Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Go艣膰 matrioszka23
kornelcia zdaj jutro koniecznie relacje !! :) 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No ja w koncu dotarlam do tego grona, bo mialam klopoty z kompem i nie moglam znalezsc;p a dzis po 5 miesiacach noszenia aparartu na gore jest lepiej, a dzis mi zalozyli d贸l... :( BOLI!!!!! Przygnebia mnie widok i ten bol ;(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do dziewczyny z powaznym pytan
a pr贸bowa艂a艣 czy艣ci膰 z臋by za pomoc膮 irygatora ? nic nie wyczy艣ci ich lepiej !! drogi sprz臋t ale godny polecenia wszystkim co nosz膮 aparat !! a mo偶e masz po prostu jaki艣 stan zapalny ? czemu nie powiedzia艂a艣 o tym swojej orto ? powinna si臋 na tym zna膰...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
s艂ysza艂am o irygatorze, ale za 3 miesi膮ce mam mie膰 zdj臋ty ju偶 aparat, wi臋c nie ma sensu wydawa膰 kasy... a ortodontce nic nie powiedzia艂am, bo bardzo mnie to kr臋puje... :( naprawd臋 nikt nie ma podobnych problem贸w? a co z porannym oddechem, niesmakiem w ustach- te偶 tylko ja mam t臋 "przyjemno艣膰"? :(:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc Wszystkim! Mam pytanko do Was!Chcialbym sobie zalozyc aparacik przezroczysty ale wiekszosc mego czasu spedzam za granica(studia w Hiszpanii). Z tego powodu nie bede mogl regularnie chodzic na wizyty do ortodonty, ktory zrobi mi taki aparacik! Pytanko nastepujace: Czy jest mozliwe chodzenie na wizyty do innego ortodonty niz ten , ktory zalozyl aparat i kontroluje przebieg leczenia? Dziekuje serdecznie za Wasze odpowiedzi! Pozdrawiam serdecznie Grzesiek

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 matrioszka23
I jak tam kornelcia wizyta ???? 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mam do Was, moi drodzy pytanie: (szczeg贸lnie do tych, ju偶 po zdj臋cu aparatu) ile oko艂o nosili艣cie? i jak膮 przy tym mieliscie wade...? Bo ja sie boje, ze bede do konca zycia normalnie nosila... Ten czas sie tak wlecze i wlecz, a mam dopiero 16, no prawie 17 lat, wiec taka stara nie jestem :P a nosze juz gore 5 miesiecy, a dol od wczoraj... Dzieki za odzew~:D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kornelcia
Hey matrioszka23 ;) Hey Aparatki! Nie by艂am jeszcze u Ortodonty, bo okaza艂o si臋, 偶e w ten dzie艅 go nie by艂o. Teraz musz臋 chodzi膰 regularnie do dentysty, bo musz臋 szybko wyleczy膰 z膮bki ;) Wizyt臋 mam na Wtorek :) Wiem, ju偶, 偶e b臋d臋 mia艂a aparacik ruchomy na g贸r臋 i na d贸艂 chyba te偶. Nie mog臋 si臋 doczeka膰 :D A co z tym makaronikiem? Moim zdaniem makaron jest bardzo kleisty i mo偶e si臋 poprzykleja膰 do aparaciku :) Ja tak s膮dz臋 :) A z t膮 艣lin膮 i przykrym zapachem? My艣l臋, 偶e co艣 jest nie tak, wi臋c lepiej powiedz to denty艣cie lub ortodoncie :) Pozdro :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam! tez mnie ten makaro zaciekawil, ze sosy moga farbowac gumki to rozumiem, ale makaron?? dziwne!:( co do zapachu...mam tez ten problem!:( i postanowilam zapytac o to orto!to chyba najlepszy sposob!powazne pytanie rozumiem cie!:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Z艂amana
Mam aparat ruchomy na g贸r臋 i na d贸艂 od jakiego艣 tygodnia. Orto tak mi go 艣cia艣ni艂, 偶e czuj臋 jakby zaraz z臋by mia艂y mi poodpada膰. To okropny b贸l i zastanawiam si臋 czy to normalne!? ;(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kolorowe gumki
pewnie ze normalne, mi sie tak sciesnily zeby ze nie moglam miedzy nimi nici dentystycznej wbic, ja po zalozeniu bylam calkowicie zalamana, zalowalam ze zalozylam aparat, po tyg wszystkie dolegliwosci (bol w trakcie jedzenia, pokaleczone policzki i jezyk) minely, teraz czuje sie jakbym wogole nie miala aparatu;) problem - z byle jakiego powodu mnie naciaga

