Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość sylcia109
nowa_aparatka : ja też tak mam w nocy ! :P ale tfu, nie o to mi chodziło :P miało być czy podczas ZAKŁADANIA aparatu jest ślinotok :P ;D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylcia109
nowa_aparatka : ja też tak mam w nocy ! :P ale tfu, nie o to mi chodziło :P miało być czy podczas ZAKŁADANIA aparatu jest ślinotok :P ;D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: to super :) tylko ciekawe które zeby bedziesz musiala wyrwac :/ u mnie to byly wszystkie czworki... a i dzieki ze zapytalas o te rysy twarzy ;) z tego co mowisz to wtedy u mnie nie powinno sie nic raczej zmienic :) daj znac jak bedzie na kolejnej wizycie i powodzonka zycze :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elpida
Mam wielką prośbe i bardz prosze żeby mi ktoś odpowiedział.Ja wdrazam powoli plan o aparacie i chciałabym go załozyć.Mam jednak jedno wielkie pytanieJesli nie mam dwojki po lewej stronie to czy ja moge założyc sobie taki aparat?Mam 20 lat.I zazdroszcze wszsytskim pienego usmiechu.Zeby mam juz wyleczone wszystkie.A do tego bialutkie po paskach do zebów.Ale teraz chciałabym jes wyprostowac.To jest tak u mnie ze tylnie zeby sa prosciutie tylko te z przodu mnie denerwuja.Chciałabym sobie założyc na gore i dół.Koszt tak jaj sie orientuje to jakies 3 tys,zl.Ja nie chce jakiegos tam extra niewidocznego bo wiem ze te metaloew tez sa fajne.Moja kumpela nosila.Prosz e wAS BARDZO JAK ZNAJDZIE SIE KTOS TU TAKI TO NIECH MI NAPISZE CZY TO JEST MOZLIWE.Jak chcecie to moge wam przeslac na maila moj krzywy zgryz.hehe.Tylko niech sie ktos odezwie.Pa i pozrdawiam wszystkich bardzo bardzo mocna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Renata a Ty kiedy masz wizytę kontrolną? No i jak się miewają Twoje ząbki? Widać kolejne postępy w prostowaniu? :) aha, chciałam Cię jeszcze zapytać jaki masz kolor tych gumeczek :) ja na razie zastanawiam się nad tym jaki aparat wybrać - metalowy, czy porcelanowy. Chciałabym, żeby był delikatny i mało widoczny. Podobno działają tak samo, ale ten porcelanowy, tak jak niektórzy piszą, może się przebarwiać i nieciekawie to wygląda :/ także może jednak zdecyduję się na metalowy... mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
elpida ---> myślę, że w ostatnich latach ortodoncja tak się rozwinęła, ze wszystko się da ;) na pewno Twoj ortodonta obmyśli dla Ciebie jakiś plan leczenia. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: ja mam wizyte kontrolna 4 lipca, to bedzie juz druga :) efekty widac, dolne jedynki sie prostuje i kly sie przesuwaja :D ja tez slyszalam ze ten porcelanowy sie przebarwia, i podobna jasne gumki tez sie przebarwiaja, ja mam granatowe, takie perlowe, troche sie balam ze za ciemne ale wygladaja super naprawde :D pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
a ja mam metalowy i białe gumki:)) I jest fajny:)) Po podkręceniu zrobił sie taki jakby porządek na zębach i wszystko ładnie wygląda. Szczególnie ,ze moja wystajaca jedynka zupełnie weszła na swoje miejsce (po niecałych 2 miesiącach). jestem bardzo zadowolona:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Wiecie że ja nie mam czegoś takiego jak plan leczenia :( moja orto powiedziała że mam bardzo dziwną sytuacje i zobaczymy jak sie będzie sytuacja rozwijać. she04 - dzięki za info o rysach twarzy - mi chyba też sie wiele nie zmienią - teraz są lekko dziwne bo mam takie śmieszne wargi wypchnięte do przodu - aparat mi sie tak całkiem nie mieści :) Siostra