Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość jakakas
ale wiesz - każde leczenie jest inne. Może u Ciebie wystarczy rozkręcić to 28 razy i już będzie tyle miejsca ile orto miała na myśli. Pójdź do niej po tym rozkręcaniu i się dowiesz wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korki
Kurczę, właśnie podjęłam decyzję o noszeniu aparatu stałego, tylko najbardziej się boję, że będę seplenić, bo tydzień po założeniu mam śpiewać na konkursie piosenki, gdzie dykcja jest bardzo ważna... Dlatego mam pytanie, czy to prawda, że się sepleni i jeśli tak, to cz długo to trwa????!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina wroclaw
witam witam ... i mam takie pytania, jesli ktos wie prosze o odpowiedz, czy mozna aparat staly zakladac na zeby leczone kanalowo? czy to bez znaczenia? w sumie mam tylko jedna kanalowke ale tak pytam z ciekawosci, i jeszcze jedno, dawno dawno temu, jak mialam 14 lat udalam sie do 2 ortodontow, juz wtedy chcialam zalozyc aparat staly i poinformowali mnie ze nie moge sobie na to pozwolic, poniewaz moja piatka gorna po prawej stronie wyrosla przekrecona o 300 stopni, to bylo 11 lat temu, teraz zamierzam znowu udac sie do ortodonty i zalozyc aparat staly, czy myslicie ze znowu moge miec problem?, sama jestem bardzo ciekawa, niedlugo sie wyjasni :), ale tymczasem prosze o odpowiedz! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wroclawiankaaaa
karolina wroclaw- mysle ze spokojnie Ci teraz założą aparat, moge Ci polecic we wrocławiu bardzo dobrą ortodontke, stosuje ona wszytkie najnowsze metody leczenia i napewno znajdzie na ta Twoja 5 jakis sposob :) Nazywa sie Joanna Antoszewska przyjmuje w gdzies kolo rynku, w klinice Vitalium na orlont lwowskich, i na mieleckiej kolo carrefoura. mam nr tylko do jednego gabinetu 71- 251-09-87 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wroclawiankaaaa
przepraszam tel oczywiscie zaczyna sie na 361- 09-87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakakas
obrócona o 300 stopni?? hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lololo
Można założyć aparat na zęba leczonego kanałowo. Sama tak mam i nie było przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
Ym... tak. Ja mam aparat stały na górne zęby. Od 2 dni ;p Mam jednego zęba leczonego kanałowo. I nic mi nie powiedzieli. Znaczy ortodonta się pytał, czy mam go leczonego kanałowo, powiedziałam że tak. I założył mi aparat bez żadnych problemów. I ja mam jeszcze pytanie: Czy do mycia zębów, gdy ma się aparat, potrezbna jest taka specjalna szczoteczka? Czy może być zwykła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B34C4
Ola13_13 wystarczy zwykła szczotka o miękkim lub bardzo miękkim włosiu, który kupisz w aptece nawet za 2,65zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 26
Czesc wam chcialam sie pochwalic ze postanowilam isc do orto i zalozyc aparat-jak sie okazalo mam zwezona szczeke-zalozyla mi taka plytke ze sruba na podniebieniu-musi mi ja chlopak rozkrecac przez 28 dni-to ma mi poszerzyc szczeke-zaraz mija 3 tydzien od zalozenia a mam juz efekty zeby jedynki sie odsunely od siebie to znak ze szczeka sie troche poszerzyla a pozatym musze dziennie nosic taka maske -nazywa sie dynamiczna maska twarzowa no i tak 14 godz dziennie a wiec z nia spie-mowie wam MASAKRA-wspolczuje kazdemu kogo to czeka-a na dol zalozyla mi aparat staly-za 5 mies zdejmie mi tego HASA i zalozy tez aparat staly.Troche seplenie ale nauczylam sie z tym zyc z tym na podniebieniu poszerzaczem-pierwsze dni tak bola skronie i nos po bokach bo szczeka sie rozszerza no i dzien w dzien boli przy rozkrecaniu-Nie polecam tego nawet najgorszemu wrogowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
no dzięki B34C4 :). Ja dzisiaj przezyłam kolejny dzień z aparatem. Zęby myje po każdym posiłku i przekąsce bo się boje, że mi się zrobią takie dziury i pruchnica jak mojej koleżance po noszeiu aparatu stałego. Myje, niewiem, czy mam miękka szczoteczke, ale wraczej tak... W pierwszych dniach po myciu, zęby mnie ebąla i wydaje mi sie, że zaraz wypadną, ale ortodonta powiedział że przejdzie po 7 dniach :)) Także jeszcze tylko 4 dni i spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina wro
wrocławiankaaa dzieki za pomoc i telefon :), za jakies 2 tyg bede w Polsce to zadzwonie :), Ola 13_13 rowniez dzieki za odp, pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagaWu
hej ;] nosze sie z mysla zalozenia aparatu. i waham sie miedzy metalowym a tym niewidocznym. zalezy mi bardzo na czasie a slyszalam ze leczenie tym niewidocznym trwa dluzej. czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...dorota...
