Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość ja_biedna
ola_k-p jestes w ciazy???? gratulacje!!!!!! nie wiedzialam!! tak dawno mnie tu nie bylo ze tyyyyle mnie cudnych nowin ominelo!!!! kurde!! ale sie ciesze!!!! widze ze nam sie forum zapelnia zafasolkowanymi paniami!!! to wspaniale!!!! gratulacje raz jeszcze!!! ps. ja karte ciazy mialam zalozona dopiero na drugiej wizycie! tak wiec nie stresuj sie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
balbiina oczywiscie Tobie tez gratuluje brzuszka - bo jakos Cie tak niechcacy pominelam. wybacz!!!! gratuluje kochana!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za gratulacje :) 5 tc (3 od zapłodnienia) :) jutro idę na badania krwi morfologia, mocz i wr no i cukier ale taki zwykły. udało mi sie zapisać do przychodni przyszpitalnej w szpitalu o którym słyszałam dobre opinie. wizyta 11 lipca - i tak nieźle :) a do tego mojego lekarza pójdę tez jakoś z wynikami....ale i tak szukam innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu nie spie... a jutro do roboty... tralalalalalala... :P jakies uderzenia goraca mam, czy cos... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, Astat pisz do nas jak się czujesz i trzymaj się kochana. U mnie dzisiaj 12 dc i na razie nic - ani śluzu płodnego ani wzrostu temperaturki. Zaczynam się zastanawiać/martwić czy w ogóle owulka wystąpi. W niedzielę byliśmy cała rodzinką na rowerach - piękna okolica i 50 km na liczniku - ledwo żylam. Uwielbiam to. Piękna pogoda a tu w pracy trzeba siedzieć a urlop dopiero w drugiej połowie sierpnia. Jak to wytrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_samiego mogę za ciebie posiedziec w tej pracy , bo mi akurat upaly nie sa na rękę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc Babeczki Alez wczoraj mialam kiepski dzien:( pobierali mi krew na ta krzywa cukrowa i insulinowa- zemdlalam 3 razy a za 4 sie poryczalam jak glupi dzieciak:{ do tego moja prolaktyna ktora w marcu tego roku wynosila 16.79 ng/ml teraz wynosi az 35.97 ng/ml!!! :( no super po prostu! za tydzien mam kolejne testy tym razem na prolaktyne bo jak cos bede leki na obnizenie musiala brac, ponadto mam cholesterol wysoki bo az 185 a norma do 200 a wcale tluso nie jem!- chyba sie zastrzele normalnie! A moze wiecie czy mam chociaz estradiol dobry 99.27 pg/ml? Ach moj lekarz kieruje mnie na hormony nie patrzac na dzien cyklu- powiedzial ze przy pco to nie ma znaczenia w ktorym dniu cyklu bo i tak tego cyklu tak naprawde nie mam:( a w okreslonych dniach pobiera sie jesli sa starania o dziecko lub jesli jest podejrzenie owulki a u mnie nic...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babulce jutro idę do szpitala:O dzwoniłam do swoojego gin. że po lekach bóli nie ma ale brzuch parę razy na dzień bardzo twardnieje i mam nieprzyjemne przy tym uczucie w środku brzucha ściskania i niestety skutkiem będzie tego przedwczesny poród. Na 8rano mam być u niego w szpitalu,czyli wyjazd przed 7 Nie wiem ile tam będę ale jak już wrócę odezwe się.Pa kochane trzymajcie kciuki..... wasza dunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, glowa do gory. Mam nadzieje, ze tojednak nie to co myslisz. A jesli, to pewnie zaloza ci szwy i bedziesz brala leki przeciwskurczowe. Moja Ninka rosnie, przez 10 dn ma 4 cm na dlugosci i przybrala 250 gr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki... dostałam od gin luteine dopochwowo... mam ja brac w 16 tym dniu cyklu... czy dzieki niej łatwiej bedzie mi zajść w ciąże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luteina czy duphaston pomoze zajsc w ciaze poniewaz maja wplyw na sluzowke macicy i latwiej o implantacje zarodka i utrzymanie w pierwszych tygodniach ciazy. Leki te jednak nie lecza pco, jest to progesteron, przyjmowany z zewnatrz wplywa na regularnosc wystepowania @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale luteina nie wywola owulacji, a jak wiadomo przy pco mamy z tym problem. Bez owulacji nie ma mowy o ciazy oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli sa wieksze szanse zajscia w ciąze tak?? i dlaczego akurat gin kazala mi brac 16 dnia cykklu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i mam jeszcze pytanie bo mam ja brac 16 dnia cyklu ale nie wiem do kiedy do tego momentu az nie dostane miesiączki?? mam ja brac przez 3 cykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to powinnas zapytac lekarza. Zwykle przyjmuje sie ten lek po owulacji ( najczesciej 16 dc. ) przez 10 dni. Ale ja na twoim miejscu zadzwonilabym do gina, skoro nie wyjasnil ci tego podczas wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pewnie i ja tak mam bo dostalam 30 tab ale zadzwonie i sie upewnie ;) dzieki :) ale nadal nie wiem po co mi ona przepisala ta luteine zeby wyregulowac okres? czy zeby mi było latwiej zajsc w ciąze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana27
