Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Witajcie ! noszę aparat od maja i już się do niego przyzwyczaiłam może dlatego że mam tylko na górnej szczęce bo na dolną zakladam aparat ruchomy (narazie). Mam jednak problem bo miesiac temu ortodontka założyła mi taki drut na górę od wewnątrz aby rozszerzyć zęby ... tragedia bo nie potrafię w tym dziadostwie mówić seplenie się tylko ;( totalna porażka... w pracy wogole się nie odzywam choć jestem gadułą. Piszecie tu o jakiś gumkach ! Co to takiego i od kiedy się to nosi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! noszę aparat od maja i już się do niego przyzwyczaiłam może dlatego że mam tylko na górnej szczęce bo na dolną zakladam aparat ruchomy (narazie). Mam jednak problem bo miesiac temu ortodontka założyła mi taki drut na górę od wewnątrz aby rozszerzyć zęby ... tragedia bo nie potrafię w tym dziadostwie mówić seplenie się tylko ;( totalna porażka... w pracy wogole się nie odzywam choć jestem gadułą. Piszecie tu o jakiś gumkach ! Co to takiego i od kiedy się to nosi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! noszę aparat od maja i już się do niego przyzwyczaiłam może dlatego że mam tylko na górnej szczęce bo na dolną zakladam aparat ruchomy (narazie). Mam jednak problem bo miesiac temu ortodontka założyła mi taki drut na górę od wewnątrz aby rozszerzyć zęby ... tragedia bo nie potrafię w tym dziadostwie mówić seplenie się tylko ;( totalna porażka... w pracy wogole się nie odzywam choć jestem gadułą. Piszecie tu o jakiś gumkach ! Co to takiego i od kiedy się to nosi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
Do------>IZA izo nad gumkami które bedziesz miała 25 listopada zakładane nei musisz sie zastanawiac nad kolorem:)ich tak nei iwedac wogóle bo sa wciskane miedzy zebami po obu stronach gdzi ebeda pierscienie:D radze przed tym sie dobrze najesc bo pozniej nie idze nic ugrysc bo boli. mnieszy ból jest po załozeniu aparatu nix tych gumek naprawde 3m sie:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiiiuniia
Witamm :) każdy pisze tutaj o aparacie stałym, a ja mam pytanie dot. aparatu ruchomego :p tak więc mam naprawdę niewielką \"wade\" zgryzu. Chcialabym ją usunąć, ale nie chce nosić aparatu stałego, gdyż jest to niezbyt duży defekt. Czy wi wielku tat 15 mogę nosić aparat ruchomy? Wiem, że rodzice będą musieli zapłacić, ale wie ktoś ile? I czy przy naprawde częstym i codziennym noszeniu efekty będą widoczne? Proszę o odpowiedż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shineblackk
Witamm :) każdy pisze tutaj o aparacie stałym, a ja mam pytanie dot. aparatu ruchomego :p tak więc mam naprawdę niewielką \"wade\" zgryzu. Chcialabym ją usunąć, ale nie chce nosić aparatu stałego, gdyż jest to niezbyt duży defekt. Czy wi wielku tat 15 mogę nosić aparat ruchomy? Wiem, że rodzice będą musieli zapłacić, ale wie ktoś ile? I czy przy naprawde częstym i codziennym noszeniu efekty będą widoczne? Proszę o odpowiedż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosz8
Moja siostra ma 26 lat, i miała aparat stały przez 2 lata. I po tych dwóch latach jej sciągneli, i na dole zębów założyli jakiś cieniutki drut na długosc. Bo w tym wieku moga jej sie jakoś rozejsc czy coś.ale ten drut jej nie przeszkadza wcale. No ale efekt jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisielek18nolka