do agentka_Monk. Witam:) też jestem z Rzeszowa i wybieram sie do orto. Mogłabyś mi udzielic informacji o "przetestowanych" przez Ciebie lekarzach?? prosze o kontakt na maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena_M
hey! mam 21 lat i dokładnie od 6 tygodniu noszę aparat (metalowy), tydzień temu miałam zabieg chirurgiczny odsłaniania zęba (górnego kła), który jest zatrzymany w kości (o czym dowiedziałam sie, gdy ułamał się mój mleczak :/) Dzisiaj mi zdejmą szwy no i dostanę nowe gumeczki :) Sam zabieg nie był wcale taki straszny...ale to pewnie było zasługą dwóch jakże młodych i przystojnych chirurgów, którzy fachowo zajęli się moją szczęką i zadbali o cudowną atmosferę :) A co do aparatu, można go polubić, naprawdę! Uważam, że decydując się na to całe leczenie, podjęłam jedną z najlepszych decyzji w swoim życiu :) Polecam! Pozddrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena_M
zapomniałam podać maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
Czesc wszystkim. Od ubieglego piatku tez mam aparat na gornym luku. Jestem niesamowicie milo zaskoczona. Zaopatrzylam sie w tabletki przeciwbolowe, w papki dla malych dzieci, kisielki, budynie i wszystko co mozna zrobic na pllynno. ale tu zdziwenie- jesm mniej wiecej to wszystko co przedtem!!!!!!! Niebardzo boli, nic az tak mocno nie ociera :)) a ja tak bardzo sie tego balam. Moze dolegliwosci bolowe pojawia sie jak bede miala za miesiac zalozone tez na dolny luk( OBY NIEE!!!!) CZUJE sie super, smieje sie teraz o wiele szerzej niz bez aparatu, choc mam metalowy. Myslalam ze bedzie bardziej widoczny. Moja kolezanka z pracy zobaczyla ze mam aparat dopiero dzis!!!!! :)) jestem z siebie dumna i sadze ze wszystko bedzie ok, oby tak dlaej. Jedyne co mam to lekko obolale zeby , ale sadze ze to wynik dzialqania drucika na zeby- czy sie prostuja :))) polecam wszystkim goraaacao!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
aha - njeszcze odnosnie seplenienia- nic takiego u mnie nie ma , wrecz przeciwnie, mowie o wiele wyrazniej !!!!!! kurcze- jak narazie same plusy z tego aparatu!!! :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takao
Ja mam aparat od 4 miesięcy na górnych zębach, a od miesiąca na dolnych. Taki wyjmowany nosiłam około 4-5 lat i nic nie dawało, a przy stałym aparacie już widzę niemałe efekty. :) POLECAM! Jestem jak najbardziej zadowolona. Owszem przez pierwszy tydzień noszenia trochę boli, ale w porównaniu do bólu po założeniu gumek separacyjnych to nic takiego :) Podejrzewałam, że będzie gorzej. A pro po estetyki. Wygląda to super, uśmiecham się częściej i jestem z siebie dumna, że odważyłam się na taką decyzję. Nie żałuję!!! Nie seplenię, ani nie ślinie się :) Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolziomek
Agentka_Monk ja też jestem z Rzeszowa i przymierzam się do założenia aparaciku na zęby. Jeśli możesz to powiedz gdzie chodziłas do ortodontów (których polecasz, a których odradzasz). Słyszałem, że w Rzeszowie jest najlepszy ortodonta w Europie (nie wiem czy to prawda, ale kto wie...). Ja mam ciągle wątpliwości z tym aparatem, ponieważ jestem saksofonistą i mam obawy czy to nie zaszkodzi mi w grze (a mam ambitne plany na przyszłość związane z tym instrumentem :]). Aparat chcę założyć tylko na górną szczęke. Na ile milimetrów wystaje aparat (w najdalszym miejscu) od zęba? Czy są aparaty z różnymi "wysokościami" drucika? Chciałbym, żeby było on najbardziej płaski jak to jest możliwe (żeby nie urażał mi wargi podczas gry), ale nie wiem czy istnieje taka możliwość (a nawet jeśli istnieje, to jaka będzie tego cena). Z góry dziękuje za pomoc. PS Może znasz jakieś strony internetowe, na których można pooglądać aparaty i ich ceny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
