Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość wipka

Zmywarka - jaka kupic ?

Polecane posty

Gość Lucyńka
Ja mam zmywarkę 45-tkę firmy Zanussi. Myję w niej gary codziennie. Mam czteroosobowa rodzinę i taka 45 w zupełności wystarcza. Ponieważ myje codzinnie więc nic mi w niej nie śmierdzi. Nie wyobrażam sobie jak można zbierać naczynia z kilku dni, a potem dopiero puszczać zmywarkę ? Przecież nie dośc że zapach nie teges to jeszcze namnażają się bakterie. A fe !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dłuższe hmmmmmmmmmm
no i niczego się nie dowiedziałam :( ani o temperaturze, ani o klasie zmywania:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O temperaturze napiszę Ci ja.. WARTO KUPIĆ TAKĄ ZMYWARKĘ GDZIE SĄ PRZYNAJMNIEJ DWIE TEMNP. ZMYWANIA W MOJEJ ZMYWARCE 45 ELEKTROLUXA NAJCZĘŚCIEJ UZYWAM CYKLU MYCIA Z TEMP. 65 STOPNI I 70-80 GDY MAM BARDZO BRUDNE Z KILKU DNI. wARTO TEŻ P[ATRZEĆ CZY JEST FUNKCJA 1/2 WSADU UŻYWASZ JEJ WTEDY GDY NIE MASZ PEŁNEJ ZMYWARKI. MOJA ZMYWARKA JEST KLASY A ZALEŻAŁO MI ABY TEŻ CICHO PRACOWAŁA BO MAM KUCHNIĘ OTWARTA NA POKÓJ. WARTO JEST ZAINWESTOWAC W ZMYWARKI KLASY A BO ONE SĄ EKONOMICZNE, A JAK MASZ WYDAWAĆ I TAK SPORA KASE NA TA PRZYJEMNOSC TO WARTO ZAINWESTOWAC JESZCZE PARE STOWEK. A JEST TO ZAKUP BARDZO DOBRY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_jasio
1, Zalety zmywarek · Koszt jednego zmywania to ok. 1 zł · Twój czas to tylko czas na włożenie naczyń · Mycie odbywa się w wyższych temperaturach, nawet 70oC - łatwiej giną zarazki i bakterie. · Brudne naczynia nie "straszą" w kuchni · Nie niszczą się Twoje ręce · Naczynia wyjmujesz wysuszone 2. Liczba i zastosowanie programów zmywania: · każda zmywarka wyposażona jest w program "zraszanie" - służy on do nawilżenia naczyń przechowywanych w zmywarce do czasu jej całkowitego napełnienia (aby resztki potraw nie przywarły) i uruchomienia właściwego programu zmywania, · do zmywania właściwego służą programy zmywania w różnych temperaturach - od 40 st.C do 70 st. C - intensywny 70 - normalny 65- - szybki 55 - eco 50 - delikatny 45 - skrócony 35 - mycie wstępne 30 W zależności od stopnia zabrudzenia naczyń - większość zmywarek posiada przynajmniej trzy podstawowe programy. 3. Funkcje dodatkowe: · programowanie ilości soli w zależności od stopnia twardości wody w instalacji wodociągowej; · opóźnianie włączenia - np. jeżeli chcemy używać zmywarki w czasie obowiązywania "taryfy nocnej" - za energię płacimy wówczas połowę mniej; · napełnianie 1/2 · ochrona przed zalaniem. Na co zwracać uwagę wybierając konkretny model ? - klasa energetyczna - zużycie energii do podgrzania ciepłej wody zależy od wielu czynników - ilości pobieranej jednorazowo wody, sposobu jej podgrzewania: tradycyjna spirala, wymiennik ciepła (ciepła woda usuwana ze zmywarki oddaje część ciepła wodzie napływającej do zmywarki) i przepływowy ogrzewacz wody. Niebagatelne jest suszenie w odpowiedniej temperaturze naczyń. Najlepsze posiadają klasę energetyczną : zmywania A, suszenia A. · sensor ilości soli zmiękczającej wodę · nowoczesne zmywarki automatycznie sygnalizują konieczność uzupełnienia soli, · wyświetlacz opisów wybranych funkcji · taki wyświetlacz pozwala nam znacznie ułatwić obsługę, · wyświetlacz czasu pozostałego do zakończenia mycia · bardzo użyteczna funkcja - nie powinno zostawiać się pracującego urządzenia bez nadzoru, · dźwiękowa sygnalizacja zakończenia mycia · zmywarka poinformuje dźwiękiem, że możesz już wyjmować umyte i lśniące naczynia. To są podstawowe dane o zmywarkach. Każdy na bazie tych informacji może indywidualnie z zależności od potrzeb i portfela wybrać to co mu najbardziej odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tworek88
