Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Czesc dziewczynki :D Marthusia >>>> :D bądz dobrej mysli, i testuj jeszcze raz ale z tego co mi wiadomo nawet najjasniejsza druga kreska oznacza ciąże :D także dla Ciebie narazie 👄 a gratulki będą po potwierdzeniu, coby nie zapeszyc :D Pierniczku gratuluje pracy, super masz ze spelniasz sie zawodowo :D Ejmi lepsza @ w 17 dc niz w 50 czy 60 !!!!!!! Basia >>>> ale sie wybyczysz co??????? :P:P:P A u mnie okolo 30 dc nawet nie licze :D podbrzusze od czasu do czasu pobolewa, takze czekam na @ mam nadzieje ze chociaz przyjdzie w przyszlym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
A_psik dzięki z słowa otuchy... dzisiaj pottórzyłm test i jest tak samo... hihi... w ogóle zaczyna mnie mdlić- (pewnie z wrażeń:)) i zaczynają mnie boleć piersi(pewnie od tego ciągłego sprawdzania czy bolą i czy urosły:)) ale jutro rano jadę na hcg i pewnie wieczorem wszystko przestanie mi dolegać jak odbiorę wyniki... ale nie ukrywam , że mam nadzieję, że będzie jakiś wynik większy niż 2 :) Pierniczek_83 wiem, że może być różnie, może wystąpić poronienie przy pierwszej mieiączce, albo pregnyl fałszuje wynik, ale mam nadzieję, że tak nie jest i że jutro wam napiszę, że ... same dobrze wiecie co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja18
dziewczyny mam pytanie : ) jutro jade do gdańska do lekarza i bede miała robione usg dopochwowe , mam miec dokładnie okreslona strukutę jajnika . CHciałabym wiedziec w jaki sposób lekarz to określi ?? napisze mi jak wiecie , może bede spokojniejsza : ) z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ejmi, ach to cie organizm zaskoczyl, troche za szybko :( Ale moze lepiej jak jest @ niz jak jej nie ma wcale...no chyba ze powod znany :) Martusha, malutkie gratulacje ( zeby nie zapeszyc). I pasuje powiedziec, a nie mowilam..nie ma ze zle wycelowaliscie ;) Mysle, ze beda jutro dobre, 100% wiadomosci :) Alicja, usg dopochwowe polega na tym, ze lekarz wprowadza do pochwy specjalny przyrzad ( nie boli) i wykonuje badanie. Na ekranie normalnie widac twoja macice i jajniki. Pomierzy je i okresli strukture :) Naprawde jest to badanie bezbolesne a mozna sie duuuzo na jego podstawie dowiedziec. Markotka, Pierniczek, Basia, Apsik i wszystkie niewymienione dziewczynki serdecznie pozdrawiam i przesylam duzo 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja18
dziękuje surfitko za odpowiedz : ) teraz bede spokojna , chociaż nie uśmiecha mi się wykonanie tego usg , ponieważ jestem dziewicą wiec może boleć przynajmniej tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko - no organizm mnie zaskoczył niestety, ale myślę sobie, że to może byc spowodowane stresem, ostatnio mi go nie brakuje:O No w każdym razie chyba rzeczywiście lepiej jak okres jest niż miałby zniknąć:O Tym bardziej że to cykl bez leków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
dziewczyny głowa do góry :) napewno każdje z nas się uda... tylko napewno męczący jest ten czas.. ja dzisiaj byłam na HCG i progesteronie, wynik będzie po godz. 16... rano zrobiłam oczywście test płytkowy- jakby mogło byc inaczej ;) no i są dwie kredki, jedna słaba druga widoczna... piersi jak bolały tak bolą i mdli mnie cały czas... na te nudności to trochę wcześnie... a temp. mierzę od 3 dni i jest codziennie 37 lub 37,1 stopnia... tylko zczyna mnie boleć dół brzucha... mam nadzieję, że już pregnyl nie fałszuje wynikiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marthusia :D szybciutko pisz nam co u Ciebie??? A zapytam Ciebie byłaś stymulowana na owulacje, czy masz samoistne owulacje i takie ładne pęcherzyki :D ??? Dziewczynki pisac, pisac do Świąt 200 setka musi Nam stuknąć :D Pozdrowionka dla wszystkich babeczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
