Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość gość
Ja do ortodonty wybrałem się w wieku 21 lat z dość poważną wadą zgryzu. Leczenie oraz cały przebieg wszystkich wizyt trwał bardzo długo, ale bez względu na wszystko udało mi się uzyskac piękny uśmiech stosowałem aparaty ortodontyczne oraz nakładki. Dzis mam piękny uśmiech dzięki www.clearaligner.pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pppqqqq1 nie martw sie to przejdzie. Są specjalne maści w aptekach które nakłada się na zęby i usta. Ja tez miałam takie jak to powiedzieć otarcia az krew leciała. Ja nosiłam tylko rok ponieważ miałam tylko jednego zęba krzywego ale z miesiąca na miesiąc ból staje sie przyjemnością uwierz ze jak ci ściągną aparat to będziesz tęsknic.(Ja tak mam). Myśl sobie ze będziesz zupełnie idealna jak ząbki będą proste. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem trakcie noszenia aparatu stałego,został mi jeszcze około rok, ale widać już wyraźne efekty. Chodzę do dr Króla z przychodni www.stomatolog-wolomin.pl - moim zdaniem to bardzo dobry ortodonta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....a jak tu zrobić loda mężowi z drutami na zębach? Boję się, że uszkodzę mu berło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli są medyczne przesłanki powinno się nosić aparat. Ja niedawno zdecydowałam się na leczenie ortodontyczne w warszawskiej przychodni www.ferreus.pl i nie żałuję,bo powoli widzę poprawę i dzięki temu czuję się bardziej komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacompseso1972vgnrl
Aha tosik - jak chcesz sie cos wiecej dowiedziec to wystarczy wpisac w przegladarce google slowo aparat ortodontyczny, albo ortodonta, wszystkie wiadomosci, ktore cie interesuja napweno tam znajdziesz. Pozdrawiam Jasne http://dnld.us/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość learnragela1980vgqjz
a ja mam ptyanko czy ktoś nosił śrube rozszeżającą podniebienie nie wiem jak to się dokladnie nazywa, czy to boli i czy przeszkadza? I jeszcze jedno czy komuś sie zdarzylo że seplenił po zalożeniu aparatu. Jasne http://ohh.nu/27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, a powiedzcie mi zakładal ktos aparat w Dentim Clinic w Katowicach?? Mają tam teraz dni ortodoncji ( darmowa konsultacja, darmowe RTG) Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiu009
Ja zakładałem niedawno aparat u dr Łukasik- Fąferko. Młoda lekarka, na poczatku wszystko odkładnie mi wyjsniła, dała spory wybór metod leczenia. Zdecydowałem się na aparat klasyczny kosmetyczny. Przed wizytą musiałem wykonać 2 zdjecia RTG i modele do planu leczenia. Jesli organizuja takie dni ortodoncji gdzie za free jest zdjęcie to tym bardziej warto skorzystać ;) Ja jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek_31
Ja swój aparat założyłem zaledwie 2 miesiące temu. Ze względu na moją pracę, nie mogłem pozwolic sobie na aparat zwykły- metalowy, musiałem założyć tzw aparat lingwalny- po prostu jest on założony wewnątrz. Dobrze się go nosi, na początku trochę sepleniłem, ale już jest ok. Choć wiadomo nie jest to tani aparat to jest wart swojej ceny. Moje leczenie zostało podzielone na raty, które spłacam przy kolejnych wizytach. Polecam http://centrum-ortodontyczne.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam aparat około 7 temu. U mnie problem polegał na tym ze zęby miałam strasznie wysunięte do przodu. W zasadzie w szpare między dolna a górna szczeka mogłam wsadzić cały palec. Aparat nosiłam prawie dwa lata. Po ściągnięciu wszystko było ok, po jakichś dwóch miesiącach wszystko wróciło do stanu przed aparatem. Powód? Myślę że to dlatego że wówczas moja mama nie zgodziła się na wyrwanie mi czwórek. Zęby mi się po prostu nie mieszczą. Pani, która zakładała mi aparat wyjechała za granicę i tyle ja było widać. Teraz zastanawiam się nad założeniem drugi raz. Tym razem z wyrwaniem tych zębów. Myślicie że to coś da? Musiałabym znowu zakładać stały aparat czy może ściągany by starczyl? Jak w ogóle teraz wyglądają koszty aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aparat