Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość przyszla_aparatka
do Gosia Masz Hyraxa na pierścieniach czy z szynami akrylowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
do ******przyszla_aparatka :) Hej Mam Hyraxa na pierścieniach. Jak masz jakies pytania to chetnie odpowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Patrycja_93 - fajnie że masz wsparcie w bracie :) powodzenia i informuj nas o każdej poprawie :) DORIS 21 - ten wosk jest tani - 4 zł za opakowanie. Ja kupiłam u mojej orto. **Gosia** - czekam niecierpliwie na relację. zuziaczek17 - ja z moją nie miałam co dyskutować - powiedziała że na razie drucik a nie gumki. Następnym razem ją podpytam jaka jest różnica - bo podobno jest. karolcia_38 - nie strasz :) ja dopiero przed Znikam na weekend i nie będę miała dostępu do netu. Jadę na szkolenie capoeirowe - nie jest to może najbardziej kontaktowa sztuka walki ale jednak sie obawiam o mój aparacik. Dodatkowo musiałam zabrać więcej niż zwykle rzeczy - szczoteczka elektryczna (tylko po niej mam wrażenie czystych zębów), ładowarka, płyn do płukania buzi. Czyli musiałam sie podzielić torbą z aparatem :) pozdrawiam i do poczytania w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_38
Nie strasze ;) Serio. A jak jest u Was z zamkami? Bo mi jeden odczepil sie, moja orto go kleila ale znow jest luzny i chyba odpadnie. Orto powiedziala, ze przy krzywych zebach zamki odpadaja czesciej. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ane=ta
czy ktos z was mial usuwane zeby madrosci ktore jeszcze nie wyrosly? bylam u ortodontki i powiedziala mi zebym do niej przyszla jak usune chirurgicznie wszystkie ósemki bo i tak mi sie nie zmieszcza. co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candus
Witam wszystkich, w środę mialam zakladany aparat ortodontyczny. Ale moj aparat rozni sie od waszych jest to System Damon. Czy ktoś słyzał, ma ktoś go może? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_38
No wlasnie ja mam damona 3. Jest o duzo lepszy i wygodniejszy od zwyklych aparatow stalych! Zmienia rysy i jest ktorszy czas leczenia. Jedyny minus to cena - jest drozszy niz zwykly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia.kociara
Mam mieć aparat ale mój stomatolog mówi ze to aparat 24 godzinny czy to jest stały aparat? prosze o odpowieć czy apaRAT 24godzinny to stały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katatrzynka17
Hej 26 czerwca mam miec załozony aparat.Bardzo się z tego ciesze,bo podobają mi sie,ze tak to nazwę DRUCIKI na ząbkach:) Ale mam wątpiwosci co do higieny jamy ustnej,a nawet do tego co powinnam w tym czasie jesc;) Moze zaistniec sytuacja,ze będe coś jadla lub myła zęby,a mi cos pęknie w tym aparacie?? pozdrawiam Was gorąco ;*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
katarzynka17, ja jeszcze niedawno miałam takie same wątpliwości jak Ty. Zarówno co do higieny, jak i jedzenia. Powiem tak, że po założeniu aparatu, przez jakieś dwa tygodnie miałam dietę półpłynną, gdyż nie byłam w stanie ugryźć kromki chleba, a teraz jem już prawie wszystko, z wyjątkiem bardzo twardych rzeczy, np. orzechów, gumy do żucia, tostów. Na początku cały czas miałam wrażenie, że coś mi się odkleja lub pęka, ale to przewrażliwienie było ;-) Przyzwyczaisz się spokojnie do wszystkiego. Jednak może się zdarzyć, że coś się odklei czy też pęknie, ale to żadna tragedia, trzeba się umówć wtedy na wizytę i naprawić. Co do higieny, to sobie nie wyobrażałam jak to będzie, ale po raz kolejny okazało się, że moje wyobrażenia były mocno przesadzone. Kupiłam sobie specjalną końcówkę do szczoeczki elektrycznej, taką do czyszczenia aparatów ortodontycznych, do tego płyn płukania elmex, nici dentystyczne ortho i takie specjalne małe szczoteczki do czyszczenia między zamkami, one są moim zbawieniem. Można je taniej kupić w Rossmannie no i działam ;-) Wrazie jakichś bardziej szczegółowych pytań, służę pomocą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnatalka
