Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość wipka

Zmywarka - jaka kupic ?

Polecane posty

Gość katharina24
najlepsza firma to miele!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam Bosch i jestem zadowolona, koleżanka ma 11 letniego Boscha i nadal działa :) za to wiem, że Electrolux ma jaką wadę konstrukcyjną, reszty nie znam. A co jeszcze powiem jak długo nie używaliśmy to nam się jakaś blokada włączyła a ja się nie znam i zadzwoniłam na serwis, przyjechali od razu gość wszedł odkręcił uśmiechnął się wyjął papierek do podpisu i pojechał :) i mówi, że zazwyczaj właśnie to się blokuje bo psują się rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonoo
u mnie kiedys nie byla dlugo uzywana to sie zrobila dziura :/ ale udalo ja sie lutownica zakleic i ma teraz 10 lat i dziala nawet dobrze tylko coraz slabiej myje naczynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam Boscha (60 cm) myje mi gary 2 lata i narazie jestem bardzo zadowolona. Nie używam rzadnych reklamowanych środków, tylko tanich tabletek z niemieckiego Aldi i wszystko super domywa. Jak dla mnie świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam zmywarkę ponad rok, firmy Bosch (seria logixx), 60 pod zabudowę. Jestem z niej bardzo zadowolona. Zanim kupiliśmy zmywarkę, słyszałm wiele różnych opini: kup 45, bo 60 się nie opłaca, trzeba zbierać kilka dni naczynia, złużycie wody wcale nie jest mniejsze, itp. Po roku używania moge juz cos na ten temat powiedzieć. 1. Całe szczęście, ze kupiłam 60 a nie 45. Nasza rodzina składa się z trzech osób. I uwierzcie mi,że jezeli się normalnie gotuje obiady, to nie ma takiej mozliwosci żeby zbierac gary przez kilka dni. Jak się włoży garnki, naczynia których uzywamy do przygotowania obiadu i talerze, to czasami nawet brakuje miejsca.U nas zmywarka jest włączana co najmniej 1 raz dziennie.W sezonie letnim zbieram po kilka naczyń i wstawiam na program szybki (35 min) lub na automatyczny i wtedy dobiera wodę w zależności od zabrudzenia. Przecież jak sa takie upały, to nie wyobrażam sobie zbierania garów!!! Po dwóch godzinach już capi w zmywarce!!! 2. W rozliczeniu rocznym mielismy prawie 1,5 tys złotych nadpłaty za wodę, więc jakiś wniosek można wyciągnąć. Wcześniej myliśmy gary pod bieżącą wodą, bo mamy zlewozmywak jednokomorowy. Więc nie słuchajcie bzdur, typu zbieranie garów przez kilka dni. Jezeli się normalnie gotuje obiady i normalnie funkcjonuje w swoim domu, to nie ma takiej możliwości (chyba, ze ktoś nie wstawia garnków, ale to wtedy bez sensu, bo przeciez to jest zawsze najgorsze do mycia) !!! Pozdrawiam, majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka popieram. Narazie mieszkamy tylko we dwójkę i zmywarkę właczam raz dziennie. Chyba, że nie gotuję danego dnia, to wtedy raz na dwa dni. Nie opłaca się kupować zmywarki 45 cm, chyba że dla jednej osoby :D. Co do wody to zmywarka jest strasznie oszczędna. Pani, która spisywała stan licznika strasznie się dziwiła, że tak mało ciepłej wody zużyliśmy. Też mamy bardzo duże zwroty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zapominajcie wszyscy o myciu zmywarek specjalnie do tego przeznaczonym preparatem , to mycie też pomaga w likwidowaniu brzydkiego zapachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOnan
Witam wszystkich! OStatnio planuje stac sie szczesliwym posiadaczem zmywarki - wpaldl mi w oko taki model Mastercooka: ZB 3625 HX . A oto link do niej w sklepie: http://www.mixmedia.pl/?zobacz=7020 Co o niej myslicie? Niby ma efektywnosc AA, ale czy temp max. 65 stopni to troche nie za malo? W jakich temperaturach Wy myjecie najczesciej? Pozdrawiam, Piotrek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BasiaMJ
ja chcę kupić 45 i do tego 1/2 wsadu czy ktoś posiada taką bo cieżko jest znaleźć, a i jeszcze jedno chcę mieć jak najbardziej cichą 45-47dB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywak
Witam znalazłem Wasz wątek o zmywarkach bo mam problem ze swoją. Mamy BOSCHA 45 cm najkrótszy program to 30 min w 45 stopniach ew 20 min płukanie pozostałe programy to 1,5 h w 50 i 65 stopniach. Problem polega na tym, ze naczynia (szczególnie szklanki bno w nie wtyka się nos pijąc) nieprzyjemnie pachną, nawet jak się otworzy szafę z kubkami to czuć ten zapach. Używamy wydaje mi się dobrych środków (Calgonit, Somat) i soli. Po myciu płuczemy naczynia a jednak zanim zrobie sobie herbatę muszę opłukać szklankę pod kranem. Jak ją poleję wodą to jest jakaś taka śliska jakby nie była wypłukana i miała na sobie zaschnięty detergent alebo jakiś inny syf. Czyściłem i szorowałem te filtry ale to nic nie dało. Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją i jak sobie z tym poradzić. PS zapach to nie jest moje urojenie inni też to czują :) dzięki za pomoc michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vedet