ja mam aparat stały od 14 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Witajcie! Od wczoraj nie mam Hyraxa. Taki luz mam w buzi jak nigdy. Teraz mam założone nowe pierścienie na 6-tki i w styczniu bede miala drucik na dpodniebienie, zeby utrwalic efekt. Tak bola mnie te zęby, że jogurciki tylko jem. W styczniu bede miala zakladamy Hyrax (ale na dolna szczęke). Zobaczymy jak bedzie sie z nim żyło. Pozdrawiam. Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Witajcie! Od wczoraj nie mam Hyraxa. Taki luz mam w buzi jak nigdy. Teraz mam założone nowe pierścienie na 6-tki i w styczniu bede miala drucik na dpodniebienie, zeby utrwalic efekt. Tak bola mnie te zęby, że jogurciki tylko jem. W styczniu bede miala zakladamy Hyrax (ale na dolna szczęke). Zobaczymy jak bedzie sie z nim żyło. Pozdrawiam. Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka.23
Witam wszystkich i proszę o jakieś informacje na temat tego aparatu hyraks.Będę miała taki zakładany a słyszałam że bardzo boli i strasznie się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Gosia** hej jak juz bedziesz miala hyraxa na dole to dawaj znac jak to z nim jest. Tez najpierw nosze na gorze (hassa) a potem bede miala aparat rozszezrzajacy na dol ale orto mi nie powiedziala jak on sie nazywa ale nie jest to hass ani hyrax raczej tez nie. Mówila, ze to bedzie takie cos zakladane od wewnetrznej strony zebow ale dokladniejszego opisu mi nie dala. wisienka.23 nie bój sie to nie boli tylko niewygodne jest, najwyzej na poczatku rozkrecania mozesz czuc dziwne napiecie, ale jako taki bol to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Gosia** hej jak juz bedziesz miala hyraxa na dole to dawaj znac jak to z nim jest. Tez najpierw nosze na gorze (hassa) a potem bede miala aparat rozszezrzajacy na dol ale orto mi nie powiedziala jak on sie nazywa ale nie jest to hass ani hyrax raczej tez nie. Mówila, ze to bedzie takie cos zakladane od wewnetrznej strony zebow ale dokladniejszego opisu mi nie dala. wisienka.23 nie bój sie to nie boli tylko niewygodne jest, najwyzej na poczatku rozkrecania mozesz czuc dziwne napiecie, ale jako taki bol to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beer
MAM PYTANIE! Od 2 dni mam aparat niby nie staly ale mam cos przymocowanego na podniebieniu i seplenie. Czy do mowienia z takim aparatem przyzwyczaja sie i pozniej ma sie poprawna dykcje czy to juz tak bedzie caly czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlooodaa
Witam . Mam pytanko. czy to prawda, że przezroczysty aparat jest mnie trwały od metalowego? Może wiecie czy duża jest różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma aparatami? Kiedy trzeba powiedzieć ortodoncie jaki sie chce aparat? Jak myślicie wypada mieć metalowy aparat na górny łuk jak za pół roku będę świadkiem na ślubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlooodaa
Witam . Mam pytanko. czy to prawda, że przezroczysty aparat jest mnie trwały od metalowego i szybko się przebarwia? Może wiecie czy duża jest różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma aparatami? Kiedy trzeba powiedzieć ortodoncie jaki sie chce aparat? Jak myślicie wypada mieć metalowy aparat na górny łuk jak za pół roku będę świadkiem na ślubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlo biani...
hej, ja bede miała własnie w przyszłym tyg zakładany aparat na góre zęby, płacę 1500zł za zwykły metalowy a za przezroczysty bym musiała zapłacic 2300zł u tej mojej ortodontki, i ona też mi bardziej polecała metalowy, mówi, że nad przezroczystym ma się mniejesz pole do popisu coś tam mi tłumaczyła, ale dobrze nie zrozumiałam bo i tak chciałam zwykły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlo biani...