hej wszystkim. ja będę miała zakładany aparat na razie na górę 2 sierpnia. potem po jakichś dwóch albo trzech miesiącach na dół. wczoraj ortodontka założyła mi gumki separacyjne przed i za szóstki górne. boli strasznie. będę je musiała nosić półtora miesiąca, aż do założenia aparatu. powiedzcie mi, czy dalej boli ciągle tak samo (pewnie nie, ale wole się spytać ;pp ) i czy po pewnym czasie gumki dalej są odczuwalne? jestem ciekawa, bo zaraz na początku wakacji wyjeżdżam i chciałabym wiedzieć, czy gumki będę sprawiały mi jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnatalka
hej wszystkim. ja będę miała zakładany aparat na razie na górę 2 sierpnia. potem po jakichś dwóch albo trzech miesiącach na dół. wczoraj ortodontka założyła mi gumki separacyjne przed i za szóstki górne. boli strasznie. będę je musiała nosić półtora miesiąca, aż do założenia aparatu. powiedzcie mi, czy dalej boli ciągle tak samo (pewnie nie, ale wole się spytać ;pp ) i czy po pewnym czasie gumki dalej są odczuwalne? jestem ciekawa, bo zaraz na początku wakacji wyjeżdżam i chciałabym wiedzieć, czy gumki będę sprawiały mi jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Witam Jak na mój gust, to separację masz nosić okropnie długo, ja nosiłam tylko 5 dni i wystarczyło. MożeTy masz bardziej ścieśnięte ząbki. Niestety nie wiem jak wygląda noszenie gumek przez tak długi czas, ale mogę Ci powiedzieć, że ja nosząc przez kilka dni juz zaczynałam się do nich przyzwyczajać, więc myślę, że Ty też się przyzwyczaisz i po pewnym czasie przestaniesz je wogóle odczuwać. Możesz mieć tylko mały problem z doczyszczeniem ząbków w przestrzeniach międzyzębowych. Oprócz tego żadnych innych problemów mieć nie powinnaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynka17
Do valya :) Dzięki troche mnie uspokoiłaś ;D Masz rację ja na pewno jestem ciut ciut przewrażliwiona..Mam nadzieję,że 26.06 mi to przejdzie ;) Jeżeli będe miala jakies pytamia które będą mnie dreczyc z wroce sie do Ciebie :* Dziękiiiii:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnatalka
co do czyszczenia, to nie ma problemów, gumek tez już nie czuję (tylko czasami boję sie, że mogą mi wypaść), ale za to straaaasznie bolą mnie żeby i nie dam rady jak na razie nic jeść. ale mam nadzieje, że będzie coraz lepiej. dzięki za info ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
renata117 ---> wizyte mam w srode i dopiero wtedy dowiem sie na jakie zeby zapadl wyrok :) troche sie boje tego chirurgicznego usuwania osemek :/ no ale zobaczymy, moze na razie nie trzeba bedzie tego robic... jak juz bede po wizycie, to dam znac co i jak :) a jak Twoje zabki?Z kazdym dniem piekniejsze? ;d nowa_aparatka ---> jesli chodzi o ten aparat porcelanowy, to zauwazylam, ze zdania sa podzielone. Zamierzalam wybrac porcelanowy, ale jak ciagle widze opinie, ze sie przebarwia i wyglada to nieestetycznie... nawet moja orto przyznala, ze po kilku tygodniach moze wygladac nieciekawie :/ chociaz moze to faktycznie kwestia higieny... no i unikania pewnych pokarmow... chociaz nie mozna sobie wszystkiego odmawiac przez 2 lata ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qunk3r