Cześć dziewczyny ..bardzooooo dawno mnie tu nie było ale doczytałam że ..Surfitko moje gratulacje, niech się mała zdrowo chowa:) Mam do Ciebie pytanie czy podczas ciąży tez brałaś Metforminę? a jeżeli tak to jak długo? pytam z ciekawości bo nadal są podzielone opinie na ten temat Jeśli chodzi o mnie to nadal mam to co miałam czyli PCOS + WPN, biorę swoje sterydy i... tyle…….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulare, a starasz sie o maluszka? Masz naturalna owulacje? nieregularne cykle? tatianko, bralam metformine do 8 tc. Ale nie bralam zadnego progesteronu. I dziekuje za gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mam niereguralne cykle...co 40 dni czasem czesciej czasem zadziej roznie to u mnie bywa ostatni moj okresy wygladał tak ze mialam tylko pare kropel... wygladało to na plamienia a nie okres.. ale pozniej juz nic nie dostalam trwało to 4 dni, robiłam test i tez nic nie wyszło mam dalej czekac na miesiączke? czy wziąść luteina bo dzis wypada mi wlasnie 16 dzien cyklu liczac tamto plamienie jako okres niski poziom progesteronu a takze pecherzyki na jajnikach tak wykazały bania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dzidzie sie staramy dopiero od miesiaca lecz nie barałam żadnych leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana27
Surfitko a w 8 t.c odstawiłaś ja tak nagle czy powoli zmniejszałaś dawke, no i jaką dawkę brałaś? No i jaki jest pogląd na branie metforminy w ciąży w Stanach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatianko, tutaj lekarze uwazaja, ze metformina zmniejsza ryzyko poronienia wczesnej ciazy, bo dobrze wplywa na prace jajnikow i zalecaja przyjmowanie metforminy we wczesnej ciazy. U mnie sie to sprawdzilo :) A nie zmniejszalam dawki i o ile dobrze pamietam bralam 2 razy po 750 lub 850. Juz zapomnialam dawke ;) Wiem napewno ze bralam rano i wieczor. Paulare, ja mysle, ze twoj gin dal ci luteine na wyregulowanie @. Mi samo wyregulowanie cykli progesteronem nic nie dalo, musialam miec stymulowana owulacje, zeby zajsc w ciaze. Ale to pisze o sobie, bo czasem sie zdarza naturalna owulacja u dziewczyn z pco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana27
Dziękuje Surfitko:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! O tej chorobie dowiedzialam sie niedawno, bo jeszcze rok temu kiedy poszlam do ginekologa zeby zaczc brac tabletki antykoncepcyjne, lekarz mi powiedzial ze mam cos na jajniku, powiedzial ze to ciaza pozamaciczna;[ albo guz.. smieszne to bylo ze nie wiedzial co to jest;] przepisal mi tabletki REGULLON i one spowodowaly znikniecie guza oraz to,ze mam regularna miesiaczke ( na marginesie nie mialam jej czesto). Po paru miesiacach poszlam do innego ginekologa ktory wykryl u mnie po badaniu usg zespol policystycznych jajnikow!! powiedzial mi co to jest ale tylko w skrocie, ze jestem bezplodna!! Po prostu sie przerazilam, bo nie powiedzial nic na temat leczenia. Przepisal tylko Diane35 co spowodowalo u mnie otylosc i to okropna:( Przytylam w ciagu 3 miesiecy 15 kg!!!!! jestem zalamana... chcialam dodac,ze nie jestem zadnym obrzarciuchem i nie jadam nawet kolacji. Naprawde jem malo posilkow w ciagu dnia. A teraz czytam,ze nie mozna sie przy tym odchudzac. Miesiac temu odstawilam tabletki, bo nie mam zamiaru brac czegos co powoduje u mnie otylosc!! mam 23 lata, cudownego chloapaka i oboje jestemy zlamani, bo i on i rodzina sie krzywia na moj widok,bo nikt nie lubi gruasow w mojej rodzinie! z reszta ja tez mam kompleksy i nawet cwiczenia nie pomagaja w schudnieciu. ... naprawde nie wiem co mam zrobic, bo wlasnie sie staram z chlopakiem o dziecko i nic nam nie wychodzi:( jutro ide do lekarza- zaczynam lecznie tej choroby, bo starsznie mi zalezy na dziecku. Czy macie dziewczyny jakis sposob na schudniecie??? Mi na tym zalezy ronie tak bardzo jak i na dziecku, bo nigdy w zyciu nie przytylam tak duzo,a moja waga zawsze byla stala 65 kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! weszłam na chwilkę pożegnać się z wami jeszcze raz,już zaraz jedziemy do szpitala(Lublin) nie mam laptopa więc odezwę się dopiero po powrocie,mam nadzieję,że długo trzymać mnie tam nie będę,trochę kroplówek zaaplikują i myślę być w domku za tydzień ale nie ode mnie to zależy. Do zobaczyska kochane,trzymajcie się zdrowo i ciepło te z maluszkami już w brzuszku i te które są w drodze a te które jeszcze nie myślą też niech będą zdrowe i szczęśliwe.:) Wasza dunia Do zobaczyska 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - trzymaj sie kochana zdrowo- wypocznij sobie i wracaj do nas :) całuski Asia_85 - przeczytaj np str. 346 - A_psik ma bardzo dobre wyniki w odchudzaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_1988
czesc dziewczyny,dzis odebralam wyniki na hormony i wyszlo mi progesteron 1,67 ng/ml LH 20,06 ml U/ml FSH 5,42 ml U/ml estradiol 108,2 pg/ml jak myslicie dobre sa te wyniki?chyba mieszcza sie w tych normach ale dla pewnosci wole Was zapytac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×