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 karolciaa17
witam wszystkich mam 17 lat i ogromny dylemat! moje z膮bki nie s膮 a偶 tak straszne ale jednak wymagaj膮 korekty. by艂am na konsultacji i pani ortodontka powiedzia艂a ze musia艂abym mie膰 rozszerzon膮 g贸rn膮 szcz臋k臋 (nie pami臋tam nazwy ale to mia艂aby by膰 chyba jaka艣 艣ruba). Tego si臋 najbardziej obawiam! czy kto艣 m贸g艂by mi przybli偶y膰 jak to wygl膮da, czy boli i czy daje du偶y dyskomfort? By艂am przekonana co do za艂o偶enia aparatu ale przerazi艂o mnie to poszerzanie szcz臋ki i teraz powa偶nie zw膮tpi艂am. Prosz臋 o rade! pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kowal
hejka wszytskim,od 2ch dni nosze aparat ruchomy i ciagle mi sie rusza i wypada w nocy(a go dokrecam)moze byc z nim cos nie tak?bo boje sie ze ten aparat nic nie daje,prosze o szybka odpowiedz

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kornelcia
Hej Kowal! Powinna艣 pilnie p贸j艣膰 do swojego Ortodonty! Absolutnie nie powinna艣 sama sobie dokr臋ca膰 aparatu!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Romek
Kowal aparat w pierwszyc dniach mo偶e wypada膰 w nocy ,wa偶ne jest aby du偶o nosi膰 go w ci膮gu dnia,a sruby proponuj臋 nie podkr臋ca膰 tak cz臋sto bo mo偶e nie wejsc na swoje miejsce Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kowal
dziekuje kornelci i romkowi:)a ile mniej,wiecej nosi sie taki aparat ruchomy?bo moja ortodontka nie chciala mi powiedziec(nawet w przyblizeniu)a jak juz bede mial staly aparat to bede mogl w nim grac w pilke,bo jetsem pilkarzem i nie iwem jak to bedzie Pozdrowionka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aniiiiiia
Kowal, to chyba zalezy od tego jakie zadanie ma spelniac Twoj aparat ;) moj ruchomy ma 3 funkcje: rozszerzyc gorna szczeke, cofnac dolne trzonowce i wyleczyc cofnieta 偶uchwe (mam aparat ruchomy twin block - Romek na pewno wie o co chodzi ;) ) i bede go nosila 6-9 miesiecy. Po miesiacu noszenia juz widac efekty! Pozdrawiam i zycze wytrwalosci, ruchomy aparat jest o wiele bardziej m臋cz膮cy niz staly :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 matrioszka23
Aniiiiu [kwiatek} mozesz napisac cos wiecej o tym aparaciku kt贸ry nosisz?? ile za niego zap艂aci艂a膰?? czy mozesz normalniew nim funkcjonowa膰 ?? ( mowi膰 jes膰) i jak ludzie regauja na to cudo za wzselkie informacje jakie Ci tylko przyjda do g艂owy dziekuje :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 upupupupupupu