mi się nie spodobało to w carlo biani, ze jak przez telefon zapytałam o cenę strzyżenia na długie włosy to pani mi powiedziała inną cenę niż musiałam zapłacić bo okazało się , ze tam za modelowanie jeszcze osobno doliczają, bez sensu, powinny być w komplecie takie rzeczy bo nie wyobrażam sobie wyjść z salonu z nieułożonymi włosami, albo powinni uprzedzać za każdym razem a nie jak przyjdzie dopiero do płacenia..... samo ścięcie może być, nie ma tragedii, ale też nie ma rewelki, za dużej zmiany nie robiłam, ale już więcej chyba nie pójdę, będę szukać dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOLYMAR
Witam, i dołączam się do grona wszystkich zadrutowanych. Od poniedziałku mam już założone dwa łuki: góra i dół, metalowy Damon ze względu na mniejszą awaryjność i inne plusy. Póki co jest to wersja light, aby zęby się przyzwyczaiły do już właściweej grubości metalowego łuku. Za 3 tygodnie dołączy jeszcze do tego zestawu Hyrax, ale póki co muszę normalnie mówić, a wiadomo, że w Hyraxie tylko się sepleni. Mam prośbę o wrażenia od osób, które przy stłoczonych górnych zębach miały zastosowane zakotwiczenie przerzutem podniebiennym w postaci miniimplantu ortodontycznnego wkręcanego w podniebienie. Przeglądałem forum, ale trafiłem tylko na jedną użytkowniczkę Motylek 12345, która coś o tym wspominała. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOLYMAR
Witam, i dołączam się do grona wszystkich zadrutowanych. Od poniedziałku mam już założone dwa łuki: góra i dół, metalowy Damon ze względu na mniejszą awaryjność i inne plusy. Póki co jest to wersja light, aby zęby się przyzwyczaiły do już właściweej grubości metalowego łuku. Za 3 tygodnie dołączy jeszcze do tego zestawu Hyrax, ale póki co muszę normalnie mówić, a wiadomo, że w Hyraxie tylko się sepleni. Mam prośbę o wrażenia od osób, które przy stłoczonych górnych zębach miały zastosowane zakotwiczenie przerzutem podniebiennym w postaci miniimplantu ortodontycznnego wkręcanego w podniebienie. Przeglądałem forum, ale trafiłem tylko na jedną użytkowniczkę Motylek 12345, która coś o tym wspominała. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOLYMAR
Witam, i dołączam się do grona wszystkich zadrutowanych. Od poniedziałku mam już założone dwa łuki: góra i dół, metalowy Damon ze względu na mniejszą awaryjność i inne plusy. Póki co jest to wersja light, aby zęby się przyzwyczaiły do już właściweej grubości metalowego łuku. Za 3 tygodnie dołączy jeszcze do tego zestawu Hyrax, ale póki co muszę normalnie mówić, a wiadomo, że w Hyraxie tylko się sepleni. Mam prośbę o wrażenia od osób, które przy stłoczonych górnych zębach miały zastosowane zakotwiczenie przerzutem podniebiennym w postaci miniimplantu ortodontycznnego wkręcanego w podniebienie. Przeglądałem forum, ale trafiłem tylko na jedną użytkowniczkę Motylek 12345, która coś o tym wspominała. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angie94
Witajcie ja chciałabym tylko tyle dodac ze moje najwieksze marzenie sie spełnia powoli od dziecinstwa marzyłam o wyprostowaniu sobie zebów jeszcze przedemna bardzo długa bolesna droga poniewaz pierwsza rzecza jaka musze zrobic jest wyrwanie gornej 4 ale wiem ze to napewno bedzie oplacalna inwestycja i ten bol jaki jest podczas noszenia apratu w moim przypadku bedzie napewno opłacalnym bolem takze rzycze wam abyscie byli pozytywnie nastawieni do noszenia apratu bo naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uga buga
