Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Orto powiedziała mi że są jakieś dwa rodzaje. Jeden jest tańszy ale mniej wygodny a drugi droższy. Pokazała mi jeden z nich. Był to taki metalowy drucik który opierał się na końcowych zębach i był jakieś pół centymetra pod podniebieniem. Powoduje to, że język nie może dotknąć podniebienia i się sepleni, ciężko połyka ślinę i je. To miał być ten tańszy podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia7
A więc chodzi o przerzut. Jest on faktycznie mało przyjemny, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Mówiąc szczerze dzięki niemu uzyskasz szybciej pożądany efekt niż płytką. Więc chyba warto. A poza tym nosząc płytkę seplenisz i plujesz conajmniej 2 razy bardziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia7
Przerzut jest o tyle lepszy, że sama go nie wyjmiesz, więc masz go cały czas w buzi, a płytkę Schwartza możesz zdjąć w każdej chwili. Znając życie będziesz tak robić i przedłużysz sobie czas leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia7
Kati24 a czy oprócz aparatu na poszerzenie szczęki będziesz nosić też normalny stały aparat?Bo samo poszerzenie szczęki mało kiedy powoduję zajęcie przez zęby odpowiednich dla nich pozycji. Zapytaj orto o to. Bo przerzut poszerzy szczękę ale nie wciśnie ci stłoczonych zębów na miejsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Hey ja muszę nosić to coś 4 m-ce widać że mi się rozszerzyło bo mam przerwy po trójkach i jak miałam ,,garbate podniebienie'' tak teraz nisko osadzone pozdrawiam w siepniu go zdejmuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia7 Tak, będę też nosić aparat stały. Włąśnie dzisiaj dowiem się jak to będzie wyglądać. Mam mieć w tym tygodniu zakładany albo stały aparat na obie szczęki albo na górę ten przerzut a na dół stały, a po jakimś czasie dopiero stały na górę. Dziś się wszystkiego dowiem. Łącznie z tym, czy w ogóle będę musiała nosić ten aparat na rozszerzenie. Tego się boję najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już informację od mojej orto! Nie będę miała aparatu na rozszerzenie szczęki :) W poniedziałek będę miała zakładany na górę stały aparat a za jakiś czas na dół. Cieszę się bardzo, że to już niedługo :) Pozdrawiam wszystkie aparatki. Już niedługo będę też mogła się tak nazywać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzanka
Witam wszystkich!!no i wreszcie doczekalam sie tego dnia i mam juz aparacik!i na gorze i na dole!zaplacilam 2800 i wiecie ze zakldanie nic a nic nie boli:)tylko teraz nietsetty troche boli ale bylam przygotowana na taki straszny bol a tu pikus..tzn ugryzc nic nie ugryze bo to baaardzo bolalo,jak nic nie robie to troszke zabki "ciągną" ale da sie zniesc:)poczekam na efekty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keti24
Hej suzanka :) Ja będę miała zakładany na samą górę w poniedziałek. Dół za jakiś czas. Też się nie mogę doczekać. Narazie mam tylko założone gumki na szóstki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
Pytanie do susanki: Czy sie ślinisz i czy druty kaleczą policzki? Ja zakładam we wtorek na górną:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia7
Nosząc stały aparat ślinienie nie jest wcale wzmożone, a jeśli chodzi o kaleczenie policzków to poproś swoją orto o wosk. Zakleisz nim końcówki łuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorelain
Witam;) Byłam dzisiaj u mojego przemiłego ortodonty i dowiedziałam sie , ze już na początku sierpnia będę miała zakładany aparacik na górne ząbki.Z tego co sie orientowałam, to klasycznie płace za niego, ok 1400 zł za jeden łuk. Chyba najbardziej boje sie ,że będe seplenić, ale co tam wkońcu będę miała piękne ząbki:) i puszki do konserw otwierac będę!!!:) hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam narazie założone gumki na szóstki i czekam z niecierpliwością na poniedziałek :) Już się nie mogę doczekać założenia aparaciku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie mam pomyslu na nicka
Nie wiecie, czy osoba (czyli ja) ktora miala ulamane gorne jedynki i zostaly one nadbudowane na srubach (ktore sa wwiercone w szczeke) moze nosic aparat? Przyznaje, ze bylam tylko u jednego ortodonty, ktory twierdzi, ze to sie wyklucza. Dowiedzialam sie jednak, ze nie cieszy sie on zbyt dobra opinia. Gdy bylam mlodsza i nie mialam jeszcze porcelany w ustach, wstydzilam sie nosic aparat. Alez ja bylam glupia... Mam 25 lat i jestem od urodzenia posiadaczka "szczeliny" miedzy wspominanymi zabkami. Przyzwyczailam sie do tego defektu ale przyznaje, ze dziwnie sie czuje gdy poznaje jakas nowa osobe i mam swiadomosc, ze patrzy sie na moje zeby. Poza tym - nie ma co ukrywac - takie cos odejmuje urody. I prosze - nie piszcie, ze mam sie wybrac do ortodonty - pracuje od 8 do 18 i nie znalazlam gabinetu, ktory bylby czynny po moich godzinach pracy. Dlatego prosze Was o odpowiedz. Pozdrawiam - Martyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć bo nie jestem ortodontką, ale po tym co napisałaś (te śruby) obawiam się że orto ma rację niestety i aparat stały nie jest tu rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RoboCopka