Hello! HCG 73,9 :) Rozmawiałam z lekarzem- pogratulowała, ale też w czwartek mam powtórzyć HCG i w piątek u niego się pokazać :) a co do pęcherzyków to, brałam Clo w listopadzie od 3- 5dnia cyklu (2,3dc 1 tabletka, a 3,4,5 d.c. 2 tabletki) do tego folik 1x1 i tak samo acard- nie wiem po co... no i późnej luteinę 2 x 1. 16d.c dostałam pregnyl - pęcherzyk miał 21mm.... dzisiaj mam 30d.c. i jestem 14dni po pregnylu :) nie wierzę.... myślałam, że się nie uda... ale mężowi powiem w piątek po wizycie u gin... kolacja i te sprawy ;) żeby tylkok utrzymać ciążę i zeby dzidzia była zdrowa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
zastanawiam się tylko nad tymi testami ciążowymi- dlaczego takie słabe wychodziły? jest w ulotce napisane, że wykrywają ciąże od 25... ja mam ponad 70 i taka słabiutka ta kreseczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Martusha - GRATULACJE !!!!! A kreseczka malutka bo hormonu malutko jeszcze, to bardzo wczesna ciaza :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
a i zastanawia się czy bule w dole brzucha to normalne w ciążay... teraz będę to przeżywała.... a dziękowała nie będę, ażeby wszystko było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja18
hej : P właśnie wróciłam od lekarza i stwierdził PCO : ( przypisał mi tabletki na wywoływanie i powiedział że nic wiecej nie może bo jestem jeszcze dziewicą i nie musze przyjmowac mocniejszych leków , tak więc wszystko się wyjaśniło i bardzo się z tego ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marthusia GRATULKI !!!!!!!!!!! ❤️ Wiedziałam ze bedzie dobrze, oszczedzaj sie Kochana :D A mozesz jeszcze napisac jakie masz objawy pcos tzn czy mialas tez wysoki testosteron i brak owulki,nadwaga, jakies owlosienie, jakie leczenie ???? To standardowe pytanie do kazdej zaciążonej :D Zdumiewajace ze clo podziałało :D chyba sie pogodze z clo bo sie pokłóciłam :P:P:P Reszta gdzie sie podziewa ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
A_psik i Surfitka :* co do moich objawów pco to: wąsik i na podbrzuszu owłosienie, testosteron 2x przekroczona norma.... a leki to tak jak pisałam- tylko clo i luteina no i zastrzyk pregnylu. a moje problemy z jajnikami zaczęły się rok temu, przed ślubem- miałam torbiele co 2 miesiące które znikały po okresie wywyoływanym luteiną... pożniej brałam yasmin 6 miesięcy i się uspokoiło.... gdy zdecydowaliśmy się na dziecko przez 3 mies. odstawiłam tabsy i znikł okres- bo znowu zorbiła się torbiel... poszłam do innego lekarza i stwierdzone miałam pco dopiero w tym roku, w maju... a teraz to już chodziała do lekarza z kliniki leczenia niepłodności... jakoś nie miałam zaufania do tych lekarzy,którzy zajmowali się wszystkim i nie potrafili stwierdzić pco... mówili tylko,że moje jajniki mogą mieć skłonność do torbieli... Kochane, trzymajcie za mnie i dzidzie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zesp[ół torbieli jajnikowych, czyli kilka torbieli na jajnikach... nie wiem co mjam zrobić.. byłam u ginekologa i powiedział że musze usunać jajniki.. albo leczyć się hormonalnie.. leczenie ma byc długie i uciążliwe i bardzo kosztowne. narazie mama jedną córeczkę ale chciałabym mnieć jeszcze jedno dziecko mam dpopiero 21 lat.. lekarz powiedzaił że moge juz nie mieć dzieci.. pomóżcie nie wiem co ma zrobić kazał mi się zastanowić do połowy grudnia... kiedyś maiła torbiela jednego ale mi go usuneli.. i było ok. do teraz... pomocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafforek
Witam:) Chciałam Was dziewczyny zapytać, o to jakie badania mam zrobić:( Byłam na USG i mam policystyczne jajniki. Oczywiście lekarka, jak to lekarka nie powiedziała co i jak. Powiedziała tylko, że to trzeba leczyć tylko wtedy gdy się chce zajść w ciążę. A ja właśnie chcę!! Poczytałam trochę w internecie... Ale tyle tego jest, że nie wiem jakie badania teraz zrobić po USG żeby się upewnić czy to napewno PCOS. Nie ukrywam, że raczej do szczupłych nie należę. Owłosienia zbędnego jakoś dużego nie mam. No ale gdybym nóg nie depilowała to byłyby jak u faceta:/ Pomóżcie!! jakie badania teraz zrobić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafforek
A i jeszcze ta pani doktor powiedziała, że nie ma się czym przejmować bo ona ma przykładowo pacjentkę, która ma pcos ze wszystkimi objawami a ma 5 dzieciaków!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow gratuluje kolejnej mamusi!!!!!! :) bardzo się cieszę! Iżyczę powodzenia! Mocno trzymam kciuki :) Karolcia - powiem tak - ja pierdole kurwa mac! Co to za lekarz powiedział Ci że masz usunąć jajniki? Matko kochana! Normalnie aż sie wkurzyłam wiesz? Zmień lekarza dziewczyno i to czym prędzej! Można się leczyć i to leczenie na prawdę potrafi przynosić bardzo pozytywne skutki! Poza tym nie ma czegoś takiego jak zespół torbieli jajnikowych..widać że jesteś kompletnie zielona w temacie i chyba po prostu robisz sobie jaja nas topiku:O Jeśli chcesz dowiedzieć sie dużo o tej chorobie to poczytaj ten topik. Fafforek - badania hormonalne powinien przepisać Ci lekarz i żeby stwierdzić pco należy wykonać pełną gamę badań hormonalnych 3 dzien cyklu - estradiol, LH,FSH 21 dzien cyklu - progesteron, prolaktyna i testosteron Dodatkowo można tez zrobić badania tarczycy - TSH. No i z pco może sie wszystko zdarzyć mozna mieć 5 dzieci a mozna ich nie mieć wcale wszystko zalezy od organizmu kobiety, ale generalnie jest to choroba nie uleczalna i jej objawy można zaleczyć a nie wyleczyć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafforek
Dziękuję za szybką odpowiedź:) echhh naczytałam się trochę w internecie:/ Mam doła :/ Tak bardzo chcielibyśmy mieć dzidziusia... Mamy tyle planów...;( ale jak widzę po sobie, w tym przypadku nic się nie da zaplanować;( gratuluję wszystkim szczęśliwym Mamusiom:) ja też kiedyś Wam się będę chwaliła :D:D Nie mogę tracić nadziei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jak miło od czasu do czasu przeczytac , ze ktorejs z nas sie udaje :) starsznie sie ciesze i zycze zeby wszystko sie wam ukladalo pomyslnie . JA raczej w tym miesiacu do was nie dolacze .Niestety owulka samoistnie u mnie nie wystapila ( tak mi sie wydaje ) . Pojutrze mam znowu wizyte w klinice leczenia nieplodnosci i zapewne moja watrobka znowu dostanie cos nowego . Oby nie Clo , bo wogole na mnie nie dzialal tzn troszke pomogl w pekaniu jednemu pecherzykowi , ale na tym sie skonczylo :) pozatym to moje wyniki badan hormonow sa coraz lepsze , waga spada