam, ze ten dodatek mi sie nie nalezy, bo nie mieszkam w ciagu tyg. w poblizu szkoly. Ale widac jeszcze malo wiem. Wlasnie sie dowiedzialam ze ten dodatek mieszkaniowy to 2% dochodu - hehe - wychodzi ok 13zl. BOMBA :D Milej nocki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam i o zdrowie pytam :) Kochane, znów mam dylemat :) eheheh (a kiedy go nie miałam, no nie? ;) ) tym razem dotyczy on studiów. Bo nie wiem na jaki temat pisać magisterke :( musze wymyślec coś fajnego , chwytliwego, co zachwyci komisje i dostane sie na mgr. Znacie jakis fajny temat z metodyki? Co byście odradzały od razu a nad czym sie warto zastanowic? Kigana-> mam możliwość robienia kółka w komputerowej ale narazie i tak nie ma łącza stałego w szkole bo ciagle coś remontują i czekamy tez na nowe kompy, wtedy każdy będzie miał komp dla siebie! jotka-> gratuluje nominacji! obstawiłas sie w robocie ciastem i kawą? u nas taki zwyczaj jest. no i na urodziny tez trzeba przyniesc ciasto. ja już na swoje zamówiłam, bo urodziny mam za 3 tygodnie, tylko nie wiem kto mi je zawiezie do pracy :( musze kogoś ze znajomych poprosic ;) niech mi zrobią prezent na urodziny i zawiozą ciasto do pracy no i mnie przy okazji ;) Pszczoła -> lubie zwierzątka ale jak sie trzymią z dala ode mnie! Osobiście nie przepadam za zwierzątkami każdego rodzaju. Nie przekona mnie nikt na kupno pieska, kotka czy nawet rybki! Jestem antyzwierzęca ;) A przygarnąć nie przygranę, bo: po pierwsze za daleko mieszkasz, a po drugie: nie przepadam za kotkami :( więc niestety :( Pozdrówka dla wszytkich, śpijcie dobrze papa 🌻 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Sunnysmile ----> nie pisałam pracy z metodyki, więc tu Ci nie pomogę. Wiem, że ostatnio takim modnym tematem niekoniecznie na magisterkę są metody aktywne na lekcji. Tylko nie mam pojęcia, jak by miała wyglądać magisterka na ten temat. Ale do tego część badawcza w twojej szkole, może coś by z tego wyszło. A komisji można by ładnie poopowiadać na ten temat, że już stosujesz, bo pewnie stosujesz, ale chcesz do tego naukowo podejść. Ale nie chcę Ci tu nic sugerować, może w necie znajdziesz jakąś inspirację? Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pisze teraz pracę dyplomową an temat \"komputer jako pomoc dydaktyczna na lekcjach jezyka obcego\" i uważam ze można z tego zrobic naprawde fajną pracę mgr :) pozdrowionka dla wszystkich uczycielek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pisze teraz pracę dyplomową an temat \"komputer jako pomoc dydaktyczna na lekcjach jezyka obcego\" i uważam ze można z tego zrobic naprawde fajną pracę mgr :) pozdrowionka dla wszystkich uczycielek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×