Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Dunia - fajnie, że wróciłaś, eh kosztuje cię ta ciąża. Mam nadzieje, że wszystko będzie ok - 4 miesiące to już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia słonko super ze juz jesteś i z Wami wsztstko ok:):):) u mnie nuda chociaż nie wiem co robić bo skończyłam brać luteinę na wywołanie@ mam 28 dc i czekam na @i jak Wam pisałam miałam zrobić przerwę ze stymulacją ale teraz juz nie jestem pewna przede wszystkim dlatego ze miałm poczekać do wrzesnia mniej więcej ale we wrześniu mamy jechać na wczasy i nie chiałabym się stresować czy oby nie jestem w ciaży nie pić alkoholu i nie opalać sie a jak teraz spróbujemy w nowym cyklu to prawie na koniec sierpnia będę wiedziała czy sie udało i czy jechać na wakacje spokojnie czy nie mam mega mentlik w głowie co robić????????????????????????????????????? a do tego wszystkiego mąż wczoraj zapytał czy w sierpniu próbujemy? moja lekarka jak byłam ostatnio na usg powiedział że mogę teraz sama brać clo bo już dwukrotnie mam potwierdzone monitoringiem dni płodne no i kiedy trzeba wziać pragnyl(na podatwie wczesniejszych cykli) no i wszystkie niezbvędne leki mam w domu i pewno też dlatego mnie tak kusi poradzcie coś plis pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiamm podpisuję się pod Mamą Samiego a co Ci szkodzi bierz clo i próbujcie na luzie do tego podchodząc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym Basiu.... spróbowała.... zobacz jaki mamy szczęsliwy okres, może tobie tez się poszczęści... u mnie w pracy okazało się że już piąta jest w ciązy z czego 3 z PCO :) więc do dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17 lat
witam dziewczyny!! miesiac temu lekarz wykryl u mnie pcos , mam takie objawy jak wysoki cholesterol ok 300 , okres raz na 2 / 3 miesiace , pelno klakow na rekach i brzuchu o nogach nie wspomne .. za chiny nie moge schudnac ani grama ( mam nadwage) tlusta skore , tluszcz osadza mi sie glownie na brzuchu... nie mialam jeszcze robionych badan hormonalnych . powiedzcie mi czy w tak mlodym wieku mozna na to chorowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc dziewczyny:) Duniu: wlasnie dzis myslalam co tam z toba sie dzieje, bo dawno nie dawalas zadnego znaku, super, ze masz dla nas dobre wiesci:) 🌻 lez i wypoczywaj a wszystko bedzie dobrze! Bardzo ci wspolczuje jesli chodzi o to co ci sie przydarzylo w szpitalu, na szczescie nic zlego sie nie stalo! Basiam: ty sie nie zastanawiaj tylk dzialaj:D jak kobietki pisza, ze to szczesliwy okres to trzeba go wykorzystac no nie?:P a ty przyjmujesz jakies leki, np. duphaston? czy juz ci sie wszystko uregulowalo samo i owulka powrocila? 17 lat: to moze byc PCO, wiek nie ma tu zadnego znaczenia- w tym sensie, ze jest to schorzenie, ktore posiada sie od poczatku zycia tylko w roznych jego etapach moze dawac znac o sobie, ja np. pierwsze objawy typu nieregularne miesiaczki zaczelam miec w wieku 15-16 lat, a dopiero po calkowitym odstawieniu atykoncepcji inne objawy sie nasilly- cera, tluszczyk na brzuchu + kilka kg wiecej, tluste wlosy itd. Lucynko: 🌻 to co przezylas musialo byc starszne:( podziwiam twoj upor i chec powrotu do pelnego zdrowia- SUPER!!! trzymam kciuki za dalsze sukcesy w leczeniu!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
mamo_Samiego: nie przesadzaj z tym wiekiem! toz ty jeszcze mloda du.pa:D jestes- mam nadzieje, ze sie nie obrazisz za to stwierdzenie?! Jeszcze masz czas i na pewno ci sie uda i to nie jedno a kilkoro dzieci zmajstrowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Olu: gratuluje nowego suwaczka:) jest bardzo ladny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17 lat
