Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość xUFIx
hehe, a ja dzisiaj już mam aparacik rozszerzający, orto powiedziała, ze mam go miec jakieś 6-8 miesiecy, a później dopiero stały. Jak na razie śmiesznie mi sie mówi, troche seplenie. Najgorzej jest z jedzeniem. Zęby bolą, a to,ze ten aparat mam na obu szczękach jeszcze bardziej przeszkadza w jedzeniu i w poprawnej wymowie, ale nie ma co, chce sie ładnie wyglądac, to trzeba sie nacierpieć, pozdróffka :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi dzień noszenia aparatu i żadnego bólu - na śniadanie jadłam chleb (ze skórką, a jakże:-), gryzę ostrożnie, bo jeszcze muszę oszczędzać \"krater\" po ekstrakcji, a poza tym orto zaleca, żeby przez ok. 3 miesiące uważać na zamki - mogą się odkleić przy twardych rzeczach. Ale najważniejsze jest, że nic nie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka14
juz widzialam tam odp na pytania o wyrywaniu ósemek , ale moglby ktos tak dokladniej jak to jest po kolei i czy boli i wogole bo sie straszliwie boje:((((((((((((((((((((((9999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funnyBunny
chodzi Ci o wyrywanie czy dłutowanie??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia17
hej, ja tym razem z innym pytaniem- czy aparat jest tylko na zewnatrz czy wewnatrz jest tez cos? w sensie na zebach, poniewaz sobi mi sie mala dziurka - 2 os spodu, ale nie wiem czy musze przelozyc zakladanie aparatu ze srody czy moge zalozyc i isc wyleczyc dopiero- jest to bardzo mala dziurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaaaaśkaaa
Po cholere kupować żeby sprzedać z 30% zarobkiem? Weź za darmo, sprzedaj i nie płać! Tobie zapłacą za sprzedaż. M&M Network Polska. Zarabiaj na swoich znajomych! Obniżaj im abonamenty telefoniczne! Bezpłatnie! Po co komuś prefix? Podaruj mu WLR = 1 rachunek, ten sam numer tel. !!! Kasa z wydwonionych rachunków Twoich klientów. Kasa z rekrutacji nowych osób. Kasa za umowę. Kasa dla Cibie (nie dla kogoś). Awans dla ciebie! Zapraszam do współpracy (ne mejla) więcej info na: www.mmnetworkorganization.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombel-11-sosnoiwec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombel-11-sosnoiwec
Ja ma apatrat na zemby kasztuje450zł trzeba się zgłosici do ortodętyn i powiedzieci jaki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam aparat
a właściwie - miałam:) w środę zdjęłam:) efekt jest powalający:) tylko muszę wybielić zęby i wymienić wypełnienia:) najgorszy koszmar to wkładki retencyjne, ale co tam- i tak warto było się pomęczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jargotka
Hej ja wlasnie zastanawiam sie nad załozeniem aparatu stałego,ale wolałabym ten z kosmetycznymi (przezroczystymi) zamkmi. Mam pytanie czy takie zamki sa gorsze czy lepsze od tych metalowych. ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_
jargotka-ja w ostatecznosci wybralam metalowy aparat, moja orto miala takie argumenty ze wybralam metalowy, chco bylam w 100% nastawiona na kosmetyczny. w wieku 27 lat nie chcialam chodzic w metalu, lecz przekonala mnie w 100% i za 6 dni zakladam metalowy aparat, juz nie moge sie doczekac :) pozdrawiammm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
jargotka-ja w ostatecznosci wybralam metalowy aparat, moja orto miala takie argumenty ze wybralam metalowy, chco bylam w 100% nastawiona na kosmetyczny. w wieku 27 lat nie chcialam chodzic w metalu, lecz przekonala mnie w 100% i za 6 dni zakladam metalowy aparat, juz nie moge sie doczekac :) pozdrawiammm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agentka Monk napisz proszę jakimi argumentami przekonała Cię Twoja orto?Jestem ciekawa bo dla mnie jedynym argumentem jest to że aparat metalowy jest po prostu tańszy! Mam 28lat w styczniu założyłam aparat porcelanowy! Jest mniej widoczny, mogę jeść wszystko nawet buraczki i już widoczna jest minimalna