Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Tatiana27
Foczi robiłam też przeciwciała anty TPO mam wynik 22 a norma od 0 do 34 wiec chyba pod tym względem jest ok. czekam jeszcze na wynik z anty TG ale na to trzeba czekać dłużej. Ja jeszcze z tym wynikami u lekarza nie byłam, zobaczę co mi powie -jego decyzja o odstawieniu hormonów wynikała z tego, że miałam objawy nadczynności i teraz będzie mnie ustawiał od nowa pod względem hormonów tarczycy bo wcześniej mnie nie prowadził...poczekam co mi powie jak sie dowiem, że moje TSH jest w normie to chyba zacznę wyć bo w ten sposób będę wiedziała, że znowu trafiłam do nieodpowiedniej osoby a mam już świadomość tego że dobrze wyregulowana tarczyca to podstawa funkcjonowania całego organizmu (słyszałam, że lekarze obniżają dziewczynom prolaktynę a nie kontrolują tarczycy a ponoć często wystarczy obniżyć TSH i prolaktyna też spada i ma sie dwa w jednym). Jakie to jest męczące i stresujące zarazem kiedy trzeba łazić i szukać osoby która w końcu konkretnie sie zajmie prawdziwym i profesjonalnym leczeniem Dzięki Foczi za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki i Tobie Foczi :) A co do szyjki - to ona także reaguje na zmiany w cyklu kobiety. Jak ją badać no po prostu wkłada się paluszki do pochwy i wymacuje się ją :) Ale ponoć kobiety, które maja dlugie pochwy i krótkie palce nie są w stanie sobie zbadać szyjki. Mnie się jakoś udaje choć moja jest jeszcze przekrzywiona na prawo więc trzeba się trochę namęczyć, ale to nie jest takie trudne :) I można robić w każdym momencie dnia, byle nie tuż po przytulanku :) Wtedy jest rozpulchniona. I tak - w okresie niepłodnym szyjka jest ustawiona nisko (łatwiej ją wyczuć), jest twarda i jędrna (jak czubek noska) i jej ujście jest zamkniete lub lekko uchylone. W okresie płodnym jest ustawiona wysoko, jest miękka a jej ujście jest otwarte lub uchylone. No czasem bywa, że jest wszystko jest średnie - średnio twarde, średnio miękka, średnio otwarta . Najczęściej przed lub po okresie płodnym. Chyba na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
berta a Ty to taka trochę mało-tak mam 5 lat i pytam sie dziewczyn bo są bardziej doświadczone mnie lekarz karmil 3,5 roku diane i teraz po prostu nie wiem co robić,a jeśli chodzi o wnoszenie czegoś od siebie to nie wtrącam sie w coś o czym nie mam pojęcia bo jak mogę mieć pojęcie skoro zaczęłam się leczyć 3 miesiące temu androcurem i teraz stosuje dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteńka zdziwiona jestem bardzo tym co piszesz, bo ja pobyt w klinice wspominam bardzo dobrze i była tam tylko jedna niemiła pielęgniarka. Większość wyników masz napewno na wypisie, a te do odbioru za 2 tygodnie to są badania ze zbiórki moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snopalagus
Berta a ty to taka raczej mało-myślałam,że chociaż na tym forum nie będą się wtrącały takie gbury jak ty.To forum jest przede wszystkim po to ,żeby pytać i wyjaśniać swoje wątpliwości. berta 86-najlepiej będzie jak zignorujesz to chamstwo i nie będziesz odpisywać na te bzdurne komentarze.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki :D Ja sie wkurzam bo zamiast łykac jakies leki na zwalczenie testosteronu to ja czekam na wyniki 😠 Nie wiem jak dlugo wytrzymam :) Berta pytaj smialo i nie przejmuj sie innymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
snopalagus a_psik dziękuje wam za wsparcie i przepraszam,że was tyle pytam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana27
Berto nie masz za co przepraszać, ja też mam wiele pytań, tymbardziej, że jest to dość skomplikowana choroba i czasami sama jej nie rozumiem dlaczego jest tak a nie inaczej, jesteśmy tu po to aby dzielić sie informacjami, radzić sie siebie nawzajem i wyjaśniać ewentualne watowości i pocieszać w chwilach załamania. A jak widać po rozmiarach tej strony niepewności i wątpliwości jest w nas bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
przepraszam was również za to,ze nie za bardzo wam mogę pomóc:-( i poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌻 Ja póki co nie biorę nic oprócz...Metforminy. Teraz mam jakiś paskudny stan zapalny i biorę antybiotyk i globulki. Lekarz mi powiedział, że musimy to dobrze wyleczyć, jeżeli chcemy \"planować wkrótce dziecko\":-) Ale okropnie wysusza mi to pochwę...:-( Czy to naturalne przy braniu leków na stan zapalny? Pozdrawiam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_psik, ale trzeba trochę cierpliwości, bo żeby wiedzieć jak leczyć trzeba wiedziec co i czy w ogóle :) Szafko, to raczej normalne, że wysusza. Potem radzę Lactovainal albo doustnie, kurcze nie pamiętam, ale taki probiotyk dla kobiet. No i mam nadzieję, że pamiętasz, że z takiego \"ostrzejrzego\" przytulanka to nici na czas leczenia :) (bez obrazy - niektórzy nie wiedzą albo się nie stosują). Ja jutro idę do lekarza z wynikami - ciekawe co mi powie. Albo co wymyśli - a ostatnio ma naprawdę ułańską fajtazję :) Ale wyczekam się niemilosiernie - musze jakieś czytadło zabrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola24