jak sie okarze ze to mam tzn. terapia hormonalna jest konieczna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
17 lat: raczej tak, niestety...PCO nie da sie wyleczyc, cale zycie bedzie nam ono towarzyszyc mozemy tylko walczyc aby utrzymac jajniki w dobrym stanie. Metoa leczenia zalezy od lekarza i od tego czy kobieta chce zajsc w ciaze czy nie, ty raczej teraz nie bedziesz chciala zostac mama wiec przypuszczam, ze jak wiekszosc lekarzy przepisze po prostu tabletki anty, choc niekoniecznie jest to najwlasciwsza metda leczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17 lat
wlasnie tego sie obawiam ... a zwlaszcza tego ze moge przytyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana27
Cześć:) dziewczyny Ja w sumie jestem zupełnie głupia jeśli chodzi o mój organizm........jak pamiętacie nie miałam @, jestem od września 2007 na sioforze i Dexanmetazonie. W czerwcu miałam okres naturalny (wcześniej co jakiś czas wywoływałam sobie duphastonem). Byłam ostatnio u ginekologa w 29 dniu cyklu i on powiedział ze tych pęcherzyków mam mniej i ze w prawym jest chyba pęcherzyk dominujący 17 mm (ale tak późno by był .no ale pcos), kazał przyjść za dwa dni tak z ciekawości co sie będzie działo no i pęcherzyk nie był za duży bo na 18,5 a mnie ale juz w ten dzień zaczął mnie boleć brzuch i piersi tak jak na @. Brzuch mnie boli od tygodnia i piersi ale jutro ide na ostatnie -3 już USG ale nie sadze alby to była owulacja:( poza tym czy to nomalne aby przed @ około 2 tyg bolał brzuch i piersi...to chyba znowu jakieś hormony nie działają….może progesteron...... Zresztą nie staram sie o dziecko, po prostu lekarz .no i przede wszystkim ja byłam i jestem ciekawa czy może jajniki zaczęły pracować..... co o tym myślicie…..troche to zagmatwałam ;) W sumie ja na początek to bym się cieszyła jeżeli by mi wróciły moje naturalne @ , jedna już miałam samoistna .i chyba teraz też będzie wprawdzie po 40 dniu cyklu ale zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki laseczki za wsparcie ale chyba jednak się wstrzymam wiecie co mnie blokuje \"ilość szans\" ja już miał 4 cykle na clo a moja lekarka powiedziała że maksymalnie 8-9 razy w życiu można przchodzic stymulacje i boje sie ze z każdym cyklem szanse są mniejsze:(:(:( pomyśle jeszcze nad tym sorki za smęcenie repetytorium zapomnij:) nic mi się nie uregulowało jeśli chcę owulkę to musi być clo i pregnym siofor cały czas biorę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
hej dziewojki :) dunia!!! ale jestes pechowa!!! nic nie wiedzialam o tych Twoich ostatnich "jazdach" z ciaza i szyjka macicy... kurde!!! odpoczywaj i to tak ostro!!!... no i uwazaj na mokre kafelki bo o wypadek nietrudno!!!! ;) mama_samiego a gdzie Ty "stara" jestes co?? ... :) luccyna powodzenia na rehabilitacji :* u mnie same nowosci! zapisalam sie na prawo jazdy!! wkoncu mnie mama namowila po latach staran... zobaczymy jak to bedzie... boje sie! czuje ze nie jestem do tego stworzona ale wiadomo - przydaloby sie!... najlepsze jest to ze egzamin bede zdawc juz z zaawansowanym brzuszkiem :) nie dosc ze baba za kolkiem to jeszcze w ciazy!! :) :) :) juz widac mi brzuch! kumpela mi sie wprsot zapytala czy przypadkiem nie jestem w ciazy!!! ale bylam zaskoczona!!! ja myslalam ze go tak ladnie "maskuje" :) kurde! ledwie sie 4 miesiac zaczal a juz go widac???? tzn ze chyba jest duzyyy?? jak myslicie??? a! i chcialam sie Was zapytac o porade... tak zupelnie nie zwiazene z tematem. otoz chodzi o moja dalsza edukacje... hehe! musze sobie znalezc nowa szkole bo zabiora mi rente (rodzinna). chodzi mi o szkole trwajaca dwa lata bo tyle moge jeszcze brac rente maksymalnie. i tak: mam juz licencjat z angielskiego, we wrzesniu bede miec mgr z pedagogiki o specjalnosci doradztwo zawodowe... i zastanawiam sie co bedzie zrobic teraz korzystniej - mgr z anglistyki (specjalnosc tlumaczenia) czy mgr uzupelniajacego po anglistyce na kierunku ekonomia o specjalnosci : ekonomika i organizacja przedsiebiorstw lub zarzadzanie organizacjami gospodarczymi ??.... jak myslicie? co byscie zrobily na moim miejscu?? wiem ze to topik pt pco a nie "edukacja" ale wiecie - zawsze to lepiej jak ktos doradzi.... tak wiec prosze nie lekcewazcie tego oki?? licze na WAS :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