poprawa w zgryzie. Polecam i nie prawdą jest to że jest mniej trwały tzn. że zamki się odklejają, barwią itp.Zamki odklejają się gdy orto po prostu żle je przyklei. Ja miałam przyklejone i utwrdzone światłem. Barwią się tylko gumki trzymające drucik przy zamkach ale nie odrazu tylko stopniowo i przy każdej kolejnej wizycie wymieniam je! Zapłaciłam 1800zł a metalowy jest 400zł tańszy ale powiem Ci z ręką na sercu że dałabym i stówe więcej bo porcelanowy jest po prostu ładniejszy! Bez urazy dla osób które noszą metal! Świątecznie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
Hej, ja też będę zmuszona nosić aparat rozszerzający dolną szczękę, w związku z tym jeśli możecie to podajcie mi cenę aparatu i czy co jaki czas są przy nim wizyty kontrolne, dziękuję. Pozdrawiam. Leczył się ktoś lub leczy w klinice w Zabrzu na Placu Traugutta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek ndp
Hej,mam17lat i noszę aparat stały,na górę i na dół.Moje wizyty są co miesiąc.Noszę go od 9miesięcy,ale poprawe widać może mało ale to już coś !przy moim wadze zgryzu to normalne!trzeba być cierpliwym!najgorsze było leczenie zębów!!!!!!!!!!!miałam chyba ich 8!a później usuwanie dwóch stałych ,do dzisiaj mi ciarki przechodzą!Ale dzięki temu doświadczeniu nie boję sie dentysty(przeciwieństwie do mojego taty).Kosz aparatów wyniósł 2800zł. i wizyta co miesiąc 100zł.Przed założeniem obawiałam się reakcji otoczenia w nowej szkole,ale szybko okazało się ,że kilka osób także je nosi!Od początku roku nie spotkałam się jeszcze z nieprzyjemnymi komentarzmi!Jedyna wada to:niewyraźne mówienie to mnie krępuje,ale da się przyzwyczaić!Jak miałam 10lat nosiłam ruchome ale w nocy mi wypadały były zaciasne,szybko z nich zezygnowałam.Dopiero teraz doceniam je i wiem że należy je nosić jak chcę się mieć piękny uśmiech!już nie mogę się doczekać jak mi je zdejmą!moje gg:10803949.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
Witam, zetknął się ktoś kiedyś z czymś takim jak ubieganie się o ulgę czy zwrot kosztów leczenia ortodontycznego np.w szkole czy w pracy. Dentystka mnie spytała o coś takiego ale bliżej tej kwestii nie przedstawiła?! :( U mnie to nie tylko defekt kosmetyczny ale i początki paradontozy a już dawno przekroczyłam 12 rok życia a jestem w trakcie poszukiwania pracy, więc mam bardzo ograniczony budżet. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady, jeśli to w ogóle jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
ZUZA*** zgadam sie z Toba w 100% ze aparaty kosmetyczne wygladaja o niebo lepiejjj!!!!!! sama mialam mozliwosc porownania, jedna z moich kolezanek nosi kosmetyczny a inna metalowy. Roznia jest dosc znaczna w wygladzie, oczywiscie na korzysc kosmetycznego :) ja sama tez miesiac temu upieralam sie na kosmetyczny i idac do orto bylam w 100% przekonana , ze wlasnie taki bede miala. postanowilismy tak z mezem ze wydamy troszeczke wiecej na jeden luk ale estetycznie bedzie to lepiej wygladalo. jednak ortodontka juz na 1 wizycie rozwiala moje watpliwosci. Bynajmniej nie chodzi tutaj o barwienie sie przezroczystego aparatu - bo tego boi sie kazdy. Orto po dlugiej rozmowie ze mna i moim mezem podala 2 argumenty dosc powazne ktore zadecydowaly o tym ze juz 13 kwietnia bede miala metal na zabkach :) pierwsza i bardzo wazna rzecz: w przypadku mojej wady zgryzu potrzebne jest dzialanie malymi silami, podobno kosmetyczne dzialaja nieco mocniej a w moim przypadku jest to niewskazane, drugi bardzo wazny powod to fakt , ze w momencie zdejmowania aparatu w przypadku metalowego odkleja sie na zasadzie :zamek- klej, pozniej klej specjalnym preparatem usowa z zeba,a kosmetyczny aparat zdejmuje na zasadzie : klej - szkliwo, co prowadzi do uszkodzenia wlasnie szkliwa. Nie wiem czy dokladnie to wytlumaczylam, troche chyba zagmatwalam :)) ale troszeczke sie spiesze, wiec przepraszam ze wypowiedz chaotyczna :) pozdr wszystkich aparatowiczow- ja bede z wami juz od tego piatku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