no to jest ok . ale pamiętajcie czeka Was jeszcze dodatkowy koszt mianowicie zakup dodtakowego ( dodatkowych) kompletów łyżeczek ja dzisiaj sam kupilem 12 bo tak to trzeba ja wyjmowac podaczas mycia albo przed myciem ze zmywarki bo nie ma ani jednej ale to zaden wydatek ok. 18 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tworek88
A wy też wyjmujecie albo wkladacie naczynia podczas trwania programu ja to czesto np. zauwaze ze co jeszcze zostalo do mycia to otwieram ja i wkladam ale tylko wtedy jak trwa jeszcze mycie z proszkiem albo wyjmuje przed zakonczeniem fajne gorące np . jak sie jajecznice robi to taki cieply utrzymuje temperature dluzej heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dłuższe hmmmmmmmmmm
Dzięki Moi Drodzy! Niedługo muszę zdobyć się na ten wydatek, bo czuję ogromną potrzebę odsunięcia od siebie nieustającej wizji kopiastego zlewu;) Nie cierpię wprost tego uczucia miękkich paznokci. Brrr... Mam jeszcze jedno pytanie, czy nie macie problemu z myciem garnków w zmywarce? Jak się mieszczą i czy są dokładnie domywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tworek88
moja zmywarka ma juz kilka lat okolo 7 i nie raz garnkow nie domywa zawsze przed wlozeniem garnka od gotowania ziemniakow musze go wyszorowac a i ja to klada jedne na drugie naczynia chociaz tak nie powinno się robic ale ja na talerze klade garnki i dobrze sie myja tylko zwsze trzeba sprawdzic przed wlaczeniem czy wahadla się kreca u mnie bylo kilka razy ze np. z dolnego kosza wystawal trzonek od lyzeczki i wahadlo sie nie krecilo przez co naczynia byly nie domyte albo gorne przez dlugą chocle albo szpatulkę do patelnie trzeba to sprawdzac nie wiem ale moze w nowych juz sa wskazniki jakies zablokowania ich . ale na prawde warto kupic dzisiaj bylem u mojej rodziny i zobaczylem ze maja w zlewie pelno naczyn oczywiscie brudnych bo nikomu sie nie chcialo zmywac ale nie maja zmywarki ale gdy by troche pomysleli i zmadzreli to by ja mogli miec bo oni wydaja duzo pieniedzy na glupoty takie jak frytkownica ( sam im odradzalem bo ja mam swoja ok. 5 lat i uzywalem jej z 10 razy maksymalnie, frytki robie w piekarniku i sa dobre) i oczywiscie uzywali jej tylko raz bo pozniej duzo mycia itp na nia wydali okolo 200 zł albo placa duzo za kablowke z ktorej malo korzystaja bo maja kilka ulubionych kanalow i z wielu mogliby zrezygnowac ale nie chca a jesli by byli "mądrzejsi" to zamiast tych glupot by kupili sobie zmywarke i by mieli wygode i luz , ja jeszcze musze rodzicow poprosic o kupno mikrofalowki prosze ich juz od kliku lat ale onie sa przeciwni no coz bede sam mieszkal to sobie kupie ale na pocztaku kupie zmywarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz
Mam pytanie posiadam nowa zmywarke Ariston LL42, Klasa AAB 6prog., 45cm niestety nie moge wyregulowac nablyszczacza czasami mam zacieki (raczej male smugi biale,krople zaschniete biale) uzywam nablyszczacza na pzoiomie 3, sol Somat a tabletki wkladam 3in1 calgonit powerball lub niemieckie Akuta 3w1 zastanaiwam sie nad Somatem? moze zle to lacze wszystko? mam jeszcze pytanie na dzwiczkacch jest naklejka rekomendacja Calgonit Finish czy tylko takie tabletki stosowac? gdzie je kupic? maja inne dzoialanie od 3in1? Dziekuje za odpwoiedz Kochani! Lukasz-2004@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tworek88
