Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość filolozka89
Miał ktos zakładany aparat w Łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Byłam dziś na kolejnej wizycie i orto zaczął mówić, że w zasadzie to co chcieliśmy już osiągnęliśmy a teraz będziemy już kończyć i jakieś kosmetyczne poprawki. Nie powiedział mi tylko ile to jeszcze czasowo potrwa. W tym miesiącu nie kazał mi nosić wyciągów ale wiem, że do nich jeszcze wrócę, bo kazał przypomnieć na następnej wizycie. Ten łuk na podniebieniu mam dalej... ale już się przyzwyczaiłam. Widzę różnicę, chociaż krzywych zębów nie miałam tylko wąską szczękę i uśmiechałam się samymi "jedynkami" a reszta była schowana a teraz mam szeroki uśmiech. Już zaczynam myśleć o wybieleniu i zastanawiam się co mi da jako retencję. 2X2 -- a jak u Ciebie? nikola-- kiedy ściągasz? znasz już datę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam! mialem dzisiaj zakladany aparacik! ze wzgledu prawodopodnie na to ze jak zagryzam zeby to zamki nachodza na siebie i ortodonta zalozyl mi cos na siekacze/kly (jakis plastik/kompozyt) tak ze nie moge calkowicie zagryzc zebow. Mial juz to ktos i wie co to jest ? ma to chyba chronic te zamki. thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest_dobrze.91
2 tygodnie do założenia aparatu, już się nie mogę doczekać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia98765
Hej dziewczyny! Mam do was pytanko. Zdecydowałam się na aparat, wyrwałam już ósemki, poczatkiem lipca miałam zakaładać. Ale byłam dzis u dentysyty i okazało się ze mam jakiś problem z górna 5tka, wsadzili mi tam trutke na 3 miesiące ;/ i jak coś to kanałowe ;/ zalezy mi żeby jak najszybciej założyć aparat. Czy mozna leczyc zeby jak sie ma aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie to w aparacie chodzi się normalnie do kontroli do dentysty i jak coś jest nie tak z zębami to się je leczy w aparacie. Czytałam, że ktoś w czasie noszenia aparatu musiał zęba leczyć kanałowo i się dało, więc myślę, że będziesz mogła założyć aparat w tym terminie, który sobie założyłaś. Niemniej jednak przedzwoniłabym jeszcze do ortodonty i zapytała czy to nie będzie problemem, albo chociaż zapytała dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..2x2..
Akashanet - u mnie też kosmetyka została... do jesieni:) może 3-4 wizyty:)) nie nastawiam się na termin, jak mnie nic nie boli, nic nie kaleczy i nie wywołuje stanów zapalnych to mogę chodzić z aparatem:> Filolozka89 - ja miałam zakładany aparat w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliszanka
Hej, Jak akurat jestem we Wrocławiu, ale u mnie to dopiero początek, więc o efektach nic nie mogę powiedzieć. Ostatecznie muszę wyrwać górne czwórki i dolne piątki i 16 lipca mam zakładany aparat. Tak późno, bo teraz wybywam na wakacje i już przed się nie udało z tym wyrywaniem! Osobiście chodzę do p. Małgosi Bohater, na razie jestem zadowolona z podejścia, itp., co do efektów zobaczymy później. Polecano mi również panią dr Tomasz oraz dr Malinowskiego. Nie mogę doczekać się aparatu, będę go nosić razem z łukiem "podniebnym" ;), ale mam ogromne obawy co do bycia szczerbatą. Jestem już przed 30, w pracy mam mnóstwo spotkań i martwię się jak to będzie wyglądało, jak szybko te dziury będą znikać, jak ludzie będą reagować. Całkiem niedługo się przekonam ;) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashanet mialam wlasnie wizyte i troche sie zalamalam ... bo zapytalam kiedy przewidujemy zdjecie aparatu a ona na to ze w listopadzie ..zalamka ! to jeszcze cale pol roku nie wiem jak dam rade tym bardziej ze ostatnio na wizycie powiedziala ze jeszcze jakies 3 mce teraz dodala kolejne pol roku ... a najlepsze jest to ze mialam miec zdejmowany w styczniu wyznaczyla nawet date ale powiedzialam ze ten zgryz nie jest taki jakbym chciala .. Troche to z mojej winy bo jak