jak najbardziej mozesz sie pokazac z aparatem! zaloz przezloczysty ale nigdy nie zakladaj aparatu od wewnetrznej strony jamy ustnej...przeszkadz to w wymowie przez seplenienie...:/ duzo o tym czytalam i wiem, cos na ten temat.. jeszcze nie mam aparatu ale we wrzesnieu jestem umowieona na wizyte... jeszcze nie wiem jaki wybiore na pewno przezloczysty...ale jest ich duzo rodzaji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ane=ta - całkiem normalna sprawa - sama chciałabym mieć usunięte - głupie zęby które lubią sie psuć :( Candus i karolcia_38 - też słyszałam że jest lepszy. Chętnie poczytam jak wasze leczenie przebiegać będzie :) Katatrzynka17 - stosuj sie do zaleceń orto a wszystko będzie ok :) serio nie ma aż tak wielu zakazów dla druciaków :) valya - końcóki do szczoteczki też w Rosmannie dostane? mnatalka - ja miałam separacje tylko 3 dni ale nawet po takim czasie były już mniej odczuwalne niż na początku. she04 - pewnie że nie można sobie odmawiać :) wczoraj jadłam czekolade z orzechami - bardzo uważałam i na szczęście nic nie złamałam a było pyszne :) qunk3r - pewnie że dużo tylko ceny niektórych zabójcze. wróciłam cała i zdrowa - nikt mi w zęby nie dał :) byłam też w aqua parku we Wrocławiu i widziałam całe 6 osób zadrutowanych :) Weekend można uznać za udany - gdyby nie te zakwasy :( wszystko wszystko mnie boli :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Zalozyli juz druciki :) Nie mam gumek tylko takie zapięcia. Narazie jest ok. Gorzej z językiem bo zrobiła sie odleżyna i piecze strasznie. Nie moge nic jesc. Pije jogurt :( Z obiadem dziś walczyłam 40 minut. Musze kupic wosk i zakleic ale moj otro nie miał a w aptece nie bylo. Czy w aptece dostane wogóle go?? Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Nowa_aparatka, nie wiem o które końcówki Tobie chodziło. Ja w Rossmannie kupuję, te malutkie szczoteczki do czyszczenia między zamkami, bo jest uch aż 10 i do wybory 2 rodzaje, do tego jest taki dłuższy uchwyt, więc jak się założy, to wygląda jak normalna szczoteczka, a cenowo w sumie 10 sz. + ten uchwyt kosztuje tyle co 5 szt. Jordana. Jeśli chodzi o specjalną końcówkę do elektrycznej szczoteczki, to kupiłam ją przez internet, bo u siebie nie mołam nigdzie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Gosia** - początek taki jest ale spokojnie - za parę dni sie poprawi. valya - dziękuję za info - poszukam w sieci tych końcówek a przy najbliższej okazji jak będę w większym mieści to odwiedzę Rosmanna :) A mnie dziś coś bolą zęby - dziwnie tak nagle. Siostra wczoraj odkryła że dół jej sie wyprostował - miała tylko jednego krzywuska i już siedzi na swoim miejscu. Pewnie jej ściągną dużo wcześniej aparat. Szczęściara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris 21
Witam! Miałam założone wczoraj gumeczki separacyjne. I na początku nie jest tak zle jak niektórzy piszą. Fakt, że ciężko mi cokolwiek ugryzć bo wtedy to naprawdę boli, ale tak ogólnie np. przy mówieniu to wcale mi nie przeszkadzają i nie bolą. Mam nadzieje, że tak samo będzie przy noszeniu aparatu :-) Pozdrawiam wszystkich A już 23 czerwca aparacik-najpierw na górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
witam! Widze, ze wypowiadacie sie tutaj z duzym doswiadczeniem wiec moze i mi pomozecie. Mam 27 lat i jestem po 1 wizycie u orto. W koncu zdecydowałam sie zrobic cos z moimi ząbkami, a sa krzywe i od zawsze byly moim komplekesem. Pani doktor chce mi zalozyc aparat na podbienienie a nastepnie gora i dol. Przeraza mnie ten aparat podniebienny, bo z waszych wypowiedzi wynika, ze sie przy nim sepleni i ma sie duzo dolegliwosci,a ja pracuje w szkole :( i pewnie nie bedzie to pozytywnie wplywalo na moja prace..juz nie wiec co mam robic. Nie da sie tego jakos ominac??np poprzez wyrwanie zebow? poradzcie cos,. bo nie wiem co mam robic. zniechecilam sie powiem szczerze. A ja tylko pragne miec proste ząbki :) dzieki z góry za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnatalka
Doris 21 -> ja gumki nosze już od niedzieli, a aparat mam zakładany 2 sierpnia. mnie akurat strasznie zęby bolą, dam rady jeść tylko do trójek. ale z dnia na dzień czuć troszkę poprawy. mam nadzieję, że niedługo przestanie mnie już boleć. mam jeszcze pytanie do innych aparatek: długo wam zajęło przyzwyczajenie się do aparat? i czy aparat wpływa na sposób rozmowy, tzn na nasz głos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Aparat to pikus, najgorsze gumki:)) Dziewczyno (27 lat zapomnialam nik) Nie zniechęcaj sie tylko dzialaj. To wszystko tak strasznie wyglada w rzeczywistosci jest duzo lepeij. To sie odbywa etapami do których sie szybko przyzwyczajasz. Pomysl ile lat żyłaś w stresie....chcesz kolejne .....?????Lepiej pomeczyc sie 2 lata i cieszyc sie pięknym usmiechem:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
wątpliwości - ja mam własnie na podniebieniu aparat Hyrax. jak masz jakies pytania to chętnie odpowiem. Nie jest tak źle. Kwestia przyzwyczajenia sie. Napewnio dziecie Cię zrozumieja :) dzis szukałam w aptekach wosku ortodontycznego i nigdzie nie było. juz myslałam, że zwatpie. Ale zaszłam do mojej stomatolog i mnie poratowała. Kupiłam tez żel na odleżyny na języku. Przeznaczony jest dla nas aparaciarzy na otarcia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uśmiechniętyogórek
CZeść. Ja też przymierzam się do zakładania aparatu stałego, jak narazie na górną szczękę. W najbliższy poniedziałek jestem umówiona na separacje, a po tygodniu na zakładanie ;D Aparat może nosić każdy, wiem to bo sama miałam wątpliwości, po przebytym w dzieciństwie roszczepie ^^. Naszczęście teraz śladu nie ma. Już nie mogę się doczekać, aparaciki są b. trendi, w mojej szkole nosi je bardzo dużo osób. Cciałabym mieć kolorowe gumeczki, znaczy każda inny kolorek ;). Trochę obawiam się przebarwień, moje ząbki nie są aktualnie idealnie białe. Mimo wszystko wg mnie aparaty ortodontyczne dodają uroku, zobaczymy co będę sądzić po założeniu. pzdr. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
Dziekuje Wam za słowa otuchy. Ostatnio nie myślę o niczym innym jak tylko o tym aparacie, czytam strony, komentarze. Jedno jest pewne- osoby niezadowolone z efektów zdarzają się bardzo rzadko. Chyba przez te 2 -3 lata mozna sie przemeczyc. Aegie- masz racje- tyle lat zyłam w stresie, ze nie chce kolejnych :) Gosia- a jak długo trzeba nosic ten aparat??czy jak się zakłada aparat na górne żeby to Hyrax nadal zostaje?? czy Cie od niego uwalniają? W szkole wiele młodziezy nosi i slysze czesto jak im sie zmieniła wymowa i to mnie przeraza..z bolem dam sobie jakos rade..mam nadzieje :) gorąco Was wszystkich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
wątpliwości - Hyrax mam załozony od 29 maja. Codziennie trzeba go podkręcac (jesli jest na srube), bo sa takie bez podkrecania ale to wybiera orto zaleznie od zgryzu. Najleopiej, żeby podkreciał ktos z kim przebywasz codziennie bo samemt to trudno. Po rozkręceniu śruby zrobi sie szpara miedzy górnymi jedynkami (ale ona zniknie). Chodzi o to, żeby ustawic żeby w ładnym łuku. Nosi sie go kilka miesiecy(zależy od wady). na początku sie troche sepleni, ale mozna sie przywyczaic. Zalecam jedzenie miekich posiłków bo na poczatku bolą zęby. (jA jem np. kaszki mleczno-ryzowe bobofruta). Obecnie noszę Hyrax i stały na góre. Hyrax juz nie jest rozkręcany. Ale musi byc, zeby utrwalic przesuniete zęby. czasami zapominam że go mam, bo teraz. Kolejną wizyte mam 4 sierpnia. Widze efekty Hyraxa i to mnie motywuje. Bedzie dobrze :) Pozdrawiam Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×