Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Pypcia
Teraz dokładnie nie pamiętam(były one różne) w każdym bądź razie miałam normalnie co miesiąc miesiączkę tylko i starałam się zajść w ciążę a jak jej nie dostałam to poszłam od razu do lekarza.Wydawało mi się, że wszystko było ok.skoro jest miesiączka to mogę zajśc ale okazało się, że jednak nie.Moje jajniki na USG wyglądają okropnie, całe w czarnych plamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pypcia
A tak poza tym zanim zaczęłam chodzić do teraźniejszego lekarza, leczyła mnie kobieta(teraz chodzę do Pana) okazało się że przez cały czas leczyła mnie tabletkami antykoncepcyjnymi,ale wiesz w ogóle żadnego USG tylko takie badania.No i w reszcie postanowiłam pójść do innego lekarza (aktualnego) i potem do jeszcze innego , żeby potwierdził diagnozę i jednak okazało się, że to zespół policystycznych jajników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 21
dziewczyny ratunku, ja byłam u gina w środe, też mam PCO, mam szereg badań do zrobienia, przeraża mnie to! Mam zrobić badania na prolaktyne i androgezacje czy coś takiego. Nie wiecie jak wyglądają takie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to byly antykoncepcyjne ? Czy tylko luteina, duphaston ? Ja na samym duphastonie spedzilam 3 lata :o bez efektow. A dopiero metformina plus stymulacja owulacji doprowadzily do upragnionego celu :) Skoro lekarz twierdzi ze to najlepsze wyjscie laparo, to trudno sie spierac. Mam nadzieje ze ci pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pypcia
Dzięki ja też mam taką nadzieję już dość mam czekania co miesiąc na miesiączkę a jak jej nie ma to robienie testów i znów zaskoczenie.Więc mam nadzieję, że laparoskopia mi pomoże i będę tą szczęśliwszą osobą, której się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 21
dzieki surfitka, mam pytanko, ty też miałaś taki problem? czy nadal masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pypcia
Tak to zwyczajne pobranie krwi, tylko nazwa tych badań przeraża ja tez ostatnio robiłam TSH, FSH , LH , Prolaktynę i Estradiol i zapłaciłam 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 21
czy do tych badań ( prolaktyna ) trzeba być na czczo? Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotowąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pypcia
Ja robiłam na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile ja pamietam tez na czczo. Ale juz pewna nie jestem. No i niestety wszystkie tu na tym topiku mamy ten sam problem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 21
ok dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaga 21 - nie trzeba być na czczo. robiłam te badania jakieś 10 dni temu. pani z laboratorium powiedziała, że nie trzeba być na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co oznacza monitorowanie cyklu? czy to co miesięczne USG, żeby zobaczyć jak jajniki sie zachowują? czy to coś może bardziej skomplikowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitorowanie cyklu polega na robieniu usg, najczescie przed owulacja ( sprawdzenie ilosci i wielkosci pecherzykow) i po owulacji czy ona nastapila. Najczesciej jest to 2-3 razy w miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Surfitko za odpowiedź. dopiero zaczynam leczenie i nie wszystko jeszcze pojmuję. zdołowana jestem kompletnie. ale dzięki Wam widzę jednak światełko w tunelu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
no to pypcia jesteśmy w tym samym momencie - mam nadzieje ze obu nam się uda zabieg no i podziala - z tym efektyem działania max 6 miesięcy to jest różnie u róznych kobiet - ja @ miałam przez rok po laparo. A dwa lata po laparo zaszłam w ciążę (wcześniej nie próbowałam), ale gdzieś czytałam, że po laparo najlepiej zrobić badania hormonalne lh, fsh itd i zobaczyć czy zabieg pomógł na hormony, jeśli nie to dodatkkowo stymulować np clo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vivaitalia!!!!!!!!! słuchaj mnie mam dla ciebie sposób na tego wąsika który jest widoczny pod światłem skoro masz z nim takie utrapienie lepszej metody nie znam . otóż musisz isc sobie do dobrej drogerii albo apteki polecam drogerie sephora i kupic taki oto produkt firmy SALLY HANSEN \"CREME HAIR BLEACH jest to wybielacz do włosów na twarzy jest super!!!!! problem zniknie wybieli te twoje kłaczki tak ze będą białe / krem starcza na bardzo dlugoooo!!!!! kosztuje ok 34 złote . ale naprawdę odczujesz ulgę zobaczysz warto zaopatrzyć sie w ten kremik i raz na dwa tygodnie jak sobie zrobisz wybielanie to ci starczy chyba ze masz mocno ciemne włoski to trzeba częściej robic / życzę udanych zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana, ja tez uzywam z tej serii kosmetykow do depilacji...ale nie wosk, bo mi sie ogromne krostki robily tylko krem do depilacji twarzy. I super dziala :) No i ten wybielacz jak juz wloski odrastaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom to widze ze nie ja jedna odkrylam to cudo :0 ja naszczecie mam malo tych wloskow i starczy jak sobie wybiele raz na dwa tygodnie , depilacji nigdy nie robilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaga21 dzisiaj czytałam, że badania hormonów robi się na czczo, tzn. 8 godzin należy nic wcześniej nie jeść. Czytałam to na http://forumzdrowia.pl/ w zakładce leksykon badań diagnostycznych... A ja od piątku nie biorę Diany - i już do niej NA PEWNO nie wracam...Kurczę -jestem ostatnio niecierpliwa - dopiero za miesiąc będę mogła zrobić badania hormonów LH i FSH i z wynikami iść do innego lekarza... a ja bym chciała JUŻ wiedzieć co mi wyjdzie... Ale zamiast tamtych badań jutro idę badać hormony tarczycy - mam nadzieję, że wyjdzie wsio OK bo już mnie denerwuje przyjmowanie sporej dawki leków na różne dolegliwości...:( A co do spędzonych świąt...sporo się działo (niezbyt dobrego)...nie miałam czasu objeść się ciastami - to jeden plus...za to dzisiaj w pracy wszystkie koleżanki poprzynosiły resztki ciast - wytrzymałam kilka godzin ale po 16 - tej MUSIAŁAM się najeść... Teraz idę poćwiczyć :) Pozdrawiam Was wszystkie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankra50 a ja przeciwnie obzarlam sie jak .... nie powiem kto;) teraz mam diete oczyszczającą 3 dniówke;) zeby zeszła \"opuchlizna poswiąteczna\" dziewczyny która z was jest na naszej klasie ?fajnie by było was dziewczynki zobaczyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam moje drogie Panie taka silna nie byłam;)objadałam się;) Dziewczynki zauważyłam,że coraz bardziej obrastam,to jest tragiczne...znów chyba laser będę musiała zrobić;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh co tam święta są raz w roku a na dietę jest zawsze czas:) ankra już wysłałam ci na pocztę swoje dane;) do naszej klasy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×