Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość skloindian83
Witam!! Mam pytanie: czy ktoś może mi podać namiary na dobrego ortodonty z okolic Trójmiasta, a najlepiej z Wejherowa. Chcę naprawić swoje ząbki i mam nadzieję 'oddać się w ręce' kogoś sprawdzonego;)) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skloindian83
Witam!! Mam pytanie: czy ktoś może mi podać namiary na dobrego ortodonty z okolic Trójmiasta, a najlepiej z Wejherowa. Chcę naprawić swoje ząbki i mam nadzieję 'oddać się w ręce' kogoś sprawdzonego;)) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaw001
heja a ja dopiero jestem początkującą aparatką ;p wczoraj bylam sobie wyrwac dwójeczkę, by poźniej skorygowac zgryz i teraz czuje sie smiesznie....;p prawdopodobnie bede miala zakaldany aparat damona za jakis tydzien lub 2-zalezy od tego jak sie bedzie goilo moje dziąslo po wyrwaniu ;/,no i tu mam mnostwo pytan....Ile wogole trwa zakladanie aparatu i czy boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaw001
heja a ja dopiero jestem początkującą aparatką ;p wczoraj bylam sobie wyrwac dwójeczkę, by poźniej skorygowac zgryz i teraz czuje sie smiesznie....;p prawdopodobnie bede miala zakaldany aparat damona za jakis tydzien lub 2-zalezy od tego jak sie bedzie goilo moje dziąslo po wyrwaniu ;/,no i tu mam mnostwo pytan....Ile wogole trwa zakladanie aparatu i czy boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Od dzisiaj noszę aparat stały na górną szczękę, za miesiąc na dolną. Zakładanie trwało ok. godziny, nie bolało nic, a i teraz ciągnie tylko lekko. Jest tylko jeden kłopot - moja ortodontka powiedziała, że szanse na pełne wyleczenie (w sensie, że będą 100% efekty) wynoszą 50%. Mimo to zdecydowałam się na aparat. Myślicie, że słusznie? Wydaje mi się, że zawsze coś pomoże... Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ktoś nie był pewien wyleczenia? Jakie Wam dawali szanse lekarze? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja a ja dopiero jestem początkującą aparatką ;p wczoraj bylam sobie wyrwac dwójeczkę, by poźniej skorygowac zgryz i teraz czuje sie smiesznie....;p prawdopodobnie bede miala zakaldany aparat damona za jakis tydzien lub 2-zalezy od tego jak sie bedzie goilo moje dziąslo po wyrwaniu ;/,no i tu mam mnostwo pytan....Ile wogole trwa zakladanie aparatu i czy boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Od dzisiaj noszę aparat stały na górną szczękę, za miesiąc na dolną. Zakładanie trwało ok. godziny, nie bolało nic, a i teraz ciągnie tylko lekko. Jest tylko jeden kłopot - moja ortodontka powiedziała, że szanse na pełne wyleczenie (w sensie, że będą 100% efekty) wynoszą 50%. Mimo to zdecydowałam się na aparat. Myślicie, że słusznie? Wydaje mi się, że zawsze coś pomoże... Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ktoś nie był pewien wyleczenia? Jakie Wam dawali szanse lekarze? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Od dzisiaj noszę aparat stały na górną szczękę, za miesiąc na dolną. Zakładanie trwało ok. godziny, nie bolało nic, a i teraz ciągnie tylko lekko. Jest tylko jeden kłopot - moja ortodontka powiedziała, że szanse na pełne wyleczenie (w sensie, że będą 100% efekty) wynoszą 50%. Mimo to zdecydowałam się na aparat. Myślicie, że słusznie? Wydaje mi się, że zawsze coś pomoże... Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ktoś nie był pewien wyleczenia? Jakie Wam dawali szanse lekarze? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropka1234