ma porcelanowy ale dopiero 3 tygodnie i jak na razie zero przebarwień. Ale też czytałam o przebarwieniach - ale to podobno wynika z nieczyszczenia zębów i jedzenia zakazanych rzeczy. in_love - gratuluję :) my tez sie kiedyś pochwalimy zdjęciem aparatu - kiedyś czyli za jakieś 2-3 lata :) sylcia109 - podczas zakładania nie było ślinotoku :) choć może był a ja nie zauważyłam bo miałam watki w ustach :) elpida - idź do orto i ona Ci powie - ale z tego co widziałam to każdy może mieć aparat i zawsze coś wymyślą. Najwyżej po leczeniu będziesz miała implant założony. Ja nie mam 5 dolnej i nie przeszkadzało to pani orto. Aegir - super :) bardzo pozytywne wieści dla wszystkich noszących. Ja mam wizytę 1 lipca. Jakiś drucik mi sie odgiął i rani policzek - coś nie umiem sobie sama z nim poradzić - jak tak dalej będzie to wybiorę sie do orto żeby go zagięła. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Hej. Może wiecie jaki aparat nosi sie na dole do poserzenia (tak jak na górze Hyrax). Czy na dole tez Hyrax czy cos innego?? Pozdrawiam **Gosia**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya0
nowa_aparatka - aktualnie zdjęć 'przed' i 'w trakcie' nie posiadam :). Tzn. mam już 'po założeniu', ale jeszcze myślę nad ich publikacją ;). Jakiś blog aparatkowy chodzi mi po głowie, ale nie zastanawiałam się jakoś dogłębnie o tym. Jak założę tego bloga to od razu Was poinformuję :). Co do efektów... Widzę, że się przesuwają troszku ;). Jakieś 2, 3 tygodnie po założeniu zrobiła mi się szpara między jedynkami, teraz ją mam między 1 a 2. Poza tym moja piątka też się przesuwa - to akurat dobrze widzę ;). Ogólnie to przypomnę moją sytuację - brak szóstek, ósemki jeszcze nie wyrosły. Pierścienie mam na 7. Aa, aparat tylko na górę. Mała asymetria - góra przesunięta w lewo. Wystający lekko kieł (na nim zamka jeszcze nie ma). Aktualnie przesuwam 4 i 5 w prawo, w wolne miejsce po usuniętej szóstce (tę szóstkę akurat wyrywałam przed aparatem, jednak poprzednie były wyrywane dawno temu ;) ). Podsumowując - pracujemy nad pięknym uśmiechem, hehe. No nic, powodzenia wszystkim życzę. Ps. Dzisiaj jakoś naszło moją szanowną jedynkę, żeby mnie poboleć... I boli :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya0
nowa_aparatka - aktualnie zdjęć 'przed' i 'w trakcie' nie posiadam :). Tzn. mam już 'po założeniu', ale jeszcze myślę nad ich publikacją ;). Jakiś blog aparatkowy chodzi mi po głowie, ale nie zastanawiałam się jakoś dogłębnie o tym. Jak założę tego bloga to od razu Was poinformuję :). Co do efektów... Widzę, że się przesuwają troszku ;). Jakieś 2, 3 tygodnie po założeniu zrobiła mi się szpara między jedynkami, teraz ją mam między 1 a 2. Poza tym moja piątka też się przesuwa - to akurat dobrze widzę ;). Ogólnie to przypomnę moją sytuację - brak szóstek, ósemki jeszcze nie wyrosły. Pierścienie mam na 7. Aa, aparat tylko na górę. Mała asymetria - góra przesunięta w lewo. Wystający lekko kieł (na nim zamka jeszcze nie ma). Aktualnie przesuwam 4 i 5 w prawo, w wolne miejsce po usuniętej szóstce (tę szóstkę akurat wyrywałam przed aparatem, jednak poprzednie były wyrywane dawno temu ;) ). Podsumowując - pracujemy nad pięknym uśmiechem, hehe. No nic, powodzenia wszystkim życzę. Ps. Dzisiaj jakoś naszło moją szanowną jedynkę, żeby mnie poboleć... I boli :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya0