w moej zmywarce ale ja mam Whirlpool to nablyszczacz mozna ustawiac na 6 poziomow ja mam ustawiony pomiedzy 0 a 1 i jest ok nie wiem co by bylo jakbym ustawil na 6 chyba Z LITR TEGO NABLYSZCZACZA by poszlo uzywam wszystkigo z Calgonitu jest dobre ale drogie troche teraz sprobuje somat chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płomykówka
Łukaszu! Coś mi się wydaje, że problemem nie jest nabłyszczacz a twardość wody. To chyba kamień się osadza na naczyniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elax
Czy ktoś ma boscha SGS 09T12. Jest najdroższy ale czy warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELAS
DWA TYGODNIE TEMU KUPIŁAM AEG 64470IM DŁUGO SIEDZIAŁAM PO NOCACH NA INTERNECIE SZUKAJAC DOBREJ ZMYWARKI Z ODKRYTYM PANELEM I KLASĄ AAA JESTEM Z NIEJ ZADOWOLONA MA 45 CM WŁĄCZAM JA CODZIENNIE WIECZOREM PO CAŁODNIOWYM ZBIERANIU WSZYSTKO SIĘ MIEŚCI GDYBYM KUPILA 60 ZBIERAŁABYM PEWNIE 2-3 DNI PRZYPUSZCZAM ZMYWAM NA PROGRAMIE 30 MIN (36 MIN W RZECZYWISTOŚCI) I WSZYSTKO JEST CZYŚCIUTKIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak z hałasem
czy zmywarka która ma 52 decybele w 2 pokojowym mieszkaniu robi dużo hałasu?? Bo wiem że są i takie które ma 42 ? więc czy ktoś się orientuje jak to jest z tymi decybelami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_jasio
Dopuszczalny poziom hałasu w pomieszczeniach zamkniętych wynikający z PN .............................dzień (dB)................noc (dB) Pomieszczenia mieszkalne .............40........... 30 Kuchnie i pomieszczenia sanitarne 45............40 Zmywarka która ma 52(dB) podczas pracy, jak widać powyżej będzie przekraczać dopuszczalny poziom hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kremowka
a poza tym zalezy jakie zycie sie prowadzi ,. Kiedy nie ma dzieci ten odgłos jest bardziej odczuwalny. Kiedy są - różnica w decybelach nie ma takiego znaczenia. Chyba ze ktos ma b. wrazliwy słuch. Wielkość mieszkania , pomieszczeń i ew. konieczność przebywania lub nie obok urządzenia pracującego. Moja nie jest taka cicha ale kiedy zmywa u mnie w kuchni nie ma nikogo (nikt nie ma potrzeby przebywania akurat w tym czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak z hałasem
moja zmywarka będzie stała w kuchni. Mamy jedno dziecko które chodzi spać ok. 21 i dopiero wtedy na dobrą sprawę mogę cokolwiek zrobić więc w jest miare cicho w domu i nie wiem czy nie będzie zbyt głosno przy 52 dB. Poza tym nie mamy drzwi w kuchni ale jest to osobne pomieszczenie z tym że przy pokoju małej. Może ktoś napisze jakie wartości dB mają wasze zmywarki i jak to się przekłada na hałas w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_jasio
dla zmywarki o hałasie 52 DB ustawionej w kuchni, poziom hałasu w przyległym pokoju dziecka będzie na poziomie 40-45 dB. Zaobserwuj zachowanie dziecka z rana po obudzeniu i będziesz miała odpowiedź jaki wpływ ma hałas zmywarki na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tworek88
zmywarka nie bedzie przeszkadzac takie dzwieki rowniez pralki wentylatorow pomagaja dzieciom zasnac i nie przeszkadzaja im a jesli nie chcecie zeby wam przeszkadzala to wescie z opoznieniem startu wlaczycie np na 6-7 rano jesli wstajecie np o 8 wtedy bedziecie mielie rano czyste naczynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczk
Witam wszystkich. Chciałabym sie dowiedziec czy bylibyście w stanie kupić zmywarkę o małych babarytach np. taką która by się zmiesciła pod zlewozmywakiem. Co o tym sadzicie? Jeśli znajdziecie 3min to proszę o wypełnienie króciutkiej ankiety www.zmywarki.6x.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmerka63