Mam pytanie...Byc moze bylo juz wczesniej ale nie mam sily wertowac tysiecy watkow :) czy ktos moze mi powiedziec, a wlasciwie napisac czy na \"umowie\" z ortodonta jest wpisana cena za aparat...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina88
hej wszystkim!mam do was pytanie czy ktoś z was ma może aparat hass?ja niedługo bęę miala ściąganego hassa i chciałabym sie dowiedziec czy boli jak go sciągają i czy długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina88
hej wszystkim!mam do was pytanie czy ktoś z was ma może aparat hass?ja niedługo bęę miala ściąganego hassa i chciałabym sie dowiedziec czy boli jak go sciągają i czy długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina88
hej wszystkim!mam do was pytanie czy ktoś z was ma może aparat hass?ja niedługo bęę miala ściąganego hassa i chciałabym sie dowiedziec czy boli jak go sciągają i czy długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiuuu
a jak ten hass wygląda i co Ci tam zrobił?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pchelka
Aa ja mam aparat damona od tygodnia, i jest swietnie, zakladanie aparatu trwa jakies 15 - 20 min.. :).. i nic nie boli, nawet sie tego nie czuje, tylko poźniej jest tak troszke dziwnie, ale ja sie juz przyzwyczaialm, tylko wkurza mnie jaak cos jem i wlazi mi jedzenie miedzy te zamki.. grr.. , ale od tego sa szczoteczki do zebow:).. hihi.. ogolnie to jestem bardzo zadowolona jesli chodzi o ten aparat, mam go tydzien, i widze ze juz mi sie cos z zebami dzieje:).. co prawda, zeby dosyc bardzo bola, ale bol jest znosny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja, powaznie tylko 20 min. ci go zakładali? A ile osób przy tym asystowalo? I wogole czym sie teraz żywisz? ;) Ja do tej pory czuje ból dziąsla po wyrwanym ząbku a w srode mam siejuz zglosic na wizyte i nie wiem co to bedzie..Bardzo bym chciala juz to miec z glowy i rozpocząc leczenie, ale nie wiem kieyd to nastąpi...-mam andzieje ze niedlugo;)Aradzisz sobie jakos z tym bólem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix13
cześć, po pierwsze cieszę się, że znalazłam to forum - bardzo dużo mozna się tu dowiedziec. Ja mam 24 lata i chciałabym sobie załozyć aparat, ale najbardziej to chciałabym ruchomy. Myslicie ze w tym wieku można taki założyc? Moja wada polega na tym ze mam wysunięte do przodu dwie górne jedynki. Reszta zębów jest w porządku. Ósemki już mi wyszły wszystkie 4. No i martwie się tym ze miałabym wyrywane 4. Czy to konieczne? Straszny wstyd chodzic zwłaszcza do pracy z takimi przerwami po wyrwaniu. Pozdrawiam i prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja nosze aparat stały już 8 lat. Jutro mam termin ściągnięcia aparatu .Na początku strasznie sie cieszyłam ale teraz mam mieszane uczucia. Wszyscy przyzwyczaili sie do mojego wyglądu nie wyobrażają sobie mnie bez niego ja sama mam z ty problem. Zobaczę jutro.Jestem \"doświadczona\" jeśli chodzi o noszenie aparatu więc chętnie odpowiem na wszystkie pytanie. gg5422338.Serdecznie pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja nosze aparat stały już 8 lat. Jutro mam termin ściągnięcia aparatu .Na początku strasznie sie cieszyłam ale teraz mam mieszane uczucia. Wszyscy przyzwyczaili sie do mojego wyglądu nie wyobrażają sobie mnie bez niego ja sama mam z ty problem. Zobaczę jutro.Jestem \"doświadczona\" jeśli chodzi o noszenie aparatu więc chętnie odpowiem na wszystkie pytanie. gg5422338.Serdecznie pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Noszę aparat ortodontyczny już 8 lat .Mam juto wizytę na której pani doktor ma mi go ściągnąć . Na początku bardzo sie cieszyłam ale teraz mam mieszane uczucia.Wszyscy przyzwyczaili sie do mojego wyglądu i nie wyobrażają sobie mnie bez niego ja siebie tez nie pamiętam jak wyglądałam przed założeniem.Ale zobaczę jutro.Jak macie jakieś pytania odnośnie aparatu serdecznie na nie odpowiem gg5422338.Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix13
cześć, po pierwsze cieszę się, że znalazłam to forum - bardzo dużo mozna się tu dowiedziec. Ja mam 24 lata i chciałabym sobie załozyć aparat, ale najbardziej to chciałabym ruchomy. Myslicie ze w tym wieku można taki założyc? Moja wada polega na tym ze mam wysunięte do przodu dwie górne jedynki. Reszta zębów jest w porządku. Ósemki już mi wyszły wszystkie 4. No i martwie się tym ze miałabym wyrywane 4. Czy to konieczne? Straszny wstyd chodzic zwłaszcza do pracy z takimi przerwami po wyrwaniu. Pozdrawiam i prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix13
cześć, po pierwsze cieszę się, że znalazłam to forum - bardzo dużo mozna się tu dowiedziec. Ja mam 24 lata i chciałabym sobie załozyć aparat, ale najbardziej to chciałabym ruchomy. Myslicie ze w tym wieku można taki założyc? Moja wada polega na tym ze mam wysunięte do przodu dwie górne jedynki. Reszta zębów jest w porządku. Ósemki już mi wyszły wszystkie 4. No i martwie się tym ze miałabym wyrywane 4. Czy to konieczne? Straszny wstyd chodzic zwłaszcza do pracy z takimi przerwami po wyrwaniu. Pozdrawiam i prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamagoti
Zakładanie aparatu ruchomego w twoim wieku mija się z celem. Najlepszy jest aparat stały. Najlepiej idź na wizytę do ortodonty ona Cię obejrzy i będziesz wszystko widziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Apatarka
Aguśka poważnie 8 lat nosilas/nosisz aparat? strasznie dlugo.. ja aparat mam od roku dół a góre od lipca.. i juz mam wielka poprawe :) orto powiedziala ze dół mam prawie prosty tylko jeden ząbek musi odrobine w prawo pojsc :D gorzej ze zgryzem.. mam gumeczki od gornej 4 do dolnej 6.. i nie chce mi sie ich zakladac.. zawsze jest tak ze po wizycie u orto nosze dwa tygodnie a pozniej zapominam :/ ale sie staram teraz nosic codziennie :D. z góra mam odrobine gorzej.. nie mam jednej 2.. jak na zlosc nie chce wyjsc.. ;/ wnerwia mnie strasznie ;P ale jest OK i nawet lubie miec aparat :) pozdrawiam wszystkie aparatki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monix13
Wcześniej czytałam ze ktoś chodził do dr Bocheńskiej do Tczewa, Jest ktoś na forum od niej? Chciałabym sie dowiedzic jaka ona jest. No i cały czas się zastanawiam nad tą pierwszą wizytą. Iść czy nie iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04.
