Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Brzozik81
witam! Dołączam do grona "uzbrojonych po zęby":) Czy jest między wami ktoś, kto leczy się w Lublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA 666
DO BRZOZIKA! Ja leczę się u ortodonty z Lublina. Czy nie wydaje się Tobie , ze zęby trochę sciemniały po załozeniu aparatu? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
witajcie dziewczyny ;) następną wizytę mam w styczniu. Dlatego mam dylemat. Jakie gumki założyć teraz? Może mi pomożecie? Pozdrawiam :* I czekam na propozycję. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
witajcie dziewczyny następną wizytę mam w styczniu. Dlatego mam dylemat. Jakie gumki założyć teraz? Może mi pomożecie? Pozdrawiam :* I czekam na propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
witajcie dziewczyny następną wizytę mam w styczniu. Dlatego mam dylemat. Jakie gumki założyć teraz? Może mi pomożecie? Pozdrawiam :* I czekam na propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste zabki
Jesli moge Wam doradzic to polecam aparaty te na stale-moim zdaniem te zakladane tylko na noc sa bezefektowe -nosilam kilka aparatow na noc przez 7lat i nie bylo efektu no moze jeden ze portfel moich Rodzicow na nich ucierpial!!!W pazdzierniku 2004 oku zaczelam nosic aparat na stale-mialam gorne obydwie dwojki do przodu widocznie wysuniete-we wrzesniu 2005 roku skonczylam kuracje prostowania moich zabkow=) i efekt jest niesamowity -mam PROSTE ZABKI I W KONCU USMIECHAM SIE i nie wstydze sie moich zabkow!!!!polecam !!!! a co do wieku to moja ortodontka mowila ze tak do 26 roku mozna bez problemow zalozyc aparat na stale!!!!wiec glowa do gory i marsz do ortodontki! a co do ceny to moj aparat na stale (tylko gora)kosztowal lacznie z wizytami raz na miesiac,zmiana gumek i poprawkami 2000zlotych,ale mozecie mi wierzyc lub nie -WARTO ZAINWESTOWAC W SIEBIE!!!pozdrawiam ps.jesli chodzi o skutki uboczne noszenie aparatow to nie prawda ze kazdemu krwawia dziasla,nie da sie spac po nocach itp-ja jestem przykladem ze aparat nie boli i nie ma skutkow ubocznych ,no moe poza jednym nie umialam gryzc twardych jablek ale od czego sa tartki;) a co do przyzwycczajenia sie do aparatu to ja w ten sam wdzien w ktorym mi zalozono aparat jadlam zupke w postaci papki bo sie balam ale po jakis gora 5 dniach jadlam juz wszystko oprocz twardych jablek czy gruszek! 3majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzozik81
Do Anka 666! Cięzko mi stwierdzic, czy moje ząbki po założeniu aparatu ściemniały,gdyz noszę go dopiero od 2 tygodni;(mam nadzieję,ze tak się nie stanie,gdyby nawet tak było to i tak po sciągnięciu aparatu mam zamiar je wybielic.Czy możesz napisać u jakiego ortodonty się leczysz? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Czy leczy się może ktoś w Lublinie? A może znacie orto Joanna Gawda? Wybieram sie do niej zakładać aparacik.... Ona jest z Lublina i przyjeżdża do mojego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA 666
DO BRZOZIKA ! Ja noszę aparat dopiero 5 dzien i wydaje mi się, ze po tych specyfikach , ktorymi mi smarowała orto zęby przed przyklejeniem zamkow one sciemniały. Nic mnie nie boli, jem wszystko.Lekarka nazywa się Marzec.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devozece
siema, mam takie pytanie, czy wiecie jak nazywa sie coś co zaklada się od tylu do aparatu stałego, co ma rozpychac zęby? albo wiecie może jak to wygląda i czy na długo jest zakładane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA 666