basiamm - a dlaczego tylko 8-9 razy mozna miec tylko stymulacje?? i dlaczego nie chcesz probowac teraz?? uwazasz ze pozniej bedzie lepszy moment?? od czego to zalezy?? wybacz ale nie znam sie na tym... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............27 ..........wrzesień 2006 .............Tychy mama Samiego ......28 .........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31..........lipiec 2007...................Warszawa fafforek..............24..........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35..........marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice repetytorium.......23..........powolutku od teraz..........Olsztyn asiulka 1981.........26..........październik 2007....Wyszków k/Wa-wy Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25..............26.........8mies...............Kraś nik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań.....08.07.08 balbiina..............24.........2,5......?............C zęstochowa....19.02.2009 foczi78 ..............29 ........1,5 r....?............Warszawa.......02.2009 Ola K-P................26..........2 mies...............Warszawa.....02.03.2009 ja_biedna.........23.............1 mies :).......???.....sko........24.12.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
ktos mnie ciagle wywala z tej tabelki... :( olu odnosnie ilosci przyszlych mamusiek to normalnie nie wiem co szie dzieje - caigle widze jakies ciezarne :) fajnie!!! byly takie lata ze ujrzec jakac "ciezarowke" na ulicy bylo bardzo ciezko!!! fajnie ze tak jest :) jak bedziemy emerytkami bedzie mial na nasze emeryturki kto pracowac :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flortynna
balbiina - prolaktyna po obciążeniu - Test z metoklopramidem (MTC) W teście tym bada się poziom prolaktyny, potem podaje się doustnie 100 mg metoklopramidu i ponownie ocenia stężenie prolaktyny w krwi po 60 i 120 min W warunkach prawidłowych stężenie prolaktyny rośnie 2-5 razy po 60 min i wzrost w tych granicach utrzymuje się przez kolejną godzinę. W przypadku gruczolaka, uszkodzenia podwzgórza, braku endogennej dopaminy i nadczynności tarczycy brak jest zwykle odpowiedzi na metoklopramid lub jest ona niewielka. W przypadku hiperprolaktynemii czynnościowej następuje bardzo silny (nawet 10-krotny i większy) wzrost poziomu prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja_biedna, wybrałabym tłumaczenia :) Się nie odzywam, bo nie mam o czym pisać:) Zazdroszczę Wam Ciężarówy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wybrałabym raczej tłumaczenia- ale się zupełnie nie znam na językach obcych - nie mam do tego pamięci. Co innego przedmioty ścisłe. Tatiana a czy może probowałaś obserwować swoje cykle? Mierzenie temperatury, obserwacja śluzu czy szyjki. Nawet jeśli się nie starasz o dziecko dobrze jest mieć obraz swojej sytuacji. U mnie ciągle nie ma piku temperatury, czekam na owulke, 25 dc. Wczoraj przysłali testy owulacyjne. Zrobiłam i wyszedł pozytywny. Hymmmm. Zobaczymy , nie nastawiam się. Dzięki dziewczyny za pocieszanie może i faktycznie nie stara jestem tylko zmęczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja-biedna dlatego że clo bardzo rujnuje endometrium (ponoć 9 razy to maksymalnie zeby nieodwracalnie nie zniszczyc endo )po prostu po wielu kuracjach jest za cienkie zeby mogła fasolka się zagnieździć - takie mam informacje od mojego lekarza wiem ze niektóre dziewczyny miały więcej stymulacji np. Surfitka ale moja lekarka by na to \"nie poszła\" a we wrześniu zmieni się to że mamy być na wczasach i wtedy będę bardziej wyluzowana- mam nadzieję a jeśli chodzi o sytudia to tłumaczenie zdecydowanie jest bardziej przyszłosciowe- moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia-88
