Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość makaaaaaaa smutno

ratunku! co robic!?????????? silna biegunka 1,5roku!

Polecane posty

Gość makaaaaaaa smutno

dziecko juz drugi dzien ma biegunke wczoraj w miare ok, ale dzisiaj gorzej bo dzis: ma 37,3stopnie, lub 37, wiec to chyba dobrze. udalo mi sie zmierzyc jej temp. bo mam termometr bezdotykowy:) jest bardzo marudna, problemy ze spaniem:(... usypiam ją 2 godziny!!!!! ale glownym dylematem jest to że nie wiem co jej dawac do jedzenia!? zawsze jadla na sniadanko mleko 150ml bebiko, potem jakis serek albo deserek owocowy z musli itp,.obiadek a potem kisielek, potem jadla kaszke i lulu spać, a teraz mi pani w aptece powiedziala że mam jej tylko dawac smecte , ugotowac jutro marchewki z ryżem i zblenderować, ma pić herbate taką jak my np. saga lipton , BRON BOŻE soki, zero owockow, zero jogurtow itp. mam nie dawac mleka nic z mlekiem, to tak jest ok???? mi sie wydaje ze ona z glodu tez marudzic bedzie;( aha, kupilam jej smecte i hydronea ale ona tego nie chce pić! zmieszalam jej to juz z herbatką nawet i nie chce pic;( co robic? dodam ze robi na dzien np. dzis 8kupek rzadkich bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup nifuroksazyd w zawiesinie, jest najlepszy na te sprawy i dziecko może normalnie jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawaj jej często pić, po kilka łyżeczek wody ale często bo się odwodni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde fantastyczne :)
popieram, nifuroksazyd jest najlepszy. Niech dużo pije herbatek dla dzieci, może zjeśc np chrupki kukurydziane, zapcha się i nie będzie z głodu marudzić a nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga3333333333333
Przede wszystkim to pamiętaj o tym aby dziecko piło. Możesz podawać też chrupki kukurydziane, wafle toetowe suche, jabłka gotowane, banany, makaron. Mlecznego nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga3333333333333
miało być tortowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
organizm lepiej w takiej sytuacji przyswaja mniejsze ilości płynów niż od razu pół butli; więc co 5 mniut podaj jej kilka łyżeczek wody i najlepiej ten żółty syrop o którym pisały wcześniej dziewczyny, ja jak moja miała taki problem to jeszcze włączyła dwudniową dietę - tylko kleik ryżowy i mleko na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaaaaaaa smutno
tak, tylko że ona nawet jednego chrupka kukurydzianego nie zje!!!!!! nie c hce i nigdy nie lubila suchych bułek kajzerek itp. nie lubi pic orsalitu, nie chce tej smekty , nie chce hydronea! ona nie chce pic tych lekow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
organizm lepiej w takiej sytuacji przyswaja mniejsze ilości płynów niż od razu pół butli; więc co 5 mniut podaj jej kilka łyżeczek wody i najlepiej ten żółty syrop o którym pisały wcześniej dziewczyny, ja jak moja miała taki problem to jeszcze włączyła dwudniową dietę - tylko kleik ryżowy i mleko na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
organizm lepiej w takiej sytuacji przyswaja mniejsze ilości płynów niż od razu pół butli; więc co 5 mniut podaj jej kilka łyżeczek wody i najlepiej ten żółty syrop o którym pisały wcześniej dziewczyny, ja jak moja miała taki problem to jeszcze włączyła dwudniową dietę - tylko kleik ryżowy i mleko na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaaaaaaa smutno
tak, tylko że ona nawet jednego chrupka kukurydzianego nie zje!!!!!! nie c hce i nigdy nie lubila suchych bułek kajzerek itp. nie lubi pic orsalitu, nie chce tej smekty , nie chce hydronea! ona nie chce pic tych lekow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaaaaaaa smutno
ale to nie rotawirus prawda?? bo przy rotawirusie to gorączka wysoka? hmmmmmmmmmmm ja juz nie wiem od czego to jej sie stalo, nic nowegp nie jadla, nie miala kontaktu z nikim chorym bo siedze z nią w domu tydzien nikt do nas nie przychodziL:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem kobieta woda ogniem
