Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Yoza
Elo! Czy jak mnie ząbki już nie bolą to znaczy, że już się nie przesuwaja?? Boje sie sie tak jest... Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franiaooooooooo
Ja mam 2 dzien aparat ruchomy na gorna szczeke. Nosze go przez 5h w ciagu dnia i cala noc. Rano zeby mnie tak bola ze nie moge zjesc sniadania. Czy to normalne? Przez jaki czas zeby beda mnie jeszcze bolec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszunka1
Założenie aparatu to dobra decyzja w każdym wieku ja mam w tej chwili 30 lat a zakładałam aparat dwa lata temu. Miałam za dużo zębów w stosunku do wielkości szczęki więc były stłoczenia i przez to strasznie krzywe. Zaparłam się i stwierdziłam że trzeba coś z tym zrobić. Najpierw musiałam zaliczyć wizytę u stomatologa ponieważ zęby trzeba wyleczyć i odpowiednio przygotować do założenia aparatu mi zajęło to 2 lata, ale do dziś nie mam nawet malutkiej dziurki. Potem wizyta u ortodonty i zdjęcie pantomograficzne na nim zaznaczone wskazówki dla chirurga szczękowego który usuwał mi dwie ósemki leżące nieprawidłowo. Jedną usuwał mi w lipcu a drugą we wrześniu wyglądałam jak najedzony chomik, bolało jak cholera ale potem się wygoiło. Potem było jeszcze wyrwanie czterech czwórek by zrobić miejsce dla innych żębów. Dopiero po tym założono mi aparat początki są trudne. Seplenisz nikt cię nie rozumie, aparat cię ociera tworzą sie ranki trzeba te miejsca na aparacie zabezpieczać woskiem stomatologicznym. Nic zjeść nie można bo dziąsła są opuchnięte, bywają gorączki wymioty bo jedzenie jest nie pogryzone dobrze. Mimo to naprawdę warto dziś gdy patrzę w lustro widzę piękne zęby mogę się uśmiechać i nie muszę ich kryć. Ja mam ten zwykły metalowy aparat i nigdy do tej pory nie spotkałam się z żadną negatywną reakcją ze strony pracodawcy a zmieniałam w tym czasie pracę. Prawde mówiąc po jakimś czasie zapominasz o tym że masz aparat i kiedy ty sama nie zwracasz uwagi na to że go nosisz to inni też go nie zauważaja. A większoś spotkanych ludzi bardzo pozytywnie reaguje na to że nosisz aparat wiem co mówię bo jestem konsultantką ery i na codzień pracuję z ludźmi. Pozdrawiam serdecznie i polecam Ci założenie aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z Kati24 przed załozeniem aparatu kolezanki mnie straszyły ze obciera, strasznie boli i takie tam. Po załozeniu nic takiego nie miałam jedyne co, to ze bolały mnie zeby przez dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też ząbki bolały ale taka jest kolej rzeczy. Po prostu zaczęły się przesuwać. Nie było poza tym paktycznie obcierania, ran itd. Więc kto się jeszcze zastanawia nad aparatem to do dzieła :) Naprawdę warto :) Już za 2 tyg będę miała zakładany dół :) Tym razem metalowy - zobaczymy różnicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Hej :) Ja za 2 dni idę na pierwszą wizytę. Już sie nie mogę doczekać. Tylko obawiam sie, że będę musiała mieć wyrwaną jedną 4, ale jakoś przeżyje. Kati24, zastanawiam sie czy nie miec podobnie jak Ty na górze ten porcelanowy aparat, a na dole metalowy.Tylko nie wiem czy duża jest między nimi różnica w widoczności :D:D Bo jak nie, to nie wiem czy nie będę miala dwóch metalowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W widoczności moim zdaniem różnica jest spora. Porcelanowy jest praktycznie koloru zębów więc o wiele mniej go widać. Jeszcze jak założysz biały drut to już w ogóle. Na dół zakładam jednak metalowy bo i tak dół mniej widać a poza tym jest 400zł tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blonde0010