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aniiiiia
Ju偶 pisze :) zap艂acilam za niego 1000 z艂. (gora i d贸l) i myslalam, ze sie do niego przyzwyczaja ale niestety nie potrafie w nim normalnie funkcjonowac :( nosze go tylko w domu, nie umiem z nim mowic, wygladam idiotycznie przez te nak艂adki, ktore zasklepiaj膮 sie wymuszaj膮c wysuwanie sie 偶uchwy do przodu ;) gdyby nie one - tzn. gdyby to byl zwykly aparat ruchomy to na pewno bym sie przyzwyczaila. Ale tak to po prostu staram sie go nosic jak najdluzej, czasem nosze cala dobe, czasem 16 godzin na dobe. Jak gdzies wychodze to zawsze go zdejmuje :P staram sie tez w nim jesc ale to naprawde bardzo trudne. Generalnie jestem za艂amana tym aparatem i pociesza mnie tylko to, ze juz widze efekty a mam go dopiero miesi膮c. Pozdrawiam! :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 matrioszka23
dzieki za odp 馃尲 mam jeszce pyt- ile masz lat i jaka masz wade ?? a p贸zniej bedziesz nosi膰 aparat sta艂y???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kowal
Aniiiiiu ja mam cofniete 2 dwojki bardzo i taz nosze aparat,zeby te zeby mi sie wyrownaly(z gory zebow nie bede mial usowanych)to bede tyle ile ty nosic czy wczesnij mi zdejma?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aniiiiia
Kowal, nie mam zielonego pojecia ;) Mysle, ze bedziesz nosil miedzy 6-12 miesiecy ale nie jestem ortodonta wiec 'strzelam' :P na pewno im wiecej godzin na dobe bedziesz nosil swoj aparat tym szybciej to wszystko pojdzie, najlepiej nosic bez przerwy ale z doswiadczenia wiem, ze to bardzo trudne :o Matrioszko, mam 20 lat i bede potem nosic aparat sta艂y. Mam lekko cofnieta 偶uchwe, za ma艂a g贸rna szczeke, poza tym chce uniknac wyrywania czw贸rek na dole dlatego mia艂am usuwane 贸semki i teraz mam przesuwane dolne trzonowce. a jak wyglada sytuacja u Ciebie?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kowal
nio ja nosze caly czas, w szkole kumple zwala(bo chcodze do kalsy sportowej),ale tak poztywnie na to patrza i w ogle sie nie wsydze troche sie seplenie;]to bede mial to gdzies z pol roku,bo jak wiecej to chyba sie zalamie:(bo mam to 3dni,a tyle problemow i stracnoego czasu,ze szok,buzka Aniiiu:*

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 KoRneLcia
SieMa :) 馃尲 Hey Kowal :) Masz GG? je艣li tak to podaj mi numer :) je艣li kto艣 chce do mnie zaklkia膰 to zapraszam na GG: 3960654 Pozdrawiam :):)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 GUTI29
Do Romka. Za tydzie艅 zak艂adam aparat na dolny 艂uk.M贸j problem to brak sz贸stek kt贸ry spowodowa艂 偶e z膮bki si臋 "rozjecha艂y"(1,2,3 s膮 obok siebie, potem przerwa, 4 i 5 razem, zn贸w przerwa i 7 i 8 razem). aparat ma stworzy膰 naturalne miejsce na 6 kt贸re b臋d臋 musia艂a wprawi膰. Najbardziej jednak martwi mnie to 偶e orto nie chce za艂o偶y膰 mi aparatu na g贸r臋. Na g贸rze mam przerwy mi臋dzy 1 a 2 oraz mi臋dzy 2 i 3. Z膮bki s膮 nieco wysuni臋te do przodu ale r贸wne. Orto stwierdzi艂 偶e apatat mo偶e "wywo艂a膰 wilka z lasu". Jak my艣lisz co mia艂 na my艣li? Co艣 napomkn膮艂 o zabiegu . Bardzo prosz臋 o odpowied偶. Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hdfjsrjsjrs
馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mal贸tki
JA nie nosze aparatu ale chcia艂 bym bo mi si臋 podoba ??? ALE I TAK CZY TAK B臉DE MUSIA艁

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kasia401
Ja zacz臋艂am nosi膰 aparat w t臋 艣rod臋. Od tamtego czasu ca艂y czas mam gor膮czk臋 (jakie艣 37,5 - 38). By艂am ju偶 u lekarza i stwierdzi艂, 偶e je艣li nie mam innych objaw贸w, to jest to w艂a艣nie od aparatu. Czy to w og贸le mo偶liwe??? Mam jeszcze jedno pytanie. Jak poradzili艣cie sobie z odgniataniem j臋zyka o 艂uk podniebienny?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×