Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Ewkanna
Tusia - wydaje mi się, że to nie prawda z tymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Z tego co pisze na wielu stronach poświęconych PCO - jest to sprawa genetyczna (raczej nie dziedziczna). Jest to też sposób na leczenie niektórych objawów PCO. Jeśli przypuścimy że dziewczyna nie chce aktualnie dziecka i trudno jej uregulować miesiączki - krwawienie z odstawienia tabletek pozwala ustrzec się od raka endometrium. W naszym przypadku leków tych niestety nie można demonizować. A jeśli chodzi o wyniki badań hormonalnych to najlepiej oddać to w ręce lekarza - w naszym przypadku oprócz rzeczywistych wartości jest ważny również stosunek różnych wartości między sobą żeby np. wystartowała owulacja. Nie martwcie się dziewczyny z PCO można żyć i mieć dzieci nawet takie gadatliwe jak mój dwulatek:) a na to by być właścicielką słynnego PCO wystarczą ponoć tylko dwa z wielu wskaźników - to chyba gdzieś na Wikipedii czytałam dawno temu - TRZEBA POZNAĆ WROGA ABY GO POKONAć :) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka.........................
co to znaczy krzywa insulinowa? czy to to samo co krzywa cukrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Femia trzymam kciuki, żeby wyniki były dobre :) Odezwij się koniecznie po szpitalu! gusialena mogę spróbować zinterpretować Twoje wyniki, ale na podstawie tych norm, które ja mam, a dodam, że w każdym laboratorium mają inne normy, więc nie wiem czy to ma sens? Na wypisie nie masz norm, a nie dali Ci wyników badań? A może poproś w tym laboratorium, gdzie były robione te badania, żeby podali Ci swoje normy? A co do Twojego pytania, to niestety obraz USG wystarcza, żeby stwierdzić pco, a nie cały zespół pco :( Chociaż skoro masz też inne problemy, owłosienie i nieregularne miesiączki to wychodziłoby na to, że jednak masz zespół. Niestety hormony mogą być w miarę ok, a i tak pco może być :( Tusia nie do końca masz rację z tymi jajeczkami jak piszesz (komórki jajowe), ponieważ one mogą rosnąć nawet do dużych rozmiarów (robią się wtedy krwiste), ale nie są zdolne do pęknięcia. Czasem mogą rosnąć nawet większe niż powinny. Miśka28, lekarze nie potrafili określić u Ciebie pco, wiesz dlaczego? Bo masa polskich lekarzy nie potrafi odczytać obrazu USG!!! Co do cholesterolu, nie jest on wyznacznikiem pco. Ja też mam wysoki jego poziom, ale nie tylko ze względu na pco, jestem obciążona genetycznie. berta 86 jajniki się są specjalnie powiększone, ale niestety te pęcherzyki :( Dla przykładu podam Ci rozmiary moich jajnikó: prawy- 42*20 i lewy 41*19. Dziewczyny mam do Was pytanie, czytałam kiedyś referat jakiegoś naukowca, który opisywał zależność pewnych schorzeń występujących w rodzinie a pco, a więc moje pytanie jest takie, czy w Waszej rodzinie występują bądź występowały następujące problemy: cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i otyłość? Czy któraś z Was ma pco a u niej w rodzinie te problemynie wystepują? U mnie w rodzinie są wszystkie. I jeszcze taka mała ciekawosta na koniec, nie wiem czy słyszałyście już o tym, że podobno picie mięty powoduje spadek endrogenów u kobiet cierpiących na hirsutyzm? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta_86
markotka dziękuje ci za odpowiedż na moje pytanko...za 2 lata planuję dziecko i do tego czasu chcę się wyleczyć na razie mój ginekolog wyznaczyl mi zrobienie prolaktyny tsh glukozy i testosteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia_24
