Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Agata94
Juleczka7. Hej. Ja mam aparat od niecałego miesiąca, a na ortodontę trafiłam świetnego. Właśnie w Poznaniu. Jest bardzo dobra do małych dzieci, bo wszystko im wyjaśnia co będzie robić i tym samym one czują się pewniej. Więc jeśli chcesz namiary to nie ma problemu. Dodam, że za wizytę bierze 70 zł. Czyli w miarę tanio, bo moi znajomi, którzy leczą się u ortodonty to przeważnie około 80-120zł. Napisz tutaj jak masz jakieś pytania, albo wymienimy się później mailami. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pi. Esss
cześć! też myślę o aparacie czy ktś móglby mi polecić jakiegoś niedrogiego a dobrego ortodonte we Wrocławiu????zależałoby mi raczej na tym aparacie mniej widocznym nie metalowym ale z drugiej strony chciałabym się wraz z wizytami zmieścić w 5000zł...wiem że ceny są bardzo różne więc może byłoby to możliwe ehhh...pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pi. Esss
Witam! też chciałabym założyć sobie aparat więc miałabym pytanie do osób z Wrocławia czy zna może ktoś dobrego i nie tak drogiego ortodonte we Wrocławiu????chciałabym założyć sobie ten aparat mniej widoczny a zarazem zmieścic sie wraz z kosztem wizyt w przedziale 5000zł.wiem że ceny są naprawde rozne więc może jest to możliwe...gdyby ktoś coś wiedział proszę o odzew bede bardzo wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_MC
Witam wszystkich serdecznie :) Mam 20 lat i w końcu zdecydowałam się na założenie aparatu stałego. Pochodzę z niewielkiego miasteczka, dopiero na studiach w Warszawie przekonałam się, że metale na zębach to nie tragedia :) Jestem 3h po drugiej wizycie w sprawie stałego aparatu. Za około miesiąc mam kolejną - będę miała założony aparat metalowy na dolny łuk i ten rozszerzający szczękę na górny. Ten podniebienny będę nosiła 4 miesiące i dopiero po tym okresie ortodontka założy mi stały. Dowiedziałam się, że będę musiała usunąć dwie ósemki górne - jak tylko poczują bodziec wzrostu xD No i w grę wchodzi ekstrakcja dwóch dolnych 5 o ile zęby się nie pomieszczą. Boję się, bo nie mam już swoich czterech zębów... Mam bardzo wąską szczękę i dlatego obawiam się, że będzie to długi i mozolny proces leczenia. W dodatku zęby górne nie pokrywają dolnych, a tak powinno być. Powiedzcie mi, jak jest z tym podniebiennym? Bardzo zmienia się mowa? I jak z jedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piciaaa ;D
Będę posiadaczką aparatu stałego już za 10 dni! Strasznie się cieszę, bo bardzo długo musiałam czekać, a poza tym wreszcie będę miała śliczny uśmiech. Dużo osób mnie straszyło, że to okropnie boli, a szczególnie gumki (nie wiem jak to się nazywa) takie co zakłada się tydzień przed aparatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhhjgjhhjgg
Picia - to się nazywa separacja. Owszem, boli (każdego inaczej), ale uwierz mi, że warto :) Ja za miesiąc zdejmuję aparat i wszelki ból czy dyskomfort związany z noszeniem aparatu poszedł w niepamięć :) Nawet troszkę przykro, że to już koniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fistach
Hej ;D jestem nowa, łał XD Niedługo będę miała zakładany aparat na zęby i kompletnie nie mogę się zdecydować. Z jednej strony chciałabym mieć przezroczysty, ale z drugiej chcialabym kolorowe gumki. kolorowe gumki na przezroczystym? To będzie trochę dziwne, nie? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picia ;D
Już mam te separatory, czy jak to tam .xd Po mojemu gumeczki ;D Na początku trochę to odczuwałam i mnie denerwowało, ale idzie się przyzwyczaić. x) A co do fistach to kolorowe gumki fajnie wyglądają ;D mi się tam podobają! ;p a co do gumek, to jakie przez was są najj.? ^.^ ja tak myślę o turkusowych (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lari
hej czy ma ktos załozony aparat ceramiczny? Ja bede miala zakąłdany na gore i na doł chiała bym na gore ceramiczny ale poczytałam duzo na temat tych aparatow i wiekszoscs zakłada metalowy bo sa niby trwalsze ze niby cersmiczne czasem pekaja i sie odklejaja czy jest tu ktos na forum z ceramicznym aparatem i jest zdowolony czemu rowniez ortodonci czasem odradzaja estetycznych aparatow???Wola zakąłdac metalowe prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lari
czy leczy sie ktos u P.dok Małgorzaty Ucher W Radlinie Lub u Pani Dok. Kubiak w wodzisławiu prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiemiemi 29lat
