Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość martwa18
a czy znacie moze jakis sposob zeby mi dziaslo nie narastalo na pierscienie bo to troche boli:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opa
jak wyglada sciaganie hyraxa??? jak orto odrywa to od zebow i od tego cementu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psychiatryk-
witam wszystkich ; ) jutro idę zakładać gumki separacyjne,a za tydzień aparat.; )) wie ktoś może ile trwa zakładanie separacji ? i czy z tym trzeba jakoś bardzo uważać? pozdrawiam ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
hej ;) chciałam się dołączyćdo grona aparatek.. aparat mam od 8 miesiecy (dół) góre od 4, ponieważ mialam za wąsko osadzone zęby na górze i zalożyli mi Hyre.. fu..nikomu nie polecam a jego zdejmowanie jest poprostu okropne.. sam aparat nic mi nie przeszkadza..ale na gorze drucik mi zaczepia o wewnętrzny policzek =/ strasznie boli.. a wizyte mam dopiero 25.11.08 =/. Mam fajne kolorowe gumeczki co mi w tym aparacie najbardziej sie podoba.. =) obecnie nosze fioletowe... przeszlam chyba wszystkie najgorsze zabiegii w klinice... od borowania zębów do zdejmowania hyry.. jak byście chcieli coświedzieć pytajcie chętnie odpowiem o różnych zabiegach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
Psychiatryk gumeczki separacyjne zaklada sie w 5 minut ona wsadzi ci miedzy zeby gumeczki (najczęściej granatowe) nie trzeba o nie jakos specjalnie dabac.. tylko zeby ich nie wyjmowac.. bedzie troche dyskomfortu w buzi.. a jutro troche cie zeby pobola ale minie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
Psychiatryk gumeczki separacyjne zaklada sie w 5 minut ona wsadzi ci miedzy zeby gumeczki (najczęściej granatowe) nie trzeba o nie jakos specjalnie dabac.. tylko zeby ich nie wyjmowac.. bedzie troche dyskomfortu w buzi.. a jutro troche cie zeby pobola ale minie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opowiedz dokladniej jak sie sciaga hyraxa? Domyslam sie ze to musi byc okropne bo przeciez on jest mocno przyklejony...Fuck widac najgorsze dopiero przedemna ;P Ja sobie tak wyobrazalam ze moze sie go rozpuszcza...Bo przeciez akryl bardzo latwo rozpuscic acetonem tylko kto by lal aceton do buzi heheh ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opowiedz dokladniej jak sie sciaga hyraxa? Domyslam sie ze to musi byc okropne bo przeciez on jest mocno przyklejony...Fuck widac najgorsze dopiero przedemna ;P Ja sobie tak wyobrazalam ze moze sie go rozpuszcza...Bo przeciez akryl bardzo latwo rozpuscic acetonem tylko kto by lal aceton do buzi heheh ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
dead_whisper Hyraxa się sciaga normalnie .. Nic nie boli . Przynajmniej tak było w moim przypadku . Po miesiącu , lub dwóch mi go sciągała , by załozyc nowy cement .. A jak sie nie chciał odtegowac , to powierciła i wszystko było Ok. Naszczeście tylko do jutra nosze hyraxa , poniewaz jutro ort. bedzie mi zakładac gumki separacyjne a w piątek aparat !! Nareszcie ! Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
dzizas jak słucham a właściwie czytam o tym hyraxie... jak bede musiała to nosic... załamka. Jeszcze 6 dni do wizyty... Już chce wiedzieć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opa
was tez tak strasznie boli jezyk od tego hyraxa? ja go mam 4 miesiace, myslalam ze4 jezyk sie przyzwyczai i bedzie mniej bolalo, a jest coraz gorzej:( najbardziej jak wstaje rano to ten jezyk po calej nocy przyklejony do tego aparatu, tak boli ze porazka, nie pomaga mi przyklejanie wosku na noc ani sachol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opa