markotka,z tą miętą to gdzieś wycztałaś??czy ktoś Ci mówił??Bo jeśli to prawda i ktos to udowonił,to może wypadałoby sprobować?:)byłoby świetnie pozbyć sie tych okropnych włosów:) Dziewczyny,myślę,że do interpretacji wyników badań najlepiej udać sie do lekarza,bo jak powiedziała któraś z dziewczyn,każde laboratorium ma inne normy i troche trudno je "podciagnąć"do każdej dziewczyny. Pozdrawiam forumowiczki:) surfitka,co u Ciebie,foczi??czemu sie nie odzywasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foczi78
magnolia... już jestem :-D gusialena.... mi pani gin. mówiła że to jest dziwna choroba, nie ma w niej nic na 100%; np w moim przypadku usg wskazywało liczne pęcherzyki , mam baaaaaaaardzo niski progesteron, androstendion w normie choć podwyższony, tak więc hormony takie sobie, chyba nie najgorsze ..... u Ciebie skupiło się kilka objawów, chistucyzm jest jednym z nich. Nie martw się, wszystko będzie dobrze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolciaPytajaca
Jesli mam owulacje a mam inne objawy pco tzn ze nei mam pco(te inne objawy to nadwaga i hirusytyzm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieska24
Ja jeszcze nie wiem dokładnie, jestem w trakcie badań ale też najprawdopodobniej to świństwo mam. U mnie zgadzają się objawy. Wcześniej byłam leczona Diane35 z powodu nadmiernego owłosienia, ale - o dziwo- tabletki przestały działać. Ginekolog powiedział, że bedę musiała brać tabletki do końca życia bo inaczej będę potworem - grubym i zarośniętym ;(( DO tego, jak już aczęłam czytać, to się podałamałam - jak już zajdę z ciążę, to grozi mi cukrzyca, rzucawka (a w związku z tym śmierć i moja i dziecka) i milion innych rzeczy. Jesli oczywi ście uda się ciążę utrzymać... JEJ... Przerażona jestem. Do tego mam jeszcze hiperprolaktynemie - czyli wydzielam za dużo prolaktyny- to też powoduje bezpłodność... Czuję się bezwoartościową kobitką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foczi78
agnieszka24.... spokojnie, czytałaś chyba jakieś horrory o PCOS....... jest wiele kobiet, które żyją z tym i nawet o tym nie wiedzą, zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci...... nie można mysleć o najgorszym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorisa 28
Witam Mam pytanie. Biore metformine 500 i nadal nie mam okresu. Lekarka kazała mi zwiekszyc dawke do 850 mg. czy ktoras z was miała podobna sytuacje? chce sie upewnic czy moja endokrynolog idzie dobrym tropem... AAA i jeszcze jedno czy powinno sie wizac ze soba to leczenie (czyli te która teraz mam) z terapia hormaonlna? nie ukrywam ze przytyłam i chciałbym to zgubic !!! no i skóra na twarzy mi sie strasznie pogorszyła :-( kurka a miałam taka ladna buzie he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Ja czekam na @, wiec nic nowego i ciekawego sie nie dzieje. Markotka moj gin tez sie pytal o rodzine i powiedzial, ze moze to byc genetycznie przekazywane. U mnie jest cukrzyca i otylosc w rodzinie. :( Ale nikt nie mial problemow z plodnoscia oprocz mnie. Agnieszka, ale czytalas czarne proroctwa. Chociaz ja tez czasami mam wrazenie ze nic mi sie przez ta chorobe nie uklada. Az sie boje przyszlosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze odnosnie dawki meforminy. Ja zaczynalam od 500 mg dziennie, teraz mam 2 x 1000 mg dziennie. Czuje, ze przeszlam cala ta mefromina :( Ale na mnie dziala, tak przynajmniej wynika z badan. Tylko cykl znow sie pomieszal i dzidzia nie ma poki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorisa 28
