Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Aniiiiia
Kasiu, a jak sie nazywa model tej specjalnej szczoteczki, jest gdzies moze napisane na opakowaniu, mozesz mi podac? Dlaczego nie mozesz uzywac elektrycznej, to jakos szkodzi na aparat czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
A ja mam 12 pażdziernika zdejmowany hyrax hurra a 16 pazdziernika zakłada mi seperatorki na górę :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
oczywiście prosze bardzo to są Szczoteczka Oral-B Orthodontic i Szczoteczka interdental mam pytanie czy pierscienie was też tak drapały w język

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
Aha czy elektryczna coś robi złego hmmmm ale moja orto mi zabroniła wiec???????? a szkoda bo ja bardzo byłam zadowolona z mycia elektro..miałam nadziejeże są jakieś nakładki do czyszczenia aparatóe ale nie....więc teraz pozostaje manual. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
juz mam zalozona gore, bylo nieprzyjemnie ale do przezycia ;) dostalam specjalna szczoteczke i wosk, mi tez orto powiedziala, ze nie moge myc szczoteczka elektryczna aparatu ale zęby od wewnatrz tak. Ide cos zjesc dopoki mnie jeszcze nie bli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
kasiab- ja mam bezbarwny biały aparacik, ale tylko z przodu( w sumie 6 szt.)a pozostałe 4 szt.to mam metalowe. ale i tak noszę na nich cały czas ten wosk bo inaczej nie daję rady - obciera mi wargi i mam wtedy spuchnięte i popękane. a co do obręczy to ja ich nie mam ,ale też się trzeba przyzwyczaić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Ja mam jeden pierscien i strasznie mnie denerwuje - obciera mi język :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
posmarowałam to tym woskiem troszke lepie ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
To ja tez zaraz sobie zaaplikuje wosk ;) kurcze, juz mnie zaczyna denerwowac ten aparat, nie moge nic pogryzc a jak jadlam banana to polowa zostala w aparacie :o mam nadzieje, ze sie w koncu przyzwyczaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
Ja mam ten "cudowny" :-( aparacik 2 tygodnie i 3 dni i jak na razie to też mam go dooossyyććć!!! jedna paczka wosku już mi się skończyła i pożyczyłam trochę od kumpeli, aby do następnej wizyty u orto. (13.09.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klusia_k
mam 32 lata, aparat noszę od 3 lat. mam już serdecznie go dość, a mając w perspektywie przeszczep dziąsła ogarnia mnie zwątpienie. myślałam,że moje zęby są kosztowne, ale widzę,że wszędzie ceny kształtują się podobnie. szacuję całość (wizyty, aparaty, zdjęcia rentgen) na ok 10 tys. Nie żałuję decyzji założenia, zwłaszcza,że poza estetyką wchodzi w grę aspekt ratowania zębów przed wypadnięciem :(. Żałuję,że tak późno się doczekałam na swojej prowincji specjalisty (przyjezdny i póki co, ma wciąż monopol) i mody na prostowanie zębów stałym aparatem. Wiem ,że mocno się przeżywa pierwsze miesiące noszenia i kazdy nowy element(drucik, spręzynkę) i znam ból drążonych drutem dziur w policzku. ŻYCZĘ WSZYSTKIM CIERPLIWOśCI I PIĘKNEGO UŚMIECHU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariolas a ja tydzień remu zdejmowałam hyraxa...uczucie nie takie złe ale najgorzej jak już zdjęła i poczułam jak mnie wszystko parzy...poprostu zrobiły sie pęcherze ale teraz juz jest ok i mam cały aparacik :D opisywałam zdejmowanie na tej stronce --> http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23692&w=47891285 bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
Matko żeby mnie zęby nie bolały a jezyk do szału mnie to doprowadzi a jedzenie masakra nic nie smakuje .......wtszystko jak trawa ..a tak poza to czy można normalnie wgryzać sie czy trzeba sobie wszystko kroić i wkładac do buzi???????? no czy wszyscy na tych obręczach macie coś w rodzaju zamka i od wenętrznej bo że od strony polika ok ale po co mi tam ...????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
ja od wewnatrz na pierscieniu tez mam i nie wiem po co :o a co do jedzenia to banana kroilam na kawalki i wkladalam sobie do ust bo gryzlo mi sie nieciekawie ;) za to teraz juz jestem zaopatrzona w przerozne puddingi, desery dla dzieci, lody, musy, jogurty itp. wiec jakos dam rade i z glodu nie umre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dwa tygodnie i się przyzwyczaicie :) Ja już noszę 3 miesiące i praktycznie nie pamiętam o aparacie. Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja noszę aparat 1,5 roku i cały czas kroję i rwę wszystko na kawałki a potem do buzi! Nie dawno już nie wytrzymałam i ugryzłam bułke z szyneczką -smakowało :-) -ale bolało jak jasna cho....!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
przyzwyczaje sie do gory a za 3 tyg. mam zakladany dol i znowu sie bede musiala przyzwyczajac :o ja nawet nie bede w najblizszym czasie probowala niczego gryzc bo i tak wiem, ze to nie ma sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agako
