Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość agentka_Monk
mam pytanie do "kati24" - co to za zwierzaczek na zdjeciach dolaczonych do Twoich wypowiedzi???? Wyglada uroczo :) ale nie mam pojecia co to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tchórzofretka :) Jest naprawdę urocza tzn uroczy bo to samczyk :) A co do noszenia aparatu to nie martw się za dużo, będzie dobrze. Ja noszę ponad pół roku i jest super :) Nie mam z aparatem większych problemów i nie wstydzę się go nosić. Ogólnie jest super. Także głowa do góry i dołącz do naszego grona jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniao26
witam! czy ktos zna dobrego ortodonte w lublinie lub w okolicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sąsiadki
Hej! czy ktoś może ma rozeznanie jeślic chodzi o aparaty stałe robione w CURODENTAL w Gdańsku? Czy są godni polecenia? A co sądzicie o ortodontach , ktorzy dopiero zaczynają swoja dzialalność, czy warto im zaufać? Pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sąsiadki mogę Ci polecicć koleżankę z Curodentalu lub z Chełmu kogo wolisz daj znać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sąsiadki
Super! Czy mógłbyś na maila podać namiary na koleżanke z curodentalu, a jeżeli chodzi o chełm to o który gabinet chodzi konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro zadzwonię do koleżanki i zaptam czy mogę publicznie przekazać jej numer,proszę o chwię cierpliwości,kolezanka na Chełmie ma gabinet w takim ciągu pawilonów obok tego nowego kościoła z cegły pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUTI 29
WITAM WSZYSTKICH. OD MIESIĄCA JESTEM SZCZĘŚLIWĄ POSIADACZKĄ APARATU STAŁEGO . MAM GO NA DOLNYM ŁUKU. W SUMIE NIE BYŁO TAK ŻLE A PO ZAŁOŻENIU NAWET NIE BOLAŁO. ALE WCZORAJ ZAUWAŻYŁAM ŻE CHYBA ZACZYNA MI SIĘ PSUĆ 7 NA KTÓREJ MAM ZAŁOŻONY PIERŚCIEŃ.(PRZED ZAŁOŻENIEM APARATU DENTYSTA POWIEDZIAŁ ŻE ZĄBKI SĄ ZDROWE). CZY KTOŚ WIE CZY I JAK TO MOŻNA WYLECZYĆ? (DODAM ŻE DZIURKA W ZĘBIE ZROBIŁA SIĘ W PRZESTRZENI TRUDNO DOSTĘPNEJ, BO MIĘDZY 7 A 8) PROSZĘ O RADĘ, CO Z TYM ZROBIĆ.--- MOŻE ROMEK WIE---? JUŻ RAZ MI ODPISAŁEŚ, I DZIĘKI ZA NIĄ. POZDRAWIAM APARATKOWICZÓW ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guti Idziesz do zwykłego stomatologa i on Ci powie czy da radę to zrobić - generealnie nie,wtedy prawa się komplkuje bo musisz iść do orto który zdejmie aparat tzn drut i/lub ewentualnie pierścień i wówczas wracasz do zwykłego dentysty który Ci to wyleczy. Ja załatwiam to dużo prościej bo również leczę zęby.Jednak z moich źródeł wynika że generalnie mało osób zajmujących się ortodoncją leczy równocześnie zęby Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUTI29
DZIĘKUJĘ ROMKU ZA TAK SZYBKĄ ODPOWIEDŻ. PO WEEKENDZIE CZEKA MNIE WIZYTA U STOMATOLOGA. NAPISZĘ CO MI PORADZIŁ. POZDRAWIAM I DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniao26
To znowu ja! czy naprawde nikt nie zna dobrego ortodonty w Lublinie! Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joleczke
Cześć, Mam 30 lat i jestem po konsultacji z ortodontą. Okazało się, że mam żuchwę cofnięta o 10 mm w stosunku do szczęki. Ortodonta zaproponował mi abym na ok. 3-8 miesięcy założyła aparat Twin Block który ma za zadanie wysunąć żuchwę do przodu (mam go nosić non-stop ), następnie po tym okresie założyć aparat stały na obie szczęki na okres ok. 2 lat. Tylko ja nie jestem pewna co do tego aparatu Twin Block, czy w moim wieku jest możliwe wysunięcie żuchwy bez operacji, czy przypadkiem nie spowoduje on powstania tzw. zgryzu podwójnego. Po prostu boje się żeby nie było gorzej niż jest obecnie (tzn nie chce mieć problemów ze stawem sż. – jak na razie nic mnie nie boli ) Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tym aparatem, proszę o radę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Do joleczke - Witaj. Moja kolezanka tez miala podobny problem. Tylko nie wiem ile mm przesuneice w zuchwie- powiem Ci ze efekt był NIESAMOWITY!!!!!!!!! ZObaczylam jak po 2 latach - na jej slubie i wygladala jak nie ta kobieta. Zupelnie zmienily sie jej rysy twarzy - ma teraz po dobrym ulozeniu szczeki taka buzke jak modelka. Wyeksponowalo jej urode - przedtem miala jakas taka trcohe "krzywa". Naprawde nie boj sie do efekt bedzie zdumiewajacy. Jakbym sama tego nie zobaczyla to nie uwierzylabym. Pozdrawiam wszystkich - pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KffiAtuSheK x