Dzieki Surfitka :-) Ale powiedz mi jeszcze czy oprócz metforminy przyjmujesz jakies hormony? Czy wiesz jak najskuteczniej sobie poradzic z przybranymi kilogramami? No i ta nieszczesna cera na twarzy ? prosze o jakas dobra rade bo czasami mam wrazenie ze nie panuje nad tym... Buzka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoski
hej ostatnio mialam straszne problemy moj okres trwal poltora miesiaca wlasciwie to byl krwotok lekarz chcial mnie do szpitala skierowac ale sie nie zgodzialm dal jakies tabletki na powstrzymanie potem na wywolanie zrobilam badanie hormonow tak jakby w normie wiec lekarz kazal mi zrobi usg jajnikow nie wiecie ile kosztuje takie badanie? a da sie bezplatnie wykonac? tez przytylam i to sporo nie wspomne o nie regularnym okresie i bolu brzucha przy okazji--- masakra!!!!!!!!!!czekam na odpowiedz bede wdzieczna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELOOO KIBIETKI MAM TAKIE PYTANIE BYŁAM U GIN I ROBIŁ USG Z BADAŃ : Trzon macicy prawidłowej wielkości. Endometrum o szer 10 mm o rownych obrysach bez echa środkowego. JP wym 36x20 mm J.L. 35x18 mm zaznaczona struktura drobnotorbielkowa obu jajników. Z Douglasa - wolna Od razu gin powiedział że moge mieć owulacje np co 3 miesiace, potem to samo powiedziała mpja pani gin-end. Czy to przez ta strukture jajników> Co to jest Z douglasa?? I endometrum??? Nie wiem dlaczego ale te jajniki i zadka owul skojażyła mi sie z PCO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanzlalka
tzn ze NIEMOZECIE MNIEC DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JAKIE TO PRZYKRE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoski ja robiłam prywatnie bo nie wierze w badania bezpłatne i dobrą diagnoze Za USG narzadu rodnego płaciłam 50 zł ale to zalezy od lekarza wczoraj byłam w przychodni i przyjmiował inny lekarz i było napisane 6 zl takze mysle w granicach 50-60zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam w ogole dziewczyny ze nie mam innych objawów ani nadmiernego owlosienia ani nieregularnych miesiączek ani nie mam problemów z nadwagą - nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinkaa
Witajcie dziewczynki! lekarz stweirdzil u mnie pco:( zalecil 2 letnia kuracje diane 35. poradzil zebym pozniej starala sie juz o dziecko. Czy mialyscie problem z zajeciem w ciaze po diane?bardzo sie boje ze za 2 lata dowiem sie ze nie moge miec dzieci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorisa oprócz metforminy biore spironolactone na testosteron i clo na owulacje. Ale clo na mnie nie dziala i w nastepnym cyklu mam miec zastrzyk na pekanie pęcherzyka. A jak i to nie podziała zaczynam leczenie hormonami w zastrzykach, ale jeszcze mi gin nie wyjaśnił jakimi. Lidka - endometrium to grubość śluzówki w macicy, nie wiem dokladnie co to zatoka douglasa, ale mialam w niej plyn po owulacji. Nowinkaa, nie rozumiem zaleczania tabletkami antykoncepcyjnymi. Jeszcze nie słyszałam żeby ktoraś dziewczyna z pco zaszła w ciąże zaraz po \"leczeniu\" Diane lub Yasmine. To nie jest leczenie, tylko osłabianie objawów. Jak chcesz miec dziecko nie bierz tej kuracji tylko zacznij się leczyć normalnie, środkami stworzonymi do leczenia. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KtosZMalopolski
