Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość POMOCY 14 latONA
Moja dentystka wyrwała mi stałą szóstke, która się rozleciała na kwałki! Okropnie bolało! Krzyczałam! W końcu okazało się, że mam stan zapalny i znieczulenie nie działało! Zrobił mi sie skrzep...a gdy poszłam dzisiaj jak mi kazała dentystka na zdjęcie...to okazało się, że został w dziąśle jeden korzeń!!! Biorę antybiotyk...i strasznie boję sie iść do dentystki! CO MNIE CZEKA?????? Odpiszcie pilnie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka666
Pomocy 14 lat Ona!!! Przede wszystkim zmien dentystkę. Każdy dobry stomatolog wie, ile korzeni ma kazdy ząb.Przy wyrywaniu sprawdza , czy wszystkie wyszły, jesli nie to szuka od razu dalej. Nie chcę Ci mowic , co Cię czeka dalej, ale zmień dentystę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika niedowiarka
a czy w czasie noszenia aparatu mozna jesc solodycze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Można tylko zaraz po
zjedzeniu należy dokładnie wyszczotkować zęby. Nie powinno się jeść toffi, snickersów, marsów i t.p. ciągnących pyszności :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Witam wszystkich. Jestem juz po pierwszej wizycie u ortodonty. Nawet nie bylo tak zle- ale sadze ze dopiero sie zacznie. Musze wyrwac 2 zeby po obu stronach w gornej szczece. Ortodontka stwierdzila ze inaczej sie nie da. Jesli ich nie wyrwe to po jakims czasie zeby znowu powroca do dawnego ustawienia- wiec nie ma sensu ich leczyc. Boje sie bardzo- bo w sumie to sa stale zeby i zdrowe :( bojs esie ze sie nie poprzesuwaja odpowiednio i ze zostana mmi dziury po bokach a w pozniejszym czasie bede montoweala sobie jakas protezke :((( - to juz takieki naczarniejszy scenariusz:) Ortodontka polecila mi w moim przypadku metalowy aparat, bo taki wywiera najmniejsza sile, a taka jest zalecana przy moich zebach- wiec bedzie bardzo sie wolno to wszystko przesuwalo- nawet to 2,5 lat a pozniej oczywiscie jeszcze rok dodatkowo jakis retencyjny?? Nie wiem moze cos pomylilam w nazwie. Mam prosbe- czy ktos z Was - na forum nosi zwykly metalowy aparat???? jesli bylaby mozliwosc to prosilabym zdjecie jak to wyglada na zebach. Oczywiscie chodzi mi tylko i wylacznie o zabki, nic wiecej. Moze byc nawet zdjecie 1 zeba jak wyglada w tym "uzbrojeniu" . Jesli ktos moglby mi pomoc to bardzo prosze . oto moj e-mail: mmm4@o2.pl mam juz komplety zdjec i teraz chyba bede sie umawiala na wizyte i na pierwsze odciski zebow. tzryamjcie kciuki za mnie - oczywiscie bede pisala jak mi idzie :) pozdrawiam wszystkich serdecznie !@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
to jeszcze raz ja :) Oczywiscie ortodontka pokazywala mi zdjecia jak to bedzie wygladalo , ale byly to zdjecia modelek , ktore miala piekne, rowniutkie, baile zabkli, wiec na ich zebach to wygladalo niezle ale na moich to na 10000% tak nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Dzieki kati_24 za zdjecie. Zainteresowalo mnie ten Twoj aparat na gornym luku. Ile zaplacilas za ta porcelane i czy jest mniej widoczny niz ten metalowy???? Czy ma jakies specjalne zalecenia do jegio noszenia np nie wolno jesc niektorych rzeczy??? hnnnn....to mnie zaintrygowalo. Pozdrawiam goraco. P.S. Dzis na 100% podjelam decyzje ze bede nosila aparat. Razem z mezem mniej wiecej przekliczylismy czy bedzie nas na to stac i moze jakos wyrobimy sie ale.....jest 1 warunek- w ciagu tych 2 lat ani jednej pary bucikow i wogole nic nic nic nowego - to juz mi zapowiedzial maz :( ale trudno cos za cos- bede przynajmnie miala ladny usmiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KoRneLcia