No mi się odkleił 4 razy wciągu 1,5 miesiąca. No i za tym 4 razem ide do Orto, a ona zamiast przykleic mi tego aparatu powiedziała, ze to nie moze być ani moja wina ani mechaniczna.Po Prosu zęby się prostują i wygląda to tak: jedynka nachodzi na dwójke (ktora się caly czas odkleja) i to się prostuje....Ale w tym problem ze to sie nie chce prostowac lol2 bo ta dwójka nie chce puścić 1 a ona chce się prostować i wtedy powstaje napiecie i to poprostu strzela tzn odkleja się :). i założyła mi taką sprężynke żeby odsunąc te zeby od siebie i potem znowu da mi zameczek i nic się odklejać nie będze (mam przynajmniej taką nadzieję ) Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joleczek
Dziękuję agentka_Monk za wsparcie, ale czy Twoja koleżanka nosiła ten aparat Twin Block czy może coś innego ? Chciałabym uzyskać informację od osób które miały do czynienia z tym aparatem. Może jest na forum osoba dorosła której ten aparat pomógł. Ort zaproponował mi inną opcję - wyrwać czwórki górne i założyć aparat stały (po prostu zrobić kamuflaż)- tylko w tym przypadku podobno zęby mogą mi się za bardzo cofnąć i warga mi opadnie. I z profilu tzn "dzióbka" zrobi mi się...... (niewiadomo co). Nie wiem na co się zdecydować, czy może powinnam sobie dać spokój. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka23
joleczek mam taki sam problem jak ty i tez dylemat, ale chyba bardziej skłaniam sie ku kamuflazowi nie rozumiem tylko w jaki sposób gorne zeby mogłyby sie cofnac za bardzo, przeciez orto po analizie cefalometrycznej wie ile mozna je bezbiecznie cofnac i on kieruje tak siłami nasisku zeby wszystko bylo ok mam pytanie - czy w przypadku kamuflazu nosiłabys aparat tylko na gore????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackmi
co ci szkodzi założyć sobie aparat.. niedość że poporawi ci się wygląda zębów to będzie ci łatwiej zadbać o nie ( łatwiej je będzie umyć szczególnie jak zęby nachodzą na siebie itp.) tylko licz się z tym że w twoim wieku (zależy też od wady oczywiście) będziesz musiała nosić aparat przynajmniej 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackmi
jeszcze jedno licz się z tym że po zmianie drucika na grubszy będzie bolało troche tak jak ci ząb się wyżyna a co do ZUZA*** na początkuto normalne że jesz same płynne żeczy ale z czasem po kolejnych wizytach u ortodąty ten ból zelżeje i będzie bolało góra 2 dni albo wogółe i będziesz mogła jeść prawie wszystko( chodzi mi o twarde owoce itp)bez krojenia tego ..kanapka ,pizza to będzie pikuś..więc się nie martw za 3-4 zmiany druciku będzie lajtowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joleczek
matrioszka23 W niektórych przypadkach przy dużych wadach po usunięciu dwóch czwórek może dojść do pogorszenia profilu - powstaje tzw. profil starczy - tak zostałam poinformowana przez ort. Co do Twojego pytania, jeśli zdecyduje się na tzw kamuflaż to będę miała zakładany aparat stały na obie szczęki . Jak można zapytać to jaką różnice masz między szczęką a żuchwą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka23
mam róznice okolo 1cm rozwazam opcje kamuflazu dlatego iz nigdy nie uwazalam ze moj profil wyglada zle, przeszkadzaja mi wysuniete 1 i 2, wiem ze idealnego zgryzu nie osiagne i jak zostanie mi przerwa ok 3 mm to bede w pelni zadowolona poza tym uwazam ze przy wysunietej do przodu zuchwie wygladam gorzej niz teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joleczek
Z tego co piszesz to mamy podobną wadę zgryzu. Jakbym osiągnęła te 3 mm o których piszesz też bym była szczęśliwa. Co do wysunięcia szczęki do przodu też mam podobne odczucia – po prostu wyglądam sztucznie (ale to podobno dlatego że żuchwa ze szczęką nie są do siebie dopasowane). Ort zapewniał że po wysunięci żuchwy do przodu trzeba będzie rozszerzyć zęby w łuku w szczęce (wtedy nie muszę wyrywać czwórek) i będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka23