pracowalam to wyjmowalam te wyciagi i wlasciwie dlatego ten czas sie tak wydluza przez te wyciagi ! teraz mam taka prace ze spokojnie moge w tych wyciagach chodzic ,wiec nadrabiam tamten czas a Ty na ktorych zebach masz zalozone ? bo ja na czworkach i szostkach kiedy sie usmiecham wygladam jak wampir i mam w tym chodzic 24/h nie wiem jak dam rade jeszcze pol roku bylam nastawiona ze latem juz bede bez .. Zreszta jak zakladalam mowila ze bede nosila ok poltora roku a w listopadzie beda 3 lata szok ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashanet mialam wlasnie wizyte i troche sie zalamalam ... bo zapytalam kiedy przewidujemy zdjecie aparatu a ona na to ze w listopadzie ..zalamka ! to jeszcze cale pol roku nie wiem jak dam rade tym bardziej ze ostatnio na wizycie powiedziala ze jeszcze jakies 3 mce teraz dodala kolejne pol roku ... a najlepsze jest to ze mialam miec zdejmowany w styczniu wyznaczyla nawet date ale powiedzialam ze ten zgryz nie jest taki jakbym chciala .. Troche to z mojej winy bo jak pracowalam to wyjmowalam te wyciagi i wlasciwie dlatego ten czas sie tak wydluza przez te wyciagi ! teraz mam taka prace ze spokojnie moge w tych wyciagach chodzic ,wiec nadrabiam tamten czas a Ty na ktorych zebach masz zalozone ? bo ja na czworkach i szostkach kiedy sie usmiecham wygladam jak wampir i mam w tym chodzic 24/h nie wiem jak dam rade jeszcze pol roku bylam nastawiona ze latem juz bede bez .. Zrestza jak zakladalam mowila z ebede nosila ok poltora roku a w listopadzie beda 3 lata szok ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczenie ortodontycze to poważna ingerencja w organizm i wielka męczarnia przez okres minimum 2 lat, wiele wad można skorygować poprzez korony. Koszt jest tańszy, efekt końcowy możliwy do przewidzenia, gwarantowane efekty. Jest na prawde mało osób, które powinny leczyć się ortodontycznie, ortodonci często naciągają pacjentów. Sami nie mają wiedzy spacjalistycznej, odpowiedniej specjalizacji...Sama otrzymałam wycenę leczenia lekkiego tyłozgryzu, kwota 15000 zł !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola-- ja właśnie kilka dni temu byłam u orto nic nie mówił o ściągnięciu. wyszedł mi łuk z zamków i go docisnął. Oczywiście dał wyciągi znów (miałam miesiąc przerwy w noszeniu), a kombinacje w noszeniu miałam już chyba wszystkie. teraz zakładam z lewej strony na pierścień i u góry na drugi ząb zamontował mi tam haczyk, żeby miała gdzie założyć. I drugi wyciąg na dole na czwarty ząb i u góry na pierścień, Tak że "ciągnął" w jednym kierunku. Następna wizyta 15.lipca. Ja nosze aparat od 20 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Mnie również czeka założenie aparatu, nie jestem z tego powodu dumna ale.. czego się nie robi dla poprawy uśmiechu :)Jestem strasznie niezdecydowana nie wiem jaki aparat wybrać metalowy czy ceramiczny? I co do powiększania szczęki ile się to nosi? Już w lipcu pierwsza wizyta lecz najpierw z tego co wiem musze wyleczyć wszystkie ząbki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashanet ja wyciagi nosze caly czas na tych samych zebach , okropnosc:D a Tobie nie przeszkadzaja? np kiedy sie usmiechniesz i je widac ? ludzie dziwnie sie przygladaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakwalifikowałam się na zabieg korekty wady zgryzu i w piątek jadę na planowanie leczenia ( konsultacja ortodontyczna i protetyczna). Zaczynam od aparatu typu Helix do poszerzenia szczęki, bo mam podniebienie gotyckie i bardzo wąskie w porównaniu do żuchwy. Mam cykora, ale perspektywa tego, jak będę wyglądać już po poszerzaniu szczęki i cofaniu żuchwy sprawia, że przyjmuję wszystko na klatę. Ból będzie, ale potem...........................