Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość basiczek24
Hej. Powiedzcie mi jak wiecie bo mam taki problem: jutro będę miała założone gumki separacyjne a dziś miałam robiony ząb - szóstkę jest to kanałówka i niestety muszę jeszcze pojeździć z tym zębem do mojego dentysty. Czy to że jeszcze nie mam całkowicie wleczonej tej szóstki to czy orto będzie mi musiała przesunąć termin zakładania tych gumek?? Mam nadzieję że dość jasno napisałam:) i wiecie o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
akashnet 180 zl ? :o :o :o to naprawde duzo pewnie jestes z wiekszego miasta , ja place 50 zl ,a na poczatku chyba 2 moze 3 razy zaplacilam 70 zl . czyli ja za wizyty przez 24 mce wydam ok1200 zl a ty 4320 masakra:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
a 150 zl za dodatkowy element to juz naprawde przesada mi ortodontka powiedziala ze w razie odklejenia zamku czy cos to placi sie 20 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla2708
Basiczek - spokojnie mozesz leczyc szostki z gumkami. Sama mialam miec leczone dwie szostki majac juz gumki ale ze zwolnil sie wczesniejszy termin to leczylam zeby jeszcze przed zalozeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że drogo bardzo ale co zrobić, powiem, Ci że zaczynam odczuwać już ile pieniedzy w ten aparat włożyłam... a gdzie tam koniec leczenia. Miasto czy ja wiem, nei duże jeżdżę do raciborza do dr zbigniwa paluch http://www.ortodontaraciborz.pl/ podobno bardzo dobry ortdonta .. ale bardzo drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiczek24
Dzięki syla2708. Ja niestety muszę najpierw wyleczyć zęba kanałówką a dopiero później umówić się na te gumki. A tydzień po gumkach będę miała założony aparacik, aż się nie mogę doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giblartar
Tu jest fajna oferta. Wczoraj znalazłem i czekałem do dziś żeby się zapisać. Zobaczymy jak będzie, ale laska w recepcji zapewniała mnie, że wizyta konsultacyjna to 100 zł czyli 50% taniej. Poczytałem o nich i mają fajne komentarze i ważne, że wszystko na miejscu i nie będę musiał latać od jednego lekarza do drugiego w razie czego. perfekt-med.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla2708
Nie ma za co. Ja nosilam gumki 3dni tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol71
Witam Potrzebuję namiary na dobrego ortodontę w Krakowie,albo okolicy. Ja mieszkam w Makowie Podhalańskim. Kiedyś słyszałam o dr.Kalukin-czy ktoś ma jakieś doświadczenie u tego lekarza? z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś miałam kolejną wizytę, wkurza mnie on bo nigdy nie zdarzyło się żebym weszła punktualnie, a nikogo nie było w gabinecie, umawia się na konkretna godzinę ale nigdy się nie trzyma tego. Dziś przykładowo miałam być na 10.00 a weszłam dopiero 10.30 mimo, że lekarz był, a żadnego pacjenta w środku nie było, i tak się kolejka robi :/ W tym miesiącu nie kazał mi zakładać tych wyciągów, ale powiedział, że za miesiąc wrócimy (póki co nie mam tego haczyka żeby założyć te gumki), dziś w sumie mi tylko dół podokręcał a na górze nic nie robił.. następna wizyta równo za miesiąc 2.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam:) w poniedziałek mi orto ściągnął aparat na dole i założył retencyjny..troche dziwne uczucie... wie ktos z was czy retencyjny zakłada sie tez na gorze czy tylko na dole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alooo
hej! doskonale rozumiem wasze dylematy bo sama miałam długo problem z doborem ortodonty i aparatu. wszystkim z podkarpacia mogę polecić naprawdę świetną klinikę w rzeszowie -https://www.facebook.com/ortodent.rzeszow?ref=ts&fref=ts oferują tam taką metodę prostowania zębów przez noszenie przeźroczystych nakładek. Aparatu nie widać, a nakładki rzeczywiście działają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