nowa_aparatka - aktualnie zdjęć 'przed' i 'w trakcie' nie posiadam :). Tzn. mam już 'po założeniu', ale jeszcze myślę nad ich publikacją ;). Jakiś blog aparatkowy chodzi mi po głowie, ale nie zastanawiałam się jakoś dogłębnie o tym. Jak założę tego bloga to od razu Was poinformuję :). Co do efektów... Widzę, że się przesuwają troszku ;). Jakieś 2, 3 tygodnie po założeniu zrobiła mi się szpara między jedynkami, teraz ją mam między 1 a 2. Poza tym moja piątka też się przesuwa - to akurat dobrze widzę ;). Ogólnie to przypomnę moją sytuację - brak szóstek, ósemki jeszcze nie wyrosły. Pierścienie mam na 7. Aa, aparat tylko na górę. Mała asymetria - góra przesunięta w lewo. Wystający lekko kieł (na nim zamka jeszcze nie ma). Aktualnie przesuwam 4 i 5 w prawo, w wolne miejsce po usuniętej szóstce (tę szóstkę akurat wyrywałam przed aparatem, jednak poprzednie były wyrywane dawno temu ;) ). Podsumowując - pracujemy nad pięknym uśmiechem, hehe. No nic, powodzenia wszystkim życzę. Ps. Dzisiaj jakoś naszło moją szanowną jedynkę, żeby mnie poboleć... I boli :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya0
Ups, przepraszam za powtórzenie ;). Jakoś tak stronka muliła.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taluchna
Dziewczyny aparaty dodaja urody a ze zalorzycie je w wieku 14 lat to nie znaczy ze reszta lat najlepszych wam sie zmarnuja ja uwazam ze aoraty sa cool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aishwarya0 - byłoby super jakbyś coś takiego założyła :) przyznam że oglądanie cudzych efektów działa bardzo motywująco. Ja mam zdjęcie zaraz po założeniu i będę robić podobno po każdej wizycie podkręcającej :) będę je później oglądać w chwilach zwątpienia :) Co do efektów - to widze tylko że moja dwójka górna która była bardzo z tyłu jest jeszcze bardziej (nie jest połączona drucikiem z resztą zębów bo nie ma dla niej jeszcze miejsca). I wygląda tak jakby dziąsło sie nad nią zapadało - nie wiem czy rozumiecie co mam na myśli :) Ale wizyta już tuż tuż więc zapytam panią doktor czy to dobry objaw. Wczoraj byłam u dentysty - zaleczyć 8 i kochana pani zagięła mi drucik i policzek przestał być kaleczony. Taluchna - chyba nie do końca rozumiem co miałaś na myśli :) ale wniosek jak najbardziej prawdziwy - aparaty są cool :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Witam :) Dzis bylam u orto bo nie dałam rady przekręcic Hyraxa ( podkręcałam go 10 dni) i powiedział mi, że u mnie juz koniec podkręcania i nie bede miała szparki między jedynkami. W poniedziałek ide zakładac druciaka. pozdrówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrysssia
Czy w wieku 19 można jeszcze założyć aparat zakładany tylko na noc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj laska
hej :) mam pytanie odnosnie ligaturek.. moja ortodontka mi ich nigdy nie zaklada.. ja nie pytalam dlaczeo bo myslalam ze widocznie mam jakos inaczej a jak sie okazalo zamiast ligaturek mam \"drut\" wokol zamka ktory jest skrecony na luku ;/ i nie wiem czy u mnie nie mzmoa gumek zakladac czy jak? moze ktos wie? :( dodam ze na poczatku mialam przezroczyste.. czyli chyba jednak moge tylko czemu orto mi ich nie zaklada? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORIS 21
