Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Wiecie może gdzie można zalożyc ten Innovation C albo Damon lub też inny bezligaturowy aparat w Warszawie? Poza gabinetem dr Mackiewicz którego się troszkę boję ze względu na opinie i odstraszająco odległe terminy ew. konsultacji. Bardzo mi zależy na leczeniu bez ekstrakcji, a podobno aparaty bezligaturowe/samoligaturujące zwiększają szanse na takie leczenie. Przy okazji bardzo proszę o opinie na temat warszawskich ortodontów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błeno xDd
noo... a moj to 3069899... xdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy ktoś z Was chodził może do ortodonty, który znajduje się w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Tysiąclecia? Bardzo Was proszę o pomoc bo chcę iść do jakiegoś ortodonty i szukam w necie ale się strasznie waham bo nie mam żadnej osoby poleconej, która byłaby już sprawdzona i godna zaufania. Może znacie jakiegoś ortodontę w pobliżu Dąbrowy? Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, zamierzam założyć sobie aparat. Mam zgryz krzyżowy (dolny ząb zachodzi na górny), więc ortodonta powiedział mi, że trzeba będzie mi nałożyć na tylne zęby jakis kompozyt, żeby nie zamykać szczęki i żeby te zęby mogły przejść na swoje miejsca. Troche mnie to przeraża, bo powiedział że nie będe mogła w ogole gryźć i że może to potrwać kilka miesięcy. Czy ktoś z Was miał lub ma może coś podobnego i chce mnie pocieszyć, że da się przeżyc? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueye19
Mam 18 lat. Wczoraj załozyłam aparat, wyglądam w nim strasznie, ale też mam dość krzywe zęby:P. Musiałam wyrwać dwa zęby- to co przeżyłam to była jakaś masakra. Przez jakiś tydzień nosiłam gumki (separacja) pomiędzy zębami, ból był straszny, nie mogłam nic jeść, a raczej gryźć, wszystko połykałam:D A teraz mam juz aparat, założenie nic nie bolało, ale zastanawiam się czy to jest normalne, że ciągle mnie nic nie boli? Czy mam się cieszyć?:PP Wiadomo, że czuję lekki dyskomfort, ale bólu zero, może to dlatego, bo wcześniej mialam te gumki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! noszę aparat od roku mam mikroinplanty pełno sprężyn i takie tam żelastwo. Ale jak czytam te wypowiedzi pełne bólu to śmiać mi się chce jak cholera. Ludzie nie przesadzajmy!!! Założenie nic nie boli jak może boleć klej, separatory również to uczucie jak by coś weszło między zęby. Przy wkręcaniu mikroinplantów jest znieczulenie, zupełnie nie czuc jak wkręcają. Jedynie jest dziwne uczucie przez dwa no może trzy dni po zmianie drutu. Zęby jak by były odrętfiałe. Teraz mój syn zakłada aparat ale nie pozwalam czytać mu tych waszych bredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueye19
Meg963 to, że ciebie nic nie boli, nie oznacza, ze innych również, każdy jest inaczej wrażliwy, niektórzy cierpią bardziej, niektórzy mniej, aparat to zawsze jakas ingerencja.. Jak juz pisałam założenie nic nie boli, a separacja naprawdę mnie bolała, jadłam przez tydzień jogurty i bobovitę, he he. Radzę Ci nie zapeszaj i nie mów synowi, że na pewno będzie super i bólu odczuwać nie będzie. Jesteś jedną z nielicznych na tym forum co tak wspaniale to wszystko znosi, nic tylko zazdrościć, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok! ale czytając te wasze wypowiedzi przyszli aparaci robią w gacie! a tu chyba nie oto chodzi aby ich straszyć tylko doradzić albo wesprzeć. A tak szczerze mówiąc to odczówaniu tak zwanego tam bólu w skali 1 do 10 to max 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Moim zdaniem. Każdy inaczej to przeżywa. Mnie trochę bolało, a mojego kolegę bardzo, więc myślę, że to zależy od człowieka. Jak kto jest wrażliwy na ból. Ale jak mam doradzić to zakładajcie i to jak najprędzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueye19
Przez pierwsze 3 dni bylo spoko i normalnie jadłam z tym aparatem, a dzisiaj chciałam zjeść bółkę i nie dałam rady;/, noo kurcze boli przy tym jedzeniu, miałyście racje aparatki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniowa263