Do: anka666: Byłam u dentystki, a dokładnie u dentysty, bo obydwoje pracują na zmianę w jedym gabinecie. To normalne w moim przypadku, że korzeń został, bo mój ząb się dosłownie rozleciał...dentystka chciała jeszcze wszystko sprawdzić, ale tak okropnie mnie bolało, że to zostawiła. Byłam wczoraj u dentysty(drugiego) i powiedział, że spokojnie usunie mi korzonek...Dowiedziałam się czemu nie chciał wyjść! Ten korzeń z szóstki został zablokowany przez siódemkę, która go przygniotła pod wpływem ucisku rosnącej juz ósemki! Jestem zadowolona z rosnących ósemek(zębów mądrości). Mój dentysta...a dokładnie dentyści(prywatni) są naprawdę cool...i po tym przykrym zabiegu naprawdę ich lubię, ponieważ musieli to zrobić. Do: WSZYSTKICH!: Gdy poszłam do dentysty okazało się, że moje wszytskie 4 czwórki są do usunięcia! Załamałam się! Zapytałam więc czy da się je uratować, a on odarł, że da sie je uratować, ale nie ma sensu, bo moje zęby są zbyt ściśnięte i gdy pójdę do ortodonty to on też będzie kazał mi wyrwać przynajmniej 4 ząbki...Zasmuciłam sie, że zostaną mi szpary...ale dentysta powiedział, że wychodzą mi ósemki i zęby tak się ułożą, że nie będzie żadnej luki ;) jestem happy! Radzę wam chodzić do prywatnych dentystów tak jak ja! Moje koleżanki chodzą np. do Atrii..czyli publicznych i są załamane! Zresztą ja też kiedyś byłam u publicznego i strasznie mnie zraził do dentystów, bo jak miałam 8 lat to trzymało mnie 4 facetów i robili mi wszytsko na na siłę, a piąty mnie straszył, ze jak nie dam zrobić zęba to stłucze mi go młotkiem...okropieństwo! Tak się zraziłam do dentystów, że nie chodziłam do stomatologa przez parę lat! Ale naszczęście teraz jest wszytko Cool! Ja też będę nosić aparacik ruchomy, a później stały ;) Bardzo się cieszę, że będe miała zgryz o którym marzę! pozdro ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KoRneLcia
SORRKA ZA BŁĄD! Moje 4 szóstki są do usunięcia, a nie czwórki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łuk porcelnowy kosztował mnie 1600zł. Nie ma przeciwskazań co do nie jedzenia czegoś. Jest wszystko tak samo jak w aparacie metalowym. Niektórzy twierdzą, że porcelana działa słabiej i dłużej trzeba czekać na afekty leczenia, ale moja orto twierdzi, że tak nie jest. Sam aparat jest mniej widoczny od metalowego (szczególnie jak się założy biały drucik i bezbarwne gumki). Wygląda tak: http://www.eurodent.gda.pl/foto/orto3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
A ja mam 19 lat, prawie 20 i jestem chłopakiem, a też chciałbym mieć fajne proste ząbki, ale perspektywa noszenia aparatu mnie przeraża! Jak mam to powiedzieć rodzicom, co na to powiedzą kumple? Sam żałuję, że nie miałem aparatu dużo wcześniej! Pomóżcie!!! No i jeszcze te koszty :( (oczywiście wchodzi w grę aparat przezroczysty, bo inny byłby okropny). Czy nie będę wyobcowany? Przecież tak mało facetów w moim wieku nosi aparaty? I jak możecie, to w końcu niech ktoś obiektywny określi najlepszy i najtańszy gabinet w Toruniu lub okolicach. Poradźcie mi bo sam to dużo nie wymyśle? HELP- dla życia bez krzywych zębów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMANCIK ja mam 27lat i od dwóch tygodni noszę aparat! Miałam również obiekcje,wprawdzie nie takie jak Ty ale miałam wahania i to straszne! Co powie chłopak, jak mnie w pracy przyjmą (a pracuję w dość publicznym miejscu), jak będę wyglądać-no bo wkońcu jestem kobietą, nawet martwiłam się o taki banał jak całowanie ;-) !? ( nie ma najmniejszego problemu ;-) ) Żałuję tylko jednego że tak późno się zdecydowałam!!! Za późno!!! Gdybym mogła cofnąć czas, miałabym to już dawno za sobą i śliczny uśmiech na dyplomie! Dlatego Amancik nie zwlekaj z tym!!! Jeżeli masz możliwości to zrób to jak najszybciej! Sądzę, że jeżeli stać na taki wydatek Twoich rodziców, to na pewno Ci pomogą! Ja niestety musiałam sama