kochane pcowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola24
jestem fizjoterapeutką i dawno nie zaglądałam na te strony myślałam ze uciekne od problamu i choroby ale to przecież nie możliwe ciągle szukam przyczyny naszych dolegliwości i dowiedziałam sie ostatnio że jest takie więzadło w miednicy kture jeśli jest podrażnione albo skrucone to daje takie dolegliwości jak: problemy z zajściem w ciąże,skłonność do poronień lub przedwczesnych porodów,trudnosci z miesiączkowaniem(adkie miesiączki lub ich brak),bezpłodność a to przecież nasze objawy,przynajmniej ich część no i długość tego więzadla miezy sie tak: trzeba się położyć na plecach,na twardym podłożu i unieśc jedną noge jak najwyżej nie zginając przy tym kolana ani nie unasząc miednicy, druga noga leży spokojnie dalej na podłodze(trzeba zwrucić uwage by kolano tej nogi tez było wyprostowane prawidłowao powinno sie unieśc noge do 90stopni wiem ze to głupie ale zrubcie takie ćwiczenie i powiedzcie czy się wam udało,nie zajmnie wam to wiele czasu,jeśli żadna z nas nie będzie mogła podnieśc tej cholernej nogi do 90 to moze będzie to dużo mi to powie i pomoze, wam również bo te więzadło można ćwiczyć i i wogóle w ogóle,powiem wam później jak sie okaże że coś w tym jest ja moge podnieść tylko do 40- 50 odpiszcie prosze jak najszybciej czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola24
no i przepraszam za błędy,zrobiłam chyba wszystkie które były możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana27
Cola 24 zrobiłam tak jak napisałaś (a co mi szkodzi;) i........niestety nie dałam rady podnieść tej nogi pod kątem 90 stopni ani jednej ani drugiej a musze powiedzieć, że mimo mojej otyłości jestem dość sprawna fizycznie…..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana27
no to chyba jednak musze poćwiczyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
hej, nie nie nie, ja nie miałam badań moczu żdnych, tylko amse hormonalnych i USG.... co do tego ostatniego to myślałam że się poruyczę jak wyszłam... bo mówiąc (za) szczerze to o mało co nie straciłam cnoty, a nad fotelem ginekologicznym stao nad mną chyba z 10 osób bo jakieś praktykantki i lekarze że byłam cała czerwona..... uh..... ale jest m zła. dobrze że teraz wyjezdzam na wakacje i jak wrócę to siętym zajmę bo już mi słów brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedno pytanie
jutro mam wizyte u gina i szykuje sobie serie pytan dla niej...ale mam jedne pytanie do was dziewczyny.....z tym PCO to bierzecie jakie leki...czytalam tu o dupashon duzo .....wiec ja biore obecnie diane 35 na moje nadmierne owlosienie...no ale nie chce sie ciagle truc tabsami...fakt iz narazie nie staram sie o dziecko, a wrecz przeciwnie wole byc zabespieczona ale zwazywszy na to schorzenie ...ze tak to nzwie...chcialabym dojsc do takiego stanu gdzie okres bedzie w miare samoistnie wystepowal tak od samosci a nie przez "odstawke""...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteńka na polnej to norma, że jest dużo osób przy badaniach, myślałam, że o tym wiesz. Nie wiem czemu nie masz od razu wyników, a byłaś 3 dni na oddziale? cola ja prawie dałam radę :) Tzn wydaje mi się, że tak pod kątem 80-85 stopni zrobiłam, ale ze sporym wysiłkiem :) Ja teraz czekam kiedy dostanę @, bo pisałam Wam ostatnio, że miałam w 18dc i teraz nie mam zielonego pojęcia kiedy może być, teraz mam niby 19dc licząc, że wtedy to była @. berta a jak tam Twoje odchudzanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola24
Tatiana27 wiesz co boja też jestem sprawna fizycznie jestem szczupła i zawsze przodowałam na wf ale jeśli chodzi o te ćwiczenie to podobnie jak ty żeby rozciągnąć te więzadło potrzebna jest pomoc drugiej osoby robi sie tzw PIR jest to opisane w książce kręgosłup w stresie ale i na rezultaty długo się czeka można też jako uzupełnienie zrobic autoterapie ja tez bym to robiła gdybym tylko wiedziała że to ma naprawde sens prawde mówiąc robie to ale chce się dowiedzieć że to ma sens wiem że jeśli te więzadło jest skrucone to ma siętakie objawy jakie sie ma i jest to potwierdzone naukowo więc nie wiem tylko czy to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola24