Mam pytanie: czy taki aparat trzeba nosić na górnych i dolnych zębach? Bo górne mam proste, tylko dolne, 4 z przodu takie żyjące własnym życiem .Wiem ,ze na pewno bede musiała pozbyć się ósemek, bo to za ich sprawą powykrzywiały mi się zęby.Da radę tak? Tylko jeden łuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka321
Do Agako--->Oczywiście, że możesz mieć aparat tylko na dole! Z tym że ja myślałam, że mam krzywą tylko górę, a ortodonka uświadomiła mi, że to nieprawda... :/ Nie wiem, jak jest w Twoim przypadku... Najlepiej pójść na konsultacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Posłuchajcie gagatki czytałem wasze rozmowy i generalnie wszystko jest ok,zajmuje sie tym o czy mowicie wiec jak macie pytania bo widze ze niektore pozostaja bez odpowiedzi to służę pomocą pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
ja mam pytanie - mialam wczoraj zakladana aparata i ortodontka spilowala mi kawalek zęba, na niego dala costam z fluorem i na to pierscien. To sie chyba nazywa stripping i jest podobno dosc popularna metoda, zeby zyskac troche wiecej miejsca i zeby nie trzeba bylo wyrywac zeba. Ale ja bardzo boje sie o to spiłowana siódemke bo przeciez bez szkliwa z jednej strony od razu zrobi sie prochnica. Szcegolnie pod pierscieniem... Poza tym co bedzie po sciagnieciu aparatu, to szkliwo trzeba bedzie jakos zrekonstruowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
przepraszam za literowki powyzej ;) czy ktoras z Was miala moze tez robiony stripping?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
witam ;D no i wkońcu mam ;] separatoty ale tylko dwa na górze.. ja myślałam że będę miała pomiedzy każdym zębem a żębem a tu tylko dwa ;D i pani orto powiedziała mi ze bedzie trudno wyprostować moje żabki ;( buu! ale miejmy nadzieję ;D pozdroo! no a za tydzien juz mam zakładany aparacik na górną szczękę ;D hyh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Co to jest stripping to Ania napisała otóż piłujemy zęby ze strony bliższej i dalszej właśnie aby zyskać trochę miejsca na zęby;o szkliwo nie się co martwć jego grubość to nawet 2 mm, a piłujemy ok 25-0,5 mm;oczywiście robi się chropowate ale jak potraktyjemy "czymś" z fluorem to wszystko będzie ok; natomiast jak założymy pierścień co wtedy pod nim? otóż cement do pierścieni działa trochę jak wypełnienie czyli plomba poza tym uwalnia fluor czyli reminaralizuje czyli utwardza te miejsca które były piłowane. Odnośnie gumek separacyjnych to zakładamy je ze strony bliższej i dalszej zęba na którym ma być pierścień, gdy np ze strony bliższej jest ciasno a z dalszej nie ma zęba lub jest jakaś przerwa to zakładamy tylko ze strony bliższej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Romku, zauwazylam, ze nie tylko ząb z pierscieniem jest zeszlifowany (na tym zębie jest taka twarda pasta z fluorem, ktora niestety bardzo sie kruszy...) ale tez piątka, ktora nie została "potraktowana" fluorem. Czy mam sama kupic np. zel do fluoryzacji elmex i go stosowac czy isc do orto zeby na piątke tez nałozyla mi te paste z fluorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka321
Do Romek---> Ja również mam pytanie :) Czy naprawdę płyn do płukania zębów może im zaszkodzić? Np.taki elmex. Słyszałam takie rzeczy, ale czy to prawda??? Sama nie wiem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiOlcia323
CZeść:) Ja oD wczoraj nosze aparacik na gornych zabkach:P mam 17 latek i ogolnie z faktu zalozenia bardzo sie ciesze...ale dzis..drugi dzien po zalozeniu troche boli...zywie sie tylko jogurtami a w przypadku mojej osoby nie bardzo zadowolona bylabym z przymusowego odchudzania:) najbardziej denerwuje mnie drucik na podniebienu bo wszystko co jem plata sie tam i znacznie utrudnia:/ powiedzcie mi czy przyzwyczaje sie? bo poki co to jestem pełna obaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogorcik001
hejka wszystkim!!Mam pytanie...Otóż w poniedziałek mam zakładany aparacik na górę (tylko na górę będę nosić) pierscienie dwa już miałam założone jakiś tydzień temu....Czy na tej jednej wizycie będę miała już resztę założoną czy aparacik mieliście zakładany na raty....aa mam jeszcze do wszystkich pytanie..co was najbardziej bolało jak zakładaliście czy może w ogóle was nic nie bolało tylko dopiero potem przesuwające się ząbki????..... dzięki za odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
Romek mam pytanie po co mi na obręczach coś w rodzaju zamka od wewnętrznej strony to mnie doprowadza do szału.?JĘZYK MI RANI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
Samo przyklejanie aparatu nic a nic mnie nie bolało, kylko po ok.10-15 min. jak już się dobrze przykleił do ząbków , to przyszedł czas na zakładanie drucika(to też nie boli), ale jak orto. mi zaczęła przykręcac ten drucik to wtedy zaczęła się tak naprawdę cała "corrida"(mordęga i boleśc) :-( z aparatem trwająca 15 dni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×