Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

A ja dziś usunęłam dwie czwórki, za tydzien już montuja mi druciki :] oby wszystko poszlo gładko. A jakie macie zdanie o zamkach ceramicznych? przymierzam sie do takich na pierwsze 6 zebow, ale gdzies wyczytalam ostatnio ze sa mniej trwale niz metalowe. Faktycznie jest roznica? Mialyscie z nimi problemy? I jeszcze chcialam spytac, na podstawie czego ortodonta podejmuje decyzje zeby nie usowac zebow tylko rozszerzac szczeke? U mnie w ogole nie bylo rozmowy o innej opcji niz przerzedzenie w zebach, a teraz zastanawiam sie czy nie szkoda zebow.. (chociaz biorac pod uwage ze mam w drodze ósemki i dziewiątki nawet, to za mała ilość zębów mi nie grozi ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa gumeczka
a ja dzisiaj miałam kolejna wizyte kontrolna zmiane drucika na mocniejszy i gumeczki tym razem rózowe :D no i przygiecie ekspandera i mocniejsze skrecenie tego perfidnego specyfiku :D bola mnie dzisiaj mocno tylne zeby przy pierscieniach ale cóz jakos przezyje jak zawsze :D zapowiada sie jednak eksnader na dłuzej niz 6 miesiecy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie pytanie: czy są tu tacy którzy mieli hyraxa i 28 przekręceń, ale nie pękł im szew podniebny, albo przynajmniej nie po 14 przekręceniu? Bo ja już mam 18 przekręceń i 0 śladu szparki :D. Cieszę się, ale nie wiem czy wszystko jest ok. I żeby nie było wątpliwości to czuję naprężenie przy przekręcaniu (ok 2 min naprezenia) także hyrax się trzyma dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madeline777
20.10 założyli ma haxa. Koszmar. Seplenie i nie moge normalnie jeść. Póki co tylko kaszki i jogurty trzymają mnie przy życiu. 20 przekręceń (mam już 4!) :D i wizyta 24 listopada. Czy ktoś wie czy na następnej jest szansa że orto mi to zdejmie? Czy raczej zostawi na 2 miechy żeby się ustabilizowało? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___Poro___a ile masz lat? Wiem ze im czlowiek starszy tym mniejsza szansa na pekniecie... ___Madeline777___ generalnie to zazwyczaj zostawia sie na 5 lub 6 miesiecy okresu retencji... A ja mam do was takie pytanie? Czy istnieje mozliwoasc zeby hass(czyli hyrax z akrylem?) spowodowal jakies szkody zebom... Tzn czy jesli dostanie sie pod akryl powietrze, slina albo pojawi sie tam krew (ja mam normalnie jakas fobie zaciskania zebow od kiedy go mam :/ szczegolnie przez sen i czuje ze mam te dziasla opuchniete i chyba nawet poluzowane zeby...) to czy moga sie one zaczac psuc i czy ortodonta to w pore zauwazy? No i czy moze przez niego dosc do jakiegos przewleklego obluzowania dziasel? Probuje sie powtrzymywac z tym \"meczeniem\" zebow, ale ech... to silniejsze ode mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___Poro___a ile masz lat? Wiem ze im czlowiek starszy tym mniejsza szansa na pekniecie... ___Madeline777___ generalnie to zazwyczaj zostawia sie na 5 lub 6 miesiecy okresu retencji... A ja mam do was takie pytanie? Czy istnieje mozliwoasc zeby hass(czyli hyrax z akrylem?) spowodowal jakies szkody zebom... Tzn czy jesli dostanie sie pod akryl powietrze, slina albo pojawi sie tam krew (ja mam normalnie jakas fobie zaciskania zebow od kiedy go mam :/ szczegolnie przez sen i czuje ze mam te dziasla opuchniete i chyba nawet poluzowane zeby...) to czy moga sie one zaczac psuc i czy ortodonta to w pore zauwazy? No i czy moze przez niego dosc do jakiegos przewleklego obluzowania dziasel? Probuje sie powtrzymywac z tym \"meczeniem\" zebow, ale ech... to silniejsze ode mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka19
witajcie! czy ktos zakladala aparat w curodental? bo ja jutro ide i jak czytam o jakis zameczkach, ze cos sie odkleja, i ze ktomu sie nie prostuja zeby to sie az boje go zakladac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaaa
Witam -jak macie wiecej jak 25 lat to raczej nie ma szansy zeby pekl luk podniebny-zrobia sie szparki miedzy zebami(raczej powinny).a po tych 28 przykreceniach bedziesz raczej jeszcze -hassa ; hyraksa -nosic 2 miesice bez przykrecania zeby zeby sie ustabilizowaly i nie wrocily na dawne miejsce- tak bylo-jest w moim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaaa
Witam -jak macie wiecej jak 25 lat to raczej nie ma szansy zeby pekl luk podniebny-zrobia sie szparki miedzy zebami(raczej powinny).a po tych 28 przykreceniach bedziesz raczej jeszcze -hassa ; hyraksa -nosic 2 miesice bez przykrecania zeby zeby sie ustabilizowaly i nie wrocily na dawne miejsce- tak bylo-jest w moim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaaa
Witam -jak macie wiecej jak 25 lat to raczej nie ma szansy zeby pekl luk podniebny-zrobia sie szparki miedzy zebami(raczej powinny).a po tych 28 przykreceniach bedziesz raczej jeszcze -hassa ; hyraksa -nosic 2 miesice bez przykrecania zeby zeby sie ustabilizowaly i nie wrocily na dawne miejsce- tak bylo-jest w moim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiuszka82
Bialy Aniele-a jaka masz wade i ile masz lat,jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
dead_whisper z tego co zrozumialam boisz sie ze uszkodzisz zęby? a więc jak ja miałam aparat hyrax, to szczegółnie wieczorem i w nocy zaciskałam zęby, nie wiem dlaczego ale jakos tak samo chyba wyszlo..mi sie z zebami nic nie robilo, powietrze tez tam sie nie dostanie poniewaz jest to dosyc mocno przyklejone, jedyne co moze ci sie stać to zapalanie dziąseł gdy nie domyjesz ząbków przy krancu aparatu (najczęściej od strony zewnętrznej) mogą wtedy cie boleć i troche krwawic..ale jak bedziesz na kontroli to przepisze ci dobry płyn do plukania i ci przejdzie ;) kamaaaa zakładania aparatu nie musisz sie bac, sama sie balam ze to bedzie wielki ból i wogóle. Ale to nic strasznego, fakt czasem zameczki sie odklejaja od nie odpwiedniego jedzenia (twardego) i trzeba z tym isc do ortodonty i ci przyklei, i czasami zdarza sie ze jest np nieodpowiednio przyciety drut i rani policzki albo jezyk, wtedy orto daje ci specjalny wosk a jesli nie zadziala to tez trzeba isc do niego, i przytnie jeszcze troche ;) a wiec nawet jesli cos ci sie stanie z aparatem (mi sie np. 2 razy odkleil zameczek albo uwieral mnie drut i mi orto pomógł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już szału dostaje po usunięciu dwóch czwórek. Dziwnie mi w buzi, zasysa mi sie dziura po zębie a policzki ocieraja o (teraz bardziej odstajace) zeby. Co dopiero bedzie jak bede miala zamki i druciki. Powiedzcie prosze, czy zamki ceramiczne sa duzo gorsze od metalowych? jakie macie doswiadczenia? Bardzo prosze o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
sorry to miało być do Martki19 a nie do Kamy ale i tak was obie pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
Ja mam zamki metalowe i są całkiem ok, jak narazie jest mi wygodnie w buzi, na zameczkach mam kolorowe gumeczki które fajnie wyglądaja i przez ostatnie pół roku nie odlkejały.. a co wystających zębów ja gdy miałam hyrax na zębach to przy zdejmowaniu moje zęby były dziwnie rozjechały i zachaczały mi o policzki ale gdy założyła mi aparat troszke mi zawadzalo ale szczególnie z tyłu ale po około miesiącu uformowało sie tam wszystko i nic juz mnie nie boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibunia
Kochani dzisiaj moja orto założyła mi łuk podniebienny Dodam ze aparat noszę od roku, a w poniedziałek miałam wyrywane górne 4 I zastanawiam sie bo mam wrażenie że ten łuk jest tak jak by za krótki - nie przylega do podniebienia tylko od niego odstaje - powoduje to odruch wymiotny !!!!!! Czy to zostanie jakoś zmienione na nast wizycie czy tak to ma być?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka_Aparatka Dzieki za odp ja wlasnie mam tak samo ze przez sen mocno zaciskam, ale ten dyskomfort ktory przez to powstaje zmusza mnie do zaciskania rowniez w dzien ech :P chyba jestem masochistka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka_Aparatka Dzieki za odp ja wlasnie mam tak samo ze przez sen mocno zaciskam, ale ten dyskomfort ktory przez to powstaje zmusza mnie do zaciskania rowniez w dzien ech :P chyba jestem masochistka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaaa
bibunia...no niestety tak ma byc!!!-tez to przechodzilam...przechodze ale jeszcze troszke zostaly mi 3 przekrecenia..no ale hass zostaje jeszcze 2 miesiace! :( A powiedzcie mi czy ktos z was mial hassa , hyraxa i aparat staly od 3 do 3 jednoczesnie??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaaa
bibunia...no niestety tak ma byc!!!-tez to przechodzilam...przechodze ale jeszcze troszke zostaly mi 3 przekrecenia..no ale hass zostaje jeszcze 2 miesiace! :( A powiedzcie mi czy ktos z was mial hassa , hyraxa i aparat staly od 3 do 3 jednoczesnie??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dod3k