na czym polega badanie USG sondami konvex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasz_75
hej Dziewczynki!!! Trochę mnie nie było, poczytałam sobie..... dunia leż i odpoczywaj, dbaj o siebie!!! :) lucynka, cieszę się że wróciłaś do zdrowia ja_biedna też wybrałabym anglistykę, sama jestem po ekonomii, ZP, ciekawy kierunek, może nawet i praktyczny(przynajmniej wiem o czym do mnie w dzienniku mówią i jakie pewne wydarzenia będą miały następstwa dla gospodarki, a przy okazji wzrostu lub spadku kredytu, który spłacam), ale raczej nie przyszłościowy zawodowo.... Ekonomistów jak psów... :)) Od następnego cyklu zrywam z Dianą35!!!! moje jajniki wróciły do w miarę normalnej wielkości. ale mam zacząć brać estrofen. Czy któraś z Was wie, z czym to się je????? a z moim lubym wszystko ok!!! powiedział, że robimy dzieciątko!!!! przestałam go naciskać i zrobił sie do rany przyłóż!!! Mama_samiego, jaka Ty "stara"???????? to co ja mam powiedzieć??? widziałam, że miałaś laparo, długo dochodziłaś do siebie po zabiegu??? Pozdrawiam Was wszystkie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasz_75
a jaszcze zapomniałam... basiamm, myślę, że na wczasach na luzie powinno Wam się udać, człowiek jakiś taki wtedy bardziej wyluzowany... poza tym znam trzy mamusie z pcos, które właśnie na wczasach zaskoczyły, więc może to jest jakaś metoda.... Trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasz_75
Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............27 ..........wrzesień 2006 .............Tychy mama Samiego ......28 .........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31..........lipiec 2007...................Warszawa fafforek..............24..........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35..........marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice repetytorium.......23..........powolutku od teraz..........Olsztyn asiulka 1981.........26..........październik 2007....Wyszków k/Wa-wy aniasz_75............33.........jakieś 2 lata.............Jelenia Góra Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25..............26.........8mies...............Kraś nik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań.....08.07.08 balbiina..............24.........2,5......?............C zęstochowa....19.02.2009 foczi78 ..............29 ........1,5 r....?............Warszawa.......02.2009 Ola K-P................26..........2 mies...............Warszawa.....02.03.2009 ja_biedna.........23.............1 mies .......???.....sko........24.12.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniasz mam nadzieje że mi sie uda:) dzieki tobie też powodzenia a propos estrofemu ja miałam go w pierwszej części cyklu podawany niby poprawia jakość śluzu i endometrium grubnie ale moja obecna lekarka powiedziała ze z jej doswiadczeń wynika ze tylko u nas( w sensie w Polsce bo ostatnie kilka lat praktykowała za granica) podają estrofem bo ponoć nigdzie nie ma potwierdzonego wpływu estrofemu na śluz i jego jakosć oraz na poprawę endometrium ale nie wiem , lepiej brać jak lekarz kazał raczej nie zaszkodzi ja brałąm w niewielkich ilosciach tz po pół tabletki dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×