Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Czesc :D Mam dylemat, nadal mam lekkie plamienia dosłownie po kropelce nie wiem kompletnie co to moze być????? Jeju to pewnie jakas torbiel choć brzuch nie boli mnie prawie wcale :( sama nie wiem co zrobić z tym fantem :) Czy miała tak któraś z Was w 38 dc ???? W ogole czuje sie taka bezpłciowa nic mnie nie boli, kompletnie jakbym \"tam\" nic nie miała :D. Dobranocccc 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Apsik, a moze tak tescik??????? ;) Madzia, pcos jest bardzo trudne do zdiagnozowania. Sami lekarze maja z tym problem wiec i my na topiku nie odpowiemy czy to moze byc pco. Zrob usg, zestaw hormonkow ( lh, fsh, e2 w 3 d.c, testosteron, prolaktyna, tsh - obojetnie kiedy, progesteron, e2 okolo 8 dni po domniemanej owulacji) to moze sie wyjasni czy to pco. Basia, a ja sadze, ze antybiotyki podzialaja na meza :) Balbinka, no za wysoki testosteron, ale nie bierz verospironu jesli sie starasz o dziecko. A bierzesz cos na wywolanie @? 54 dni to juz troche :o Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki 🌼 Surfitko nawet przez mysl mi nie przeszło :p zeby zrobic test i nie bede sie wyglupiac :D U mnie nadal lekkie plamienie kilka kropelek na wkładce :(, brzuch tak lekko ćmi :P Reszta cichaczy gdzie sie ukrywa :D ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
witam z checia bym nie brala tego verospironu ale nie wiem czy moge przestac go ta sama brac!! skoro learz mi go kazal zazywac ! zrezta na uletce pisze zeby nie odstawiac go samemu. nie wiem co robic! na wywolanie okresu bnic nie biore nie wiem tez czemu skoro juz tyle nie mam jak nie bede miec do soboty to sama pojde do apteki zeby mi sprzedali luteine i wezme na wywolanie ! chyba ze sie zbiore zeby isc do learza dzisiaj jeszcze przed swietami! ale teraz tyle wydatkow a ja prywanie chodze do niego ! ja chodze do ginekologa specjaliste od hormonow dr.Migacz przyjezdza do nas raz w tygodniu w czwartki ze slasa z kliniki tam jest ordynatorem ! p;odobno jednym z najlepszych! pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
jest to specjalista ginekolog-poloznik jest dyrektorem jedna w szpitalu w katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppytanko
dziewczyna mam pytanie czy jak się ma ten zespół policystycznych jajników to temperatura wzrasta w polowie cyklu jak przy owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbiina, możliwe,że na spirinolu tak pisze, bo tak naprawdę nie jest to lek do leczenia nadmiaru androgenów tylko - \"Lek wywołuje zwiększone wydalanie wody i sodu przez nerki, a zatrzymanie potasu w organizmie. Powoduje to większe wydalanie moczu i zmniejszenie ilości płynu zatrzymanego w organizmie człowieka, w konsekwencji może obniżać tętno i ciśnienie tętnicze krwi. Lek stosowany jest przy leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby. Przy leczeniu nadciśnienia tętniczego.\" Nie wiem czy którąś z tych dolegliwości masz. A luteinę to dadzą w aptece bez recepty??? Wiem, że z hormonami są ostrożni bo to nieprzelewki. No, ale u Ciebie może być inaczej. A_psik - a zrób testa. U mnie też nie było raczej nadziei, ale zrobiłam dla pewności. Na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ppytanko, jak się ma PCOS to nie ma owulacji (albo jest rzadko), a co za tym idzie nie ma dwóch faz cyklu i tempka jest raczej równa albo skacząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanko, temperatura w polowie cyklu sie podnosi jesli jest owulacja. I nie ma znaczenia