Do 'Nie mam pomyslu na nicka' :-) Faktycznie Twój przypadek jest dość specyficzny i wymaga konsultacji u specjalisty.Tak, wiem, pisalaś, że późno kończysz pracę, ale bylam z wizytą u dwoch ortodontów (u jednego na konsultacji, u drugiego obecnie sie leczę) i obaj przyjmowali nawet po 18, a jeden z nich nawet w weekendy. Zatem nie sugeruj sie godzinami otwarcia gabinetów, zadzwoń, wyjasnij swoją sytuację i zaptyaj, o ktorej najpóźniej moga Cie przyjąć. Pozdrawiam :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już aparat!! :) Narazie jest dobrze. Trochę mnie \"uwiera\" tam przy szóstkach język i jakoś dziwnie się ogólnie czuję ale chyba będzie ok :) Jestem już aparatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evcia - mam do ciebie pytanie : czy jesli pierścienie mam załozone na siodemki to czy ósemki górne będą ustawiane do łuku czy nie.Orto mówi,że wszystko jest już prawie oki a ósemki nadal poza łukiem, mówiła że nie trzeba usuwać ósemek więc dlaczego ich do łuku nie ustawia.Jak u was w gabinecie postepujecie z ósemkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja orto zostawiła mi wszystkie ząbki. Żadnego nie wyrywała. Pierścienie mam na szóstkach. Siódemki i ósemki są zostawione same sobie. Może pod koniec leczenia coś pozmienia, narazie jest tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
Oświadczam iż i ja dołączyłam właśnie do grona szanownych aparatek:) Czuję mały ucisk na razie ale bardziej przeszkadza mi fakt że o aparacik zachaczam lekko ustami przy usmiechu hehe:)) Ogólnie wrażenie pozytywne - wiem już że jutro w pracy ludzie będą mieli niezły ubaw i to mi dodoatkowo poprawia humor!! pozdrawiam wszystkie apartki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumka ja też miałam ten problem ale po dwóch dniach już jest ok :) Teraz przeszkadza mi jedynie to mocowanie przy pierścieniach od wewnątrz. Język mi obciera i trochę mnie to uwiera, ale myślę, że się przyzwyczaję. No i cholernie bolą mnie zęby :( Jestem praktycznie na jogurtach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś będę miała separację, a za tydzień aparat na górę, a za 3-4 miesiące na dół... Troszkę sie boje bólu i reakcji innych.... Ale może będzie dobrze :) Pozdro dla wszystkich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno będzie dobrze :) Troszkę będą Cię zęby bolały ale da się przeżyć. Gorzej jest jak już jest aparat. Ja mam 3 dzień i już jest coraz lepiej. Najgorzej było wczoraj. Może jutro już w ogóle będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumka
O! a ja się bałam bólu a tu właściwie nie ma kłopotu, może jakbym zakładała też dolny jednoczesnie byłoby gorzej:) Mogę śmiało porównać go do ucisku przy separcji , ale to zawsze sprawa indywidualna. Jem co się da - ale pieczywo bez skóry i unikam wszystkiego co wymaga intensywnego żucia. Też mi język zachacza o te pierścienie od wewnątrz może jakoś przywyknę choć przez to ciągle myslę o apracie;0 No i myslę że pomimo to jestem "najgorszym przypadkiem" - bo: - miałam usuwane dwa zęby z górnego łuku - czeka mnie usuwanie dwóch z dolnego - oraz usuwanie 4 ukrytych ósemek... więc jeżeli jeszcze żyje to znaczy że każdy kto ma wątpliowści czy zakładać czy nie - powinnien to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiab
Ja też mam mieć zakładany aparat staływ te wakacje. Szczerze mówiąc to jest chyba moja ostatnia szansa. Jeżdziłam po najlppszych lekarzach do najlepszych klinik i nic. Ja musze miec założony bo śpiewam! Czy ktos może wie czy kolorowy aparat dużo więcej kosztuje? Prosze odpowiedcie? Mój nr gg 5710284. Prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co to znaczy kolorowy? Bo jeśli ma być stały aparat to tylko albo ten standardowy (metalowy) albo porcelanowy. A kolorowe to możesz mieć gumki. Inny kolor co miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już 4 dzień od założenia aparatu. Już prawie jem normalnie. Nie mogę jeszcze gryźć przednimi ząbkami ale i tak już jest o niebo lepiej. Dalej nie mogę się przyzwyczaić do tych mocowań wewnątrz o które zachacza język, ale mam nadzieję że będzie ok. Za miesiąc dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pechowa_szczęsciara
Ja nosze pól roku i cały górny łuk prosty :))) jest super , ciesze sie bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ile jeszcze będziesz nosiła? Ja wychodzę z założenia że musi boleć, wtedy jest pewność że ząbki się prostują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie po wczorajszej separacji nic nie boli, tylko przy mocniejsym naciskaniu... Jak przy aparacie tak będzie to super! Jeszcze 6 dni i mi go założą... Wiem, że trzeba trochę pocierpieć, aby po jakimś czasie zobaczyć efekt - proste zęby ale mam wątpliwości... Choć po usunięciu 4 ząbków (2 górnych czwórek i 2 ósemek, ktore jeszcze nie wyszły calkiem na zewnątrz bólu się nie boje...) Pozdrowionka :) P.s. A swoją drogą to jednak miłe jak przynajmniej na forum internetowym ludzie o podobnych problemach łączą sie i pomagają sobie, chociaż dobrym słowem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×