Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

abigailówna: gumeczki (nie udało mi sie znaleźć żadnego zdjęcia na necie) mam włożone miedzy 5ki a 6ki i 6ki a 7ki, tak jak mówi Kinaa, tam gdzie później będą założone pierścienie. gumeczki trochę mi przez pierwsze 2 dni przeszkadzały. czułam się tak jakby mi kawałki jedzenia powchodziły między zęby :) teraz już jest ok, nic nie czuję. już chyba nawet spełniły swoja rolę zrobienia miejsca na pierścienie, bo już mi sie ruszają, nawet boję sie, że mi powypadają zanim pójdę do mojej orto :)) ale uprzedzała mnie, ze mogą wypaść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katie 1986
jakaś magiczna data :P ten 21szy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
hahah :d;p mnie to wkurzało jak nie wiem(te gumeczki) schudlam 2 kg;p xD przez ten czas co nosze aparat :D fajna dietaa :d;p a powiedzcie mi szczerze.. jak macie aparat czujecie sie bardziej pewne:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
hahah :d;p mnie to wkurzało jak nie wiem(te gumeczki) schudlam 2 kg;p xD przez ten czas co nosze aparat :D fajna dietaa :d;p a powiedzcie mi szczerze.. jak macie aparat czujecie sie bardziej pewne:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparaty są fajne :P ale teraz tak mnie zęby bolą, że zaraz zwariuję, wczoraj orto zmieniał mi drucik i dzisiaj ledwo mogę cokolwiek zjeść, łyknęłam przed chwiła 2 apapy, może pomogą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
hmm a bardziej boli na poczatku czy jak podkrecaja drucik:d ja nosze aparat dzis rozny miesiac:d xD :d i teraz nie wyobrazam sobie jak moglabym go nie miec:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was miał zabieg ściągania zatrzymanego zęba? Ja mam prawie 18 lat i brak jednej trójki. Noszę aparat ruchomy żeby zwiększyć ilość miejsca w szczęce i umożliwic wyrośnięcie trójce, ale nie wiem, czy to pomoże. Miejsce się już trochę zrobilo, ale ząb jak był w dziąśle, tak jest dalej. Boję się,że kiedyś zostanę szczerbata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinaa, mnie to przy kazdej zmianie drucika boli bardzo przez jakies 2-3 dni, ale to dlatego, ze orto zamyka mi luki, wiec po zmianie drucika zeby zaczynaja sie intensywnie przesuwac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
ahaa :| kurdeee :D a umiesz cokolwiek zjesC:>? z twardszych rzeczy ?? a co do sciagania zebaa moja kolezanka miala sciaganego;] po 8 miesiacach chyba jej sie to sciaglo;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeraldkka
ja bede miala zakladany aparacik juz w nastepny wtorek tj 22:) troszeczke sie tego obawiam wiecie bolu itp ciesz sie ze trafilam na to forum:) zawsze to dobrze wiedziec ze ma sie wsparcie i nie cierpi sie samemu:D a powiedzcie mi po jakim czasie widac juz pierwsze wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mańka ze lwowa
mam takie pytanie... niedlugo chce sie wybrac do ortodontki w celu zalozenia aparatu. mam wiec kilka pytan :) 1.czy zawsze wyrywane sa zeby? chce wyprostowac górne 3, i gorna i dolna 2 po prawej stronie. troche boje sie tego wyrywania bo co to za przyjemnosc miec proste zeby kiedy nie ma sie innych? 2. czy bede mogla miec aparat jesli nie mam 8? 3. czy musze meic wszystkie zeby wyleczone? moej zeby sa w sumie zdrowe, ale wypadła mi plomba wiec nie wiem czy ortodontka bedzie chciala mi zalozy w takim wypadku aparat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
a wiec.. nie zawsze sa wyrywane zeby,,, po drugie musisz miec wyleczone wszystkie zeby.. a po trzecie tez nie mam 8 i mam aparat;] wiec idz wylecz zeby i dolacz do nas;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twardych rzeczy nie moge w ogole pogryzc jak mnie tak bola zęby :o ale dzisiaj jest juz trzeci czy czwarty dzien po zmianie druciku i jest troche lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia009
a co jesli mam 8 tylko po bokach a na wierzchu dalej jest dziasło? beda usuwane do stalego? i mam pytanie odnosnie cen aparatow... czy aparaty ruchome sa tansze od stałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
Ja dziś jeszcze leczyłam ząbka... Dostałam takie znieczulenie ze az przestałam widzieć na jedno oko.. Aż pani dentystka się wystraszyła... A jutro o 12 mam separację zębów... Rany ostatni moment żeby się jeszcze wycofać...brr... boje się:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
krysia009: Aparaty ruchome są o wiele tańsze od stałych ale wymagają olbrzymiej samodyscypliny....Poza tym moga pomóc głównie dzieciom.. Choć i nie zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 18 lat i nosze aparat ruchomy. I są osoby starsze od mnie, które również takie aparaty noszą i które w ten sposób osiągnęły efekty. Ja również mogę stwierdzić, że efekty są, ale trzeba być cierpliwym i wytrzymałym, bo zęby praktycznie zawsze bolą po zdjęciu aparatu (ból zależy ile dni minło od rozkręcenia aparatu), no i trzeba go ściągać przed posiłkiem, trochę utrudnia mówienie, chociaż początki, jak zwykle zresztą, są najtrudniejsze. No ale jak dla mnie jest jeden wielki plus - gdy gdzies wychodzę, np. dyskoteka, spokojnie mogę go ściągnąć :) Ceny aparatu zdejmowanego na jedną szczękę to ok. 600 zł, a więc zdecydowanie taniej niż stalego. Oczywiście bardziej skuteczne są aparaty stale, bo działaja na zęby przez cały czas, a nie określoną ilość godzin i misterniejszej konstrukcji. Skutecznośc aparatu zdejmowanego zależy też oczywiście od stopnia stłoczenia zebó i od wieku, im wcześniej, tym lepiej. Cóż, wszystko ma swoje plusy i minusy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia009