bede terax chyba czesciej odwiedziala forum, zeby szukac rad zwiazanych z dolegliwosciami bolowymi po zalozeniu aparatu :) mam nadzieje, ze nie bedzie tak zle jak niektorzy pisza i mowia, choc przyznam ze separacji na zabkach mam juz dosc, wcina sie w dziaslo, boli, lekko swedzi, i czuje jak rozszerza zabki:(pozdrawiam wszystkich, jesli jest ktos zainteresowany dobrym i kompetentnym ortodonta w rzeszowie to prosze pytac, przetestowalam 5 i moge powiedziec gdzie mozna isc na ewentualna konsultacje a co omijac szerokim lukiem (mam na mysli rzeszow ) :)) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
ankam - nie wiem czy zwrot kosztow leczenia czy refundacja bedzie u Ciebie mozliwa. Piszesz,ze juz dawno przekroczylas wiek 12 lat. Coiezko bedzie cos w tej kwestii zrobic. Zostaje Ci chyba tylko leczenie prywatne, co powiem szczerze nie jest tanie, ja tez cale zycie marzylam zeby soebie wyprostowac zabki ale powiem szczerze, nie bylo mnie na to stac, a ni moich rodzicow. Robie to w wieku 27- bo teraz z mezem mamy troche lepszy budzet domowy- wiem jaki to bol, niestety, bez pieniedzy ni sie nie da zrobc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
Więc szukam usilnie pracy, ale nie udaje mi się to. Właśnie dowiedziałam się, że w konkursie do urzędu zajęłam drugie miejsce :-( Gdybym miała pensję, to i rodzice by mi pomogli i by można było się leczyć a tak to, co poradzić. Dziękuję za odpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funnybunny
Hej dziewczyny...mam aparat od dwóch miesięcy.. słona zapłaciłam za dwa łuki...(az 4 tys ) ..bo niby baaardzo dobry.. po miesiacu mozna było zobaczyc różnicę :) dobra tamm..ja mam jedno pytankoo: 1. co to jest stripping czy jakos tak..może któras z was miała..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
Hej Funnybunny, Stripping: W uzębieniu stałym, kiedy zęby jednego łuku (częściej dolnego) są, w stosunku do zębów drugiego za szerokie. Szlifujemy wtedy tylko zęby za szerokie. Gdybyśmy tego nie zrobili, nie można by dopasować zębów do siebie. Albo w jednym łuku pozostać musiałyby szpary, albo w drugim stłoczenia. W tym przypadku, też szlifowanie w granicach szkliwa. Najczęściej szlifowane są tylko dolne siekacze (jedynki i dwójki). Koszt około 200 zł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
czymś w rodzaju papieru ściernego i ta czynność może zastąpić wyrywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funnybunny
ojej..a ten zabieg jest bolesny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia17
Heeelo! :) dziś mija tydzien od zalozenia aparatu metalowego na gorne zeby :) HeHEeee :) ZERO bólu... po wyrwaniu tylko slady. Jest idealnie :) Jem wszystko, myje dokladnie. BARDZO GORąCO POLECAM ;) !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
Na to nie pytanie nie umiem Ci odpowiedź, ale sądzę że nie. Wątpię by docierali do nerwu zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgoska mowia mi
ja mam pytanie czy moze ma ktos lub mial wade zwana przedsionkowym ulozeniem klow?? nie wiem gdzie sie z tym udac,mam 19 lat i dopiero teraz w sumie zaczyna mi to przeszkadzac :/ buu zna ktos godnego polecenia ortodonte w Lublinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka13
mam założony rozszerzacz na górną szczękę...nie wie ktoś ile czasu będę musiała go nosić??? codziennie jakąś śrubą muszę sobie go przykręcać. Strasznie męczące!!! Mam przyjechać do ortodontki po rozkręceniu 28razu. Czy to już będzie koniec??? Pozdrawiam wszystkie aparatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakakas
wiem, że niektórzy noszą to cudo na podniebieniu 3,4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka13
ups...szkoda, że tak dlugo. Miałam iść na konkurs recytatorski, no ale mówi sie trudno:) dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×