i nadal mam nadzieje . Wybralam sie do dietetyczki . Zalecila mi fantastyczna diete . Jestem na niej od 3 tyg i ubylo mi 7 kilo . Jakby ktoras z was chciala , to chetnie jej przesle :) to by bylo tyle na dzis . pozdrawiam was wszystkie serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Marthusia gratulacje !!!!!!!!!!!!!!! i nie martw sie słabymi kreskami tak jak pisała wcześniej surfitka słabiutkie bo to bardzo wczesna ciaża. Trzymam za Ciebie kciuki- napewno bedzie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Karolcia z tego co piszesz masz już dzidzi, więc tak na pocieszenie u tych co zaszły w ciąże jest większe prawdopodob., że uda sie za drugim razem, trzeba tylko się podleczyć- do tego jesteś młoda masz dopiero 21 lat, a to też gra na Twoją korzyść. Z PCOS mają problemy z zajściem w ciążę te dziewczyny, które sa po 30-ce- ale to nie jest przesądzone bo i im się udaje :-0 Poczytaj sobie sobie troszeczkę o zespole policystycznych jajników tu i gdzie indziej zobaczysz, że to jeszcze nie koniec świata. Ja jestem też świeża w tych sprawach wiem o tym dopiero od 3 m-cy mam 31 lat i tak jak ty mam dzidzie:-) A tak poza tym to nie napisałaś w jaki sposób zostało ci to zdiagnozowane, czy miałaś robione tylko USG, czy też robiłaś badania hormonalne-bo same USG o niczym nie przesądza. Nie daj sobie usunąć jajników, bo to największa by była głupota i zmień gina proszę:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka >>> ja chętnie poprosze o tą dietke bo niestety od 13 listopada spadlo tylko 2 kg :( a potrzebne jeszcze jakies 20 :D moj email apsik232@interia.pl Ejmi nie nerwuj sie tak ale szczerze to tez sie wkurzylam jak to przeczytalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Mam pytanko te badania hormonalne co pisze ejmi w 3 dzien cyklu - estradiol, LH,FSH i w 21 dzien cyklu - progesteron, prolaktyna i testosteron czy jest jakias granica od dnia cyklu do dnia cyklu. Mam iść do gina i chciała bym zrobić sobie sama wszystkiebadanka na nowo już tak, żeby iść z wynikami. No i zobaczymy co tam u mnie słychać jestem pełna nadzieji, że jest poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
witam wszytkie trzymam kciuki za Martusie zeby wszytko było ok dzisiaj nie mam nic do powiedzenia bo jutro odbieramy wyniki i jedziemy do lekarza na 19 wiec napisze wam co i jak wieczorkiem tymczasem A_psik Surfitka Markotka Pierniczek Ejmi i reszta ekipy pozdrawiam i słońca w ten pochmurny dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
co do badań chormonalnych jak ja robiłam to lekarz powiedział, że może być +/- 1 dzień. ale się w necie naczytałam o kłopotach z ciążą... i teraz strasznie się boję... że coś będzie nie tak... zreszta moja znajoma poroniła tydzień temu, hcg na początku miala wysokie, a jak zronbiła badanie po 4 dniach już było < 1 :( ty był 2-3 tydzień... powiem Wam, że mam ubaw z męża. nic mu nie mówiłam o hcg, ale on od soboty chodzi i się śmieje, że w ciąży jestem, bo inaczej sie zachuwuje! łazi za mną i pyta: jak będzie Ci nidobrze to mów, cos dużo jesz.... i tak cały czas... a ja chodzę i mówie mu, żeby się nie rozczarował ;) jak w czwrtek zroię wyniki, a w piątek piątek pójde do gin,to w sobotę będzie wielki dzień :) umówiłam już się z mężem że jedziemy do kazimierza dolnego-( tam mi się oświadczył) i mu w tym samym miejcu co mi się oświadczał powiem, że będzie tatusiem :) ale cieszę się, że