Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Hmmm, mija 4 h i nadal oprócz ucisku nic nie czuję, tzn bólu.Fakt,że nic nie gryzę (jem właśnie ciasteczka moczone w mleku) .Może zależy to od tych pierścieni? Ja ich nie mam, mam tylko zamki na wszystkich zębach(poza 8). Może ból dopiero nadejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati24 a Ty od kiedy masz aparacik? , podaj jeśli możesz swoje gg na maila to sobie może bardziej wyczerpująco pogadamy:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollla25
Witam prosze mi powiedziec co ile wymienia sie luki w aparacie stalym? Comiesieczna wizyta polega na podkreceniu i wymianie gumek ? Czym roznia sie zamki porcelanowe od szklanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damelia Ja noszę aparacik od 26 czerwca. Niedługo czeka mnie druga wizyta u orto. moje gg to 1607703. zapraszam na pogaduchy :) ollla25 Ja dopiero będę miała drugą wizytę, ale wiem że tak samo jak na pierwszej będę miała wymieniany łuk więc u mnie chyba będzie co miesiąc. A może tylko na początku? Nie wiem. Mi nic ona nie podkręca bo nie mam aparatu na rozszerzenie tylko stały. Wyjmuje mi drut i ściąga gumki, ogląda i znów zakłada to wszystko tylko jakby ściślej. A co do różnicy między porcelanowymi a szklanymi to nie mam pojęcia. Ja mam na górze porcelanę a na dole metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksenia..
HEjka! ja nosze aparat stały metalowy od 2miesiecy. mam 16 lat. a tydzien temu ortodonta założył mi ten łuk na podniebienie!! nie chce nikogo straszyc jeśli chce założyć aparat to niech zakłada, ale to jest na początku okropne!! cały czas seplenie! i na dodatek drut mi kaleczy język! nie moge jeść bo wszystko mi sie plącze o ten głupi drut. mam nadzieje ze szybko wszystko minie, i juz nie moge sie doczekać kiedy go ściągne!!:) podrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxkingxx
ja własnie czekam na założenie stałego aparatu...Strasznie sie boje.Jestem po resekcji "jedynki" i zastanawiam się czy nic nie stanie się z moim ząbkiem.zazdroszcze koleżankom, które mają już to za sobą:D, teraz chwalą się swoim pięknym uśmiechem...mam nadzieje, że i ja taki będe mieć.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka66
ksenia jaki łuk na podniebienie cio to jest i ile to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BUTTERFLY4444
Ktoś nosi aparat ruchomy?Ja mam od marca. Ortodontka powiedziała, że taki przy mojej wadzie wystarczy. Nawet się ucieszyłam, bo jest o wiele tańszy- 500 zł+ wizyty co 2 m-ce po 30zł. CZy komuś wyprostował on ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatu...dzień trzeci.Kurde...boli:( nawet drobno pokrojonego pomidorka nie mogę pogryźć, powiedzcie kiedy się to unormuje i czy ugryzę jeszcze kiedyś kotleta;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyta
Hejka! Czy luk podniebienny orto zaklada przed zalozeniem aparatu, czy juz w trakcie jego noszenia ? Moj orto zalozyl mi 4 miesiace temu luk podniebienny i nadal mam go nosic nie wiadomo jak dlugo.Nie moge sie doprosic o zalozenie aparatu.A mam 38 lat.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elszeba
do dyty.ja mam 34 lata. nie wiem do czego masz przyczepiony ten łuk podniebienny,skoro nie masz aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyta
Do Elszeby.Mam zalozone 2 pierscienie na trzonowce i do nich przymocowany jest luk.Aparat mialam miec zalozony na 100 % wczoraj , ale orto doszla do wniosku , ze sie nie pali. Powiedziala , ze moze za miesiac mi zalozy. Zaczyna mnie denerwowac.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiulka11
a ja miałam załozony łuk podniebny razem z aparatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nosiłam aparat 3 lata,masakra ale teraz mam uśmiech cudny,wiele sie wycierpiałam bo musiałm usuwać ósemki i wogóle ale teraz wiem ze warto i wiem ze nigdy nie jest za póżno,pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srutututu majtki z drutu
