Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Ponawiam prośbę o informacje cen aparatów w okolicach Piły, województwo Wielkopolskie generalnie:)no i może ktoś zna fajnego ortodontę godnego polecenia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaa
Jak to jest z tym kamieniem nazebnym?! Koniecznie trzeba usunąc przed załozeniem aparatu stałego?! moja dentystka nic mi nie mowiła, ortodonta tez nie! Bardzo prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
tez zadalam to pytanie:) mi tez orto nic nie powiedziala, dowiedzialam sie przypadkiem przy ekstrakcji 5tki. kamien trzeba usunąc zawsze przed zalozeniem, dobrze jest jeszcze zrobic fluoryzacje ale to przynajmniej 2mies. przed zalozeniem. tak mi wczoraj dentystka wytlumaczyla, ze kamien nalezy usunąc bo tworzy on stany zapalne dziąseł a jak wciskasz zęby w uprząrz na 2lata to musi byc wszystko cacy. Takze usuwanie kamienia, piaskowanie i fluoryzacja-jak sie zdązy. ja nie zdazylam. w czwartek juz aparat, gumki nie przeszkadzają w ogole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaa
Wielkie dzieki Edin! I ja tez nie zdąże! aparat zakładam w piątek 15 lutego, to za niecałe dwa tygodnie! to moze chociaz usune ten kamien nazebny, chociaz nie mam go chyba za wiele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
Witam A czy konieczna jest fluoryzacja bo zakładam aparat za 3 tygodnie a jak mówicie że fluoryzacje robi się 2 miesiące przed to niezdąże??? Mam jeszcze takie pytanie ile płacicie za aparaty i w jakim mieście zakładacie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie miałam fluoryzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjay
ja mam małą wadę- jeden ząb jest minimalnie do przodu, drugi troszkę do tyłu... nie widać tego aż tak bardzo. ale problem tkwi w tym, że mam cztery zęby niestety (i to jeszcze dwie górne jedynki i dwie dwójki) martwe i w jednej jedynce mam pęknięte szkliwo- czy mogę nosić aparat? zęby martwe mi nie skruszą się? a co z tym pękniętym szkliwem- czy cały ząb nie poleci? możliwe jest założenie aparatu ruchomego? moja dentystka powiedziała mi, że i tak te żeby martwe prędzej czy później skruszą się i założy mi korony na wkładzie koronowo-korzeniowym, ale i tak uzębienie będzie krzywe skoro korzeń idzie po kątem. czy jest sens noszenia aparatu na te zęby??? prosze pomóżcie- jestem załamany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaa
Zakładam aparat w Bielsku Białej, za półtorej tygodnia! Potrzebuje tylko jeden łuk na góre, który będzie mnie kosztował 1500 zł! Wersja metalowa! Aparat kosmetyczny kosztuje w tym gabinecie 2000 zł za jeden łuk! Każda wizyta kontrolna 70 zł, o ile nic się nie zmieni! a po drodze jeszcze mnóstwo innych wydatków! Sam aparat to zaden wydatek uwazam! Potem dopiero się zaczyna, szczoteczki specjalistyczne, płyny, pasty, nici itp. Wizyty kontrolne, zmiana drutów, co pół roku albo częsciej czyszczenie zębów, piaskowanie, niech jeszcze wyskoczy jakies dodatkowe leczenie ząbków! Mnóstwo kasy Oby tylko rezulataty były takie jakich oczekuje! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalalalalallalaa
Ktoś pytał o usuwanie kamienia przed założeniem aparatu. Otóż... nikt nie karze tego robić, ale jest to bardzo pomocne. Przed założeniem aparatu zęby należy doprowowadzić do perfekcji pod względem czystości, ubytków itd. Należy mieć wszystkie zęby wyleczone, najlepiej usunięty kamień i co tam kto chce. Podczas noszenia aparatu czyszczenie zębów jest utrudnione i trzeba na to poświęcić dużo czasu. Gdy nie zadbamy o zęby przed założeniem i w trakcie po zdjęciu aparatu możemy się nieźle zdziwić nowymi ubytkami i osadem na zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrs_Julshka
Witajcie:) mam do Was pytanko:) mial moze ktos z Was przezroczyste gumeczki:D^^ heh jesli tak to czy one zolkna??;> hemm.... bo tak slyszalam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeraldkka
ja mam aktualnie przezroczyste gumeczki i nie zauwazylam zeby zzolkly a mam je juz 2 tydzien:) pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrizzzia
A jak z całowaniem? Nie przeszkadza wam albo waszemu partnerowi? I jak z jedzieniem kanapki? NIe przeszkadza wam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi nie przeszkadza
i w calowaniu tez nie jest zle, idzie sie przyzwyczaic, jedzenie kanapek bylo ciezkie na poczatku a teraz jest juz ok, wiadomo ze troche trzeba uwazac np przy jezeniu bulki ale tak raczej jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzjola
hej Mam przezroczyste gumki 2,5 tyg i zżółkły...mimo że myje zęby po każdym posiłku, średnio 7-10 razy dziennie:/ No, ale nie ma się czym przejmować-nie wyglada to jakoś chamsko, no i zostaną zmienione przy najbliższej wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzjola
Aha....i nie pale papierosów, no...ale pije kawe:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrs_Julshka
No wlasnie.... zolkna;/ ehh:) ale przy najblizszej wizycie biore 2 kolorki:) ahh:D juz sie nie moge doczekac:) biore czerwono-zielone:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeloł
Mialem takie kolorki ale osobiscie mi sie bardziej podoba polaczenie zielonego z pomaranczowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
mam aparat od 2h na górnym łuku i musze przyznać, ze nie boli ale bardzo przeszkadza. mój chlopak sie smieje, ze świszcze jak mówie:) ale mam pytanie dot. gumek i zamkow przy porcelanie, to ze gumki farbuja to wiem, a zamki? przeciez osad tez zostaje a ich sie nie wymienia co wizyte. i teraz glupie pytanie-czy piwo farbuje? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
a, i jeszcze jedno. chcialam gumki bezbarwne ale orto polecila mi taki delikatny fiolet, ktorego kompletnie nie widac, podobno po kilku dniach sie odbarwia w kierunku bezbarwnego i dluzej "utrzymuje świezosc". fajnie wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peacewoman
Beznadzieja Mieli mi zciągać aparat w kwietniu, ewentualnie koniec marca a tu zciągają W TEN PIĄTEK .. ;/ Mam go dopiero 10 miesięcy, ale i tak go zciągają bo wszysko jest już równiutkie.. Własciwie to ja niepotzrebowałam aparatu zabardzo, ale strasznie mi sie pododba więc sprawiłąm sobie, bo miałam trochę wysuniętą jedynke.. No i teraz są proste i piękne, jednak żałuje że już zciągaja mi aparat, bo on w niczym mi nie przeszkadza (nie zmieniłąm nic w jedzeniu, ani w niczym siemoje życie ni zmieniło...może trochę częściej myje zęby - ale to wychodzi na dobre ;D ) No i szkoda że mi go zciągaja bo strasznie mi sie podoba i jak napisałam wcześniej.. znjomi mówią że dodaje mi "charakterku"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
Witam Mam pytanie troche z innej beczki, a mianowicie chodzi mi oto że gram w siatkówke i czytałem że są specjalistyczne ochraniacze na zęby. Czy ktoś z was takie coś posiada albo wie gdze można to kupić??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szfirowa
Witam, Jestem nowa :) wczoraj założylam aparat na gorny łuk. no przyznam ze troche mi przeszkadza ale jak piszecie to kwestia przyzwyczajenie. ma załozony aparat estetyczny przezroczysty i przyznam ze go prawie w ogole nie widac z daleka nic. Edin ja piłam wczoraj piwo z sokim i nie barwi wiec mozna pic spokojnie :) dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuMnA_ApArAtKa
Do Daniososwa - popytaj w klepie medycznym tam napewno maja wiele ochraniaczy na zeby odpowiednie dla danego sportu:):D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elaine
szfirowa, moze zabarwi po paru piwach z sokiem.. myslisz ze to tak raz dwa i sie barwi? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaa
Aparatki dołącze do Was juz w przyszły piątek!!!!!!!! Nie moge się doczekac! Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaa
A może znacie jakieś strony gdzie można poogladac różne rodzaje aparatów?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
Dziękuję za odpowiedź DuMnA_ApArAtKo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaja
Mam pytanie do was - czy piaskowanie jest zawsze po zdjeciu aparatu? czy trzeba miec juz ten osad zeby to piaskowanie wykonac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
Dziewczyny!!! Pamiętajcie, że zawsze istnieją słomki...przez które można pić różne barwiące napoje, a zmniejszają ryzyko barwienia zębów u ligatur. Ja mam ligatury w porcelanowym kolorze (podobnym do koloru zębów) i niestety kiedyś w zapomnieniu wypiłam sok marchewkowy... Przerazilam się moim odbiciem w lustrze... Gumki stały się żółte i nieestetyczne, ale pocieszające jest to, że teraz już wszystko piję przez słomkę (nawet kawę) i ligaturki wróciły do swojego pierwotnego koloru.... Mimo wszytsko nie polecam ich w takim kolorze... mimo, że na początku wyglądają bardzo estetycznie.... Mnie się podobają różowe... Co Wy na to?? http://img476.imageshack.us/img476/7604/img39391119so.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×