Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Romek
Aniu tak jak mówiłem postaraj skontaktować z panią doktor i spytać o to co napisałem,bo może ekstrakcja zębów to jedyne wyjście;czarna lista nie musi być do końca objektywna i nie wyciągaj pochopnych wniosków o swojej doktor;nie chce mówić że jest dobrym lub złym specjalistą,medycyna ma to do siebie że możemy korzystać z wielu rozwiązań i na pewno zadne nie jest doskonałe;Tutaj rada jak zaoszczędzić trochę kasy-zęby gdy masz skierownie od ortodonty(gdy już zapadnie ostateczna decyzja o ich usunięciu) możesz usunąć w ramach NFZ zawsze to jakaś oszczędność 100-200 albo i więcej kasy w zależności od gabinetu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
No to wlasnie ortodontka skierowala mnie na wyrywanie i to jest za darmo, ale tak jak mowiles moje zęby sa bezcenne a i tak aparat i leczenie to duzy koszt wiec oszczednosc 100zł. na wyrywaniu mnie nie pociesza ;) moge wydac nawet 3x wiecej na dolny aparat byleby tylko bez usuwania czworek. A co do listy to moim zdaniem dobrze, ze istnieje bo czasami lepiej uczyc sie na cudzych błedach niz swoich walsnych... a zauwazylam dzisiaj, ze na gorze mam krzywo naklejone zamki - na jednej jedynce jest o jakies pol milimetra czy nawet caly mm nizej niz na drugiej. A jedynki mam idealnie proste - mam nadzieje, ze przez ta niedokladnosc sie nie pokrzywia. Kurcze, nie jestem ortodontka wiec sie nie znam ale wydaje mi sie, ze jednak moje leczenie u tej ortodontki przebiega nie tak jak powinno - przynajmniej nie tak jak oczekiwalam. Juz samo to, ze zrobila mi stripping ani mnie o tym nie informujac ani nie tlumaczac mi co to jest wydalo mi sie dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaa
DO ROMKA: hej!ciesze sie ze znalazlam w necie kogos kto moze mi poradzic:D Otoz mam takie pytanie:1. czy mozna zakladac aparat jesli ma sie koronke? 2.moj problem polega na tym ze mam na gorze dwie dwojki i przez to jedna jedynka nasuwa sie na druga.jak nie mialam osemek to nie bylo tak zle ale od czasu jak mi zaczely rosnac to wszystko sie tak przesunelo ze wyglada to fatalnie.I moje pytanie jest takie:czy moznaby wyrwac piatke albo szostke(ktore sa zepsute) zamiast zdrowej dwojki?czy wtedy aparat dalby odpowiedni efekt? Z gory dziekuje za odpowiedz! P.S. polecisz mi kogos z poznania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaa
dodam ze mam 21 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam chiałam sie zapytac czy mozna załozyc aparacik na kase chorych?? Albo czy chociaz wizyty sa bezplatne czy cos takiego.U mnie w domu sie nie przelewa, a tez chcilabym miec ladne zabki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
eloo ;D Jest juz wtorek a ja nadal mam separatory ;DD nie wypadły mi ;p to dobrze ;] a w piątek mam zakładany aparat na górę.. grr trochę się boję ale chyba nie ma czego.. hyh chyba ;D jakie proponujecie zebym załozyla gumki? kolorowe ładnie wyglądaja? czy lepiej w jednolitym kolorze? a aparat na dół bede miala dopiero w styczniu ;D pozdro!! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
Jak masz poniżej 20-stu latek to bierz śmiało kolorowe gumeczki! :-) czerwone, różowe,lub pomarańczowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powyżej 20-tu latek już nie można :P? mi orto bez pytania założyła przeźroczyste i jest suuuper :D [13 lat mam xP]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Po kilku wizytach u innych orto trafilam w koncu na cudownego lekarza, ktory postara mi sie wyleczyc wade bez wyrywania - najpierw aparatem ruchomym. Okazalo sie, ze poprzednia orto uszkodzila mi dwa zęby przez nieumiejetny stripping... Cale szczescie, ze szybko zorientowalam sie, ze cos jest nie tak :) teraz juz bedzie tylko lepiej :D pozdrowienia dla wszystkich Aparatek i dla Romka, ktory mi bardzo pomogl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingul11