zadnej czekolady i cukru podczas biegunki!! Lekarka mi zabronila!! Nifuroksazyd, duzo picia, jakis probiotyk, lacido-enter i bedzie dobrze :) moja przez tydzien wymiotowala a potem doszly biegunki, plakalam ale tak o nia dbalam ze wogole sie nie odwodnila. Aha moja uratowala jeszcze marchwianka - przepisy znajdziesz w necie. Nie dawaj mleka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem kobieta woda ogniem
moja tez nie chciala pic, chyba zadne dziecxko nie chce. Ja znalazlam na nia sposob :) rozcienczam to ustrojstwo w malej ilosci wody i nabieram ta strzykawka (miarka) do syropow i tak podaje nawet na sile, no niestety innej rady nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pół tabletki "stoperan" dostałam takie pozwolenie od swojego lekarza i pomogło. Nie wolno niby stosować u dzieci, ale dlatego że nieznale są efekty uboczne stoperanu Zaryzykowalam i nie zaluje, tani i sprawdzony sposob na biegunke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesc nic nie musi, na pewno nie ma apatytu ale dziewczyny dobrze Ci napisaly, musi pic.Jesli nie chce, to strzykawka tak jak pisala mama wyzej. Niestety musialam robic tak samo, bo dziecko nie chcialo nic pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga3333333333333
Możesz spróbować też odgazowanej oryginalnej coca coli, między łykami podawałam mu smectę, Pomogło , a miał roczek wówczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde fantastyczne :)
oooooooo właśnie o coli też słyszałam. właśnie takiej odgazowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaaaaaaa smutno
probowalam strzykawką ta od leku i nie chce wyrywa sie szarpie, wiecie gdyby mniejsza byla to by wypila a ona ma 1,5 roku wiec sie zna na rzeczy................... nie da sie oszukać! PROBLEM Z PICIEM JEST TAKI ZE ONA CHCE TYLKO PIĆ SOKI A PRZY BIEGUNCE SOKOW NIE MOZNA PIC? ! NALAŁAM JEJ DO BUTLI HERBATKE SAGA CZY LIPTON I NIE PIJE TEGO! NO WIEC NALAŁAM HYDRONEA DO BUTLI TEZ NIE WYPIJE! CZEKA NA SOK;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup
enterol w saszetkach i daj jej do picia. uwazaj by sie nie odwodnila moze miec rota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvbnm
Soków na pewno nie może. Poić łyżeczką, po minimalnej ilości. Wlewaj wodę albo czarną herbatę. Musisz, bo się odwodni. Jeśli nie dasz rady, jedź na ostry dyżur/ do szpitala pod kroplówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvbnm
MUSI TYLKO PIĆ. Jeść nie musi. Odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsyp tą hydroneę do tego soku, sok tak nie zaszkodzi jak hydronea pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvbnm
Mam trójkę i doświadczenie. Nawet przy odruchu wymiotnym coś wlejesz. Spokojnie, panika cię wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trybika
Mój 10-miesięczniak w zeszłym tygodniu miał biegunkę - podobno epidemia u nas. Nie chciał jeść marchwi i ryżu, więc właściwie przez 5 dni tylko na piersi był (normalnie karmię go tylko rano i wieczorem, ale by mi z głodu umarł). Na szczęście przyzwyczaiłam go do wody, więc z piciem nie było problemu. Spróbuj dać zwykłej wody, herbaty czarnej takiemu malutkiemu dziecku bym nie dawała. Albo zaparz jej koperek - mój synek tak samo chętnie pije jak te słodkie granulowane herbatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okilna
jesli musi pic mleko to kup enfamil o-lac, bez laktozy polecane przy biegunce, puszka ok 30 zł, dawaj duzo herbaty, wody, sucharki i ibiszko[ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubimy biegunek!!
dawaj dziecku pic lactoral, jest to probiotyk dla dzieci, usprawni on prace przewodu pokarmowego, skróci czas trwania biegunki. Mozesz go podawac ile chcesz, nie ma skutkow ubocznych i jest bezpieczny dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz zrobic kompot ze swiezych jablek (nie z suszonych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettycu
jeśli dziecko nie chce jeść marchwianki, można zrobić kisiel z jagód, to dzieci lubią, a jagody mają właściwości wiążące. orsalit przed podaniem można schłodzić, smakuje wtedy lepiej. moja córka pije wodę, więc nie mam problemów z nawadnianiem na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×