Fanzloko czy jak ci tam- najpierw naucz sie poprawnie uzywac jezyka polskiego a potem wejdz na jakies forum i pisz. Choc watpie w to ze cos sklecisz bo widze ze twoja wada jest nie tylko niepoprawne poslugiwanie sie jezykiem ale i brak kultury. Trzymam kciuki aby sie Wam Dziewczyny udalo w jakis sposob przezwyciezyc te chorobe i zeby spelnily sie Wasze marzenia. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje komus z małopolski :) Oby nam sie udało dziewczyny. A wypowiedź fanzolki celowo pominęłam milczeniem, bo jedni może teraz mają problem z pco, a drudzy nie maja rozumu. Ciekawe co jest gorsze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny nie wiem jak was ale mnie to powoli wykancza mysl o tym ze choruje na pco jest tym co pojawia sie u mnie zaeaz po przebudzeniu i praktycznie caly dzien o tym mysle az do zasniecia wiem ze przy naszym chorobsku bardzo wazna jest psychyka i podejscie do sprawy ja jakos sobie z tym nie radze i ciagle sie boje ze nie zdaze (28l) wiem ze mam jesszcze szanse ale czarne mysli same mnie nawiedzaja trudno mi poprostu odpuscic.... jak wy radzicie sobie ze stresem czy tez ciagle4 o tym myslicie czy potraficie sie wyluzowac....???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza123
Cześć. Zdiagnozowano u mnie POC ponad 4 lata temu. Obecnie sie nie leczę bo mam dość lekarzy. Wiem, że wybór dobrego lekarz jest bardzo ważny. Na początku byłam źle prowadzona i skutki były tragiczne. Zmieniełam gina i po 1,5 roku "doprowadził mnie do pożądku":) Mogę tylko poradzić, że jak się źle cczujecie po hormonach to macie kiepskiego lekarza i czas go zmienić!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorisa 28
marta 719- proponuje dystans do tej choroby. pamietaj to nie rak a co za tym idzie to nie wyrok. nie poddawaj sie tylko szukaj dobrego lekarza, ktory Cie poprowadzi. Ja sama niedawno rozpoczełam leczenie... Owszem sa sytuacje, w których wydaje mam pewne watpliwosci czy np bede mogla miec dzieci, albo ze nie odzyskam swojego wyglady sprzedkilku miesiecy (a tak przy okazji to naprawde dziwne jak szybko doszlo u mnie do zmian, mowie tu o wadze i twarzy...czy odstawinie hormonów moglo to spowodowac? bo wczesniej je bralam ale nie wiedzialm jeszcze ze mam POC jak myslicie?) Głowa do góry :-) nie mozesz sie poddawac ! walczysz o wlasne zdrowie i o ta gromadke dzieci która z pewnoscia urodzisz :-) zawsze mozesz podpytac sie dziewczyn które spotykaj sie na tym Forum a to najcenniejsze wskazówki. Trzymaj sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorisa 28
Fanzlalka Mam dla Ciebie propozycje. poczytaj najpierw na ten temat a nastepnie pozniej wygłaszaj takie teorie. Mówie wygłaszaj dlatego ze sama odpowiedziałas sobie na zadane przez siebie pytanie wiec uwazam ze udzielanie Ci odpowiedzi przez któras z nas jest zbyteczne. widzisz jak ty madra jestes ;-) A tak przy okazji co tu robisz? czyzbys sama miała problemy w tym temacie? Jezeli masz chec to pisz z checia odpwiemy Ci (o ile sama tego nie zrobisz...) na twoje pytania Pozdrawiam Lorisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się naczytałam, mam 25, po przeczytaniu wszystkich prawie postów stwierdzam ze chyba tez mam pco, problem w tym ze boje się pójsc do ginekologa, mam głupie pytanie ale ... czy można się samemu wyleczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorisa dzieki za slowa otuchy fajnie ze je4st to forum i nie jestesmy sdame z tym problemem.... a ty ile masz lat? u mnie po odstawienu tabl przytylam jakies 15 kg w ciagu 6 m-c ale biore sie za siebie i chem schudnac! wypryskow nie mam wloskow tez wiec u mnie objawy pco to nadwaga i brak owulacji ale mam nadzieje ze bedzie dobrze:) :) :) pozdrawiam wszystkie kobietki borykajace sie z ta choroba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila nie rob nie sama nie kombinuj bo samemu nie mozna sie wyleczyc idz do dobrego gina !!!! napisz jakie masz objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×