Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość lana28
Witam wszystkie aparatki:) Po przeczytaniu wszystkiego zdecydowałam się prostować moje ząbki, mam 28 lat i mam nadzieję że nie jest za późno na aparat. W piątek idę na pierwszą wizytę do ortodonty, zdjęcie całego uzębienia mam już zrobione, czego więcej mam się spodziewać na tej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przeciez...
chyba mozna wziac znieczulenie prawda? wszscy piszecie o strasznym bolu przy wyrywaniu, ja nawetn ie wiedzialam ze to sie robi bez znieczulenia:D hm wiec jak to jest? i czy na zakladanie aparatu tez mozna? bo moze sobie zaloze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiulka11
a słyszałyście o przypadkach cofania sie wady po zdjęciu aparatu??? bo ja znam pare i obawiam sie że mnie to tż spotka??? szkoda tej całej kasy jak ma sie cofnąc!!! ja nosze dopiero pare dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wada się nie cofnie jeśli będziesz systematycznie nosić aparat retencyjny po leczeniu aparatem stałym. A co do znieczulenia to przy wyrywaniu zębów się go stosuje ale przy zakładaniu aparatu nie, bo po co, przecież to jest bezbolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiulka11
wydaje mi sie ze ta osoba solidnie osiła retencyjny, moze miala zle dobrany nie wiem, ale niektórzy muszą nosić retencyjny do końca życia heh współczuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem w takim razie. Ja mam nadzieję że ząbki pozostaną równe do końca życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przeciez...
aha to dobrze ze nie boli:D ale jesli to sie cofa..:( rany mam coraz wiecej watpliwosci.Wlasciwie to jestem na etapie leczenia ubytkow, ze wzgledow zdrowotnych apratu ne potrzebuje bo wszystko ze zgryzem est ok. Ale zeby na przodzie sa krzywe :/ no i po pierwsze wyglada to okropnie,a po 2 ciezko jest dokladnie je umyc.. jeszcze sie porzadnie zastanowie ;) ale jesli zakladac to tylko teraz, chce zeby mi go jeszcze zdjeli przed studniowka :D (mam16 lat:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
a co to jest ten aparat retencyjny ?? bo jeszcze az tak wtajemniczona to nie jestem :( i bardzo dobrze ze te gumki mozna wymienic co miesiąc czyli co wizytę :) pewnie fajnie to wygląda takie kolorowe gumki :) a za te zmienianie gumek sie płaci? czy jest to wliczone w kosz wizyty?? pzdr :):):):):P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumki są wliczone w cenę wizyty także można przebierać w kolorkach :) Aparat retencyjny to taki aparat który nosi się po leczeniu aparatem stałym. Musisz go zakładać na kilka godzin w dzień i na całą noc, potem tylko na noc, potem co drugą noc, potem raz na tydzień itd. To taki wyjmowany aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
ahaa :) to fajowo ze mozna przebierac w kolorach gumek :):) a ten aparat retencyjny to ile czasu sie nosi po sciagnieciu aparatu stalego? pzdr :):):):P:P:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia. Jestem na początku noszenia aparatu stałego i jeszcze się nie dowiadywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro idę na pierwszą wizytę, ale już z aparatem :) Ciekawe jak będzie :P Tylko nie zdecydowałam się na kolor gumek... Ten czas tak szybko leci, już miesiąc minął. A tak wogóle ja też mam nadzieję, że na studniówkę mi zdejmą :D Pozdrowionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
ahaa, szkoda :) a ja aparat będę miała załadany w ten piątek (ale wątpie w to) lub dopiero za jakis tydzień.. :( bo w tą niedziele jadę na wakacje do Berlina i nie moge zrezygnować.. bardzo bym chciała miec załozony juz w ten piatek ale niewiem.. moze mi załozy jak dam małą łapuweczke :P:P:P pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maga to czy Ci założy zależy od wielu czynników. Jeśli masz już wyciski zrobione i założone separatory to w piątek powinna założyć :) Ja już dziś idę na pierwszą wizytę :) Kolor gumek różowy i biały drut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lana28
Czy te wyciski to robią na pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