ja mam separatory od wczoraj i jutro jade na zdjecie ich i odcisk podniebienia (bez aparatu na podniebienie sie nie obedzie ale chociaz nic nie bedzie usuwane) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
siemka wszystkim ! ja własnie w grudniu zdejmuje aparat wsumie będe go nisić 2.5 roku .. no i co najgorsze to nie jestem zadowolona do końca z efektu .. ;/ już nic nie da sie poprawić tak twierdzi moja lekarka ( która jest jedną z lepszych w radomiu ( ponoć ) ) tzn.. gorna szczęka jest równiutka co do łuku wszystkie ząbki w jednej linijce natomiast na dole tak nie mam ;( 2 nadal są jakieś krzywe lekarka twierdzi ze sa równo osadzone ale ze mam takie zęby a nie inne i dlatego tak to wygląda a nie inaczej, a mnie się wydaje ze niedopilnowałam jej do końca cały czas mowa była ze pierw zdejmie mi góre a pozniej za 3 miesia dół wiec ciągle jej marudziłam ze szczęką górną ze ten ząb mi sie nie podoba tamten jakis krzywy wtedy starałą mi sie to wszystko korygowac natomiast nie wiedziałam ze zmieni decyzje i pierw bedzie chciaął mi zdjąc dół a na nastepnej wizycie góre ... dlatego nie dopilnowałam dołu nic nie marudziłąm i te zęby są jakie są .. ;/ ale nie rozumię jednego przeceiż to ona jest jest specjalistką i ona mi powinna wszystkiego dopilnowac ja nie powinnam nic jej mowić ... ehhh a na dodatek to mam strasznie msieszne ułożone szczęki między górna a dolną mam taką ogromną szparę !!! pani dokktor powiedziala ze aparat retencyjny załatwi tą sprawę a ja się martwie o to ze jednak sobie z tym zadaniem nie poradzi... czy ktoś miał podobne objawy co ja czy ktos jest tu na forum co jest nie dokońca zadowolony z końcowego efektu ? ..... nie wspmnę o tym ze zęby mi zżółkły strasznie po mimo tego ze myłam je bardzo często starałam się po kazdym posiłku po każdej kawie używałam cienkich szczoteczek do szparek i dobrej pasty wybielającej blenda- med i nie wiem co jest grane .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dead_whisper mam 18 lat. I jeszcze zostało mi ok 6 przekręceń do 28 i nie mam nadal szpary mmiędzy jedynkami (znaczy się większej, bo mam swoją na 1mm). Możliwe że lekko mi się poprzesuwały, ale nie jestem tego pewna. MAm nadzieję że wszystko dobrze robię, zeby nie było że pójdę na wizytę i się okaże że muszę wszystko zaczynać od nowa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagunie wydaj te kilka dych i idz na konsultacje do innego lekarza i zapytaj czy tak ma wygladac efekt koncowy, bo szkoda sciagac jesli mozna by cos jeszcze poprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia 35
Kochani, pomocy. Wczoraj po trzech miesiacach noszenia górnego łuku miałam wymieniony drut i założone takie mini łaczniki na jedynki, żeby zeszła się diastema. I faktycznie, niewielka diastema zeszła się prawie w jedną noc, ale za to odstęp pomiędzy jedynką a dwójką jest ogromny. Ból przy tym nie do wytrzymania. Boli mnie głowa, zatoki, jakiś koszmar. Dziąsła popuchniete i obolałe. Czy to jest normalne? Czy tak może być? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia 35
Kochani, pomocy. Wczoraj po 3 miesiącach noszenia górnego łuku miałam wymieniony drut oraz założone mini łaczniki na jedynki, żeby zeszła się diastema. Diastema prawie zniknęła po jednej nocy, ale luka między jedynką a dwójką jest olbrzymia. Ból całej głowy jest nie do zniesienia, dziąsła jak balony, czy to normalna reakcja? Chyba nie przetrzymam dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzowka
Kurcze, zadzwon natychmiast do ortodontki, bo moze cos Ci tam sie niedobrego porobilo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _madeline_
już pisałam wcześniej :) mam hyrax od 20.10 (20 podkręceń), robie średnio 2 podkręcenia dziennie (można tak?) właśnie złamałam kluczyk do podkręcania tego cudeńka xD miał już ktoś taki przypadek? xD wszystko przez to że aparacik stawiał opór gdy chciałam przekręcić po raz "ęty" mam nadzieje że wszystko będzie dobrze xD pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee 2 razy dziennie? Nie wiem czy tak można, nie słyszałam jeszcze żeby ktoś tak robił, mi orto kazał raz dziennie, mogę rzadziej, ale nie częściej. Oby Ci to nie poszkodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaaa
oj ...ja tez krecilam co 2dzien!!!uwazaj na siebie i nie przesadzaj z tym kreceniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×