Witam,, Proszę o poradę jak ma sie zmywarka co do zmywania porcelany z nadrukami. Posiadam taką i boję się, że jak zacznę myc ją w zmywarce to złote rzeźbienia znikną z talerzy. Pozdrawiam Vedet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinka00
Ja juz teraz wiem ze wolałabym nie mieć w domu odkurzacza i sprzatac "Kasią " niz nie mieć zmywarki.To chyba najlepszy z wynalazków. oszczednosć wody,energii,koniec z wysuszonymi dłońmi,wreszcie domyte widelce(mój mąż zawsze ich nie domywał).Same plusy.A co do konkretnego modelu to polcam zmywarki Candy.Według mnie najsolidniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warkadiusz
Bosch jest popularny, ale i drogi. Za jakość trzeba płacić, ale stosunek cena jakość czasami i dla tańszych firm jest niezły. Ja mam Candy i jestem bardziej niż zadowolony. Korzystam z tej firmy już grubo ponad rok i wymieniłem ostatnio zmywarkę tylko dlatego, że chciałem mniejszą. Oczywiście kupiłem też Candy. Myje mi naczynia już miesiąc i wszystko jest w jak najlepszym porządku. No i taniej od Boscha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój bosh,45 cm w zeszłym roku kosztował 1490 zł.Nie był jakoś odstajacy wzwyż cenowo.Co do zawieszek to polecam poszukać na zieleniaku(targu)osób które handlują chemią przywożoną z Niemiec.Zawieszka kosztuje 7 zł i jest moim zdanie lepsza niż te które oferował polski rynek.Ja swojego bosha kocham,choć i on ma wadę.Sam się nie rozpakowuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenimilka
A ja mam pytanie o zmywarke Candy skoro juz o niej wspominacie.Czy jest to sprzet awaryjny ??? nie chce wykosztowac si ena zmywarke zeby potem co chwila płacic za naprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grgrgrgddddddddd
Moj bosh chodzi juz gdzies tak pol roku i odpukac nic sie nie stalo, sadze ze zmywarki to mniej awaryjny sprzet np od pralek. Ja mam 45 cm i czesto brakuje mi w niej miejsca np po obiedzie, niestety nie mialam miejsca na 60, ale i tak posiadanie zmywarki to ogromna wygoda. Polecam kazdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa999
candy - uważam te firme za dobrą i solidną - w żadnym razie nie awaryjną. mam kilka sprzętów candy w domu, w tym zmywarkę i nigdy najmniejszych problemów z niczym nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenimilka
Jeszcze mam jedno pytanie ,czy zmywarki pod zabudowe sa szersze od tych wolnostojacych ? jak to jest w przypadku np. Candy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrowie Naczyń
zmywarki do zabudowy i te wolnostojące mają muszą mieć dokładnie taką samą szerokość ostateczną. więc czy ktoś chce sprzęt agd sobie zabudować czy też tylko postawić luzem, to i tak na to samo wyjdzie. do tego dodam, że owszem, zmywarki będą mniej awaryjne od pralek, bo w nich się nic nie rusza. jeśli już to uszczelka może jakaś pójść i zrobić krzywdę urządzeniu, ale to raczej jest rzadkość. przynajmniej w tych lepszych zmywarkach. a co do Candy czy Boscha. te firmy są raczej z tych lepszych, więc i nie będą zbyt awaryjne. Myślę, że spokojnie zmywarka jednej z tych firm długo pochodzi. wybór już należy do konkretnej osoby. niektórych przekonuje bardziej znana marka Bosch, inni wybiorą Candy, bo właściwie ta sama jakość jest jednak dostępna za trochę niższą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik123
Ile teraz trzeba przeznaczyc na taka lepsza zmywarke ?? Np. Candy ta o której piszecie ze zużywa tak malo wody ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda3452
Myśle ze spokojnie mozesz przeznaczyc na nia z 1500 zł , to zalezy jescze w jakim sklepie bedziesz kupowac.Ale napewno nie beda to zarnowane pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ularyba1
co to jest w zmywarkach 3w1? bo zdecydowałam sie na zmywarke i skapnełam sie ze tego niema!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ularyba1
zastanawia mnie co to jest w zmywarce 3w1? bo chciałam kupic zmywarke i pokapowałam ze ona tego niema czy to jest wazne czy to ułatwia zycie? ;-) w zmywarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słodka.idotka
tzn. że zmywarka rozpoznaje tabletki 3w1 i nie pobiera niepotrzebnie np. nabłyszczacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słodka.idotka
tzn. że zmywarka rozpoznaje tabletki 3w1 i nie pobiera niepotrzebnie np. nabłyszczacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ularyba1
czyli jak k zmywarka niema funkcjii 3w1 to kupije sie zwykłe tabletki tak? nabłyszczecz i sól? ale jak sadzicie co jest lepsze zmywarka z 3w1 czy bez?a jeszcze jedno a co sadzicie o zmywarkach candy bo ta firma własnie mam na oku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×