Witam wszystkich, jestem tu nową aparatką. Moja wada to wystająca lekko jedynka i zbyt sciśniety luk zebowy w szczęce. Tydzien temu mialam zalożony hyrax(1500pln)(akrylowe szyny na trzonowscach polączone solidnym drutem z zamkiem po środku) aparat rozkręcam co 3 dni poszerzając w tym czasie szczękę. mam nosić ok pol roku. Dzisiaj zalożyłam aparat kosmetyczny-kryształowpln)(2550) na dół. Na góre zakładam też kryształowy, ale dopiero za pół roku-jak zdejmę hyrax. Jakby ktoś miał jakieś pytania lub chciałby się podzielić wrażeniami(szczególnie jeśli chodzi o ten niesamowicie tragiczny hyrax, przy ktorym standardowy aparat (zamki+łuk) to pikuś, to zapraszam moje gg; 9029339.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiemiemi 29lat
Witam wszystkich, jestem tu nową aparatką. Moja wada to wystająca lekko jedynka i zbyt sciśniety luk zebowy w szczęce. Tydzien temu mialam zalożony hyrax(1500pln)(akrylowe szyny na trzonowscach polączone solidnym drutem z zamkiem po środku) aparat rozkręcam co 3 dni poszerzając w tym czasie szczękę. mam nosić ok pol roku. Dzisiaj zalożyłam aparat kosmetyczny-kryształowpln)(2550) na dół. Na góre zakładam też kryształowy, ale dopiero za pół roku-jak zdejmę hyrax. Jakby ktoś miał jakieś pytania lub chciałby się podzielić wrażeniami(szczególnie jeśli chodzi o ten niesamowicie tragiczny hyrax, przy ktorym standardowy aparat (zamki+łuk) to pikuś, to zapraszam moje gg; 9029339.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hetana
Witam mam taki poważny dylemat co do opini na temat rozchodzenia sie zebow po zdjeciu aparatu.nosze juz rok i pewnie jeszcze zrok bede musiala ponosic.mamjuz prawie proste zabki nei wyobrazam sobie ze one sie rozejdaja kto z tym jest? :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beliarth_93
Witam ja miałem zakładany aparat stały na góre z 5 lat temu i dzisiaj znów ale na dół i na góre bo pare zamków się oderwało , po prostu masakra teraz nie da się gryśc o żuciu nie wspomnę . nie mam pierścieni jeszcze tylko te zamki chyba 20 łacznie na górze i na dole .... :D Może ktoś m ataki problem ,albo miał i niech mi powie po jakim czasie to ustanie , aby można było normalnie jesc .. Hyrax miałem parę lat temu , nie ciekawa sprawa ;] GG:12879891 - jak chcecie coś wiedziec to piszcie , miałem już wszystko aparaty stałe , hyrax-y, wyrywanie , zaprawiony w boju jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaL.
Nosił ktoś z was aparat stały rozszerzający szczękę ? Ja mam od wczoraj i to jest tragedia.. Strasznie seplenię.. a przed chwilą chciałam zjeść kanapkę i stwierdziłąm z przerażeniem że nie mogę jej ugryźć, bo jak zamknę zęby to tylko tylnie się stykają w tym aparacie, a między przednimi u góry a przednimi u dołu jest taka szpara 0,5 cm i ja nie mogę niczego sama ugryźć, tylko muszę to sobie pokroić na małe kawałeczki. To jest okropne. Miał ktoś taki aparat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaL.
emiemiemi -> ja chyba taki mam, tylko mój kosztował 450 zł. Jakieś śruby hyrax tak ? Mam na karteczce od ortodontki takie coś napisane. To jest okropne, seplenię strasznie, a mam w tym 12 miesięcy chodzić ;/ . I codziennie mam przekręcać śrubę o jeden do przodu. To ma mi poszerzyć górna szczękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIEENKA
cześć. mam do sprzedania maskę delaire'a/ortodontyczną. Wygląda ona tak http://www.forumbiznesu.eu/allegro/maska/amaskaobr.jpg. Nosiłam ją 3 miesiące,podczas noszenia hyraxu. Może któraś z Was też będzie jej potrzebować,jest w stanie bardzo dobrym. Kupiłam ją za 350zł,a teraz leży od miesięcy w szafce ;/.Może komuś się przyda. Proszę o kontakt na naughtystarlet@o2.pl. P.S. Z HYRAXEM można się nawet zaprzyjaźnić ;) ja mam go już dawno za sobą,najgorsze z tego wszystkiego jest ściąganie-łupanie-pękanie ;d. Z czasem nie będziecie nawet seplenić,więc nie zrażajcie się na początku ;). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIEENKA
cześć. mam do sprzedania maskę delaire'a/ortodontyczną. Wygląda ona tak http://www.forumbiznesu.eu/allegro/maska/amaskaobr.jpg. Nosiłam ją 3 miesiące,podczas noszenia hyraxu. Może któraś z Was też będzie jej potrzebować,jest w stanie bardzo dobrym. Kupiłam ją za 350zł,a teraz leży od miesięcy w szafce ;/.Może komuś się przyda. Proszę o kontakt na naughtystarlet@o2.pl. P.S. Z HYRAXEM można się nawet zaprzyjaźnić ;) ja mam go już dawno za sobą,najgorsze z tego wszystkiego jest ściąganie-łupanie-pękanie ;d. Z czasem nie będziecie nawet seplenić,więc nie zrażajcie się na początku ;). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIEENKA
cześć. mam do sprzedania maskę delaire'a/ortodontyczną. Wygląda ona tak http://www.forumbiznesu.eu/allegro/maska/amaskaobr.jpg. Nosiłam ją 3 miesiące,podczas noszenia hyraxu. Może któraś z Was też będzie jej potrzebować,jest w stanie bardzo dobrym. Kupiłam ją za 350zł,a teraz leży od miesięcy w szafce ;/.Może komuś się przyda. Proszę o kontakt na naughtystarlet@o2.pl. P.S. Z HYRAXEM można się nawet zaprzyjaźnić ;) ja mam go już dawno za sobą,najgorsze z tego wszystkiego jest ściąganie-łupanie-pękanie ;d. Z czasem nie będziecie nawet seplenić,więc nie zrażajcie się na początku ;). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIEENKA
cześć. mam do sprzedania maskę delaire'a/ortodontyczną. Wygląda ona tak http://www.forumbiznesu.eu/allegro/maska/amaskaobr.jpg. Nosiłam ją 3 miesiące,podczas noszenia hyraxu. Może któraś z Was też będzie jej potrzebować,jest w stanie bardzo dobrym. Kupiłam ją za 350zł,a teraz leży od miesięcy w szafce ;/.Może komuś się przyda. Proszę o kontakt na naughtystarlet@o2.pl. P.S. Z HYRAXEM można się nawet zaprzyjaźnić ;) ja mam go już dawno za sobą,najgorsze z tego wszystkiego jest ściąganie-łupanie-pękanie ;d. Z czasem nie będziecie nawet seplenić,więc nie zrażajcie się na początku ;). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, nie wiem czy mam sie zdecydowac na aparat pendulum poniewaz podobno bardzo sie w nim sepleni a jest mi on potrzebny zeby zmiescila mi sie jednynka . Czy moze nosil ktos z Was taki aparat i czy seplenienie jest duze . z gory dzieki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiah
Jak jest ci potrzebny, to jasne, decyduj sie. Może noszenie nie bedzie zbyt przyjemne, ale za to jakie bedziesz mial potem ladne ząbki ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ; ) boje sie tego seplenienia ale przezyje to tylko pare miesiecy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ; ) boje sie tego seplenienia ale przezyje to tylko pare miesiecy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,od miesiaca nosze aparat,wczoraj bylam na wizycie aktywacyjnej,ale nie mam zakladanych gumek :| dlaczego? .. mam aparat normalny,metalowy ,widoczny ( nie jezykowy :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat stały mam zaledwie od 4 miesięcy xD Samo zakładanie nic mnie nie bolało. Przez kilka dni bolały mnie trochę zęby, ale ból był naprawdę do zniesienia ;) Ja za aparat zapłaciłam 3 tys. to normalna cena jak na aparat ortodontyczny ; ) Wizyty mam co 2 miesiące i płacę za nie 100 zł ;) Ale to wszystko jest warte swojej ceny jeżeli chce się mieć piękny uśmiech :) Pozdrawiam wszystkie aparatki ; DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hetana
Witam czy moze mi ktos powiedziec czy po zdjeciu aparatu cofaja sie zeby???? słyszałam ze tak a lekarze nie daja na to gwarancjii. Ja malam malo miejsca na wszystkie zeby ale nie mialam wyrywanych tylko napilowywane scianki i teraz nie wiem czy mi sie nie cofna jak zdejme aparat .Napiszcie cos ja ktos wie Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lieslislies
Szukam dobrego ortodonty we Wrocławiu,takiego,który nie ,,ciągnie'' za bardzo kasy za każda pierdołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusbajka
po zdjęciu aparatu ortodonta powinien Ci dac szynę na noc, bądź podkleic retainery, pracuje od jakiegos czasu jako asystentka stomatologiczna i z doswiadczenia wiem, ze lepiej miec retainer, to taki drucik podklejony od tyłu zębów, teoretycznie nosi sie go kilka lat, ale najlepiej pozostawić go tak naprawde jak najdłuzej, i tak ogolnie a propos osob zakładajacych aparaty zwroccie uwage czy ortodonta oglada na zdjeciach '8' , zwłaszcza u osob u ktorych jeszcze te zeby nie zaczeły sie wyzynac, bo efekt jest taki ze nosisz aparat kilka lat masz piekne zeby a w wieku kolo 19-20 lat zaczna wychodzic zeby madrosci ktore stłocza przod, czyli suma sumarum zeby znow beda krzywe, ortodonta kotry nie zwraca uwagi na osemki jest po prostu do kitu, a uwierzcie i tacy sie zdazaja.... ja ogolnie mam zeby ładnie ustawione w łuku, aczkolwiek zakąłdam hyraxa bo mam zgryz krzyzowy po obbu stronach i razem z nim aparat na gore, zeby mi sie diastema miedzy jedynakmi nie zrobiła :) i wybrałam jednak zamki kompozytowe, ktore na dobra sprawe rzeczywiscie sa słabsze niz metalowe leczenie nimi trwa dłuzej, bo nie wytrzymuja takich sił jak metal, tyle ze w moim przypadku to nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×