Aegir - fajnie, że się odezwałaś :) Myślałam, że już od października masz aparacik na dole, a tu proszę... będziemy zakładać w tym samym czasie :) Szkoda, że nowa_aparatka i renata117 nic nie piszą... Monix13 - ja chodzę do pani Bocheńskiej i jestem bardzo zadowolona :) no i nie pytaj nas, czy wyrwanie 4 jest u Ciebie konieczne, bo na to pytanie odpowiedzieć może Ci tylko ortodonta. Pierwsza wizyta nic nie kosztuje, więc zachęcam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola.pl
prosze o rade, jestem nie zadowolona z efektu koncowego. ostatnio bylam u ortodonty i dowiedziałam sie ze za 1,5 miesiaca zdejmowany bedzie aparat, na tej ostatniej wyzycie doktor juz mi nie dociskala luku bo powiedziala ze wszystko juz jest ok. A ja na oko widze ze nie juest ok, mowilam to pani doktor, a ona swoje ze nic wiecej nie da sie zrobic. Dwojki mam jeszcze za bardzo do tylu wsuniete w porownaniu do jedynek. Prosze jakiegos specjaliste o rade, czy da sie cos z tym zrobic. Ja liczylam na inny efekt. Mialam wyrywane gorne dwie piatki i dolne dwie czworki, stłoczenie zebow, dwojki cofniete, trojki wysuniete do przodu. Prosze o pomoc. zdjecia: img252.imageshack.us/my.php?image=zeby1jr8.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby2aa3.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby3bu3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby4oi3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby5jm6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola.pl
prosze o rade, jestem nie zadowolona z efektu koncowego. ostatnio bylam u ortodonty i dowiedziałam sie ze za 1,5 miesiaca zdejmowany bedzie aparat, na tej ostatniej wyzycie doktor juz mi nie dociskala luku bo powiedziala ze wszystko juz jest ok. A ja na oko widze ze nie juest ok, mowilam to pani doktor, a ona swoje ze nic wiecej nie da sie zrobic. Dwojki mam jeszcze za bardzo do tylu wsuniete w porownaniu do jedynek. Prosze jakiegos specjaliste o rade, czy da sie cos z tym zrobic. Ja liczylam na inny efekt. Mialam wyrywane gorne dwie piatki i dolne dwie czworki, stłoczenie zebow, dwojki cofniete, trojki wysuniete do przodu. Prosze o pomoc. zdjecia: img252.imageshack.us/my.php?image=zeby1jr8.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby2aa3.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby3bu3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby4oi3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby5jm6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola.pl
prosze o rade, jestem nie zadowolona z efektu koncowego. ostatnio bylam u ortodonty i dowiedziałam sie ze za 1,5 miesiaca zdejmowany bedzie aparat, na tej ostatniej wyzycie doktor juz mi nie dociskala luku bo powiedziala ze wszystko juz jest ok. A ja na oko widze ze nie juest ok, mowilam to pani doktor, a ona swoje ze nic wiecej nie da sie zrobic. Dwojki mam jeszcze za bardzo do tylu wsuniete w porownaniu do jedynek. Prosze jakiegos specjaliste o rade, czy da sie cos z tym zrobic. Ja liczylam na inny efekt. Mialam wyrywane gorne dwie piatki i dolne dwie czworki, stłoczenie zebow, dwojki cofniete, trojki wysuniete do przodu. Prosze o pomoc. zdjecia sa w moim profilu Re: do orto! koniec leczenia i niezadowolenie z e karola.pl 09.12.08, 00:53 Odpowiedz zdjecia: img252.imageshack.us/my.php?image=zeby1jr8.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby2aa3.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby3bu3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby4oi3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby5jm6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monix13 ja mam 24 lata i nosze aparat ruchomy ... jesli cie wiecej onteresuje to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola.pl
prosze o pomoc, jestem nie zadowolona z efektu koncowego. ostatnio bylam u ortodonty i dowiedziałam sie ze za 1,5 miesiaca zdejmowany bedzie aparat, na tej ostatniej wyzycie doktor juz mi nie dociskala luku bo powiedziala ze wszystko juz jest ok. A ja na oko widze ze nie juest ok, mowilam to pani doktor, a ona swoje ze nic wiecej nie da sie zrobic. Dwojki mam jeszcze za bardzo do tylu wsuniete w porownaniu do jedynek. Prosze jakiegos specjaliste o rade, czy da sie cos z tym zrobic. Ja liczylam na inny efekt. Mialam wyrywane gorne dwie piatki i dolne dwie czworki, stłoczenie zebow, dwojki cofniete, trojki wysuniete do przodu. Prosze o pomoc. zdjecia: img252.imageshack.us/my.php?image=zeby1jr8.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby2aa3.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby3bu3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby4oi3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby5jm6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×