kati24 --> wyciski mam juz zrobione, zdjecia również ale tych separatorów nie mam.. a te separatory to sie długo nosi?? pzdr :):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Separatory ja nosiłam równo tydzień. No i jestem po pierwszej wizycie z aparatem :) Orto powiedziała że efekty są super, że naprawdę szybko ząbki się prostują. Mam biały drucik, różowe gumki i separatory na dół :) W przyszłą środę zakładam aparacik na dolną szczękę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lana28 na pierwszej wizycie ja miałam tylko pogadankę na temat leczenia, oglądanie ząbków czy są wszystkie wyleczone itd. Na drugiej zrobiła mi wyciski i obejrzała zrobione w międzyczasie zdjęcia szczęki. Na trzeciej założyła dopiero aparat. Wszystko trwało jakieś 3 tygodnie (od pierwszej wizyty do założenia aparatu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
aha, a jak wyglądaje te różowe gumki i biały drucik? ładnie? :) a ja miałam wyciski robione na pierwszej wizycie.. potem mi kazała zrobić zdjęcia i zanieść. a teraz czekam na telefon od niej kiedy następna wizyta :) pzdr :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim! :D Ja już po pierwszej wizycie z aparatem, gumki wzięłam takie jak wcześniej czyli szare - nie widać ich szczególnie przy metalowym cudeńku :) I u mnie już nie ma takiej przerwy miedzy jedynkami, ale na spore efekty ortodonkta kazała 4 miesiące czekać :) Co do mojego łuku podniebnego (lub jak ja obrazowo mówie - drutu) to będę do min. pół roku nosiła ale to różnie bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
mam jeszcze takie jedno pytanie.. czy kazdy przed załozeniem aparatu stałego miał te separatory?? bo mi pani otr. na pierwszej wizycie nic o tym nie mówiła.. wiec moze ja nie będę ich nosić?? jest taka opcja???? odp.. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak masz odstępy między zębami na których muszą być pierścienie to chyba nie musisz mieć separacji :) (zwykle pierścienie zakłada się na szóstkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiulka11
to ty nosisz Gwiazdeczka ten drut żeby zamknąć szpare między jedynkami?? ja żeby szczęke górną rozszerzyć czy jakoś tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. Moja wypowiedż została źle zrozumiana :) Ja drut noszę na rozszerzenie szczęki a moja mała, już niewidoczna przerwa miedzy jedynkami jest przez aparat korygowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... jest tu ktos z bydgoszczy albo z poznania? jakiego ortodonte polecacie? i zeby luk wyszedl nie az tak drogo? oczywiscie jesli juz ktos o tym pisal to poszukam, ale juz tyle o tym napisaliscie, ze hoho;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiulka11
hehe zakrecona jestem ;) gwiazdeczka, a nie kusiło Cie zeby inny kolorek gumeczek wziąść? aha i jeszcze jedno pytanko, czy coś Ci robiła na wizycie z tym łukiem podniebiennym? czy nic sie z nim nie robi taka ciekawość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
ahaa, a czy ktoś z Was miał zakładany aparat i nie miał przed tem separatorów?? pzdr :):):):P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lana28
Dzieki za odpowiedź:) Ząbki mam wszystkie wyleczone, niestety czeka mnie jeszcze wyrywanie prawdopodobnie wszystkich 8-ek (tak twierdzi moja stomatolog) boję sie tego strasznie ale zobaczymy co powie orto. Mam już zrobione zdjęcie panoramiczne więc może jednak jutro już będą te wyciski. Buziaki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
mam pytanie do osób, które mają łuk na podniebieniu. Ile trzeba go nosić ? co wam powiedzieli ortodonci ? moze ktos z was juz skonczyl noszenie całego aparatu i miał ten łuk, to ile go miał? ciekawa jestem , gdyz sama mam te okropienstwo i nie jest komfortowo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska10
Ja mam aparat stay juz od tygodnia i nie moge narzekac ze jakos nie boli choc faktem jets ze bolało przed 3 dni i teraz to juz norma mozna wsyztsko jesc i robi hehehe ale jest jedno co mnie zastanawia mam 18 lat i mozna powiedziec ze pale nałogowa i zastanawia mnie czy to nie spowoduje jakies uszkodzeni na aparacie cyz nie bedzied go brudzic i czy da sie to rozpoznac przez ortodatke bo obecnie moja rodzinka nie wie ze pale heheh i chce zeby trak pozostało:p pozdro z góry dziękówa za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×