zarobić na swój! Pamiętaj też, że każda miesięczna wizyta na podkręcenie też kosztuje! A jeżeli chodzi o Twoich znajomych, to jeżeli masz normalne towarzystwo, to oni Cię lubią za takiego jakim jesteś , a nie za to jak wyglądasz!!! Włącz TV dużo \" osób publicznych\" nosi , albo nosiło aparat i to nie koniecznie ten porcelanowy!!! Poczytaj wypowiedzi ludzi na forum, ja to robie regularnie! I I każda informacja mi pomaga i utwierdz mnie w tym, że dobrze zrobiłam! Mieszkam w Bydgoszczy blisko Ciebie ale chyba jednak za daleko do ortodonty;-) powodzenia i pisz jak Ci idzie!Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mołolata
nie jestem dorosła bo mam tylko 13 lat rodzice chcą założyćmi aparat na zęby ale dzieciaki z mojej klasy wyśmiewają się z tych którzy mają aparaty dlatego chcę jak naj mnie widoczny aparat wy już je macie i dlatogo się lepiej na tym znacie napiszcie coś o dnosnie takich aparatów pliiiiiis!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluuniaa
Hejka:) jestem szczesliwa posiadaczka aparaty ortodentycznego jush ponad rok :) jestesm zadowolona zabki jush prawie proste :] ale mam jedno bardzo bardzo wazne pytanko!!! do aparatek ; czy Aparat PRZESZKADZA W CALOWANIU???? zalezy mi na konkretnej odpowiedzi :)) pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oluuniaa aparat nie przeszkadza w całowaniu :) Przećwiczone i prawdziwe :) Małolata jeśli naprawdę boisz się reakcji kolegów (nie powinnaś bo aparat to oznaka dbania o siebie) i jeśli rodzice mają dość pieniędzy to załóż sobie aparat kosmetyczny (porcelanowy). Jest naprawdę mało widoczny. Zobacz na moją ostatnią wypowiedź - jest tam liknk do zdjęcia takiego aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
kati24 - mi ortodontka powiedziala ze za 1 luk metalowego zaplace 1500 zl , wiec praktycznie nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o cene a estetycznie wyglada to zdecydownanie lepiej. Pisalas ze Twoj ort powiedzial, ze dzisla wolniej i ze zeby beda sie prostowac wolniej-mi wlasnie na takim zalezy, bo podobno na moje zeby musza dzialac bardzo delikatne sily, mam jakies slabe albo cos , wiec sadze ze nie ebdzie zle. Musze skonsultowac sie jeszcze z innym ortodonta przed zalozeniem aparatu. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluuniaa
kati dzieki za odpowiedz ale powiedz cos bardziej szczegolowego bo musze sie na 100% przekonac :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga
hejka ja też dołączyłam 3 tygodne temu do szcześliwych aparatek i tylko baaaaaaaardzo żałuje że nie zdecydowałam się już dawno :( trudno lepiej późno niż w cale, tylko mam do was jedno pytanie jak czyścicie pierścienie??? orto mówiła że to ważne, wiadomo tylko bardzo nie wygodne i juz mi pomysły się skończyły. Wiem że istnieje irygator ale na razie nie mogę sobie na to pozwolić :(. Jak sobie z tym radziłyście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agentka_Monk coś pomieszałaś :) Ja zapłaciłam 1600zł za jeden łuk PORCELANOWEGO a nie metalowego, a Ty piszesz o metalowym. Za metalowy zapłaciłam 1200zł. I nie pisałam że moja orto powiedziała że porcelana działa wolniej tylko że NIEKTÓRZY TAK TWIERDZĄ, ale moja orto NIE. oluuniaa co bardziej szczegółowego chcesz wiedzieć? :) Mam narzeczonego, od pół roku aparat i w niczym on nam nie przeszkadza :) Były takie obawy, ale jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam aparat
