Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość K666
ewi150 - szczoteczkę elektryczną można kupić za 30-40zł, warto, bo dużo ułatwia :) A co do zamków - są różnej wielkości, te mniejsze podobno są droższe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewy
a kto zna dobrego ortodonte w bydgoszczy?? i czy jesli w dolnej szczece mam prosciutkie zeby a w gornej krzywe to moge zalozyc aparat tylko na gorny luk? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buziunka: z tego co czytalam to sa rozne typy aparatow i terminy wizyt sa zalezne wlasnie od tego jaki aparat sie nosi. mysle, ze na wizycie lekarz wyjasni Ci jaki aparat bedzie dobry. i czy warto go zakladac jesli nie bedzie Cie tyle w PL. podobno aparaty bezligaturowe nie wymagaja tak czestych wizyt jak pozostale jesli chesz poczytac wiecej szukaj czegos o systemie damon. jednak mysle, ze wszystko wyjasni sie podczas pierwszej wizyty. byc moze bedziesz musiala usunac jakis zab i wtedy proces gojenia tez troche trwa, wiec nie zakladaj niczego z gory, tylko zapytaj specjaliste. lewy: mozna nosic jeden luk. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziunka
crazy_bogie-a te bezligaturowe to jakie?kiedys nosilam ruchomy aparat i mialam usuwane gorne 4-rki,takze nie sadze,zeby cos jeszcze miala usuwac,chodzi tylko o przesuniecie zebow,zeby te przerwy po 4-rkach zniknely,bo troszke jednak to widac.Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie - czy aparat, który nosi się po zdjęciu stałego również jest na stałe (te druciki) czy można go nosić ileś tam godzin dziennie i zdejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valya - pisałaś, że nie masz gumek. W jakim aparacie ejst to możliwe? alix27 - z tego co wiem, po zdjęciu aparatu stałego nosi się takie zupełnie niewidoczne coś, i na początku trzeba nosić całą dobę, po jakimś czasie ortodonta zmniejsza czas noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buziunka: bezligaturowe czyli bez gumek, ktore zaklada sie na zamki. w ich wypadku z tego co czytalam leczenie przebiega troche inaczej pod wzgledem odstepu czasu miedzy wizytami, poprostu chodzi sie na nie rzadziej. mysle, ze jednak dokladnie wszystko wyjasni Ci ortodonta i dobierze odpowidnie leczenie do wady. alix: leczenie po zdjeciu aparatu jest rownie wazne jak sam aparat i trwa dosc dlugo. ja do tego etapu mam jeszcze sporo czasu wiec zbytnio sie nie orientuje. z reguly wyglada to tak, ze lekarz zaleca noszenie retencji (o ile sie nie myle, ze tak to sie nazywa) przez caly czas z wyjatkiem posilkow, a pozniej ten czas sie skraca np tylko na noc. jest to uzupelnienie leczenia, ktore sprawia ze zeby nie wracaja do stanu sprzed leczenia. czasem mozna zalozyc drucik od wewnetrznej strony zebow, jest on niewidoczny, ktory spelnia taka funkcje. http://www.ortodonta.info/aparaty.html pod podanym linik mozn zobaczyc jak cos takiego wyglada. wszystkie fortki sa podpisane trzeba tylko poszukac. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
hejaaa :) dzisiaj ide na zamine luku i gumek :D fajnie juz sie nie moge doczekac hehe :P ale od wczoraj od eksapndera mam na jezyku dziwna gulke i cholernie boli ale cóz uroki ekspandera no coz :P mam nadzieje ze wizyta nie bedzie mnie kosztowac wiecej niz 100 hehehe :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy-bogie i 160 - dziękuję za info:) Zaraz się wgryzam w temat;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiullla16
alix27 dziekuje bardzo za wsparcie ;)!! jestem juz po ..normalnie chwila moment i już zero komplkacji ...:) wiecej paniki mojej oczywiście ...;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