oplaca sie nosic, mozna w kazdym wieku zalozyc, a zeby to tak naprawde wizytowka czlowieka, wiec wypadaloby miec je ladne :) ja zakladalam aparat tutaj www.truszel.pl i moge powiedziec, ze nie zaluje, aparat sciagam za pol roku i nie moge doczekac sie efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u kogo zakładałeś aparat lingwalny w centrum otodontycznym (góra i dół?), co ile są wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nosiłam aparat 2 lata,a na kontrole chodziłam do gabinetu http://stomatologia-banino.pl przekonałam się,że właściwie dobranym aparatem i dobrym lekarzem można naprawić nawet poważne przypadki wad zgryzu. warto było podjąć się leczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się czego bać ja noszę aparat 9 miesiąc nie mam jeszcze tego czego oczekuję ale się nie poddaje można powiedzieć że mam ogromną wadę zgryzu jedną 2 mam całkiem z tyłu a druga wyszła obrócona bokiem mam 21 lat moich rodziców nigdy nie było stać na aparat dla mnie więc sama musiałam sobie zarobić także ludzie głowy do góry bo niektórzy mają gorzej niż wyy ;) ahaa musiałam usunąć 2 szóstki podczas usunięcia jednej przebili mi zatoki masakra to co przeżyłam nie do opisania ale się nie poddałam przedemną jeszcze długa droga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mameha85
Hej wszystkim :) przymierzam sie do prostowania zebow metoda clear aligner. Czy ktos sie orientuje czy za pomoca tych nakladek jest mozliwe przesuniecie 7-mki na luke po 6-sce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat noszę 2 rok, niedługo ściągam. Noszę już drugi raz, gdyż za pierwszym razem nie miałam założonego na dół i niestety zęby mi wróciły.Grunt to znaleźć dobrego "mistrza". Ja znalazłam. Nie jest ortodontą, a stomatologiem z praktyką ortodontyczną. Jego leczenie bardzo mnie satysfakcjonuje. Za aparat mogę płacić w ratach kiedy chcę i ile mam(jest to dogodne rozwiązanie).Przed wyborem "mistrza" byłam u kilku innych. Jak usłyszałam ze chcą mi wyrwać 3 zęby i ósemki (razem 5) to zrezygnowałam. Ten powiedział, żebym usunęła tylko ósemki. Czwórki mi zostawił. Nie powiem, nacierpiałam się trochę. Miałam wkręcane 4 mikroimplanty, tysiące drutów, krewetek, poobracane zęby po 180 stopni itp. ale efekty są bardzo zadowalające. Polecam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noszę zwykły aparat metalowy od 4 miesięcy. Jestem zadowolona i wcale się nie wstydzę, nie wiem dlaczego niektórym przeszkadzają takie aparaty.. Aparat założony jest tylko na górny łuk. Zauważyłam różnicę już po dwóch miesiącach. Ortodontka powiedziała, ze najważniejsze, że te przednie zęby już o siebie nie ocierają. Zastanawiam się tylko czy dobrze zrobiłam zakładając tylko na górny łuk. Dolne mam ładne i uważałam, że nie trzeba, ale boję się, że coś może być nie tak ze zgryzem? Albo że zęby wrócą tak jak były wcześniej? Ortodontka nie miała nic przeciwko żeby zakładać tylko na górę. Ile płacicie za wizyty kontrolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam aparat od 2 miesięcy. WIadomo początki do łatwych nie należały, ale myślę ze to kwestia przyzwyczajenia :) Teraz są momenty kiedy nawet nie czuje że go mam. Przy zakładaniu nie czułem nic co można nazwać bólem. Moj wybór padł na Dentim Clinic w Katowicach. Nie żałuje. jeśli zastanawiacie się gdzie założyć aparat w Katowicach to polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcce sobie zrobic aparat, nie wiem czy nie za pozno w wieku 24 lat, ale no trudno, będę próbować. Czy ktos robil może aparat na żeby w tym zakładzie www.ortodontawroclaw.