Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

23latkapco-> ja poszlam od razu do ginekologa-endokrynologa. To wlasnie u takiego lekarza kobiety mussza sie leczyc z PCO. zna sie HORMONACH, i najlepiej zna sie na lekach hormonalnych. tez mam podwyzszony testosteron, to normalne przy pco :/:((( ja dzis odebralam kolejne wyniki ... BŁAGAM JESLI MOZECIE MI ZINTERPRETOWAC TO BARDZO PROSZE .... FSH - 3,5 IU/ L LH - 9,7 IU/L PROGESTERON 46,7 NMOL / L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale który to dzień cyklu??? Stosunek LH do FSH powinien najlepiej być 1:1. Ale prawie nigdy nie ma idealnie :-( Zerkinij tez na podany link tam są interpretacje wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to progesteron bada się własnie 21 dnia i jeżeli jest 10ng/ml lub nawet wiecej to oznacza że była owulacja. Ty nic nie pisałaś na temat prolaktyny? Hiperprolaktyniemia chyba? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam ostatnio badania (ale w 1 fazie) ale ja znam takie normy z 2 fazy.. LH w 2 fazie: 0- 14,7mIU/ml FSH w 2 fazie: 1,2- 9,0mIU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23latkapco
Astat super wielkie dzieki za ten link:* A puki co zobacze co mi powie gin w piatek tak czy sie jestem juz u niego zarejestrowana. Byłam tez u lekarza z NFZ tu i powiedział ze moze do szpitala bym sie na 3 dni wybrała na dokładne badania zobaczymy jak to bedzie:( bo je sie ale moze to dobry pomysł. dziewczyny tu tez widze że sie nad tym zastanawiają. A ten testosteron mnie martwio to kurcze jkby nie było meski hormon i tak jakos mało kobieco sie czuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosh przepraszam :) masz oczywiscie racje :/ nic o prolaktynie. mozesz mi cos wiecej napisac o tym progesteronie ? tyle ze u mnie w opisie jest faza owulacyjna - 2,4 - 9,4 a ja mam az 47,6 nmol/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Witam dziewczyny, napewno mnie już nie pamiętacie od czasu do czasu zaglądam tu do was i podczytuje to i owo a niekiedy coś się was podpytam. Właśnie się doczytałam że dunia25 ma podobny problem, jak ja kiedy byłam w ciaży z Andrzejkiem. A więc dunia nie martw się no cóż musisz dużo leżeć i nie przemęczać się. Ja też brałam sobie magnez np.ASPARGIN, ale wiesz co jest też witamina dla kobiet w ciąży Materna ona ma wszystkie witaminy jakie potrzebuje teraz Twój organizm, ale wtedy chyba nie możesz brać magnezu spytaj się w aptece co jest dla ciebie teraz lepsze. No i trzymaj się życzę ci wszystkigo dobrego:) No a ja już za tydziń do gina i będę wiedzieć jak tam u mnie wyglada z hormonami jak OK to będziemy starać się o braciszka lub siostrzyczkę dla Andrzejka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 DZIEN CYKLU FSH - 3,5 IU/ L LH - 9,7 IU/L PROGESTERON 46,7 NMOL / L CZY MOJE WYNIKI SA NAPRAWDE TAKIE ZŁE ??? ;( mam pytanie, czy hormony typu testosteron, tsh tez trzeba robic w 21 dniu cyklu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interpretacja wyników powinna być po zobrazowaniu całego cyklu. Czyli robisz badania 3dc(ew 2 lub) potem przed owul jakieś 2-3dni potem pk 21 dc i pod koniec 2 fazy. Oczywiście do tego obowiązkowo usg tarczycy i jajników plus badania podstawowe. To dopiero komplet mówi co się ewentualnie dzieje w organizmie! I takie badania się powtarza co ok 3 miesiace. Pojedyńcze badania nic nie daja!!!! A jak robią nam np.: TSH bez ft4 to też nic nie mówi o tarczycy. Podobnie sam testosteron bez DHEAS. Tak więc nie da się aż tak rposto opisać wyników bo czyta się je w kontekście wszytkich wskaźników. No a teraz dziewczynki chwilowo uciekam na dłużej.papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona77
