Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Na krwawienie dziąseł i ogólnie na jeszcze lepszą higienę - irygator wodny - superowa sprawa :) ja używam i bynajmniej oszczędzam czas z czyszczenia nicią dentystyczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3030
luck, mam założony aparat hass, taki jak na tej stronie: http://www.mildent-chorzow.pl/galeria.php zamiast drutów jak w hyraxie, zęby są w plastikowej obudowie :) już nawet zapominam, że to noszę, jedynie przy jedzeniu i mówieniu jest problem; dodatkowo doszły teraz gumki separacyjne na dolne zęby, a już za dwa tygodnie "normalny" aparat na dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
To ile nosisz już na górze ten aparat ? bo u mnie na dół dopiero bedzie w sierpniu orto mówiła że około po poł roku na dół idzie żeby kość nie była narażona na pęknięcie. Co do tego rozszerzającego, to nie wiem czemu zakładają jednym takie a drugim takie, natomiast ja jestem zadowolony z mojego bo mam dostęp żeby czyścić wszystkie zęby, raczej nie chciałbym w tym plastiku, (zęby uwięzione :P ) ale nie nosiłem go więc nie wiem :). mi też czasem podczas szczotkowania poleci krew, ale przed założeniem aparatu też bywało że krew leciała. przy kolejnej wizycie zapytam się jaki jest przewidywany okres noszenia aparatu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 6 miesięcy mam na zębach aparat ortodontyczny i już widać wyraźną różnicę, także warto się troszkę przemęczyć ;) A jaką pastę do zębów stosujecie dziewczyny? Ja do tej pory używałam zwykłej :P Ale ortodontka kazała mi kupić specjalną pastę ortodontyczną. Poleciła mi tę http://sklep.atosmm.com.pl/Sklep/291_218_oferta/8869_ortodontyczne/Produkt/34397_ortho-salvia-dental-retainer-time-75-ml.aspx, ale nigdzie nie mogę jej dostać... Nie orientujecie, w którym sklepie jest ona dostępna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
No ja coś bym z tym zrobił, bo to bez sensu, tyle kasy na marne, a po drugie tyle żelastwa nosić które czasem jest niekomfortowe... U mnie orto zapewnia ładny uśmiech więc jestem bez obaw :) poza tym plan leczenia którym dysponuje u mnie jest bardzo bogaty w różnego rodzaju pomoce do prostowania :P także po prostowaniu i zdjęciu dalej będą różne pomagacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku leczenia ortodontycznego nie ma górnej granicy wiekowej. Leczenie wad zgryzu jest równie ważne u dorosłych, jak u dzieci. We wczesnym okresie życia jest ono łatwiejsze, ponieważ organizm dziecka rośnie i łatwiej poddaje się zmianom. Później jednak również można wyleczyć zgryz. Wybór konkretnego aparatu zależy od typu wady oraz preferencji pacjenta, zawsze warto zasięgnąć opinii ortodonty np. www.tarabula.com/ortodonta-wroclaw-olesnica, który powinien dokładnie wyjaśnić, jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, ja mam 27 lat i od pół roku aparat. Wcześniej nie mogłam sobie pozwolić. Doktor Ziorkiewicz (z 3miasta :) www.kaiserziorkiewiczbeata.pl ) mi mówiła od początku, że leczenie będzie dłuższe, więc się uzbroiłam w cierpliwość, ale efekty już widzę. Do aparatu można się przyzwyczaić, ja się bardzo cieszę, że w końcu go mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam apratat, ale trudno mi coś doradzić, bo to jest clear aligner (takie coś www.clearaligner.pro ). Nie wyobrażam sobie za bardzo nosić druty na zębach i jeszcze samemu je podkręcać. Ale to jest kwestia podejścia chyba. W sumie poszłam na łatwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
No i dobra masz ten clear i jak on działa ? z czego to jest zrobione ? ile już nosisz aparat i jaki jest efekt, ja np. też byłem zainteresowany tym aparatem ale orto odradziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonkaw
W Pruszkowie, kawałek pod Warszawą jest bardzo fajna klinika - Dental Design Jaworska. Moja córka zakładała sobie u nich aparat na ząbki i obie jesteśmy zadowolone z usług ;) Wszyscy są mili, kompetentni, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Oj dawno mnie tutaj nie bylo;) Mam poprawiony aparat ruchomy,w koncu nosi sie super i czuje mega roznice i efekty:) Dolne zeby sa wyprostowane juz w 80% :) Jakos pod koniec wrzesnia bede miala kolejna wizyte. x Malgosia,Luck a jak tam u Was? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Hej Demorela, no u mnie jest dobrze prócz lewej górnej jedynki :/ odkleił mi się zamek i smiga po tym druciku, a jak sie odkleił to ta jedynka sporo mi się cofnęła w głąb, ale już niedługo wizyta bedzie wiec się zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy nie popsuły wam się zęby od aparatów, tych stałych? Słyszałam, że potrafią zniszczyć szkliwo :/. Sama przymierzam się do takiego aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demorela
Hej Luck,oj to nie fajnie z tym zamkiem,ale musisz uzbroić sie w cierpliwość;)a jak długo masz te awarie?bo mi jak odkleił sie zamek to nie miałam go z ok miesiąca i na szczęście ząb mi się wogóle ani nie cofnął ani nie przesunął....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
ta awaria bedzie trwała juz koło 3 tygodni, ale jeszcze koło 3 musi być kolejnych :/ u mnie ood razu jak sie odkleił to hop i ząb do tyłu skoczył i 3 dni pozniej juz bardzo duzo sie cofnął ale teraz jakby juz stoi, no czekam, ale wracam za 15 dni i lece na wizyte i na doł od razu zakładam :) :) a widzę ze pisałas ze przeróbka juz dobra :) no to fajnie. Ja za 2-3 tygodnie zdejmuje z podniebienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realistic
Hej :) Ja górny aparat noszę już prawie 4 lata, to dość długo i zęby powinnam mieć proste. No właśnie, powinnam.. Niestety nie do końca tak jest. Planowany czas, przez który będę nosiła aparat to jakieś 1,5 roku, niestety chyba coś z moim jednym zębem nie tak, bo nie chce się wyprostować. Od 1,5 roku się męczę tylko z nim i nic. Już mam dość tego, bo tracę i czas i nerwy i co ważniejsze pieniądze. A dodam, że zmieniałam już ortodontkę, więc to nie wina nieprofesjonalizmu.. Nie widać tej krzywizny, bo jest ona minimalna, dopiero gdy dokładnie w lustrze się przeglądam to wtedy to widzę, a tak to każdy pyta kiedy aparat ściągam, bo mam proste zęby, niestety nie wiem co odpowiedzieć.. Zastanawiałam się nad tym długo i stwierdziłam, że chcę ściągnąć aparat w takim stanie jaki jest. Nie chcę się dłużej męczyć, ani tracić pieniędzy skoro to i tak nic nie daje. Ortodontka robiła już chyba wszystko co mogła. Ja i tak jestem zadowolona, bo naprawdę na początku to był koszmar z moimi zębami a teraz to jest po prostu minimalne. Chciałam tylko zapytać, co o tym myślicie? :) Dodam, że decyzję już podjęłam, tylko cicho liczę na jakieś poparcie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Sam nie wiem, no ale decyzja należy do Cb :P Ja to jestem przygotowany na max. 3 lata noszenia i pozniej bede nalegał o zdjęcie, i tylko nosić usztywniacz i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Cześć ja założyłam aparat 4 dni temu ,mam 37 lat trochę późno bo tak długo zwlekalam.. No i znalazłam ortodontae który nie robi ekstracji do aparatu :) martwie sie bo narazie mam gore , mam wrażenie jakby mi sie trojka bardziej wepchnęła a powinna raczej sie wysunąć :( mam Damona. Martwie sie tym aparatem a moj ortodonta bedzie dopiero 15 sierpnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realistic to kawal czasu masz juz ten aparat x luck 3 lata to tez dlugo,moj orto powiedzial ze u mnie to 2 lata i na tyle sie nastawiam,ale jak bedzie trzeba troche dluzej to tez sie nic nie stanie.Co do ruchomego to chyba jestem rekordzistka z nim hehehe. x Megkris nie masz co sie przejmowac wiekiem,ja zalozylam majac 35 i tylko co to zaluje ze tak pozno,ale coz,jak to mowia lepiej pozno nic wcale.Również mam takowy aparat jak Ty i musisz uzbroic sie w cierpliwosc bo pierwsze efekty zobaczysz dopiero tak za 1.5 miesiaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Demorela Tez żałuje ze tak późno a jak słyszę od ludzi na stare lata aparat sobie zalizylas to mnie szlag trafia!!:(ale mam to gdzieś zdrowie wazne a Krzywe zeby tez sie wiążą ze zdrowiem:) Jeszcze mam pytanie na 8 nie zakłada sie zamków?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realistic