Czy jest tu może na pokładzie jakiś Słodowy? Moja zmywarka odmówiła współpracy- mruczy, mruczy...i wcale nie bierze wody - gary są suche nawet w połowie cyklu ( zreszta w pewnym momencie pokrętło programatora staje w miejscu), i jedyne co jest w stanie zrobić, to obsypać wszystko proszkiem??!!!! Co może być przyczyną takiego karygodnego zachowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Jesli juz to 60 cm, bo roznice w zuzyciu wdoy i pradu sa znikome, a jesli rodzina ma juz choc jedno dziecko to i tak bedzie wlaczana codziennie, a znam i takie rodziny, ktore robia to dwa razy dziennie. Nasypac proszku trzeba i tak tyle samo..A i te nowsze sa ekonomiczniejsze, wiec co sie zaoszczedzi na zakupie to z czasem pojdzie na media, wiec nie ma sensu kupowac uzywanej. Ja mam 60 cm z Boscha i jestem baaardzo zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Le chat noir
Witam! Od niedawna planuję kupić zmywarkę.Będzie to mój debiutancki zakup takiego sprzętu,więc nie zabardzo się na nim znam.Na oku mam 2 marki zmywarek HOOVER i PRIVILEG.Ale nie wiem czy są one dobre i która z obu jest lepsza.Proszę o jakieś konkretne informacje na ten temat.Dziękuję PS.Z Hoover'a mam na myśli model HDS 555 M a jeśli chodzi o Privileg'a to będzie model Privileg 133 (przynajmniej tak jest napisane na zmywarce) A tak nawiasem to jaka marka najlepiej specializuje się w zmywarkach??: D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moich doświadczeń wynika, że ważna jest bardzo klasa zmywarki. Jak kupować, to AAA. Wiem, że droższa, ale oszczędniejsza w uzytkowaniu. Mam 45cm, czsami ciasno, dlatego uważam, że jak kupować, to 60cm. Mam Whirlpoola, nawalił programator, serwis świetny. Pan powiedział, że zmywarki są bardzo porządne, ale składają je ludzie i tak jest w każdej firmie. Mimo wszystko najlepsze są Miele (kosmiczna cena), Bosch i Siemens też nie do zajechania, choć ostatnio sie opuściły i jeszcze całkiem OK są Elektroluxy I Smegi (ten ich designe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hexa
Kochani,przeczytalam uwaznie wszystkie informacje ,ktore umiesciliscie.Jestem od niedawna tez posiadaczka zmywarki i moim najwiekszym problemem jest wydobywajacy sie z niej zapach.Naczynia zbieram 2 czasem 3 dni,poniewaz jestesmy trzyosobowa rodzina z malym dzieckiem i niestety nie mam na codzien tyle naczyc by na bierzaco je myc.Czy nie ma na rynku na prawde w sprzedazy czegos,co by zabilo brzydki zapach?Ktos mi kiedys podpowiedzial,ze dobrze jest wlozy po prostu kawalek prawdziwej cytryny?Myslicie,ze to dobry pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa zawieszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hexa
Niedawno pytalam was czy znacie jakies sposoby na brzydki zapach a ja juz znam odpowiedz.Wybralam sie do sklepu i znalazlam specjalne zapachowe zawieszki,ktore niweluja brzydki zapach a i takze mozna myc naczynia razem z ta zawieszka.Wystarcza do 30 myc.Mieszkam w Niemczech wiec jest tego tu w sklepach na prawde sporo o roznych zapachach,ale przypuszczam,ze w Polsce tez juz mozna cos takiego kupic.Polecam bo dziala rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonoo
w Polsce sa zawieszki ale kiepsko dzialaja i sa drogie pachna tylko gdy sie myja naczynia bo wtedy pod wplywem wody i wysokiej temperatury wydziela sie zapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koobi
Polecam AEG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×