na co sie jest chorym, jesli jest owu, jest skok, jak nie ma , nie ma skoku. Balbina, nie podwazam kompetencji twojego lekarza. Moj profesor tez mi aplokowal spironol, @ zanikla i wogole nic nie szlo tak jak chcialam. Zmienilam lekarza na klinike nieplodnosci i tam pierwsza rzecz od endokrynologa - odstawic spironol ( to samo co verospiron) bo w przypadku ciazy moze zaszkodzic dziecku - szczegolnie jesli to chlopiec. Pisze tylko co wiem i co sama przezylam. Dzieki nowemu lekarzowi w drugim cyklu leczenia zaszlam w ciaze po 5 latach nieudolnych prob z innymi. Ufam mu, bo wiedzial, co zrobic aby mi sie wreszcie udalo. A tobie zycze przede wszystkim powodzenia w wiadomej sprawie. :) Apsik, a niby czemu nie ???? Przeciez moze sie akurat udalo ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro ginekolog :P Tak wogóle to jakie sa normy dla prolaktyny i za co odpowiada ten hormon ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
surfi dzięki ja też w to wierzę nadal czekam na @ ale to dopiero 1 dzień po odstawieniu luteiny więc light surfi, pierniczek, markotka,ejmi,apsik,mama samigo :) dla reszty też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piernicze_83
Prolaktyna (PRL) to hormon peptydowy zbudowany ze 198 (u człowieka) aminokwasów, o masie cząsteczkowej 23 kD. Inne nazwy to: laktotropina lub hormon laktotropowy, hormon laktogenny, mammotrofina. Ma zbliżone efekty metaboliczne, budowę chemiczną i centrum aktywne do somatotropiny. Prolaktyna wiąże cynk, co prawdopodobnie zwiększa trwałość cząsteczki. Pobudza wzrost piersi podczas ciąży i wywołuje laktację. Działa także na gonady, komórki limfoidalne i wątrobę - narządy te mają swoiste receptory. U kobiet karmiących piersią prolaktyna hamuje wydzielanie hormonu folikulotropowego (FSH) i luteinizującego (LH), blokując owulację i menstruację, szczególnie w pierwszych miesiącach po porodzie, lecz karmienie piersią nie daje pewności, że kobieta nie zajdzie w ciążę. Prolaktyna wytwarzana jest głównie w przysadce mózgowej przez laktotrofy. Jest to drugi rodzaj komórek kwasochłonnych, oznaczany też określeniem ε, a u kobiet ciężarnych i karmiących η, które stanowią około 20% komórek przedniego płata przysadki mózgowej. Ich kształt jest graniasty i zawierają liczne, nieregularne ziarna o wymiarach od 400 do 700nm. Właśnie z tych ziaren uwalniany jest hormon. Wydzielanie prolaktyny hamuje podwzgórze wydzielając prolaktostatynę (dopaminę), której receptory typu D2 są na laktotrofach. Wydzielanie jest zwiększane przez prolaktoliberynę i estrogeny. Innymi źródłami syntezy prolaktyny mogą być komórki niektórych nowotworów oraz błona śluzowa macicy. Nadmiar prolaktyny (hiperprolaktynemia) może być odpowiedzialny za bezpłodność oraz zespół amenorrhea-galactorhea. Prawidłowe stężenie tego hormonu to mniej niż 20 ng/ml - oprócz ciężarnych i karmiących. Prolaktyna niekiedy polimeryzuje. Powstała forma jest biologicznie nieaktywna, ale jest wykrywana w niektórych testach. W takim przypadku otrzymuje się wysoki poziom prolaktyny przy braku objawów chorobowych. Normy są zależne od laboratorium. Są napisane obok wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Cześć Cichacze zarobieni....... Mnie po porostu nie widać zza sterty kompów i papierów. A o tym że jestem mamą Samiego przypominam sobie dopiero wieczorkiem. Uffff. U mnie 12 dc z clo. Temperatura nie rośnie. Chyba po prostu clo na mnie nie działa. :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Samiego, jak mówisz, że 12 d.c. to chyba