DEVOZECE! Ja to noszę cały czas , jest to łuk podniebienny, chyba , ze Tobie załozą hydrax - to jest gorsze. Ja to swoje mam cały czas , a wczesniej nosiłam 7 miesięcy samo , bez aparatu , tylko z samymi pierścieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA 666
DEVOZECE ! HYRAX NIE hydrax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devozece
ANKA 666>> dzięki wielkie, tzn taki sam drucik jak jest z przodu? to jest wyjmowane czy przymocowane w jakiś sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KffiAtuSheK x
Ehhh:( Heyy wszystkim...:)też jak sie domyślacie należe no waszego grona żelaznych:)) nosze go 3 tyg i leci mi 4..Nirktorzy mi mowią, że coś mi się tam dzieje a inni ze kompletnie nic..ja osobiscie twerdze, że coś sie naparwde dzieje :))))) jak juz mowilam leci mi 4 tydzeiń..a aparat zdazył mi się juz odkleić...Masakra i to w szkole!! Nie chciałam aparatu ale siła wyższa mam okropne zęby:( jak pewnie większośc z was....Ale jak juz liczyłam dni za ile ebde nosić aparat to nie mogłam się doczekac....terz jestem przyzwyczajona do niego i mi nie pzreszkadza:)) ale pzrez pierwsze 2 tyg. pierscienie mi strasznie pzreszkadzały cały jezyk miałam porysowany i starsznie bolało:(( zamki tez mi zrobily takie odciski i troche bolalo...ale nie moglam nic jesc.....nic ugryzc i bolao naprade wierzcie mi:)) ale teraz nic nie boli i nie oddam mojego aparaciku nikomu:)) jestem wyróżniona to mi sie podoba:P Ale pół skzoł mnie wytka palcami i się ze mnie nabija....trudno to znieść;] ale doszłam do wniosku ze nie ma sie cyzm pzrejmowac potem beda mi zazdroscic;p POZDRO dla żelaznych:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
A ja się strasznie zdziwiłam reakcją ludzi na mój aparat:) Zamiast śmiechów itp, dowiedziałam się, że "ładnie ci w nim" albo "te gumki pasują ci do oczu". Czy to nie słodkie, szczególnie zjeśli wypowiedziane z ust płci przeciwnej?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devozece
słodkie? a co w tym słodkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA 666
DEVOZECE! TEN DRUCIK JEST GRUBSZY , WYGIĘTY W KSZTAŁCIE OMEGI, PRZYMOCOWANY NA STAŁE DO PIERSCIENI OD POWIERZCHNI JĘZYKOWEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KffiAtuSheK x
Znaczy Moi przyjaciele i znajomi mowili mi z ebardzo ladnie wygladam i ze mi to pasuje:)) ale ci co mnie nie lubia to sie smieja....podejzewam ze to nie ze wygkadam w nim zle..tylko ze chca mnie wysmaic bo mnie nie lubia...ale ejstem zadowolona:)) a ile ty mas zjuz ten aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KffiAtuSheK x
Zapomnialam dodac;p ze najawazniejsze ejst to z emojemu chloapkowi to wogole nie przeszkadza:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devozece
no coś Ty? w ogóle? ale fajnie :] moim zdaniem w aparacie nie ma nic smiesznego, i bynajmniej ze mnie się nikt nie śmiał. mam pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Bo ludzie mądrzy (których tylko i wyłącznie życzę Wam spotykać) rozumieją, że aparat jest potrzebny i potem będzie się wyglądało lepiej... A co do mojej słodkości, to chodziło o sposób wypowiedzenia tego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devozece
ANKA 666 >> a czy pobierają wyciski przed założeniem tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KffiAtuSheK x