akashnet to trzeeba bylo zapukac i powiedziec ze juz jestes u mnie to wyglada tak ze kazdy ma na godzine ale zazwyczaj jak przychodze to jest pelno ludzi i trzeba troche poczekac,raz udalo mi sie ze przyszlam i nikogo nie bylo to od razu zapukalam i weszlam do gabinetu :) wgl to na ostatniej wizycie moja orto mnie zaskoczyla bo nie wziela ode mnie pieniedzy za wizyte mimo ze wymienila mi luk ,heh faaajne :))) moze dlatego ze juz zaczynam sie niecierpliwic do zdjecia aparatu , nie chce tego zelastwa juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
akashnet strasznie ci zazdroszcze ze nie musisz tych wyciagow nosic ,dla mnie to cos strasznego bo wygladam jak wilkolak jak sie usmiechne ,jeszcze jak w domu jestem to pestka moge nosic ale jak gdzies wychodze to koszmar ja mam zalozone wilki od gornych trojek do dolnych czworek i teraz mam jeszcze gorrila zaczepione od gornych trojek do dolnych szóstek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chooco
Witam, czytam Wasze forum,gdyż od miesiąca czasu noszę na dolnej szczęce aparat stały bezligaturowy, natomiast na górze hyrax. Dziś mija mi 28 dzień przykręcania hyraxa, od dwóch tygodni miałam wrażenie (i byłam z tym u ortodontki!),że coś z lewą stroną jest nie tak. Moja ortodontka stwiedziła,że skoro aparat się nie odkleił,jedynie troszkę z jednej strony widać zęby to nic złego się nie dzieje... właśnie odkleiła mi się ta połowa hyraxa - spadł mi z zębów po ostatnim przykręceniu:( jestem zmęczona i wkurzona tą sytuacją,jadłam wg zaleceń lekarza,a któregoś dnia zacisnęłam zęby i coś mi chrupnęło:( nic takiego człowiek nie robi,a takie delikatne te aparaty... dodam,że po 14 dniach zrobiła mi się szpara między górnymi jedynkami,a dziś po prostu zęby wróciły mi na miejsce:( miał ktoś podobny przypadek? jadę dziś do ortodontki,nie mam już siły na zabawę z tym aparatem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
choco Mysle ze to nie twoja wina skoro czulas ze cos bylo nie tak to widocznie juz odklejal sie ten hyrax dziwne tylko ze ortodonta tego nie naprawil . Ja mialam hassa to cos bardzo podobnego do hyraxa ortodontka nie kazala jesc mi jablek i orzechow ale po tygodniu jadlam wszystko i wcale nie zwracalam uwagi na to :D a nic sie nie odkleilo . Tez mialam 28 przykrecen i tak ok 2 tyg szpara miedzy zebami zaczela sie powiekszac a do 28 dnia to juz miala mega duza dziure miedzy jedynkami jakby brakowalo zeba ,cos strasznego jak to wygladalo :D Dopiero po tych 28 przykreceniach mialam wizyte i ona cos przekrecila i wtedy szpara zaczela sie zmniejszac , takze nie wiem jak to bedzie u Ciebie ,wydaje mi sie ze powinna Ci naprawic ten aparat juz wtedy kiedy bylas ,moe po prostu myslala ze przetrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chooco
Wiesz,ortodontka zerwała mi dziś hyrax... mam wizytę za m-c,gdy wygoją mi się dziąsła,bo dziś nie było opcji,żeby go założyć i przykleić ponownie,choć chciała. Szpary między jedynkami nie mam w ogóle,całkowicie mi się znów zakryła,troszkę mam lepszy łuk na górze,ale zaczynam jeszcze raz od początku, tj. klejenie,przykręcanie 28 razy i dopiero szyna na górę. Szkoda tylko mi czasu,bo jestem 2 miesiące w plecy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mój orto wie, że przyszłam ale on zawsze nie wiem czy celowo ale nigdy nie woła zgodnie z umowioną godziną. Nawet jak nikogo nie ma. Strasznie zbiera mi się oosad na zębach, nie mam już pomysłu jak mam się go chociaż trochę pozbyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..2x2..
