Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość agentka_Monk
Przestrzegam wszystkich z Rzeszowa , ktorzy chca prostowac zeby u Pani Lucyny Szajer w "Promedice" na Placu Wolnosci. NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agentka_Monk mam nadzieję, że w końcu trafisz na normalnego ortodontę :) A hyrax? To taka płytka na podniebieniu, która służy do rozszerzenia górnej szczęki. Jest z nią o tyle problem, że odstaje od podniebienia jakieś pół cm i w to miejsce włazi jedzenie itd. Ciężko się je, połyka, niektórzy się ślinią, seplenią. brr dobrze że nie muszę tego nosić :) arjena do aparatu się przyzwyczaisz. Mi to zajęło jakieś 2 tygodnie. Potem nic nie bolało i nawet zapominałam że go mam. Po każdej wizycie odzywa się jedynie ból (ok 3 dni) ale skoro boli tzn że działa :) monikaa161 ja mam na górnej szczęce aparat porcelanowy. Tak szczerze to mi orto nie mówiła żebym dbała jakoś szczególnie o niego. Mam uważać, bo mam aparat i tyle. Nie ważne czy porcelana czy metal. Co do odbarwiania to ja nic nie zauważyłam, a piję 2 kawki dziennie, piję colę, jem buraczki itd. Trzeba po prostu myć zęby częściej niż bez aparatu i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam aparat
przecież coli pić nie wolno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati24 dzieki troche mi pomoglas;) faktycznie nie ktorym wydaje sie to dziwne ze w moim wieku chce taki aparat no ale coz....zalezy mi na moim wygladzie;) w koncu to jest decyzja(przynajmniej w moim przypadku) na 2 lata. ale mam jeszcze 3 pytanka: ile czasu nosisz aparat? czy chociaz troszke Ci sie przebarwil? i ile razy w trakcie noszenia go odkleily Ci sie zamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
monikaa161 - w jakim wieku decydujesz sie na aparat. Ja mam prawie juz 27 i bede zakaldala . Kati24 ja juz ide do pierwszego orto u ktorego bylam- mila, spokojna, pani , wszystki mi wytlumaczyla, o tym hyrax-nic nie mowila , wiec moze tego nie ebde musiala miec , bo nic nie wspominala. Decyduje sie na metalowe- skoro ona mi takie poleca , jest lekarzem, wiec sie na tym zna. Mam nadzieje, ze na dzien kobiet powitam mojego meza w domu promiennym "metalowym" usmiechem :)))))) On tez sie juz teraz nie moze doczekac kiedy bede go nosila, bo jak moi czas ucieka a zabki bede miala piekne :)) Pozdrawiam wszystkich baardzo gorraco!!!! trzymajcie sie cieplutko. I niech zyja piekne usmiechy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie aparatki i te który wkrótce nimi będa;):) Ja również jestem posiadaczką takowego metalowego sprzętu na zębach ;D . Hmmmm w marcu juz bedzie rok...jak to leci:D Mam założony na górę i dół. Oj i widac efekty. To najlepsza decyzja jaka kiedykolwiek podjełam. Warto zainwestowac w sliczne zeby na całe życie;) A co do Pań , które martwia sie co do swojego wieku i tego jak będą postrzegane to nie przejmujcie się. Osoby infantylne będa się wyśmiewały, ale moim zdaniem takie aparaty \"odmładzają\" i dodają uroku;) ja nosze metalowy aparacik na górze i na dole. Troche mnie teraz denerwuja gumki które musze nosic przez 16 godzin na dobę;/ (szczeka wyglada jak na zawiasach hehehe) i które nosze,ale niestety moja ortodonka sie ze mna sprzecza że nie wrrr;/ Irytujace. Ale postaram sie przetrwać, motywuja mnie piekne , równiutkie ząbki;) Pozdrawiam was:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agentka_Monk- no ja mam 16 lat wiec moze Ci sie wydac troszke dziwne ze w tak mlodym wieku chce aparat kosmetyczny a nie metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
monikaa168 - jestes w fantastycznym wieku na prostowanie zabkow :) zazdroszcze Ci ze masz taka mozliwosc, Ja w wieku 16 lat moglam tylko pomarzyc :( Ale Ty sie bierz za zabki i to bedzie twoja rewelacyjna inwestycja..Praktycznie wchodzac w dorosle zycie bedziesz miala usmiech jak Julia Roberts :) {Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby coli pić nie wolno, a ja piję od czasu do czasu i nic się nie dzieje :) monikaa161 aparat nosze już ponad pół roku. Nie widzę żadnych przebarwień na porcelanowych zamkach. Przebarwiają się bezbarwne gumki niestety. Wizyty mam co 5 tygodni, a w trzecim tygodniu gumki te są żółte :( Ostatnio zakładam więc gumki kolorowe i nie ma problemu z przebarwieniami :) Co do odklejania się zamków to niestety okdleił mi się 2 razy ten sam zamek (górna dwójka), ale to było kilka dni od założenia aparatu. Orto poprawiła bez żadnego ale. Od tamtej chwili już jest ok. agentka_Monk fajnie że mąż cieszy się że będziesz nosić aparat. Wsparcie najbliższej osoby jest baaaardzo ważne. Bo faceci to mają czasem jakieś dziwne obiekcje co do noszenia przez nas aparatu ;) Mój naszczęście nie. A w dzień kobiet mam wizytę właśnie :) Prosiłam żeby nie była za późno bo pewnie będę świętować ten dzień :) Enka180 ja też niestety noszę gumeczki, ale naszczęście tylko na noc. Mam nimi połączoną prawą górną trójkę z lewą dolną trójką :) Ale damy radę :) Ja już się tak przyzwyczaiłam do aparatu że zapominam o jego istnieniu. Teraz mam różowe gumki i mimo iż mam 24 lata i pracę z ludźmi szczerzę się jak głupia :) Pozdrawiam wszystkie aparatki. Wracam