znacie moze cos mocniejszego i bardziej skutecznego niz sachol? moze cos do plukania ust. chodzi mi najbardziej o dzialanie znieczulajace, zeby nie bolalo:( ostatnio ssalam tabletki tantum werde i mi po tym jezyk zdretwial i nic nieczulam bolu ale to chwilowe i niemozna tego czesto stosowac bo to chyba na gardlo jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
sluchajcie a jak to było z Wami? czy o tym, ze bedziecie nosic hyraxa orto powiedzial Wam na 1 wizycie? Ja na pierwszej dowiedziałam sie, że beda potrzebne oba łuki, nic nie mowila o hyraxie, no ale cos wspomniala o zwezeniu gornej szczeki... i nie wiem... jak było u Was? Bede wdzieczna za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
sluchajcie a jak to było z Wami? czy o tym, ze bedziecie nosic hyraxa orto powiedzial Wam na 1 wizycie? Ja na pierwszej dowiedziałam sie, że beda potrzebne oba łuki, nic nie mowila o hyraxie, no ale cos wspomniala o zwezeniu gornej szczeki... i nie wiem... jak było u Was? Bede wdzieczna za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
sluchajcie a jak to było z Wami? czy o tym, ze bedziecie nosic hyraxa orto powiedzial Wam na 1 wizycie? Ja na pierwszej dowiedziałam sie, że beda potrzebne oba łuki, nic nie mowila o hyraxie, no ale cos wspomniala o zwezeniu gornej szczeki... i nie wiem... jak było u Was? Bede wdzieczna za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
słuchajcie a jak było z Wami? Czy o tym ze bedziecie nosic hyrax otro powiedzial Wam na 1 wizycie? Ja na 1 wizycie dowiedzialam sie tylko ze bedzie potrzebny i gorny i dolny łuk, orto nic nie mowila o hyraxie... jednak cos wspomniala o zwezeniu gornej szczeki... i nie wiem... modle sie zebym nie musiala tego nosic. A jak było u Was? Bede wdzieczna za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
słuchajcie a jak było z Wami? Czy o tym ze bedziecie nosic hyrax otro powiedzial Wam na 1 wizycie? Ja na 1 wizycie dowiedzialam sie tylko ze bedzie potrzebny i gorny i dolny łuk, orto nic nie mowila o hyraxie... jednak cos wspomniala o zwezeniu gornej szczeki... i nie wiem... modle sie zebym nie musiala tego nosic. A jak było u Was? Bede wdzieczna za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile trwa w ogóle pierwsze założenie normalnego aparatu na zęby? czeka mnie to za 3 tyg i tak sie zastanawiam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile trwa w ogóle pierwsze założenie normalnego aparatu na zęby? czeka mnie to za 3 tyg i tak sie zastanawiam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała się dowiedzieć, jak wygląda separacja. ;) bo 14 listopada jade na separacje, a 21 zakładają mi aparacik na górę. wiem już ze samo zakładaanie go nie boli, bolą potem tylko ząbki. jestem tylko ciekawa co z tą separacją.. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała się dowiedzieć, jak wygląda separacja. ;) bo 14 listopada jade na separacje, a 21 zakładają mi aparacik na górę. wiem już ze samo zakładaanie go nie boli, bolą potem tylko ząbki. jestem tylko ciekawa co z tą separacją.. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała się dowiedzieć, jak wygląda separacja. ;) bo 14 listopada jade na separacje, a 21 zakładają mi aparacik na górę. wiem już ze samo zakładaanie go nie boli, bolą potem tylko ząbki. jestem tylko ciekawa co z tą separacją.. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała się dowiedzieć, jak wygląda separacja. ;) bo 14 listopada jade na separacje, a 21 zakładają mi aparacik na górę. wiem już ze samo zakładaanie go nie boli, bolą potem tylko ząbki. jestem tylko ciekawa co z tą separacją.. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwa18
mi zakladala aparat okolo pol godziny:-) troche zdretwialam jak musialam miec tak otwarte caly czas:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwa18
mi zakladala aparat okolo pol godziny:-) troche zdretwialam jak musialam miec tak otwarte caly czas:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×