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej późno nic wcale! Mi w Klinice Borczyka tez pani Iza, ortodontka, zaproponowala aparat stały na parę ładnych miesięcy. Mam 40 lat i w koncu będę mieć proste dolne zęby !!! już się nie mogę doczekać efektu końcowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie chce nikogo zniechecać, ale zakladalam aparat w znanej klinice ortodonty Dominika Piskorskiego w Zakopanym, mial super opinie na internecie, on sam nawet udzielal sie na forum ortodonta jako "super fachowiec" od wszystkiego. Oczywiście ja głupia dałam się nabrać na ten marketing. Studiowałam wtedy w KRK, wiec dojezdzalam specjalnie do Zakopanego.Leczenie miało trwać rok a w rzeczywistosci skończyło sie po ponad 3 latach. Po roku od zdjecia aparatu zeby wróciły do stanu gorszego niz przed leczeniem, do tego okazalo sie ze na skutek leczenia mam 2 martwe zeby. Dziewczyny zaden ortodonta Wam tego nie powie ze skutkiem leczenia moga byc powazne komplikacje, wezcie to pod uwage. Ja bym się nie zgodziła na leczenie drugi raz, gdybym wiedziala jak to sie skonczy albo chociaz jakie moga wyniknac skutki po leczeniu ortodontycznym.Wade mialam niewielka przed,maly defekt kosmetyczny, po leczeniu wyglada to naprawde duzo gorzej. Nie dajcie sie omamic reklamami i bilbordami, jak juz bardzo chcecie to moze warto probowac w czechach sie leczyc. Slyszalam ze sa bardzo fachowi i o polowe tansi. Trzymam za Was wszystkie kciuki, obyscie mialy wiecej szczescia niz ja mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nosze aparat ortodontyczny. Wstawili mi go stomatolodzy w gabinecie http://www.bochinska.pl/ w Szczecinie. Nosze go już od 4 miesięcy i zaczynam zauważać poprawę. Na początku nie mogłam się do niego przyzwyczaić ale teraz jest już ok. mogę jeść i pić, a nawet czyścic żeby. To wszystko da się wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukimuki
A ktoś korzysta może z takich aparatów, które montowane są z tyłu zębów? Ja właśnie zdecydowałam się na taki: http://www.borczyk.pl/gabinet-stomatologiczny-katowice/ortodoncja/aparat-lingwalny/ - zależało mi na tym, aby po prostu mieć taki aparat niewidoczny, ze względu na pracę. Jest u mnie konieczny i jak na razie uczę się, jak z nim funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAWIEDZIONA NA MAKSA
hehe widze ze polowa tu piszacych to sami stomatolodzy :-):-) ktorzy podszywaja sie pod pacjentow, robiac sobie auto reklame:-) wyczuc Was na kilometr partacze heheehee dobry dentysta nie potrzebuje reklamy !!! dlatego pytajcie znajomych, lub szukajcie na necie w dziale: "kogo nie polecam" Powiem Wam tak dla przeciwwagi: JAPONCZYCY MAJA BARDZO KRZYWE ZEBY I NIE MAJA Z TYM ZADNYCH PROBLEMOW w europie i ameryce kazdy chce byc idealny,za wszelka cene..... jesli juz chcecie sie leczyc to w Czechach lub Slowacji, sa o polowe conajmniej tansi,a najwazniejsze bez porownania lepiej wyksztalceni od polskich pseudoortodontow po paru tygodniowych kursach. W niemczech teraz gdzie mieszkam ortodoncja jest za darmo do 21 roku zycia i tak jest w wiekszosci krajow na zachodzie. Tylko u nas w Polsce zdzieraja na maksa te hieny, a do tego jeszcze partacze. Pamietajcie dziewczyny podpisujcie dwustronne umowy przed rozpoczeciem leczenia tak jak na zachodzie. Tzn. ze lekarz bierze odpowiedzialnosc za Wasze zeby, ile bedziecie placic za calosc leczenia i ile trwac bedzie leczenie. Pozdrawiam Was dziewczyny i obyscie mialy wiecej szczescia niz ja z tymi pseudo, nienachapanymi dentystami, ortodontami etc......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałaś może o jakiś alternatywach do aparatu ortodontycznego? Mój ortodonta w gabinecie stomatologicznym polecił mi nakładki prostujące od www.clearaligner.pro, zdecydowałem się na taką opcję ponieważ jest ona mniej bolesna a nakładki można ściągać. Myślę, że to fajny pomysł i warto z niego skorzystać skoro u siebie juz widzę efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noszę aparat ortodontyczny 2 miesiące i już widać efekty.U mnie ogromne ponieważ mam dużą wadę.Mam ten aparat jaśniejszy i jem wszystko.(oprócz tych niedozwolonych czyli twardych)Nieprawdą jest to,że gumki farbują,a nawet jeśli troszkę zżółkną gumki to co miesiąc są wymieniane więc co za problem.Przez pierwszy tydzień było ze mną źle,nadal trochę seplenię jeśli szybko mówię,trzeba to po prostu kontrolować.Ogólnie nie boli-mnie tylko w czasie naciagania,poza tym czasem jedynki,ale taki ból to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×