ponawiam pytanie: a co jesli mam 8 tylko po bokach a na wierzchu dalej jest dziasło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krysiu, orto kazal Ci usunac te osemki? Jesli ósemki są w dziąśle to trzeba je dłutować, ale skoro Twoje już rosną to pewnie wystarczy wyrwanie, ew. lekkie nacięcie dziąsła. Albo może trzeba poczekać, aż same całkiem wyrosną? Nie wiem, a pytałas się swojego lekarza co z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do noszenia aparatu ruchomego przez osoby dorosłe - odradzam stanowczo!!! Przez ciągłe wkładanie i wyjmowanie apartu zęby mogą się rozchwiać, dziąsła cofnąćm często robi sie resorbcja korzenia. Zresztą skuteczność jest marna. A efekty na dłuższą metę prawie nie do utrzymania... Dla dorosłych tylko aparaty stałe!!! Działają równomiernie, z taką samą siłą cały czas, poza tym nosi się je o wiele krócej niż ruchome i efekty są trwałe. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzjola
Tez miałam 8ke ciut widoczną, ale mi rwali. Dłutowali....dłutowali....ale pooszła:) Troche strachu miałam - zemdlałam na fotelu nawet, ale nie z bólu, tylko ze strachu zapomniałam oddychac:) Po wyrwaniu dostałam antybiotyk i leki przeciwbólowe...ale zjadłam jedną tabletkę pból, bo nie bolało mnie ...o dziwo:] Dziąsło było szyte, zagoiło się szybko... Nie martw się, nie jest tak straszne jak się czyta:) Pozdraiwam. PS W piątek zddejnuje Hydrax i zakładam łuk na góre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
No to mam zęby na amorkach od dzisiaj... bo tak własnie sie czuje z tymi gumkami separacyjnymi między zebami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
Auuuuuuuuuaaaaaaaaaaa.... Boli... Od wtorku mam gumki i czuje jak mnie boli... dziwne uczucie:( A to dopiero gumki... Aparat pewnie boli 100 razy mocniej:(:(:(:(Czy tak?? Buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
z paratem poprostu zle sie je ;] nie da sie gryzc.. ale nie boli tak mocno.. szczerze mowiac mnie bardziej przeszkadzaly te gumki niz aparat ;] nie przejmuj sie :D;p mi wlasnie wymienila drucik bedziemy razem cierpiec tez nie moge zabardzo gryzc;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
z paratem poprostu zle sie je ;] nie da sie gryzc.. ale nie boli tak mocno.. szczerze mowiac mnie bardziej przeszkadzaly te gumki niz aparat ;] nie przejmuj sie :D;p mi wlasnie wymienila drucik bedziemy razem cierpiec tez nie moge zabardzo gryzc;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SeLL
Hm.. Ja dziś bylam na wizycie u pani ortodontki i powiedziała mi ze na górnej szczęce nie ma miejsca zeby zeby mogly normalnie prosto rosnąć. Mam 15 lat i ona powiedziała mi ze moge mieć aparat ruchomy - co bardzo mnie ucieszyło bo nie naleze do typu bogatych ludzi... moj aparat ma mnie kosztowac 450 zł i tylko 2 wizyty(((: Mam nadzieje ze będą rezultaty. A co wy o tym myślicie? Pozdrawiam . CzMoKuŚ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam aparat od 5 4 miesięcy.Aparat kosztuje 3200 na górę i dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocimietka
Witam:) Wiecie co.. ja i tak wam zazdroszcze.. od 4 lat tłukę sie po ortodontach . Byłą juz akademia w lodzi, prywatna orto z Płocku, w koncu stanelo na Wawie, bo jestem ponoc takim trudnym przypadkiem...;] Powoli, powolutku zmierzam do zakładanie aparatu,ale wczesniej musialam wyrwac wszystkei cztery ósemki,aby uniknac wyrywania czworek. Ja mam baaardzo duze zęby, a małą szczęke;] okazało się, ze w górnym łuku brakuje jeszcze 13mm, czyli tyle ile zajmują moje czwórki(dodam ze wada moja polega na tym,ze mam takie kły jak wampir, wystają mi te trójki, wogole sie nie zmiescily:) ) MIałąm do wybory Hyrax albo czwórki.... Takze w poniedzialek wyrwałam dwie górne czworki, nadal mnie bolą dziąsła... A dzis orto założyła mi ten.. expander? tak to sie chyba nazywa... To jest gorsze od gumek, bo one ytlko bolą, tak samo jak wyrwane zęby, tylko ból no i problem z jedzeniem.. . Od expandera boli mnei caluśki jezyk, mam az na nim czerwony odcick tej petelki:( policzki na szczescie nie bolą. bardzo ucierpial mój język,a to dopiero pierwszy dzien... bedzie tak caly czas..?? I powiedzcie mi.. czy expander nosi sie caly czas podczas noszenia juz wlasciwego aparatu na ząbkach? czy moge łudzic sie ze za miesiac (zakaldanie stałego na górny łuk) się go pozbędę..? juz w tym momencie nie wiem jak łykac sline zeby mnie eni bolalo..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×