jeszcze owulki nie było...a tempka rośnie po owulacji jak tworzy się ciałko żółte, które wytwarza progesteron. Więc może jeszcze za wcześnie na takie myśli pesymistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Pierniczku mozliwe ze z nadnerczami bo podobno podwyzszony androstendion wsazuje na problem z nadnerczami a ja raz mam w normie raz podwyzszony ta samo z kortyzolem raz podwyzszony raz w normie !1 ale po tomografi komputerowej nadnerczy nic nie ywszlo wiec endokrynolog nic z ty nie zrobil teraz wyszedl mi p;odwyzszony androstendion! musze chyba isc do endokrynologa spowrotem bo horuje tez na tarczyce i czuje ze zaczyna sie cos dziac znowu znia !! bo nie dusi ja sie zdenerwuje i jestem znowu nadpobudliwa ale to ina historia! pozaty dostalam dzisiaj okres nareszcie po 55 dniu cyklu! nareszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Surfitko a gdzie jezdzilas do tej kliniki? i jakie leki dostalas jakie mialas zastosowane leczenie!! i gratuluje ciesze sie i dzieki temu nie trace nadzieji ze moze wkoncu ja tez bede miec!! pozatym mam problemy z nadwaga! przez ta tarczyce wczesniejsze leczenie moze na nia ! ogolnie to ma guzy na tarczycy i raz hormony zawysokie raz w normie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
u mnie dzisiaj 1 dc, dostałam @ po dwóch dniach od zakończenia luteiny u mnie to nigdy nic nie wiadomo a przecież w zeszłym cyklu brałam 3 razy dziennie i po 9 dniach dostałam a teraz 2 razy dziennie i już jakaś dziwna jestem reszta po staremu zajrzę jeszcze do\Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis ginekolog powiedział ze prolaktyne mam w porządku, testosteron tez choc w gornej granicy ale okej. Badania cytologiczne tez okej... A na USG pisze mi jajniki policystyczne. O co wiec chodzi ?? Jesli testosteron i prolaktyne mam w normie to znaczy ze nie mam zespołu policystycznych janików ?? Gin przepisała mi DIANE 35... hmmm po co ?? NIc nie rozumiem ?? Czy od tych tabsów sie tyje ?? Gin powiedziala ze diane 35 maja takze dzialanie lecznicze ?? ale skoro mam wszystko w normie to co mam leczyc ?? Moze te pecherzyki na jajnikach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbiina, z tego co wiem to Surfitka się leczy w USA, ale leki, które bierze są (chyba) też w Polsce dostępne. Ale nie jestem pewna. Mam pytanie - czemu stawiasz tak wiele wykrzykników. Nie trzeba tak \"krzyczeć\". Nadwaga ma wiele przyczyn, ale przy nadczynności tarczycy raczej się chudnie jedząc. A przy niedoczynności tyje się \"z powietrza\". Basia, super że luteina zadziałała ta szybko :) Bad-girl, możesz mieć jajniki policystyczne, ale sam obraz jajników, a nie cały zespół z zaburzeniami metabolicznymi w pakiecie. Około 20% kobiet ma taki obraz jajników w USG bez rzadnych dodatkowych objawów. Powinnaś sie cieszyć. Moim zdaniem powinnaś jeszcze zrobic FSH i LH w 3 d.c., ale to już Twój wybór. Możliwe, że Diane jest na absorbcję torbieli, a na pewno na regularne krwawienia. Ale czy to najlepsze wyjście, tego Ci nie powiem. Tycie przy tabsach = zatrzymywanie wody w organizmie - wtedy najlepiej jest dużo pić niegzowanej wody, ruszać się i ograniczyć sól. Może też zwiększać apetyt. Ale może też nie dawać tego typu objawów. Wiem, że dla gina zapisanie antyków jest najprostrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, Balbiina - Ty powinnaś leczyć tą tarczycę. Jest to ważne dla całości ciała, płodności no i w ciąży jej prawidłowa praca jest bardzo ważna. A na nadnercza bierze się dość mocne leki - sterydy. Więc jeśli