cześć wszystkim. Mam plany założyć aparat stały poszukuję najlepszego ortodonty i nie najdroższego z Bydgoszczy. Czy ktoś może coś wie na temat dobrych lekarzy? Jak tak to proszę piszcie na truskaweczka0402@wp.pl z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszusianka
a ja bylam wczoraj na zakladaniu separatorow, rzeczywiscie na poczatku bylo uczucie jakby wielki kawalek miesa wpadl miedzy zeby ale z czasem zaczelo coraz bardziej bolec. Rano bylo ok (w nocy nic nie gryzlam) ale jak zaczelam funkcjonowac, mówić, jeść i czasem sie tam jezykiem dotknelam to boli bardzo. Caly czas czuje duzy ucisk w zebach, ból dziąseł. To zalezy od ulozenia zebow. Jak ktos ma ciasno ulozone zeby to wiadomo ze taki separator bardziej bedzie bolal niz tego co ma zabki luzniej ulozone. Ja np mam scisniete zeby i dlatego odczuwam taki dyskomfort- mam po lewej stronie 3 gumki i po prawej 3 gumki separacyjne. I niestety na dwa tygodnie, a potem zakladam szafirowy aparacik z zamkami Radiance, piekny :) okolice rzeszowa - koszt 2500zł za jeden łuk :) ale warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klizaa
Hejka ;] Ostatnio postanowilam się w koncu przelamac i podjełam decyzje zeby zalożyc jednak aparat na zęby. Kiedys nosilam ten taki wyjmowany, no ale jak to małolata żeby na zlosc zrobic rodzicom, nie nosiłam go xD Taa..na zlosc mamie odmroze sobie uczy heh... i krzywe zeby pozostaly niestety, najgorzej jest z dolem bo bodajze dwojka cofa mi sie juz do tylu bo mam waska szczeke i niestety zabki sie nie mieszcza. Na gorze zeby mam dosyc proste. Niedlugo mam wizyte u ortodonty i okaze sie co i jak... ale co jak co na pewno nie powie mi ze nie potrzeba aparatu :P to jest pewne hehe troche mnie przeraza ten aparat, jakos nie potrafie sobie wyobrazic siebie w tych szynach hehe ;] a wam jak sie zyje z aparatem? bardzo to uciazliwe? A i moglby mi ktos tak przykladowo podac ceny aparatu zwyklego metalowego i tego kosmetycznego w Lublinie? Namiar na dobrego ortodonte tez chetnie przyjme ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam dr Maciejczaka w lublinie, jestem zadowolona, mam aparat juz 3 tygodnie.ten doktor zakłada cieńszy drut (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) na zamki niz inni ortodonci, bo powiedział,ze te grube to niemieckie, a teraz sie przerzucił na te. dzięki temu aparat wyglada bardzo estetycznie , delikatnie i nie rzuca się w oczy:)i nie masz włożonej szyny do buzi w postaci grubego drutu;P separatory nosilam tydzien, bylo strasznie, ale dalam rade jakos, no i na poczatku po zalozeniu aparatu jest problem z jedzeniem bo nie za bardzo mozna gryzc.ale na jogurtach tez sie da przezyc;] teraz juz sie przyzwyczailam do aparatu, jest super;) cena to 1750 zl za łuk, ale ja jeszcze mam taki drut na podniebieniu ktory laczy mi prawa i lewa szóstke (kosztowal 300zl). wizyty mam co poltora miesiaca, koszt 120 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueye19
metaliczny górny łuk 1600 zl z założeniem, szczoteczkami, woskiem, wizyty od 30 do 50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klizaa
klimciaaaaaa DZIEKI SERDECZNE ;] cieńsze druciki to dla mnie bylo by db rozwiazanie hehe a jakbys mogla to podaj mi adres czy cos... bo jak na razie jestem zapisana do Orto-systemu do dr.Wilczynskiej moze ktos korzystal z tego gabinetu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poziomek1984
Hej Mam do wyrwania dwa zęby na górze. Czwórki albo piątki chirurgicznie. Powiedzcie czy to bardzo boli? Znieczulenie coś daje czy to tylko sie tak nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomek 1984- też miałam usuwane obie 4 na górze na potrzeby aparatu :) przeżyłam :)!!! znieczulenie działa jak najbardziej! nie masz się czego obawiać :) czasami tylko 4 mogą mieć rozdwojone korzenie (tak było u mnie) i wtedy trochę dłużej trzeba posiedzieć na fotelu u stomatologa ... pozdrowienia z Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to... serdecznie witam wszystkich aparatowiczów :) ja jestem zadrutowana od 6 miesięcy i efekty są zdumiewające :)) w razie pytań służę radą gg. 4903113 edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdola
Ej malina a ile cie to kosztowało ?? ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdola
Ej malina a ile cie to kosztowało ?? ? ? ? ZnACZY ILE KOSZTOWAŁO TO WSZYTSKO RAZEM ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ar
hejka, szukam dobrego ortodonty dla mojego dziecka w Lublinie, czy możecie mi kogoś polecić, dobrze byłoby gdyby miał umowę z NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klizaa
Hej ;] Byłam wczoraj u ortodontki i w lipcu mam miec zakladany aparat ale ten bezligaturowy ;] jest troche drozszy ale Pani doktor mowila ze bede musiala go nosic ok roku tylko i wizyty co 2msc, czy ktos tez go nosi? Moze cos na ten temat powiedziec? pozdr ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetulka85
witam zastanawiam sie nad wyborem ortodonty... biore pod uwage 1. Wojciech Radliński ulica Transmana 6/1 2. ARS-DENT - Katarzyna i Grzegorz Łęcki -ulica Jutrzenki 19 3. ORTOMED - ulica Jana Brzechwy - Agnieszka-Szczech-Gawrych jesli mozecie mi pomoc w wyborze to bardzo prosze, chodzi mi o atmosfere, cene aparatu i cene wizyt. pozdrawiam ŁÓDŹ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GargaMella
Ejj.., słuchajcie.., mam pytanie... Ostatnio.., 2 dni temu założono mi aparat mający rozszerzyć górną szczękę(na podniebienie).., i nie za bardzo zrozumiałam dentystę.., w jaki sposób ja mam ten aparat podkręcać.., dał mi taki patyczek i kazał mi go wsadzić w jakąś dziurkę..i przekręcić w którąś stronę.., tylko..,że nie pamiętam w którą ? I czy ten aparat zmieni mi kształt twarzy..? A jeśli tak.., to w jaki..? Z góry dziękuję za odpowiedzi..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetulka85
witajcie ponownie :) mam takie pytanko.czy ktos z Was mial zakladany aparat dlatego,ze mial za mala buzie na zeby? chodzi o to,ze zeby sie nie mieszcza w buzi, co powoduje,ze sa wypychane na zewnatrz. czy wyrywane mieliscie zeby i ktore? gdzie to wykonywaliscie w lodzi? u jakiego ortodonty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm89
Ja od prawie 2 miesięcy jestem posiadaczką aparatu bezligaturowego in-ovation c. Mam zamki przeźroczyste i naprawdę aparat wygląda bardzo ładnie. Jest dużo lepszy od zwykłych aparatów, bo choć jest sporo droższy, to praktycznie w ogóle nie boli i wizyty są rzadsze i krócej trwają, podobno też krócej się go nosi. Naprawdę polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malangela
No to powiem Ci, że masz szczęście- ja miałam wyrywane 4 ósemki:( i to chirurgicznie. Jeśli chodzi o gumki, to ortodonta wkłada je między zęby, praktycznie ich nie czujesz. czasem możesz mieć tylko wrażenie, że weszło Ci coś między zęby i to tyle :) Macie jakiegoś sprawdzonego dentyste w Warszawie na Bielanach, bo szukałam na http://stomatolodzy.pf.pl/ ale nie mogę żadnego znaleźć!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paplina
Witam, mam 23 lata i zdecydowałam się założyć aparat na górne ząbki. Moja sytuacja jest co najmniej dziwna :), otóż: z lewej strony 2 i 3 to są mleczaki i nie mam zawiązków na stałe a z prawej strony nie mam też 2 stałej ale mleczak wypadł a 3 stała wyrosła na miejscu 2, aczkolwiek między tą stałą 3 i 1 jest niewielka szczelina. Wczoraj byłam na trzeciej już wizycie i ustaliliśmy plan leczenia. (Trzecia bo jestem ciekawym przypadkiem i nie było do końca wiadomo co ze mną zrobić:):)) Pani orto i Pan implant po godzinnej debacie stwierdzili, że najlepiej będzie zrobić tak: Lewa strona (ta z mleczakami): wyrwać je (korzenie mają po niecałe 4mm) i wstawić implanty, bo te dwa tak czy inaczej wypadną, jest to tylko kwestia czasu :) Aparat cofnie trochę zęby do tyłu i będzie więcej miejsca na implanty. Prawa strona: wszystkie zęby zostaną przesunięte do przodu, i 3 zostanie przerobiona na 2 (za pomocą licówki) a 4 będzie przerobiona na 3 (korona). Była propozycja przesunięcia ich do tyłu żeby zrobić miejsce na implant 2 ale trzeba by było wyrwać 4 więc wspólnie stwierdziliśmy że opcja z przerabianiem zębów będzie lepsza i mniej inwazyjna. Czeka mnie jedynie szlifowanie a nie rwanie:) W poniedziałek idę wstawić separatory i w środę zakładamy aparat. Najfajniejsze jest to że licówka i korona z prawej strony będą idealnie dopasowane kształtem i rozmiarem do implantów z lewej strony :):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×