Hej! Za 2 dni dolacze do gronka aparetek!~Mam pytanneczko czy gdy zakladaja alaracik to bolli! I ile czasu zakladaja to metalstwo! O i jeszcze 1 ile razy na oko dziennie myjecie zęby z aparatem? oki pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Aniu cieszę sie że udało się uratować Twoje żeby jak widzę ktoś zaproponował podobnie jak ja aparat ruchomy teraz już wszystko zależy od ciebie noś go nawet 20h dziennie a zobaczysz że efekty będą super.Ola są drobne niejasności w Twim tekście,otóż przypuszczam że masz dwie dwójki górne tzn lewą i prawą(wątpliwość stad że rzadko ale są pacjenci którzy mają dwie dwojki np prawe-to tak mi przyszło do głowy czytając Twoją wypowiedź).Jeżeli Twoje zęby tzn 5lub 6 są popsute to oczywiście że trzeba sie ich pozbyć,jednak w pierwszej kolejności raczej rozszerzałbym górny łuk;bo po usunięciu zębów i ich przesunieciu w daną stronę może Ci się przesunąć również środek łuku a to już brzydko wygląda.Do koronki też można przyklejać zamki jest do tego trochę inny klej i potrafią się odklejać ale da się to zrobić.Niestety nikogo z Poznania nie kojarzę jak coś mi przyjdzie do głowy dam znać.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogorcik001
mam pytanko do wszystkich!!! otóż w poniedziałek (przedwczoraj) założyłam aparacik(stały) no i pobolały mnie trochę zęby (właściwie to jeszcze dalej mnie bolą) ale mam taki problemik a właściwie pytanko. Mam pomiędzy zębami większą szparkę (nie wyrosła mi trójka i bedę ją miała wyciąganą chirurgicznie) i mam tam poprostu więcej drutu (bez tego zamka -chyba to się tak nazywa) i mam takie wrażenie jakby mi się właśnie w tym miejscu drut obluźnił. czy to możliwe?? może tylko mi się wydaję??powinnam iśc do orto i zapytać o co kaman?? pomocy bo nie wiem co robić, i nie wiem czy to tak powinno być czy tylko mi się tak wydaje.... z góry dzięki za pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Ja tez sie bardzo ciesze :D za tydzien moj nowy orto przedstawi mi caly plan leczenia, prawdopodobnie po ok.pol roku do roku noszenia ruchomego aparatu bedzie mozna zalozyc staly bez ekstrakcji czworek! :) szkoda mi tylko tych zniszczonych strippingiem zębow - ten orto powiedzial, ze zostanie mi miedzy nimi szpara :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Witam!!! Wczoraj się dowiedziałam, że będę musiała nosić aparat stały i się przeraziłam tak mocno, że nie mogłam w nocy spać... Serio mówiąc nie rozumiem jak z tych wszytskich Waszych wypowiedzi może wiać takim optymizmem... Dla mnie to tylko tortury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie tortury? Aparat praktycznie w niczym nie przeszkadza, fajnie wygląda i ząbki będą piękne i prościutkie :) Trochę poboli ale jaki efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaasieńkaa
Hej. Mam pytanie:chyba do Romka, ale oczywiście gdyby ktoś jeszcze chciał mi pomóc to będzie mi miło. Mam 21 lat i chciałabym poprawić troszkę moje ząbki (dolne) Czy w tym wieku możliwe byłoby "naprawienie" nie aż tak strasznie dużej wady poprzez aparat ruchomy? Bez zakładania stałego? Po przeczytaniu tej czarnej listy i ogólnie niektórych wypowiedzi dowiedziałam się że to wszystko nie jest takie proste jak mi się wydaje... Proszę doradźcie mi... Czy dałoby radę lekką wadę wyleczyć ruchomym aparatem? Jak to wygląda? No i co powinnam jeszcze wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia401
Z tymi torturami to chodziło mi o to, że po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam, że np. u mnie w szkole nie ma warunków żeby dobrze umyć zęby, a gdy siedzę w szkole od 8 do 15:15 to muszę coś jeść;/ Poza tym ortodontka już mi zapowiedziała, że zna mnie już na tyle dobrze, żebys stwierdzić, że mnie wszytsko będzie bolało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym myciem to nie przesadzajmy. Ja też nie mam często możliwości od razu umycia zębów. Ale jak coś zjem to płuczę usta wodą mineralną np i na jakiś czas starczy, a jak już mam możliwość umyć to od razu biegnę i myję. A z bólem? Hmm... poboli kilka dni a potem jest ok. Zęby nie bolą przez cały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
Z tym bólem to faktycznie jest tak ,że trzeba się przekonać na własnej skórze czy boli więcej czy mniej ! Mnie akurat bolało więcej :-( i 10 razy dłużej niż innych!!!-Ale to jest indywidualna sprawa, i dopóki nie założysz aparatu to tak naprawdę możesz tylko gdybać co by było gdyby....? u mnie konkretnie dolegliwości trwały 3 tygodnie-ale jest to ponoć o wiele dłużej niż normalnie! Głowa do góry! :-) I najważniejsze aby myśleć pozytywnie, bo inaczej można tylko popaść w d e p r e s j e !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaa
Romku,dobrze sie domysliles mam dwie prawe dwojki, faktycznie troche nie jasno napisalam. A moglbys mi jescze powiedziec jak sie rozszerza łuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaa
Romku, mam dwie prawe dwojki, faktycznie troche nie jasno napisalam.(czyli razem 3 dwojki na gorze)I wtedy tez sie rozszerza łuk? A moglbys mi powiedziec jak to sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Hej wszystkim. A ja mam takie pytanko. Czy jak zaczęlyście nosić aparat to robił wam ktoś jakies glupie uwagi, albo sie śmiał ? Ja mam 15 lat i chodze do gimnazjum i boje sie, ze jak zaczne nosić aparat to chłopcy z klasy bedą sie smiac. Nie wiem może nie warto sie tym przejmowac, ale sama juz nie wiem co mam o tym myślec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogorcik001
nie masz się czym przejmować jeśli chodzi o noszenie aparat.... jeśli coś bedą mówić tzn. że poprostu są zazdrośni...a to że nosisz aparat to znaczy tylko że dbasz o swój wygląd... ja mam 16 lat i 3 dni temu założyłam aparacik...chodzę do LO.... nikt nic nie mówił.... mam nawet wrażenie że nawet jeszcze nikt go nie zauważył... :-D a z resztą nie ma się czym przejmować, ponosisz, ponosisz i ściągniesz i wtedy wszyscy bedą Ci zazdrościć pięknego uśmiechu.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
jogoorcik001 a jaki nosisz aparat metalowy czy porcelanowy ? Ja chyba bede nosić ten metalowy. Czy jak sie nosi aparat to sie sepleni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
hejoo ;D no i mam aparat od godzinki 12 ;pp Narazie mnie tylko trochę boli ale to chyba ma tak być no nie? ;p Mam gumki kolory niebieskiego ;] pod kolor oczu ;D hah.. ajjj ;> I czy ten lekki ból jest tylko w pierwszym dniu czy to tak zawsze??? :> Wiecie co.. nawet mi ładnie w tym aparaciku ;] hehe.. pozdro!!! ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KK1985
Mam aparacik od czerwca i zupełnie mi nie przeszkadza i jestem zadowolony z tego, że zdecydowałem się go założyć. Niestety uprawiam sport no i stało się to czego sie bałem najbardziej. Dostałem z łokcia prosto w aparat ortodontyczny i ... aparat jest w całości, ale niestety moje zęby (aparat mam na górze) cofnęly sie w sposób nie do pozazdroszczenia :( (przede wszystkim jedynki dwójki cofnęly się dosyć mocno-niby do tego dążyłem noszac aparat, ale dziąsła mam spuchnięte, bo troche im sie oberwało) za chwile ide na wizytę posłuchac diagnozy i powiem szczerze że sie troche tego boje. Miałem zgryz lekko wysunięty do przodu, a teraz jedynki są równo z dolnymi zębami na skutek tego uderzenia. Myślę, że ortodonta wymieni mi drucik, który sie z lekka powyginał i to głównie on sprawił że mam jeszcze jedynki, bo troche zamortyzował uderzenie, ale co z zębami, które zostały niejako perfidnie mocno przemieszczone- nie wiem . Ogólnie jak dla mnie to nie wygląda to za ciekawie, bo poprostu nie jest tak jak powinno być :I Mam nadzieje, że wieczorem napisze ze bedzie wszystko dobrze. Całe szczęście, byłem ubezpieczony tak więc z kasa nie bedzie problemu. 3majcie kciuki za mnie bo jestem przerażony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia401
Naprawdę współczuję... U nas w szkole kiedyś jedna dziewczyna dostała z łokcia i cały porcelanowy aparat poszedł;;/ A ja dzisiaj idę na jakieś prześwietlenia dla ortodontki, żeby mogła mi dopiero załozyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogorcik001
ja mam ten zwykły aparacik(metalowy).... niektórzy mówią, że na początku sepleni ale ja jak odrazu wyszłam od orto to mówiłam zupełnie normalnie i nawet mnie od początku nie bolało tylko po jakiejś godzinie....trochę jest dziwne uczucie na wargach jak byś miała wszystkie zęby wystające do przodu... ale ogólnie jest spoko tylko uważam z jedzeniem.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaa
Ja musze wyrwac wszystkie 4. w gornej szczęce mam krzywe 2, jak by tego bylo malo mam zatrzymanego kla (mialam już zabieg chirurgiczny), który będzie ściągany, ale jak tego nie wiem. mam do Was pytanie czy to jest bolesne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogorcik001
blankaaaa tak w ogóle to też mam zatrzymanego kła...nic nie bedę wyrywać....mówisz że już miałaś zabieg.... jak to wygląda??? bardzo bolało??? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×