Witam wszystkich! Czytałam Wasze posty ponieważ 23 czerwca mam mieć załozony aparat. Mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze, chociaż boję się pierwszych dni po jego założeniu. Nie wiem czy będę mogła normalnie mówić-a w mojej pracy moa jest bardzo ważna (jestem sekretarką :-) ) Poza tym 16 czerwca mam mieć jakąś separację zębów-nie do końca wiem o co z tym chodzi, ale mam nadzieję, że jakoś to przeżyję. W końcu przeżyłam już wyleczenie wszystkich zębów i usunięciu dwóch. Pozdrawiam wszystkich obolałych z powodu przygotowań do założenia aparatu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Gosia - gratuluję - bardzo ci sie udało że nie musisz go dłużej nosić - czytałam że ludzie po parę miesięcy noszą. Czekamy na wpis już zadrutowanej :) Patrysssia - podobno to za późno dj laska - ja też mam drucik zamiast gumek. Podobno to chodzi o siłę działania. I o to co orto chce osiągnąć - niektórzy mają część gumek część drutu. Będę na wizycie to zapytam dokładnie. DORIS 21 - będzie dobrze :) Separacja to takie gumki które włożą Ci miedzy tylne zęby - uczucie jest takie jakbyś miała coś miedzy zębami :) czyli średnie ale spokojnie do przejścia. Co do mówienia to ja mówiłam całkiem normalnie dopóki aparat mnie nie obtarł - wtedy żeby nie powodować kolejnych otarć mówiłam dziwnie - ale wosk naklejony na ocierające zamki szybko pomógł i wszystko wróciło do normy :) U mnie nic ciekawego sie nie dzieje. Aparat już nie przeszkadza ale za wcześnie na efekty leczenia więc sobie czekam i ciągle myje zęby :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja_93
Hej! Mam 15 lat. 9 czerwca założono mi stały aparat na zęby. Wybrałam porcelanowy, żeby było go mniej widać. ;) Niektórych męczy pytanie; czy przezroczyste gumeczki się przebarwiają. Nie, nie przebarwiają się jeżeli nie je się chipsów, papryki, coli, jagód, itp. Tak powiedziała mi orto. Jeżlei chodzi o mnie, mam stłoczenie zębów. Wygląda to okropnie, więc cieszę się, że będę mieć proste ząbki. http://www.ortodonta.info/ Szczerze mówiąc reakcją otoczenia się zdziwiłam. Wszyscy mówią mi, że wygląda to super. Widać, że dbam o sibie:) Mój brat (lat 12) miał zakładany aparat w tym samym terminie co ja. On jednak wybrał kolorowe gumeczki i gdybym jeszcze raz miała wybierać rodzaj aparatu, wybrałabym porcelanowy:) Naprwdę warto! Polecam. Za aparat zapłaciłam 4600zł za górę i dół (w Poznaniu). Zęby bolą tylko trochę, czuję traki ucisk... Ale mam nadzieję, że to przejdzie:) Jak macie jakieś wątpliwości-pytajcie, chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORIS 21
Nowa Aparatko-dzięki za kilka słów wsparcia. A co do tych wosków to gdzie je można kupić i ile one kosztują? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORIS 21
Nowa Aparatko- dziękuję za kilka słów wsparacia. A co do tych wosków to gdzie je mozna kupić i ile one kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
do nowa_aparatka: ja mam caly czas Hyraxa na kilka miesięce, ale nie musze juz podkrecac śruby.Nie wiem jak to bedzie z dwoma aparatami. O wrażeniach napisze w poniedziałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORIS 21
nowa aparatka- dzięki za kilka słów wsparcia. A co do tych wosków to gdzie je można kupić i ile mniej więcej one kosztują. Pozdrawiam wszystkie aparatki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaczek17
a ja mam pytanie !!?? jutro mam wizyte i jutro beda mi zakladac aparat !! czy moge odrazu dostac kolorowe gumeczki ?? czy nie mam nic do gadania i ortodontka da mi szare albo przeżroczyste ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaczek17
mam pytanie !!?? jutro ide zakladac aparat !! i czy moge poprosic jakie chce gumki czy ortodonta da mi te szare czy przezroczyste ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_38
hejka jestem po podkrecaniu aparatu i mam wrazenie ze mi sie kiwia zeby :/ jak to z tym jest? bo boje sie umyc zeby i cos zjesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×