nie musisz to nie bierz. ALe oczywiście wizyta u endo nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D Basiu to co mi przysyłasz jest niesamowite, poprosze o więcej :P , super ze u Ciebie luteinka działa :D U mnie @ sie rozpetała na całego, dziewczyny nie wiecie moze co oznacza zabarwienie krwi @ tzn czasem mam okres normalny czerwony a np w tym cyklu moja krew jest czarna :o ???? Pewnie jeszcze sie \"spotkamy\" ale ja juz chce złozyć Wam zyczonka, bo u mnie Świeta juz tuz tuz :D Z dźwiękiem dzwonów melodyjnych, Wraz z opłatkiem wigilijnym, W dzień Bożego Narodzenia, Ślę serdeczne te życzenia Zdrowia, szczęścia, powodzenia I w Nowym Roku marzeń spełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D Basiu to co mi przysyłasz jest niesamowite, poprosze o więcej :P , super ze u Ciebie luteinka działa :D U mnie @ sie rozpetała na całego, dziewczyny nie wiecie moze co oznacza zabarwienie krwi @ tzn czasem mam okres normalny czerwony a np w tym cyklu moja krew jest czarna :o ???? Pewnie jeszcze sie \"spotkamy\" ale ja juz chce złozyć Wam zyczonka, bo u mnie Świeta juz tuz tuz :D Z dźwiękiem dzwonów melodyjnych, Wraz z opłatkiem wigilijnym, W dzień Bożego Narodzenia, Ślę serdeczne te życzenia Zdrowia, szczęścia, powodzenia I w Nowym Roku marzeń spełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D Basiu to co mi przysyłasz jest niesamowite, poprosze o więcej :P , super ze u Ciebie luteinka działa :D U mnie @ sie rozpetała na całego, dziewczyny nie wiecie moze co oznacza zabarwienie krwi @ tzn czasem mam okres normalny czerwony a np w tym cyklu moja krew jest czarna :o ???? Pewnie jeszcze sie \"spotkamy\" ale ja juz chce złozyć Wam zyczonka, bo u mnie Świeta juz tuz tuz :D Z dźwiękiem dzwonów melodyjnych, Wraz z opłatkiem wigilijnym, W dzień Bożego Narodzenia, Ślę serdeczne te życzenia Zdrowia, szczęścia, powodzenia I w Nowym Roku marzeń spełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczek_83 ja juz kiedys brałam tabletki anty, ale nie diane 35 tylko yasmin i nic nie przytyłam, ale niewem jak te dzialaja. Brał ktoś moze diane 35 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam na jajnikach male torbielki,lekarz przepisal mi tabletki anty.mam \"zjesc\" 3 opakowania i potem do kontroli zeby sprawdzic jak to wszystko w srodku wyglada.jeszcze 1 opak.przede mna.bardzo sie martwie ze okaze sie ze one sa nadal albo jest ich wiecej.....jest mozliwe zeby po tabletkach zniknely?bo boje sie ze nawet jak znikna to za jakis czas znow sie pojawia... nie mialam robionych badan horm,rok temu mialam,teraz nie,ale powiem chyba o tym lekarzowei....mialam usg dopochwowe kilka razy robione,przed i po miesiaczce,biore harmonet teraz bo to sa jak narazie jedyne tabletki po ktorych sie dobrze czuje-po innych doslownie mi serce siadalo martwie sie ze to cos powaznego,zawsze mialam troszke wiecej wloskow na ciele a ostatnio robia sie ciemniejsze i to mnie poglebia juz calkiem .co powinnam zrobic z tym wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Rzadko tu ostatnio bywam ale to ze względu na chorobe teścia - wykryto u niego raka płuc w zaawansowanego, ale często Was podczytuje. Napiszcie prosze co mam zrobić. Od sierpnia biorę luteine- powinnam brać 10 dni po 2 tabletki ale zawsze czyli od 16 d.c. do 25 d.c. a 26 już pojawiał mi się okres. Dziś mam 24 d.c. i już dostałam okres. Dlaczego oraz wcześniej dostaje @ i co powinnam zrobić?? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