hm.. a ja własnie dzisiaj po raz kolejny idę z wizytą do ortodontki.. ostatni raz byłam rok temu i już się odzwyczaiłam... a mam pytanie.. jak długo nosiłyście ten drut na przednich dolnych zębach po zdjęciu aparatu? bo ja już rok noszę... nawet go nie czuję... ale ostatecznie chciałabym go mieć już za sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkarz
siemka:):) mam takie pytanie czy wyrywanie zebow boli?? pytam sie poniewaz przed zalozeniem stalego apartau musdze usunac 8 ??? to pytanie moze smieszne ale nigdy wczesniej nie mialem usuwanych zebow!!!!! prosze odpiszcie!!! aaa i jeszcze jakie znieczulenie jest lepsze :a)to wstrzykiwane strzykawka czy psikanie jakims srodkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-D Mam pytanie:-) Czy Ktos z Was moze zna ortodonte ze Szczecina?? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz:-) Pzdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srutututu majtki z drutu
jak Ci będą wyrywać to na pewno Cię znieczulą, a nie tylko popsikają tym czymś co wg mnie prawie nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga11
napewno ci znieczulą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingul11
le zakladaja 1 luk aparatu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga11
MAM pytanko czy gdy zakladaja aparat to daja znieczulenia? Jaki to jest ból w skali 1 do 10 Oki pozdrówka dla aparatek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka321
Do piłkarz---> moim zdaniem ósemek nie będą Ci wyrywać, tylko dłutować, czyli skrobać, skrobać, aż ząb zniknie. No, chyba że lekarz powiedział Ci inaczej, w końcu on o tym decyduje, nie my ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esme1
cześć, ja mam 25 lat i nosze aparat od 6 miesięcy, najpierw miałam usuwaną jedną szóstkę w dolnej szczęce (pani ortodontka powiedziała, ze zwykle usuwa sie 5 lub 4 ale że ja już od dawna nie miałam lewej szóstki w dolnej szczęce wiec pozbyłam się także tej z prawej strony aby było symetrycznie); nastepnie miałam założony aparat na dolnej szczęce tyle tylko, że ze względu na mój rodzaj wady było on w 3 częściach (bok-przód-bok); obecnie mam pełen łuk na dolnej szczęce (chociaż jeszcze jeden ząb ma poza aparatem) i górnej; przez cały ten okres nie spotkałam się z negatywą reakcją na mój aparat,a koleżanki w pracy czekają jak wrócę z wizyty aby zobaczyć jakie mam kolory gumek (obecnie różnokolorowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KANGA11 zakładanie aparatu ne boli, czuje się tylko ucisk a to jest odczucie bardziej mechaniczne.Ból zaczyna się na drugi dzień.Ja mam aparat 5 dzień i dopiero teraz pomaaaaaaału ból ustępuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smina
Ja mam 35 lat i zdecydowałam się na noszenie aparatu. Jak powiedziała Pani doktor leczenie potrwa 2,5 roku. Na razie trwa miesiąc i jest całkiem znośnie :-) Proste zęby to nie tylko ładny uśmiech - nawet nie wiedziałam ile to problemów zdrowotnych i "zębowych" można mieć przez nieprawidłowy zgryz. Mam "zwyczajne" zamki metalowe - koszt 1500 zł od łuku i czasem pogryzam orzeszki (mimo że w zasadzie są zabronione) :-) Dla mnie najgorsze były gumki separacyjne, bolą nieziemsko, drżałam co będzie po założeniu zamków i ... przyjemnie się rozczarowałam-aparat ortodontyczny nie skazuje na dietę papkowatą :-) Pozdrawiam Was wszyscy aparaci i aparatki. I pamiętajcie, że najważniejsza w dobrym znoszeniu leczenia jest tzw. motywacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smina
Do gliwiczanki Mogę dać ci namiary kliku ortodontów w Gliwicach i okolicy, w tym do tego, z którego usług korzystam i korzystali moi znajomi. Moje gg 2106097. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie mi proszę jakie kolory gumek fajnie wyglądają na aparacie porcelanowym i metalowym? Jakie miałyście? Bo ja narazie różowe i jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiulka11
ja miałam juz fioletowe ślicznie to wyglondało, a teraz blękitne i tak delikatniej, chciałabym takie turkusowe gumeczki ale nie ma teraz orto, moja siostra miala czerwone też nieżle wyglondala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×