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Hej :) mam takie pytanko... zalozylam aparat krysztalowy wcoraj.. mam strasznie poranione policzki i nie bardzo umiem nakladac ten wosk ! do tego mam dziwne wrazenie ze aparat zle lezy, moje zeby trzonowe przy zagryzaniu w ogole sie nie dotykaja, nie moge nic ugrysc a do tego przy pierscieniach czuje dyskomfort... tak jakby odstawalo cos od tych pierscieni ... czy to normalne ???????????? odpiszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a no wlasnie no i mam niby ten aparat Damona ale ja mam pierscienie na zebach... czy to normalne??????????????? bo czytam ze damon nie ma pierscieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nata -normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim cierpiącym tak jak ja! Od wczoraj mam expander, poniewaz podobnie jak brzydkie kaczątko mam za mała szczęke i za dużą żuchwe, gotyckie podniebienie, zgryz krzyżowy a na dodatak kły po za łukiem czyli jak wampir... Za dwa tygodnie zakładam stały aparat kryształowy na górę i na dół. Troszkę późno się zdecydowałam mam już23 lata ale dopiero teraz mogłam finansowo na to sobie pozwolić długo odkładałam, moi rodzice niebyli w stanie mi tego zafundować. Bardzo chcę mieć piękny uśmiech ale ten ekspander jest okropny jestem w stanie jeść tylko papki, dzisiaj trochę zaczoł mnie język boleć i poliki ale ból jest do wytrzymania, najgorsze jest to seplenienie, nie wiem jak w poniedziałek dam radę w pracy, a jestem recepcjonistką! tragedia... :( czy ta mowa mi się kiedyś poprawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dodam jeszcze że oprócz ekspandera i aparatu na góre i dół mam jeszcze takie podstawki na zębach żebym nie mogła buzi zamykać, co utrudnia głównie gryzienie, na szczeście nkie widać tego aż tak bardzo.... Mam jeszcze takie pyatanie czy ktoś z was miał taką sytuacje że zęby ułożyły mu się troche szybciej? Mi ortodontka powiedziała że nie jest w stanie określić jak długo potrwa rozszeżanie ekspanderem ale max to pół roku. Żyje nadzieją że może uda mi się to okropieństwo ściągnąć trochę wcześniej (a do świąt Bożego Narodzenia już napewno nie chcę tego mieć!). Z dobrych stron to może jedynie to że schudnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczkooo -- ja też miałam wąską szczękę, podniebienie gotyckie. Do poszerzenia szczęki miałam HASSA - mi ortodonta na początku powiedział, że hassa będę nosić 4 miesiące i tak rzeczywiście było. założyłam 6 grudnia hassa i aparat na dolną szczęke. zdjęłam hassa jakoś na początku kwietnia i założyłam od razu górny łuk. Też miałam problemy z jedzeniem, głównie jadłam papki, dużo zup, płatki z mlekiem rozmiękczone itp. Ale jedzenie nie było dla mnie aż takim problemem. Najgorzej było z mówieniem. Mam pracę że często rozmawiam z klientami prze telefon , było parę zabawnych historii. Klienci się pytali żeby się upewnić czy to ja :) Jak mówiłam, że tak to pytali czy jestem chora na gardło albo czy mam coś z zębami Ale byli wyrozumiali. Długo też w nocy się śliniłam :/ Ale dałam radę, z czasem było lepiej, jak język się przystosował do tej płytki. Teraz już mam aparat normalny, dolny i górny łuk. Dasz radę w pracy, tylko musisz powoli mówić :) z czasem będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akashanet dzięki za słowa otuchy :) wydaje mi się że z dnia na dzień z miją mowa jest coraz lepiej, tylko niektóre słowa zwłaszcza ki, gi itp to jest masakra chłopak mnie pociesza że mówie prawie normalnie że nikt nie zauważy różmnicy ale mnie się zdaje że on tak mówi tylko po to żeby mnie pocieszyć, a ja staram sie wypowiadać tylko te słowa które mi w miare wychodzą :P Niestety wciąż chodzę głodna jem tylo papki ale i tak mnie to jedzenie męczy zwłaszcza że nie mogę do końca zamknąć buzi bo mam takie zapory więc o gryzieniu nie ma mowy... Akashanet czy ty przez te całe 4 miesiące jadłaś papki? dla mnie pół roku seplenienia i jedzenia papek to jak wieczność w męczarniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomaranczkooo ja tez mialam hassa i na poczatku jak jadlam -gryzlam strasznie bolalo totez jadlam jogurty i platki z mlekiem ,ale juz na drugi dzien probowalam bulke powoli powoli i dalam rade , tez myslalam ze schudne, ale po kilku dniach jadlam juz wszystko ,takze kwestia czasu przyzwyczaisz sie , ja zmiksowanego jedzenia i papki nie zjadłabym fuj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje że dam radę chociaż jeśli schudnę 2-3 kg to tez dobrze :) Już coraz lepiej jest mi z tym aparatem mam nadzieje ze sie przyzwyczaje i jaos zleci te pół roku z tym ekspanderem, chciała bym w końcu po 23 latach spojrzeć w lustro i zobaczyc ładny usmiech... I wogólę jeśli moje ząbki będą chciaż troche ładniejsze to bede chodzić i usmiechać się do wszystkich bo lubie sie usmiechać tylko mam naprawde okropne zęby, gdybym miała lekką wade to może bym nie wydawała tyle kasy po to żeby cierpieć no ale przodozgryz + wystające 3 fuj okropieństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie... Mam załozone pierścienie do których są przyspawanie takie rurki bo za dwa tygodnie mam mieć zakładany aparat szafirowy, orto uprzedzała mnie że moga mnie bolec troche poliki no ale czy to normalne ze boli aż tam mocno? z jednej strony te druciki mam dobrze dogiete i nie odczuwam mocnych dolegliwości ale z lewej strony kłuje i boli okropnie polik lekko napuchł, wyszły afty smaruje polik sacholem a na pierścień kłade wosk + gaze na noc żeby nie drażniło mnie to jeszcze mocniej. Czy tak musi być i trzeba przetrzymać okres bólu czy powinnam zgłosic to orto? (mam pierścienie + ekspander 5 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malowanaEwka hej mam do Ciebie kilka pytan gdybys mogla odpowiedziec byloby cool :D jak dlugo nosilas aparat?czy mylas zeby po kazdym posilku i czy nie zostaly jakies odbarwienia itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy hyrx nalezy podkrecac czy rozkrecac? bo ja od srody nosze hyraxa i kiedy mi mama podkreca to nie wiem czy to nei trzeba rozkrecac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Czy ktoś zna dobrego ortodonte w Gdyni? Nie przeczytałam całego forum w tym temacie i jeśli padł taki temacik to przepraszam. Też chce założyć taki aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościca
Cześć Aparatki :) jest tutaj może ktoś kto leczy się ortodontycznie w Jaśle w ortho- clinic ? Byłam dzisiaj na pierwszej wizycie, miałam robione zdjęcia i wyciski, a w srodę już zakładam hyrax... mam się bać ?:D :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WItam wszystkim. Od 10 dni jestem szczęśliwą posiadaczką aparatu(póki co tylko na górę) Założyłam sobie aparat samoligaturujący się estetyczny (koszt 2500 zł ). Na dół planuję założyć ten sam tylko,że metalowy ( koszt 2300 zł ).Więc koszty są horendalne. Niestety mój ortodonta ( z Katowic) zakłada czas leczenia na 2,5 roku. Niestety natura obdarzyła mnie potężnymi końskimi jedynkami,do tego obok jedynki mam trójkę ,a dwójka znajduje się za trójką na podniebieniu. Mam 20% szans na noszenie ekspandera,chciałabym jakoś tego uniknąć. Co wizytę ortodonta będzie mi zmniejszał te moje 'malutkie 'jedynki ;) przy zakładaniu apartu już to robił,zero bólu. Noszenie takiego aparatu nie jest złe ,tylko najgorzej jest z jedzeniem ,waga już idzie w dół,a w moim przypadku nie jest to raczej konieczne .Ale boję się ,że pójdą mi zamki ,a w moim przypadku za każde przyklejenie zamka koszt do 100 zł wynosi. Piszę do Was moi drodzy dlatego ,aby przestrzec wszystkich ,żebyśmy dbali o te nasze zębole. Mam 24 lata ,dopiero teraz się zdecydowałam i mam nadzieję,że będę miała uśmiech na miarę hoolywodzkiej gwiazdy ,jak to powiedziałam mojemu ortodoncie. W razie jakiś pytań itp. proszę o kontakt na mojego maila ;)patuss89@interia.pl chętnie się z kimś powspieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×