oszczędziałam mu badania nasienia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Marthusia !!! :) Na szczęście mój pesymizm się nie sprawdził i jest fasolka :) Trzymam za Was kciuki. A_psik - postaramy się, żeby do 2008 było 200 postów - muszę znów pisać posty na pół strony :P Ejmi, jednak @. Ale przynajmniej jest. U mnie 31 dzień cyklu i nic nie zapowiada okresu. FF nie pokazał mi na razie owulki, ale mnie się wydaje, że była. Późno, ale było. Zmniejszyłam dawkę leku jak lekarz kazał - może za mało. Jeszcze czekam do 45 dnia cyklu - nie chcę brać DF. U mnie z kolei stres opóźnia okres. A tego mi ostatnio nie barkowało. Jak tak dalej pójdzie zostanie ze mnie szkielet O Karolcia, w rzadnym razie nie usuwaj jajników - w życiu nie słyszałam czegoś głupszego! Jajniki usuwa się w przypadku nowotworów, torbieli, pękniętych torbieli i zapobiegawczo w wieku po 55 r.ż. w przypadku histerektomii przy zakażeniach. Ale nigdy przy PCO(S). Leczenie owszem jest długie, bo to choroba nieuleczalna, ale nie musi być bardzo kosztowne. Jesteś młodziutka i masz już dziecko, więc nie powinno być takich dużych problemów. A, ta poprzednia torbiel to inna sprawa - prawdopodobnie nie mająca związku z PCO(S). Fafforek, no tak w życiu jest, że nie zawsze bywa tak jak byśmy sobie wymarzyli. Ktoś kiedyś powiedział, że jak chcesz rozśmieszyć Boga to sobie coś zaplanuj. I coś w tym jest. Ale nie należy też łapać głębokich dołów - ja staram się robić co mogę. A co się zdarzy to inna sprawa. Chodzi o to, żeby nie mieć do siebie o nic pretensji, że się coś zaniedbało. Będzie dobrze :) Agasaw, jeśli chodzi o FSH, LH i estradiol to najlepiej zrobic je s w 3 dniu cyklu, ale katastrofy nie będzie jak sie zrobi w 2 czy w 5 d.c. Testosteron i prolaktynę można zrobić w obojętnie którym dniu. Natomiast progestron musi być zrobiony po 20 d.c. Tarczycę też można obojętnie kiedy. Marthusia, no bywa, że są problemy z ciążą. Teraz to chyba niestety się coraz rzadziej są ciąże takie bezproblemowe jak np. u Surfitki (👄). U PCOSek te wskaźniki są jeszcze wyższe ze względu na zaburzenia hormonalne związane z zespołem. A tak naprawdę to ponoć w fizjolgicznym warunkach poronieniu ulega 40% ciąż - czasem kobieta nawet nie wie, że była w ciąży. Ale są przecież leki podtrzymujące. 2-3 tydzień to jeszcze bardzo świeża ciąża. Wiem, że wiele z moich znajmych roniło ostatnimi czasy. Trzeba o siebie dbać i mieć nadzieję, że wszystko będzie szło w najlepszym kierunku. A teraz trochę prywaty - dziewczyny dostałam tę pracę :) Trochę się boję ale mam nadzieję, ze będzie dobrze. Wszystko mi się prostuje zycie zawodowe i prywatne (pewnie niedługo postaramy się o dziecko :) ). Ale nie chcę kurcze zapeszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Martusia nie potrzebnie się martwisz. Z własnego doświadczenia ( miałam zagrożoną ciążę od samego początku ) wiem, że jeżeli jest coś nie tak to należy przez pierwsze 3 m-ce dużo odpoczywać i starać się nie przemęczć - póki zarodek się nie zagniździ. A potem można iść w tany. Z tego co piszesz to ty narazeie sama myślisz że coś jest nie tak a nie jest to zdiagnozowane. Moje maleństo zagnieździło się strasznie niziutko, miałam śmiesze uczucie że zaraz wypadnie, ale przyzwyczaiłam się do tego, a później tak mu się spodobało że nie chciał wyjść. Więc nie zamartwiaj się na zapas zobaczysz wszytko będzie OK :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×