do coolziomek - podaj e-maila to napisze Ci jakich ortodontow testowalam a do ktorych sie lepiej nie zblizac . Pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolziomek
ploosk222@tlen.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
No wosk mi dał ortodonta gdy tylko założył mi aparat. Mam tak samo jak agentka_monk. Aparat założyli mi w zeszły piatek, zaopatzryłam się w gerberki xD i budynie i różne papki i przygotowałam się na ból. Nic mnie nie bolało. Dzień po założeniu. Ale zakładanie-nic teraz-nic. Nie seplenie ani się nie ślinie ;p;p Jestem bardzo zadowolona. Bo gdy mówie nie widać go, a jak się śmije to widać. Bardzo. i się ciesze.Bo przwedtem uśmiechałam się mało, a teraz z aparatem można tylko szeroko ;p;p No jestem z siebie dumna, ale ja nie mam pierścieni na ostatnich zębach, tylko na szóstkach takie haczyki. Obdzierają jak śpie be wosku. ALe jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
ola13_13 - mi tez ortodonta dal wosk, ale jak narazie jest nieruszany w pudeleczku. nie mam potrzeby go uzywac :-) jest naprawde super. Mam tak samo jak Ty- jak mowie nic kompletnie nie widac, dopiero jak sie usmiechne a teraz smieje sie naaaaprawde szeroko:-) bo inaczej nie da rady z aparatem. Ja tez mam na 6-stki zalozone ale piercienie, balam sie troche ze beda bolec bo troche na nich jest i lekko odstaje, myslalam, ze porani mi policzki, ale jak narazie ok- zbliza sie tydzien od kiedy mam aparat- ani nic mi sie nie odklepilo,ani nie boli :))) polecam wszystkim :))) do Coolziomek - sadze, ze aparat moze troche przeszkadzac ci w grze na instrumencie, to jest tylko takie moje odczucie bo jakby nie bylo troche odsaja zamki od zebow no i ten drucik laczacy- jesli masz naprawde ambitne plany zwiazane z graniem to musisz naprawde popytac ortodontow. Pozdrawaim -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
Ola13_13 - ja tez wczesniej praktycznie wogole sie nie usmiechalam :( , teraz jak ogladam moje zdjecia ze slubu to widze ze na ani jednym nie jestem usmiechnieta - a bylam naaaaprawde bardzo szczesliwa , no ale coz, maz mowi ze jak zdejem aparacik to padnie z wrazenia i pewnie tak bedzie :D:D:D pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
No dzięki za pozdro. Ja już równy tydzień nosze aparat, a zęby mnie dalej bolą przy jedzeniu. Jeszcze nie moge kryźdź siekaczami... Beznadzieja. Moj ortodonta powiedział, ze przyejdzie po 5-7 dniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
A ja mogę jedynie pozazdrościć tym, którzy mogą leczyć swój zgryz. U mnie wykryto konieczność leczenia ortodontyczno-protetycznego za \"jedyne\" 16000zł, co prawda ortodonta z tego to 5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
ankam - ta sume ktora napisalas nie wiem czy sie nie pomy;ilas ??? za co az tyle pieniedzy??? przeciez to jest niesamowita kupa kasy- dla mie okropnie duuuuuzo - nie dziwie sie, ze nie kazdego stac na takie cos, ja na swoj aparacik troche odlozylam troche pozyczylam , dobrze, ze jest cos takiego jak kredyt :)) pozdr wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
No tak, na leczenie ortodontyczne można by jeszcze jakoś "uzbierać", zapożyczyć się. Ale u mnie w grę samo leczenie aparatem jest niewystarczające, tak mi powiedziano. Na kwotę 10000 zł ustalono w planie leczenia dla protetyka. Niestety ja w żaden sposób nie zdobędę TAKIEJ kwoty. A samo leczenie ortodontyczne - jak mi powiedziano- w moim przypadku jest niewystarczające i nawet nie opłaca się go zaczynać. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×