Mam 21 lat. Ja słyszałam od bardzo dobrej dentystki, że jeśli jest się zdyscyplinowanym, to lepiej kupić ruchomy, bo jest tańszy. Zwyczajnie trzeba go nosić cały czas. Tylko od tego ile go będziesz nosić zależy czy i w ile czasu wyprostują się zęby. On jest taki sam jak stały, tylko jest komfort, że możesz go zdjąć w każdej chwili (ślub, randka, jedzenie....). Mam od wczoraj ruchomy. Zdejmowałam go tylko na czas jedzenia. Mówić się jakoś tam da. W nocy nic nie czuć. Ząbki lekko czuję, ale to znak, że się prostują. Zapłaciłam 450zł za górny łuk - mam średnią wadę - w sumie dwójki i jedynki do poprawienia, no i 2 dziury do przesunięcia, a z tym może być problem, dlatego mam jakąś dodatkową sprężynkę, czy coś Wizyty są co miesiąc, dwa, a kosztują 30zł. To niewiele. Przy stałym aparacie za 1200zł wizyta też jest droższa, bo 50zł. Wybaczcie - wolę ruchomy aparat Mam pytanie - jak podkręcić aparat ruchomy, by zwiększyć nacisk i by działał szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uga buga
Mam 21 lat. Ja słyszałam od bardzo dobrej dentystki, że jeśli jest się zdyscyplinowanym, to lepiej kupić ruchomy, bo jest tańszy. Zwyczajnie trzeba go nosić cały czas. Tylko od tego ile go będziesz nosić zależy czy i w ile czasu wyprostują się zęby. On jest taki sam jak stały, tylko jest komfort, że możesz go zdjąć w każdej chwili (ślub, randka, jedzenie....). Mam od wczoraj ruchomy. Zdejmowałam go tylko na czas jedzenia. Mówić się jakoś tam da. W nocy nic nie czuć. Ząbki lekko czuję, ale to znak, że się prostują. Zapłaciłam 450zł za górny łuk - mam średnią wadę - w sumie dwójki i jedynki do poprawienia, no i 2 dziury do przesunięcia, a z tym może być problem, dlatego mam jakąś dodatkową sprężynkę, czy coś Wizyty są co miesiąc, dwa, a kosztują 30zł. To niewiele. Przy stałym aparacie za 1200zł wizyta też jest droższa, bo 50zł. Wybaczcie - wolę ruchomy aparat Mam pytanie - jak podkręcić aparat ruchomy, by zwiększyć nacisk i by działał szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uga buga przekręcanie w aparacie ruchomym śruby ustala ortodonta ...przynajmniej ja tak mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 bedę miec zakladane gumki na zęby a 3 grudnia aparat.Doradzcie kochani jaki kolor gumek wybrac..Podobno jakies latwo mozna zafarbowac co wyglada nieestetycznie itp..to dla mnie czarna magia na razie. I czy moge oczyscic zeby z kamienia majac te gumki....Nie wiem dlaczego mama najpierw zakladane gumki a tydzien potem aparat...Jak to bylo u Was?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 bedę miec zakladane gumki na zęby a 3 grudnia aparat.Doradzcie kochani jaki kolor gumek wybrac..Podobno jakies latwo mozna zafarbowac co wyglada nieestetycznie itp..to dla mnie czarna magia na razie. I czy moge oczyscic zeby z kamienia majac te gumki....Nie wiem dlaczego mam najpierw zakladane gumki a tydzien potem aparat...Jak to bylo u Was?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 bedę miec zakladane gumki na zęby a 3 grudnia aparat.Doradzcie kochani jaki kolor gumek wybrac..Podobno jakies latwo mozna zafarbowac co wyglada nieestetycznie itp..to dla mnie czarna magia na razie. I czy moge oczyscic zeby z kamienia majac te gumki....Nie wiem dlaczego mam najpierw zakladane gumki a tydzien potem aparat...Jak to bylo u Was?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz sie doczytałam z tymi gumkami..Zgryzek dziekuje bardzo:)Jeju,jak fatalnie ten temat wchodzi i tyle sie trzebanameczyc zeby dodal sie wpis a potem patrze, a to samo po 10 razy wyskoczylo na topicu.Sorry za zasmiecanie,ale widze ze nie tylko ja mam tu taki problem,ale wiele osob... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaaa.
czy wszystkie aparaty jest rownie trudno czyscic i utrzymywac w ladzie i porzadku?;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×