No i jestem zadowolona, ze jemu to nie pzreszkadza:))) on tweridzi, że teraz to jest normalne jak ktoś nosi aparat:))Doszłam do wniosku, zKffiAtuSheK x ci co sie z emnie smieja...to tylko albo z zazdrosci albo z właśnej glupoty !!Tak, pobieraja odciski:)) ja miałam odrazu przy 1 wyzycie pobierane a przy 2 dostałam aparat:)) a czekałam na aparat tylko tydzień z zcego jestem zadowolona bo z tego co wiem to sie dlugo . Jak cyztam po roznych forach to kazdy dlugo zcekal na niego i duzo komplikacji było....moja kumpela czekała miesaic:)) a ja tylko tydzień bez zadnych problemów:D:D:D: tego też wam życze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Osoby które nabijają się z aparatu są po prostu ograniczone umysłowo i trzeba im tylko współczuć psychicznego zacofania. Ps aparat niesie ze sobą dodatkowe doznania w strefie miłosnej, tak wiec tylko pozazdrościć!! GG 702 0 295

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devozece
... wiem ze do aparatu pobieraja, ale mi chodzi o drut który zakłada sie za zębami... ...jak juz nosisz aparat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KoRneLcia
HeYka ApaRaTki i Nie TyLko ;] 🌼 Byłam u dentysty i okazało się, że muszę usunąć ze 3-4 ząbki trzonowce, bo mam zbyt ściśnięte ząbki :( Ale dentystka powiedziała, że to szczęście w nieszczęściu ;] Będę nosiła aparacik ruchomy na dół i na górę, a później aparacik stały :) Maga92 proponuję Ci różowe lub błękitne gumeczki, ale każdemu podoba się inny kolor. Ja ząbki robię prywatnie i naprawdę są extra efekty. Zaplombowałam sobię górną 1 i 2...i w ogóle nie widać, że mam z tyłu plombę! Pani dentystka dopasowała mi kolor plomby do koloru moich ząbków i utwardziła je światłem ultrafioletowym ;)) Wszytko było extra, ale załapciłam 180 zł...choć było warto. Moja mamcia musi się przyzwyczaić do tak wysokich cen, bo czeka mnie jeszcze kilka wizyt, a chcę sobię zrobić piaskowanie,lakowanie i wybielanie ;P A później idę do ortodonty i będę miała aparacik za dwa, dwa i pół miesiąca. Naprawdę nie umiem się doczekać, a jeszcze bardziej nie umiem się doczekać efektów. I to totalna nieprawda, że aparat stały jest lepszy od ruchomego czy na odwrót. Chodzi o to, że każdy ma inną wadę zgryzu i pomoże im tylko aparat stały lub ruchomy. Mi naprzykład nie pomoże aparat stały, bo mam taką wadę zgryzu, że on nic nie pomoże. ;)) Poprostu. Poozdro Apatatki =* Papusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolllllll
kornelcia widocznie masz mniejsza wade zgryzu i nie musisz nosic stalego ale nieprawda jest ze by ci nie pomogl i moim zdaniem to glupota te wszystkie zabiegi wybielajace i upiekszajace robic przed zalozeniem aparatu. Ja mam aparat staly od 2 dni i jak narazie kosmiczny bol ale jakos trzeba wytrzymac pozdrawiam reszte terminatorow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siri
czy ktos z was mial zakladane mikro-implanty? Mnie w najblizszym czasie to czeka i jestem ciekawa czy jest to bardzo bolesne i czy faktycznie przyspiesza czas leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka198917
Cze wszystkim!! Ja juz nie długo też dołącze do aszego grona...(:D) Juz kiedys miałam aparat,ale zdejmowany... Niestety nic z tego nie wyszłobo się poddałam. Teraz chcę nosić stały,ale tak szczerze to się boję... Bo jak czytam to wszystko, że tak boli, że nie można jeść itp... to jakoś tak mnie to przeraza..:( Jeśli mógłby ktoś mi coś doradzić na ten temat byłabym baaaarzo wdzięczna. Mój nr gg- 276986 Pozdrawiam,thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×