hej a ja mam pytanko. Na początek będę miała zakładany jakiś aparat z maską twarzową co to takiego czy ktoś wie ?????????????????????????????????????????????????? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaai
mam do Was pytanie ;) czy zanim zalozylyscie staly aparat to musialysie miec wszystkie zdrowe zeby z zaplombowanymi dziurami?? czy moze w czasie noszenia aparatu rowniez mozna leczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Kati24 a ile płaciłaś za porcelanowy aparat z białym drutem ? I czy są gdzieś w necie jakies fotki, gdzie mogłabym zobaczyc, jak ten aparat wygląda na zębach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
I słyszałam jeszcze, że aparat porcelanowy po wypiciu kawy albo herbaty zmienia kolor. To prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus
mam do was pytanko ,zna ktos moze jakiegos dobrego ortodonte w krakowie lub kielcach bardzo was prosze o pomoc,jestem w podbramkowej sytuacji,mam z moimi zębami takie przezycia ze nie zycze tego nikomu 4 mleczaki a mam 20 lat i brak dwóch zawiąków trójek ,wczesniej nie mogłam nic zrobic bo kazano mi czekac az 2 zaczną schodzic,no i schodza i dlatego pilnie musze sie zgłosic do lekarza.Z góry dziękuje:) podaje swoje gg 5165899,dajcie znac!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus
mam do was pytanko ,zna ktos moze jakiegos dobrego ortodonte w krakowie lub kielcach bardzo was prosze o pomoc,jestem w podbramkowej sytuacji,mam z moimi zębami takie przezycia ze nie zycze tego nikomu 4 mleczaki a mam 20 lat i brak dwóch zawiąków trójek ,wczesniej nie mogłam nic zrobic bo kazano mi czekac az 2 zaczną schodzic,no i schodza i dlatego pilnie musze sie zgłosic do lekarza.Z góry dziękuje:) podaje swoje gg 5165899,dajcie znac!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich bardzo serdecznie! ;) Dawno mnie tu nie było, a widzę, że sporo nowych osób pisze :) I też się zgadzam, że aparat to nic strasznego, mam już 3 tygodnie i się przyzwyczajam, nawet ten drucik na podniebieniu już mnie nie denerwuje bo nauczyłam się tak jeść aby było ok :) naprawde to kwestia przyzwyczajenia i pozytywnego podejścia do sprawy :)... A co do chłopaków, bo to zawsze ciekawe ;) to mój cały czas mi powtarza że ślicznie wyglądam i sie denerwuję, gdyż od czasu jak mam aparat to inni cały czas na mnie patrzą i jest fajnie, choć czasem widze co on im robi wzrokiem :P I patrząc na to wszystko jako posiadaczka narazie jedno łuku myślę, że więcej się bałam niż to warto, że początki jak zawsze są najgorsze, a teraz już normalnie i bardzo szybko zleci... (szczególnie w roku szkolnym) Pozdrowionka i nie martwić się, bo ja jako młoda osoba to przeżyłam więc inni napewno dadzą rade ;) A wogole robimy to wszystko tylko dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaaai tak, przed założeniem aparatu musisz mieć wszystkie zęby wyleczone. Jeśli natomiast zdaży się jakiś ubytek w trakcie noszenia aparatu to można go normalnie wyleczyć. anusia.snk za porcelanowy aparat zapłaciłam 1600zł za jeden łuk. A biały łuk to koszt 20zł (dopłata do wizyty). Co do fotek to muszę poszukać, jak coś znajdę to wrzucę link. Jeśli chodzi o barwienie się aparatu porcelanowego to jest to nie prawda. Piję herbatę i kawę normalnie i jedyne co żółcieje to są gumki. Z następną wizytą poproszę więc o jakieś kolorowe i sprawa załatwiona :) Aparat jest bialutki jak i był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam w necie zdjęcie aparatu porcelanowego usgang.w.interia.pl/aparatka.JPG img375.imageshack.us/my.php?image=dsc001053iv.jpg img380.imageshack.us/img380/7789/aparatos1dzien1tr.jpg\" a to dla porównania zwykły img264.echo.cx/my.php?image=12mw.jpg img476.imageshack.us/img476/7604/img39391119so.jpg album.astral.pl/album/fotos/2267/4/2320/12.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuusiekkkk
PYTANKO: Ile kosztuje zalozenie bialego drutu i czy to prawda ze ta farba sie szybko sciera? Bo tak mi powiedziala ortodontka. I pytanie problematyczne: czy da sie calowac w aparacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założenie białego drutu u mnie (okolice wawy) kosztuje 20zł. Nie wiem czy się ściera bo jeszcze go nie miałam (dopiero przy następnej wizycie). Co do całowania to nie ma najmniejszego problemu. Nie odczuwa się tego że ma się aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIUNIA19
cześć! będe miała założony aparat metalowy stały na górną szczęke juz we wrześniu.To było od zawsze moje marzenie.Trochę sie denerwowałam, bo wybieram się na studia,a aparacik będzie już mi towarzyszł na nowej drodze życia.To forum dodało mi otuchty,wiem,że gdy go założe to będę się szeroko uśmiechać,a po 2 latach piękne ząbki.Kiedyś(6lat temu) miałam aparat stały przez 2 miesiące(bo na nim usiadłam i pęk i zostawiłam tą sprawe) ząbki mnie wtedy troszkę bolały, ale był to przyjemny ból,bo wraz z nim obserwowałam jak moja szparka pomiędzy jedynkami się zmniejsza-jeszcze ją mam ale ale już nie długo.Jesteście świetnimi ludzmi,reszta powinna brać z Was przykład!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pechowa_szcześciara
Nosze prawie 8 miesiecy zeby górny łuk wlasciwie prosty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudo-nim
...w Katowicach, Dąbrowie Górniczej albo Sosnowcu... Polećcie kogoś dobrego, bardzo proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Ja dzis byłam na pierwszej wizycie. Miałam robione wyciski szczęki. Muszę zrobic zdjęcia, ale drugą wizyte będę miała dopiero 18 września. Nie wiem dlaczego tak późno :(:(:( Pewnie dlatego, ze mój ortodonta ma bardzo dużo pacjentów, a szkoda, bo juz sie nie moge doczekać kiedy będę miała aparacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Kati24 dziękuję za linki :):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo :) Ja właśnie mam porcelanę i dokładam do niej (2 sierpnia) biały drucik. Ale żeby było weselej wezmę sobie jakieś kolorowe gumeczki :) Właśnie dziewczyny, jaki kolor gumek polecacie? Które najfajniej waszym zdaniem wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Moim zdaniem najlepiej chyba niebieskie. No chyba, że lubisz różowy (tak jak ja) to mogą być różowe, ale nie bierz żółtych. Moja koleżanka ma i wygląda jakby miała żółte zęby :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Moim zdaniem najlepiej chyba niebieskie. No chyba, że lubisz różowy (tak jak ja) to mogą być różowe, ale nie bierz żółtych. Moja koleżanka ma i wygląda jakby miała żółte zęby :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosia_czek
mam pytamko do mała_gwiazdeczka, ja mam jutro mieć zakładany aparat i odrazu też łuk podniebny, czy ty też mialaś zakładany razem z aparatem ten na podniebienie?? bo tu niekture osoby miały najpierw ten na podniebienie a potem za pare miesięcy dopiero aparat??? to jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiunia19
Mam pytanie: czy po zdjęciu aparatu stałego zosta przebarwienia, jeżeli tak to jak dbać o zęby w okresie noszenia aparatu, by ich nie było? Czy można myć zęby zwyczają szczoteczką, gdy ma się aparat stały metalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×