160 - tak, to prawda, nie mam żadnych gumek. Posiadam normalny aparat metalowy na dole , a na górze porcelanę, nie żadne bezligaturowe aparaty, czy coś takiego. Po prostu zamiast gumek, zamki i drut mam związywane takimi małymi drucikami, których wogóle nie widać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Dodatkowo wizyty kontrolne mam dośc często, bo co 3 tyg mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Dodatkowo na wizyty kontrolne chodzę mniej więcej co 3 tyg, więc dosyć często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli dzięki temu nie masz problemów z przebariwaniem się aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam aparat sie nie przebarwi( porcelana, krysztal) moga sie odbarwic gumki od kolorowego jedzenia, ale na wizytach sie je wymienia. drut sie nie przebarwi, bo nie ma jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Właśnie tak, nie ma żadnych problemów z przebarwieniami :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe gumeczka
A ja własnie wróciłam od ORTO i mam nowy drucik i nowe gumeczki tym razem wybralam fioletowe i tak mi sie podobaj ze hej :D piekne sa po prostu :D:D:D uwielbiam teraz swoj aparat jeszcze bardziej. Poza tym przygieła mi orto eksnader troche i podkreciła drut takze zabki lekko bola ale nie ejst źle tylko jak zwykle w takich momentach jestem głodna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znowu do osób noszących ekspander- tzw. hyraxa ( do rozszerzania gornej szczęki). Czy Ci którzy noszą taki ekspander zawsze mają szparę między jedynkami? Jest ona duża? A jak z mówieniem? Bardzo się sepleni? Czy da się zrozumieć...? Chodzi mi o to czy wszyscy będą widzieli że coś jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dawno mnie tu nie było aparat i hyrax mam już prawie miesiąc. Z aparatem zyje sie calkiem dobrze tylko, że tydzien temu wylazł mi drut z pierscienia i mam luzny, na szescie nie kłuje więc stwierdziłam że przemęcze się do tego 29 wrzesnia (pierwsza wizyta kontrolna), ale dziś \"sypania się aparatu ciąg dalszy\" ;P pękła mi jedna gumka o.O mam nadzieje ze przez najblizsze 5 dni juz nic sie nie wydarzy ;P Teraz co do Hyraxa... ___Poro___ Tak mam taki z akrylem na tylnych zebach, niestety niewygodne pierwsze 4 dni zmowieniem bylo ciezko, ale wydaje mi sie ze wraz z rozkrecaniem kiedy robi sie wiecej miejsca na jezyk mowienie staje sie latwiejsze, teraz mowię już prawie, że normalnie jedynie trudne jest dla mnie zaakcentowanie \"i\" \"ż\" itd. Jednak staram sie mówić powoli i po prostu zwracam uwage na to zeby ladnie brzmialo wiec jest ok...Na cale szczescie bo bardzo sie tym mowien martwilam... Kolejna rzecz to wygląd. Ten akryl jest dość gruby więc szczęka nie jest naturalnie domknięta...Nie wiem czy rozumiesz o co chodzi, ale to tak jakby wsadzic sobie taka płytkę w miescu styku szczęk i z tym żyć...I to własnie zmienia wygląd, na szczescie nie jest źle na początku miałam problem z domknięciem ust, ale już jest dobrze. Tylko przy mowieniu wyglądam nienaturalnie, po prostu widac moje krzywe dolne zeby, a wczesniej nie bylo widac...No cóż pół roku mozna sie przemęczyć, naprawde nie jest aż tak strasznie mnie to bardzo denerwuje, ale Ciebie nie musi ;) Ale jest jeden plus wydaje mi sie ze mam teraz ladniejsze usta, takie bardziej pełne i już nie są takie \"napięte\" na górnych zębach tylko takie ładne rozluźnione ;) No i w kwesti wygladu jeszcze...Szpara między zebami...Pojawiła się tydzien temu w ciągu jednej nocy! A teraz jeszcze sie powiekszyla...Okropne...Naprawde wspolczuje wszystkim ktorzy musza sie z tym meczyc...a mnie za poł roku jeszcze czeka to samo na dole ;P A jedzenie tez niefajnie, włazi pod srube, ciezko gryzc, w zasadzie gryzienie polega na \"miażdzeniu\". Nie chce Cię straszyc, ale dla mnie bynajmniej nie jest to nic przyjemnego, szlak mnie trafia ze musze ten shit nosic ;P Ale przywiesca mi jedna mysl dodajaca nadzieji : \"Trochę się pomęczysz a potem będziesz powalać usmiechem\" heheh ;P Jakbyś miała jeszcze pytania to wal śmiało na maila(daria000@wp.pl) albo tu na forum ;) Teraz będę sie czesciej zjawiać ;] ___sandrulcia87 ___ Tak tak w Bydgoszczy. Aparat mam metalowy płaciłam chyba 1300 albo 1500 zwątpiłam teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe gumeczka