do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam! ja mam do poniedzialku(czyly do jutra) dac odpowiedz mojemu orto jaki chce aparat, ale mam pytanko czy przezroczysty a porelanowy sie czyms roznia? prosze o szybko odpowiec, poniewaz bardzo mi na tym zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha....jeszcze jedno, jezeli jest jakas roznica to czy ten porcelanowy jest drozszy? wiecie ja w czwartek zakladam taki aparat a jestem zielona w tym temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spytaj orto co miała na myśli mówiąc \"przezroczysty\" bo może chodziło jej o aparat z kryształu górskiego. Ja mam porcelanowy, nie jest przezroczysty, ale mało widoczny (tzw kosmetyczny). Wygląda tak http://www.dentalcare-practice.com.pl/aparat.gif Jak założysz bezbarwne gumeczki to jest naprawdę mało widoczny. Co do cen to u mnie porcelana była droższa od metalu o 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...nie no to chodzilo jej o kosmetyczny w takim razie, u mnie chyba za metal trzeba zaplacic 1200 zl a za przezroczysty 2000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to przezroczysty a porcelanowy to to samo?bo ja jestem ciemna jezeli chodzi o aparaty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z reszta juz trudno, jak bede u niego to sie juz wszystkiego wypytam. dzieki wam wszystkim za pomoc:) i chyba jednak wezme ten kosmetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arjena
hej... ja mam ta plytke zeby mi rozszerzylo gorne podniebienie masakra co z tym mam nie moge jesc mowic polknac sliny na zebach gornych mam taki jakby plastik jak zamkne buzie to zęby mi sie nie stykaja...ii wyglada jakbym byla spuchnieta naszczescie mam feriie 2 tygodnie i moze... sie przyzwyczaje a i mam takie gumki co zaczepiam je o trojki ale nie mam zadnych kolorowych:| :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam aparat
z tego co piszesz, to założono ci hayrax... wiem, że to nic przyjemnego, ale da się przeżyć- wiem, co mówię, bo sama nosiłam przez 4 miesiące.. dasz radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arjena
tez mam nosic to przez 4 miesiace... ale najgorsze jest to ze wygladam jak chomik mam strasnie buzie napchana......tez mialas takie wrazenie ?? thx za odpowiedz! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaw22
planuję sobie założyć aparat na górne ząbki. Mam niewielką wadę zgryzu ( jedna jedynka nachodzi troszeczkę na drugą). czy mógłby ktoś mi polecić dobrego i w miarę taniego ortodontę w Bydgoszczy??? z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druCiak
heja :) ja jestem 17 letnia posiadaczka aparatu juz koło 3 misiecy :) to wcale nie jeste takie straszne jak niektorzy mówia i ze niby ludzie dziwnie postrzegaja brednie :) mi sie to bardzo podoba a aparat na zobkach swiedczy chyba o tym ze sie o siebie dba :) i i moj chłopak mowi ze dziewczynie dodaje uroku xD Pozdrawiam wszytkich druCIakó :) do taki zyskałam zartobliwy przydomek :) druCiaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chlipp a ja włąsnie mam te wyciagi(czy gumki bądz zawiasiki jak kto woli hehe) i mnie szczeeeeeeeeeka boli buuu ;( ale żyję;P druCiak--> ja mam lat 18 lat i równiez uważam ze to nie takie straszne, prucz tego bólu , ale da sie wytrzymac ;) A ja dzisiaj własnie odkryłam znowu malutka zmianę, zabki przednie mi sie bardziej wsuneły, huuuura;D pozdrawiam aparatki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rostrzepana
Madziaw22 wejdz na ten wizaż tam ktoś Ci doradzi co do wyboru orto w bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rostrzepana
mimbi - dziewczyna o tym pseudonimie jest prawdopodobnie z bydgoszczy, o ile dobrze pamiętam:-) znajdziesz jej wypowidzi na forum o wątku proste i białe zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaw22
Rostrzepana dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prymulka14
jutro jade założyć aparat!!!! spodziewam sie negatywnej reakcji otoczenia ^^^ nie wiem jak znosić uwagi walniętych koleszków, którzywcale niewiedząpo co nosi sie takiaparat.............. ważne że ja wiem że ma to dla mnie ogromne znaczenie czy ktoś mnie zrozumie???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy Cię rozumiemy. Tak trzymać. Aparat to znak że dbasz o siebie, a Ci kolesie niech spadają na drzewo :P Ja tam się nie przejmuję opiniami innych, może z racji wieku. Nigdy też nie słyszałam negatywnych opinii na temat mojego aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Z Bagien
Prawie 2 lata nosze aparat stały. Jestem zadowolona z efektów. Już niedługo będę miała zdjęty :) Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa! :) Tylko ortodonta powiedział, że będę musiała nosić płytkę retencyjną ;/ Czy wiecie jak to wygląda? Trochę się tego obawiam :( Żeby być pięknym, trzeba cierpieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola każdy po zdjęciu aparatu nosi płytkę retencyjną. Nie jesteś wyjątkiem :) Płyta ta to taki aparat wyjmowany, na zębach masz tylko taki drucik. Trzeba go nosić prawie cały czas na początku, potem tylko na noc, potem co drugą noc itd. Chodzi o to, żeby efekty leczenia się utrwaliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×