ja tez słyszałam ze to wszystko ładnie sie wyrówna, tylko ze jak dla mnie jest bardzo duzo ale..... metoda wysuwania zuchwy twinblockiem budzi wiele kontrowersji - widzialam tez twoj post na forum ortodoncji woec pewnie troche poczytałas co pisała tiagra wiekszosc ortodontów ze specjalizacja II stopnia wysłalaby nas na operacje ( ja tekiej opcji wogole nie bire pod uwage) ja tez boje sie podwojnego zgryzu i problemow ze stawem zuchwowym ( na razie zadnych problemow nie mam) moja wada jest natury genetycznej - i dziadek i mama maja taki sam uklad twarzy i jakos trudno mi uwierzyc ze noszenie twinblocka przez pol roku to zmieni w przypadku osob ktore maja ta wade nabyta np poprez dlugie ssanie kciuka pewnie jest łatwiej no i oczywiscie biroe tez pod uwage koszta - najpierw twinblock i wizyty potem aparat i jeszce zeby to wszystko wygladalao dobrze to bedzie trzeba poszeszyc łuk górny wiec pewnie bedzie trzeba nosic jakis dodatkowy aparacik ( hyrax albo coa w tym stylu) ja nie wiem czy to dla mojego "aparatu gebowego" nie za wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka23
a jeszce w moim przypadku na dole nie mam dwoch zebów a na gorze wszystkie wiec pewnie nie obyloby sie bez wyrywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Do joleczek- nie mam pojecia jaki aparat ona nosila. Tego sie juz nie dopytywalam. Jak bede miala okazje z nia pogadac to zapytam. Ja dzis juz jestem po 1-wszystm kroku czyli zdjecie szczeki i zuchwy - pojutrze ide na 1-wsza wizyte u ortodontki- zobaczymy jak to bedzie. Ale czuje dreszcze na plecach :)) Pozdrawiam wszystki serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetk-ona
Hej wszyskim mam pytanie mam dziure miedz zebami dosc duza miedzy jedynkami a dwojkami i z rodzicami zdecydowaliscmy ze bede miała aparat tylko zupelne nie wiem jaki musze miec aparat ruchomy czy stały ja wolałabym stały wydaje sie byc lepszy i jest trenndy:) ale czy ja dostaje jakies wskazóki do dentystki czy mam sama sie zglosic do ortodontki Pozdrawiam wszyskich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idziesz sama do ortodontki na konsultację. Obejrzy Twój zgryz i powie co i jak. Sama Ci powie czy wystarczy aparat ruchomy czy musisz założyć stały. Taka wizyta kosztowała mnie 30zł. Nie jest zobowiązująca także warto się przejść i dowiedzieć co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniao26
Ponawiam pytanie! Czy ktos zna dobrego ortodonte w Lublinie lub okolicach! prosze o jakas wiadomosc bo chciałabym rozpoczac leczenie ale nie chce aby robił to jakis partacz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda=MTrollek
Cześć. Jestem Magda:) Mam 15 lat. Wizytę w sprawie założenia aparatu mam zapisaną na 8 lutego, ale wcześniej (5 lutego) mam przyjść na założenie gumek... tak poczytałam kilkadziesiąt opinii na temat aparatów, tych stałych i wyciąganych. Szczerz mówiąc boje się:0 To podobno bardzo boli :( tego boje się najbardziej! Ale jak wyobrażam sobie piękny uśmiech i waga spadnie w dół to cała promienieje:)) Moje gg : 5565457 Jeszcze trochę czasu do tego aparatu, a ja już kupiłam płukankę, nić i odzwyczajam się od słodyczy itp. Proszę o rady- napiszcie, powiedzcie co jest w tym najtrudniejsze, z góry DZIĘKUJE:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Mija dziewiąty dzień jak mam aparat i wkońcu mogę normalnie jeść:-) Nie, nie chodzi o zęby, bo ból minął po ok 4 dniach! Zamki porobiły mi straszne ranki w buzi! Porobiły mi sie afty, wyglądałam dosłownie jak chomik, bo wrga mi spuchła! Każdy najmniejszy ruch sprawiał straszny ból! Nawet wosk nie pomógł :-( Po konsultacji z orto usłyszałam, że to normalna reakcja! Przyznam szczerze, że nie wyłapałam tutaj takich przypadków! Powiedziała, że organizm( jama gębowa-dosłownie) musi się przyzwyczaić! Poleciła mi maść stomatologiczną dostępną w aptece, ale cena powaliła mnie na kolana 38zł za malutka tubkę!!! Ale wszystko na szczęście jakoś samo minęło-wyleczyło się:-) Teraz jest już wszystko oki, nawet czasem zapominam że go mam ;-) (choć minęło tak mało czasu). Mimo wszystko nie żałuję!!! ;-) KATI24 miałas racje!!! \" Piłam \" marchewke , kawę, jadłam pomarańcze i mandarynki i wszystko gicio! Trzeba tylko nie rozstawać się z szczoteczką ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×