ja nosze kesnapdra :) od miesiaca juz :) piewrszy tydzien był tragiczny tak mi było ciezko mówic a co dopiero przełykac sline okropnie boli jezyk ale da sie przezyc o tygodniu zaczełam normlanie gadac ale musisz duzo mówic duzoooo kwestia wycwiczenia owszem sepleni sie ale ja normlanie tez seplenie wiec moze nei ejst to az tak bardzi uderzajace :D ale nie jest źle na prawde :D a szpara szpare tez miała miedzy jedykami nie zauwazyłam zeby sie powiekszała ale juz czekam az zniknie bo mam ja od jakichs 4 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze ktos napisze ile takie \"cudo\" w postaci ekspandera sie nosi? wiem, ze to bardzo indywidualna sprawa, ale jestem ciekawa o jaki przedzial czasowy mniej wiecej chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwa1990
hej! nosze aparat staly juz 1,5 roku i nie wiem jak dlugo bede go musiala jeszcze miec:-( czy mozecie mi powiedziec ile przecietnie czasu trzeba aby wszystko sie ladnie ustawilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe gumeczka
crazy bogie - mi powiedziała ortodontka ze bede nosiła ok 6 miesiecy powiedziała ze dłuzej raczej nie ale jak zauwzyłas kwestia czy bedzie wszytsko sżlo po twojej mysli a twoje podniebienie sie nie przeciwstawi :D martwa- apart to sie nosi min 18-24 miesiace. jesli miałąs powazna wade to wiadomo dłuzej znam osoby sciagajce po 2 latach a znam i takie co sciagaja po 5 :) ale zpaytaj ortodonty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe gumeczka
crazy bogie - mi powiedziała ortodontka ze bede nosiła ok 6 miesiecy powiedziała ze dłuzej raczej nie ale jak zauwzyłas kwestia czy bedzie wszytsko sżlo po twojej mysli a twoje podniebienie sie nie przeciwstawi :D martwa- apart to sie nosi min 18-24 miesiace. jesli miałąs powazna wade to wiadomo dłuzej znam osoby sciagajce po 2 latach a znam i takie co sciagaja po 5 :) ale zpaytaj ortodonty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe gumeczka
crazy bogie - mi powiedziała ortodontka ze bede nosiła ok 6 miesiecy powiedziała ze dłuzej raczej nie ale jak zauwzyłas kwestia czy bedzie wszytsko sżlo po twojej mysli a twoje podniebienie sie nie przeciwstawi :D martwa- apart to sie nosi min 18-24 miesiace. jesli miałąs powazna wade to wiadomo dłuzej znam osoby sciagajce po 2 latach a znam i takie co sciagaja po 5 :) ale zpaytaj ortodonty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam, ze z reguly mowi sie, ze aparat nosi sie ok 2 lata. jednak kazdy przypadek jest indywidualny. znam przypadki gdzie wystarczyl nie caly rok, a inne grubo ponad dwa lata. mysle, ze powinnas zapytac swojego lekarza ile mniej wiecej moze trwac jeszcze leczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera napisalam posta i sie kurde nie wyslal wrrr :[ Dobra to napisze teraz w skrocie... Czytalam w pracy badawczej o expanderach ze rozkreca sie miesiac a potem jest 6-miesieczny okres retencji. Wtedy wychodziloby 7 miesiacy noszenia a nie 6... Zastanawia mnie tez czy mozna przyspieszyc proces kostnienia(zwiekszyc produkcje fosforanu wapnia? ;P) zeby szybciej sie tego shitu pozbyc ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Widzę, że dużo tu nowych osób, a stare towarzystwo się coś tak jakby wykruszyło :) Mnie dawno tu nie było, bo przez pewien czas nie miałam dostępu do internetu. Renata117, Aegir, nowa_aparatka - co z Wami?Dlaczego się nie odzywacie? Aegir pytałaś mnie o to, kiedy będę miała zakładany dół. No więc sprawa wygląda tak - 19.09 miałam wizytę kontrolną i od razu orto wypisała mi w książeczce, którego zęba na dole mam wyrwać. Rwanie mam umówione na środę, potem wiadomo - gumki i zakładanie aparatu. Nie wiem jeszcze jaki to będzie dzień :) Możliwe, że będziemy miały zakładane tego samego dnia... :D A moja góra wygląda już coraz lepiej :D tylko ta jedna 1 jeszcze jest trochę krzywa, ale pozostałe zęby są ok. Nie mam już wampirzych kłów :D Pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×