Demorela Wiem, że kawał czasu mam aparat, a miałam mieć jakieś 1,5 roku. Z każdym miesiącem jak się przedłuża to mam tego coraz bardziej dość :/ Dlatego podjęłam taką decyzję, bo naprawdę od długiego czasu nie widzę żadnej zmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megkris wiem ze to przykro sie robi jak ktos takie teksty zapodaje,ale kochana nie przejmuj sie nimi,jednym uchem wpuszczaj,drugim wypuszczaj i miej satysfakcje,ze robisz to dla siebie a nie dla kogos:)stare lata to jest wiek 80-90 a Ty,ja jestesmy mlode i pelne jeszcze wigoru;) Ja ósemek nie mam a wszystkie zamki mam załozone na szóstkach przed siodemkami. x realistic no nie dziwie sie ze podjelas taka decyzje,ale co zaden orto nie potrafi tego wytlumaczyc dlaczego akurat ten zab nie chce wyprostowac sie?ale jak napisalas,ze skoro jest to naprawde niewidoczne to faktycznie dac sobie spokoj i obserwowac co sie bedzie z nim dzialo po sciagnieciu aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Nie chce zachwalać ale moja orto by sobie z tym zebem poradziła, u mnie jak byłem ostatnio chciala mi wysunąć trójke tylko jeden ząb- no i tak się stało, wyszła tylko trójka :) Nie wiem jak to się robi ze tylko jeden ząb wychodzi wiecej a reszta powoli ... ale ważne ze się prostuje, Demorela widzisz ja się nastawiam na dłuzej u mnie max.3 lata :) -nastawienie. A jak bedzie krócej to będzie miła niespodzianka :), zaskoczenie już masz ze nosisz dłuzej w podniebieniu dlatego bedziesz nosiła pewnie tez dłuzej damona :) mi wszystko tłumaczyła orto jak się odbywa, zresztą pewnie wszystkim Wam tez :D ale no ja jestem zadowolony co do mojego leczenia wiec spoko :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realistic
Demorela Zmieniałam już ortodontę, miałam robione ponowne wyciski, ponowne zdjęcia, przeklejane zamki milion razy, zmieniane nawet na nowe, bo była możliwość, że tamte wadliwe są, zakładane rozpychacze i gumki ściągające (czy jak to się tam nazywa) żeby obrócić go minimalnie i nic nie daje. To jest minimalne naprawdę, bo nawet jak moja siostra się bliżej przyglądała to ona tego nie widzi, tylko ja to dostrzegam, bo już mam chyba obsesję ;p Ale skoro tego tak nie widać, a poprawy nie ma po tak długim czasie, to ja wolę zrezygnować i się od tego aparatu już uwolnić. To jest naprawdę męczące nosić go przez 4 lata.. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy się go pozbędę, bo wizyta już niedługo i zobaczymy co ortodontka powie o mojej decyzji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Demorela Ile czasu juz masz aparat :)? I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck byc moze tak bedzie ale mi to jakos nie przeszkadza a najbardziej ciesze sie z pozytywnych efektow,bo widze mega roznice:)ja rowniez jestem zadowolona z mego orto i toku leczenia. x realistic tak to juz jest,ze jak my jakas drobnostke widzimy to sie wydaje ze inni tez to widza,wiec glowa do gory:) x Megkris w pazdziernkiu bedzie rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Demorela A czy ruszLy ci sie zęby bądź ruszają ? Tego sie najbardziej obawiam ze mi wylecą Drucik mi trochę haczyk na 7 co mam ostatni zameczek nałożony nakładam ten wosk jest lepiej:) A za miesiac mam miec zakładany dół ortodonta stwierdził ze bedzie mi lżej :) Mam mnóstwo pytań ale to innym razem sorry ze cie zanudzam nimi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Gość to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megkris jasne ze pytaj,po to jest to forum. Oczywiscie ze mi sie ruszaja zeby i to jest normalna rzecz:)co do drucika to mi wosk nie pomagal i zawsze na kontroli prosze o jak najbardziej go przykrócenie.Powiem Ci z wlasnego doswiadczenia,ze dolny aparat nosi sie na poczatku gorzej i bardziej boli a szczegolnie ostatni zamek gdzie konczy sie drut,ja mialam rane w poliku 2 tyg,ale nie znaczy ze Ty tez tak mozesz miec,wiec na zapas nie denerwuj sie i nie bierz tego do siebie-kazdy przechodzi i znosi inaczej.Do ran w poliku stosowalam dentosept w plynie,masc sachol i jeszcze taka masc regenerujaca dziurki w polikach ale nie pamietam teraz tej nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3030
skoro dół jest gorszy, to bardzo mnie to cieszy, bo źle nie było, tylko lekkie ranki na wewnętrznej stronie ust ;-) za dwa tygodnie będę miał ściąganego hassa, a potem zakładana góra... bolą Was zęby przy jedzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×