dziękuje ci bardzo za to że napisałaś mam nadz. że jeszcze ktoś się wypowie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O witaj Cola - widzę, że koleżanka po fachu :) Ja też rehabilitantka :) Mnie się udało około 80 stopni, ale myślę, że to z nierozćwiczenia. Poza tym osoba z dyskopatią czy rwą kulszową nie wykana za skarby swiata tego ćwiczenia :/ A to więzadło ma jakąś nazwę bo może mi się obiło o uszy. Bo też sporo czytam na temat tej choroby. U mnie się sprawdza \"teoria insulinowa\" :) Ja też Marteńko miałam swoje 1 dowcipne USG jako dziewica i tez tego miło nie wspominam , brrr (nawet żelu nie użył - partacz. nie mówiąc o tym, że już wtedy musiało byc coś nie tak z jajnikami a on zauważył tylko pogrubione endometrium - kolejna moja zmora). Pozrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola24
stara szafa kuchenna (skąd taka ksywka) :) a napewno nie unosiłaś miednicy i nie zginałaś kolan? czy udało się bez trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola24
Pierniczek_83 To więzadlo biodrowo krzyżowe Znajdziesz o nim informacje w książce" kręgosłup w stresie" Robi sie wtedy poizometryczną relaksacje PIR albo autoterapie a najlepiej jedno i drugie dziewczynki musi być 90 i nie powinno ciągnąć mocno pod kolanem i wiecie co moja kumpelka która ma 40 robi to bez problemów i jej mama 60lat też i dziwią sie ze ja nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja spokojnie zrobilam to cwiczenie. Wysportowana super nie jestem, chciaz ostatnio troche power joge cwiczylam z braku laku. A tam to glownie naciaganie. Ale z tym cwiczeniem jak pamietam ( chodzilam na fitness w PL) nigdy zadnych problemow. Kiedys nawet to mostki, szpagaty mi wychodzily...ale to bylo kiedys jak bylam szczupla. Ale teraz glowa kolan siegne chociaz czuje jak mi sie oponka zgniata ;) Wiec sadze, ze to chyba nie ma nic wspolnego z pco... Berta, to forum jest po to by pytac. Jak nie znasz odpowiedzi lepiej nie odpowiadac, by drugiego w blad nie wprowadzac. I wogole sie nie przejmuj zaczepkami. Ja pare lat wstecz nic nie wiedzialam, ba nawet nie wiedzialam ze istnieje takie cos jak pco. Szkoda ze wtedy nie trafilam na forum, to moze dzis juz bym miala dziecko...A tak to proby leczenia duphastonem nie przyniosly rezultatu. Pozdrawiam was. Trzymajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cola24
Pierniczek_83 a jeśli chodzi o rwe i dyskopatie to pisze że podrażnienie tego więzadła może być z nimi mylone koniec końców bede to ćwiczyć, rozciągne je wyeliminuje każdy czynnik jaki przyjdzie mi do głowy i zobaczymy przecież trzeba łapać sie wszystkiego jeśli coś zaobserwuje to dam znać buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snopalagus
A w życiu nie zrobię tych 90 stopni,co najwyżej 40-50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta 86
mówiłyscie,że można zrobić badanie które wykaze podwyzszony poziom testosteronu albo nadnerczowy albo jajnikowy_czy trzeba w tym celu pobrac krew czy też zrobic jakies inne badanie?a jeśli chodzi o moje odchudzanie to według mojej kopniętej wagi waże 5 kilo mniej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to forum jest po to by pytać, a jak ktoś zna odpowiedź to i odpowiadać ; tak jak powiedziała Sufitka - nie znamy odpow. lepiej nic nie pisać; tak więc berta.... śmiało pytaj :-) tatiana, ja mam niedoczynność, o nadczynności niestety nic nie wiem :-( skąd jesteś? Pierniczek, może głupio to zabrzmi, ale opiszę Ci co czuję jak się badam, albo raczej jak wygląda u mnie badanie szyjki :-D więc ....to co zauważyłam ale nie wiem czy o to chodzi to, po wprowadzeniu palca jest taki \"kanalik\" i na jego końcu, tak u góry jest taki (ja to nazywam ) \"dzyndzelek\" czasami twardszy a czasami bardziej miękki. Czy to o to chodzi? Pewnie się wszystkie uśmiałyście z tego mojego opisu :-) ale chciałam to najbardziej jak umiem obrazowo opisać :-D a i o co chodzi z tą Twoją \"teorią insulinową\"? Szafko .... stany zapalne czasem się zdarzają, nawet z powodu zmiany pogody - ocieplenia, a może byłaś np na solarium albo na basenie..... Sufitka jak tam Twoje leczenie? Nie wiem czy dobrze pamiętam ale zmieniłaś lekarza? Co nowego? Dziewczyny ale czy nie jest przypadkiem tak, że jeśli przy badaniu mają być praktykanci to potrzebna jest zgoda pacjentki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×