ponad 2 lata, całe szczęście niedługo będę finiszować, bo niestety, mój M już mnie nie całuje tak jak dawniej:( twierdzi, że przez aparat mam w buzi więcej śliny, i że już nie jest tak samo:( a mi tak baaardzo brakuje namiętnych pocałunków:( dobrze, że niedługo zdejmę aparat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Dobrze , ze ktos poruszyl temat calowania :) Moj maz stwierdzil, ze jak bede miala ten drut na zebach to chyba nie ma szans na jakies fajne pocalunki :) bo bede gledzila ze mnie caly czas boli :) - juz powooli zaczyna sie oswajacv z mysla ze przez 2 lata chyba bedzie musial sobie odpuscic baaaaaardzo namietne caluski :) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam aparat
hhmm... ja nie "ględzę", że mnie coś boli, tylko mężowi nie pasują już namiętne pocałunki:( nie chcę Cię zniechęcać do zakładania aparatu, ale naprawdę trudno przeczekać aż 2 lata- wiem co mówię:( jak czasem mówię meżowi, że czasem czytam na necie, ze innym facetom aparat w niczym nie przeszkadza, to oczywiście się na mnie obraża, i mówi, że nic na to nie poradzi, że nie jest taki jak inni...:( dobrze, że już niedługo pozbędę się aparatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
wlasnie boje sie ze , po zalozeniu aparatu juz nie bedzie tak samo. Zupelnie co innego jest miec narzeczonego a zupelnie inaczej meza - tak mi sie przynajmniej wydaje. 2 lata to kawał czasu i dlatego nie chce zeby moj maz czul sie jakos niekomfortowo przez moje druciki na zebach. On dla mnie zawsze chce jak najklepiej a boje sie ze bedzie troche pokrzywodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzierbi
Hej! Mam 13 lat. Podczas ostatniej wizyty u stomatologa dentysta stwierdził, że powinnam nosić aparat. Podkreślił, że nie jest to konieczne, że jak nie chce to nie musze. Polecił mi aparat ruchomy, ponieważ wada jest niewielka. Potrzebuje rady: ile wyniosą koszty? ile czasu trzeba nosić aparat ruchomy? czy taki zabieg jest bolesny? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rostrzepana
Mont... według mnie ważne byś to Ty się dobrze czuła. Będziesz mieć w przyszłości śliczny uśmiech. Myśłisz że to go nie będzie satysfakcjonowało?! Wytrzymasz, on też wytrzyma:-) Ja osobiście mam bardzo bardzo krzywy zgryz, 21lat na karku i ciągłe myśłi o aparacie... Wiesz jak żałuje że tego nie leczyłam?! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surprise
Witam :) Jestem szczęśliwa, że trafiłam akurat na to forum, które pełne jest ludzi o ciepłym nastawieniu i doświadczeniu... :) miałam okazję już troszkę wczytać się w umeiszczone tutaj wypowiedzi. Mam pytanie i chciałabym prosić o odpowiedź. Mam 15 lat. Od 1,5 roku noszę aparat ruchomy na górną szczękę oraz od pół roku na dolną. Stwierdziłam jednak z Rodzicami, iż to nie przynosi oczekiwanych przez nas efektów. Za dwa tygodnie mam pierwszą wizytę u ortodonty i jestem po wstępnej konsultacji z dentystką. Ostatnio przykręcenie aparatu było tak mocne (4 obroty), że powoduje silny ból. Nie chodzi jednak o zęby, lecz o podniebienie. Uciska, powodując silne podrażnienia. Obawiam się też, że podłuższym noszeniu rany. Moje pytanie jest następnujące: czy powinnam cały czas aparat 'górny' nosić, czy dać sobie spokój i nie ryzykować ranami podniebienia, zaczekać do wizyty u ortodonty? Gorąco pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Rzotrzepana.... ja mam 27 lat i bede dopiero teraz nosila aparat :( niestety lepiej pozno niz wcale. Masz racje , ze to ja mam sie dobrze czuc ze swoim usmiechem. bardzo zaluje ze wczesniej nie mialam na tyle odwagi no i pieniazkow zeby sie za to zabrac. tak naprawde jak ogladam swoje zdecia ze slubu to na zadnym nie smieje sie promiennie i pieknie - choc naprawde bylam wtedy baaaaaaaaaaaaardzo szczesliwa :)))) - najwyzsza pora to zmienic. Bylam juz u 1 ortodonty, w przyszlym tyg ide do nastepnego bo chce taki aparat ktorego troche mniej widac. zastanawiam sie nad takim jaki ma Kati_24. Bede oczywiscie pisala o wszystkim . Pozdrawiam goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×