Akashanet - ja miałam czyszone zeby u dentysty wodą... pod ciśnieniem, nie pamiętam nazwy tej metody, ale pięknie mi między zameczkami doczyscił strumieniem :) chociaż teraz znów się zbiera... Mam wrażenie, że po zdjęciu ekspandera każda wizyta to mocniejsze podkręcanie... dzisiaj mija mi tydzień od ostatniej, a nadal nici z gryzienia przodem:// miękkie jem i krojone... coarz boleśniejsze objawy i dłuższe... ale za to przerwy się zamykają... zaraz minie mi rok od założenia dołu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2X2 -- ja mówiłam orto ostatnio, o tym osadzie, że mimo iż myję zęby dokładnie to między zębami mam straszny osad,,, to mi powiedział, proszę się nie martwić na koniec wyczyścimy... ale nic nie powiedział, żeby w między czasie wyczyścić. ile kosztowało Cię to czyszczenie? Mam wizytę 2 listopada może zapytam o to. Ja po ściągnięciu hassa w zasadzie mogłam już jeść "wszystko" i nic mnie nie bolało. U mnie na początku grudnia minie rok od zalożenia dołu.. a gdzie tam jeszcze 2 - 2,5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumki wciskane są między zęby aby zrobić miejsce na pierścienie przed założeniem aparatu. Są one praktycznie niewidoczne. Jedyny minus to dyskomfort jaki możesz odczuwać. Jednak bez obaw, da się do tego przyzwyczaić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol71
Może ktoś miał zakładany aparat u Pani Sylwi MOTYL ?Co sądzicie o jej leczeniu i czy jesteście zadowoleni z efektów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..2x2..
Że się po skońcoznym leczeniu wyczyści to wiem, ale w trakcie osad stał się dokuczliwy, a mam szczotkę elektryczną, soniczną i inne cuda, a i tak widać... Płaciłam 200zł za dół i górę. Elegancko wyczyścił mi wokół zameczków, bez uszczerbku na całej konstrukcji. Ja niestety cierpię po każdej wizycie, nowe gumki, naciągnie, regulacje, to wzystko mi funduje kilkudniową dietę co 6 tygodni.... a ostatnio się lekami wspomagam przeciwbólowymi bo są takie mocne wrażenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam ochl.
Wszystkim ludziom z rzeszowa i okolic polecam klinikę dentystyczną ORTODENT. Dobre ceny, dużo usług no i świetna lokalizacja. Ja jestem naprawdę zadowolony ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkkaa0610
Cześć wam wsystkim. Planuje założyc aparat na zęby. Zdecydowałam się na Ortorad w Łodzi. Czy mógłby ktoś mi cos opowiedziec o Wojciechu Radlińskim. Jakie sa ceny aparatów... i w ogole wszystko co wie i mogłoby mi bardziej przekonac sie w tej decyzji :) Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie, nie czytałam wszystkich wątków, ale ile kosztuje aparat an rozszerzenie szczęki, a może miał ktoś nawet zabieg chirurgiczny w tym kierunku? Kolejną wizytę mam w przyszłym tyg., a z racji tego, ze nie miałam ze sobą zdjecia rtg bocznego czaszki, Pan dr nie mógł postawić jednoznacznej diagnozy: aparat czy zabieg ;/ Pomóżcie mi, miałam ciężki dzień, do tego wszystkiego przeprawę z mpk i jej nieodpowiedzialnym motorniczym. POzdrawiam, smutna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka06.... też jestem u tego Pana dra, wszystkiego się dowiem w przyszłym tygodniu, tak jak już pisałam post wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
wkrotce bede miala sciagany aparat cale szczescie pozbede sie teglo zelaznego usmiechu ;d nie moge sie doczekac ohhh yeaah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkkaa0610
Oj to fajnie, ze jestes u tego dr i bede mogła sie wszystkiego od Ciebie dowiedziec :) Czekam na relacje co i jak :) i trzymam kciuki, zeby wszystko było dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×