hej, wiecie co... zaczynam się martwić. boli mnie bardzo prawy jajnik od wczoraj. rano bardzo bolała mnie dół brzucha- tak jak na okres... ciekawa jestem czy mi torbiel nie urosła.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, wczoraj wróciłam po usg jajników z diagnozą PCO. Trochę dziwnie się czuje, mam zamęt w głowie i ogólnie nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Lekarz podszedł do sprawy na wielkim luzie, znaczy tak jakby PCO to był pryszcz i rzecz ogólnie nie warta za specjalnej uwagi a juz na pewno nie coś czym należy się przejmować. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć... Mam z tym fantem nic nie robić, nie przejmować się i wogóle zapomnieć że mam PCO. Dodam, że miesiączki mam jak w zegarku, Teostosteron w normie (niedaleko górnej granicy, ale w normie), prolaktyna w normie, androstendion ciut powyżej normy. I co teraz? Naprawdę mam \"olać\" sprawę? Chciałabym się starać o dziecko niedługo. A lekarz u którego bylam wczoraj jest ponoć najlepszym specjalistą w mieście. Pozdrawiam świątecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie? Mam nadzieje, ze tak. Widzę, że przybyła do nas jeszcze jedna szczęsliwa mamusia :) Martushia gratuluje :) Uważaj na siebie i maleństwo :) Surfitko, jak sie czujesz? I na kiedy masz termin? U mnie wszystko super, właśnie rozpoczynamy 13 tydzień. Termin mam na 8-go lipca :) Byłam we wtorek na usg i widziałm ślicznego malutkiego człowieczka :) bijące serduszko, widziałam, jak machał rączkami i nóżkami :) Dziewczyny, wierzcie mi, nie ma piekniejszego widoku :) Łzy cisnęły mi sie do oczu... ze szczęscia :) W tym tygodniu czeka mnie jeszcze usg genetyczne, ale moja lekarka wstępnie już mi powiedziała, że jest wszysko ok. Kość nosowa jest widoczna i fałd karkowy też w normie. No ale jak juz się zapisałam do specjalisty w tej dziedzinie to pójdę. Martushia, ja tez miałam na poczatku lekkie bole podbrzusza, to oznacza, ze macica rośnie. To normalne, nie przejmuj sie. Jajniki tez czasami mnie leciutko bolaly. A który to tydzień ciązy? mafou, wiesz, może warto poradzić się jeszcze jednego lekarza? Sama wiem z doświadczenia, że naprawde dzisiaj trafic na kompetentnego lekarza jest naprawdę cięzko. Ja miałam duzo szczęscia, ze trafiłam do mojej lekarki. Jeśli rzeczywiście masz PCO to musisz się leczyć. Bez leczenia Twoje szanse na zajscie w ciąże bardzo zmaleją. U mnie PCO rozpoznał moj ginekolog i niestety ja już po jego minie widziałam, ze cos jest nie tak. Na szczecie dla mnie on potraktował te sprawe bardzo powaznie i od razu wysłał mnie ginekologa-endokrynologa. Tam uzyskałam fachową opiekę. Mój poprzedni lekarz powiedział mi otwarcie, ze on moglby mnie leczyc, ale... on nie jest specjalista w tej dziedzinie. Wolal mnie przekazac w dobre rece. Jestem mu za to bardzo wdzieczna. Nie wiem, czy będę miała chwilkę, aby zajrzeć do Was w Święta, wiec juz teraz złoże Wam życzenia. Kochane, życzę Wam wszystkim spokojnych, pełnych miłości i wiary Świąt Bożego Narodzenia rozświetlonych jasnym blaskiem świec, ciepłej rodzinnej atmosfery oraz wielu magicznych prezentów. A w Nowym Roku... aby spełnieły się Wasze marzenia i wiary w to, co wydaje się trudne do spelnienia. Wszystkiego najlepszego!!! Let

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
oby nigdy Wam nie zabrakło nadziei, a największe marzenie się spełniło, tym , których już szczęście znalazło życzę aby to spełnione marzenie okazało się największą radoscia ich zycia i aby nowy rok nie był gorszy od tego basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×