witajcie ja biore norprolak i metformax 850 przy pco i dzis mam 8 dz cyklu bylam u gin i powiedziala ze jak na 1szy mc leczenia tymi lekami jest super sa pecherzyki a nie torbiele !!!!:) sa male bo na j.p jest 6mm a na j.l 4 mm ale jak na 1szy mc jest super jestem taka szczesliwa wiara czyni cuda pozdrawiam pcowiczki trzymajcie sie w poniedzialek ide na monitoring bo to bedzie 12dc i w czwartek tez wierze ze bedzie dobrze alez sie rozpisalam :) jednak moja dr z poznanai robi cuda !!!!!a ja jestem ze Szczecinka WIARA CZYNI CUDA !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki u mnie co dzień to nowe niespodzianki i niekoniecznie miłe dzisiaj zaczełam luteinę (20 dc) i przed chwilą zobaczyłam jakieś plamy na bieliźnie jakby upławy- chyba bo nigdy ich nie miała lekko brązowawe jakby przed @ ale to nie możliwe bo to przecież dopiero 20 dc?????????????? Surfi, i Pierniczku, dziewczynki co wy na to ????????????????? pomóżcie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam. Olenka666 mnie też strasznie wypadaja włosy. Już nie wiem jak sobie z tym poradzić, ale nadmiernego owlosienie nie mam, chodziaz wloski na nozkach bardzo szybko rosna:P no i mam syfki na plecach:/ Astat wiem ze z tymi dziecmi roznie. Teraz nawet gdybym chciała nie moge, nie stac mnie :( jak skoncze studia albo wyjade i znajde dora prace to napewno zaczne sie starac, narazie nawet jakbym chciala nie mam mozliwosci:( Mnie juz od dluzszego czasu pobolewaja jajniki w sumie nie wiem czy bola czy schizuje, moze juz sama sobie wmawiam. Narazie czekam na wyniki cytologii i na @ zebym mogla zaczac brac tabsy. Pozdrawiam wszystkie dziewczynki bardzo goraca. Czy jest moze jakas laseczka z Bydgoszczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Prosze dziewczyny napiszcie mi co ile godzin bralyscie ten Verospiron lub spironol (to to samo) w ulotce nie pisze a lekarz kazal brac 2 dziennie i jesli bralyscie to nsapiszcie jak co ile godzin???proooooooosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje drogie.. dziś mija drugi dzień jak biore Metformax..czy któraś z Was może mi powiedzieć coś na temat tego leku? z własnego doświadczenia.. czy moge mieć po tym jakieś inne dolegliwości? a jeśli tak to jakie najczęściej występują? cały czas mi niedobrze..nie wiem..może sobie wmawiam? a może organizm potrzebuje czasu żeby się przyzwyczaić? z tego co wyczytałam są przeróżne objawy PCO,ja mam tylko zanik miesiączki..złe wyniki badań.. lekarz powiedział że nie powinnam mieć już innych objawów ale mimo tego boje się,ze nagle zaczną wypadać mi włosy..itd. :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Ale się rozpisałyście :) dunia ja też brałam magnez. W drugiej połowie ciąży miałam epizody mocnego bólu po lewej stronie - nie wiadomo dlaczego - pojawialy się znienacka i trwaly od 1/2 godziny do 2 dni - ciężko się było ruszyć. Na szczęście było ich tylko kilka Patina - ja ostatnio też zaobserwowałam "nagly przypływ żarłoczności " przed miesiączką. Teraz przez tą jelitówke na jedzenie nie mogę patrzeć Astat - dzieki za linka - bardzo ciekawa lektura :) 23latka - eh w Częstochowie o gin-endo bardzo trudno, własciwie to nie znam takowego, ale jesli ty w swojej miejscowości masz takiego to jak najbardziej. Zastanawiam się czy jednak nie zacząć takiego szukać na śląsku - eh ta kasa. basiamm - nie miałam takowych - może zadzowń do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
CZUJE SIE NIEWIDOCZNA:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
czy mnie nie widac na tym forum????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona77
LOLAKWP witaj ja biore metforme przy niej sa okropne dolegliwosci nudnosci zawroty glowy i taj jak bys miala zaraz poplynac -zemdlec bynajmniej ja mialam na poczatku takie objawy ale pozniej one ustepuja na poczarku bralam 3x500mg a teraz biore 2x 850mg i jest ok jak chcesz cos wiecej wiedziec napisz na meila pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulla ja Cie widze ale nie mogę Ci pomóc bo tak naprawdę problem pco zaczął mi przeszkadzać jak zaczęłam starać się o dziecko:( wcześniej po prostu brałam diane i wszystkie WIDOCZNE problemy pco nie istniały wytrwałości pewno zaraz ktoś się znjdzie kto ci pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paullina a ja mam wrazenie ze to ty nie widzisz ze juz dwa razy ci odpisalam na temat spironolu. Bralam rano i wieczor przy posilku, a jak ci lekarz nie napisal jak to brac to zadzwon do niego i sie dopytaj - za to mu placisz ty, albo panstwo ! Co do metforminy to normalne ze sa nudnosci i zle samopoczucie. Po jakims czasie organizm sie przyzwyczai i skutki uboczne mina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dostałam @ prawie w terminie, owu była, więc coraz lepiej ze mną. A mam dla Was pewną propozycję, może uaktualnimy naszą tabelkę, bo już zaczynam się gubić, trochę nas przybyło, coraz więcej brzuszków rośnie :) Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×