Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ślub cywilny a prezent

Polecane posty

Gość gość

Jak powinna zachować się chrzestna gdy chrześniaczka bierze tylko slub cywilny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie. Ślub cywilny to ślub. Ślub kościelny to wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja wiem że to ichsprawa ale o prezent mi chodzi czy kase dać czy coś kupić i w jakich granicach, czy skromniej czy tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego skromniej? Ślub jak ślub, bez znacEnia5czy cywilny czy kościelny więc nie wymyślaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wymyślam tylko sie chce doradzić bo spotykałam sie z sytuacjami ze po cywilnym np za rok jednak byl koscielny i co wtedy mam jej znowu sypnąc większa kasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo. A prezent czy pieniądze to zapytaj młodych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. dajesz normalny prezent teraz, bo nie wiadomo, czy będzie ten kościelny 2. jeśli będzie kościelny za jakiś czas, to dajesz skromny prezent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli wezmą kościelny np za rok dasz coś symbolicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny, przemyślałam i macie rację. Tylko jest jeszcze trzecia wersja- rozwód a za jakiś czas nastepny ślub cywilny. To jest dziewucha z patologii która rozpaczliwie szuka tatusia dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam na cywilny od chrzestnej 3000zl. Byłam w szoku, nie spodziewałam się, tym bardziej, że była to skromna mała uroczystość. I uprzedze, nie było żadnych wierszyków itp w zaproszeniu. Oczywiście uważam, że to naprawdę dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwód i kolejny ślub... No tak wówczas kupiłbym też coś symbolicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3000 to w życiu bym nie dała nawet na kościelny. Nie jestem jakas biedna nie o to chodzi ale mamy z mężem dużo chrześniakow a poza tym on ma duzo rodzeństwa i ciągle jakies sluby komunie osiemnastki itd i tak sie ciągle wkurzam ze na cudze dzieci sie pracuje zwłaszcza ze za nimi nie przepadam mowiąc delikatnie( autorka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba lepiej kase bo głupio tak na cywilny np z pralką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jesteś chrzestną i jesteś wierząca to na cywilny bym dała prezent albo mniej. Dla osoby wierzącej ślub cywilny znaczy dużo mniej niż kościelny, a poza tym jak ją podawałaś do chrztu to przyrzekałaś czuwać nad wiarą dziecka, pożycie małżeńskie bez kościelnego to chyba nie to na czym powinno zależeć chrzestnej. Poza tym jak piszesz, że dziewczyna z patologii, już z dzieckiem, to tym bardziej bym dała mniej, nie sądzę, żeby mądrze wydała te pieniądze, pewnie bierze ślub tylko dla pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to niezle suczysko z ciebie..najlepiej zeby takie mendy w ogole nie przychodzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli tylko cywilny, to prezent taki sam jak bys dala na koscielny. Slub to slub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16. 39 jestem wierząca ale słaby mam z nią kontakt i zadnego wpływu na to co robi 16.43 niby czemu? Że nie ukrywam że to kijowa rodzina ( męża) nie każdy ma fajną i w jednym masz racje - najchętniej bym wcale tam nie poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy "tylko"? akurat to jest wazniejszy slub, bo wiazacy prawnie, a koscielny - klepanie formulki przed jakims bostwem, ktorego istnienie jest bardzo watpliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To o suczysku to bylo do tej dla ktorej cywilne sluby sie nie licza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slub cywilny jest wazniejszy , tylko koscielnego wziac nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, nie licytujmy który ślub ważniejszy bo to indywidualna sprawa. Doradźcie mi lepiej w to miejsce co czy też ile mam jej dać ( autorka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle ile dalabys normalnie ba slub koscielny. Albo powiedz jej, ze masz ja za patologie i w ogole nie idz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak nie powiem bez takich, jest jak jest. Jeszcze większa patologia to będzie tam eśród gości bo to niezla cała rodzinka jest wiec nie dziw sie że najchętniej to bym nie poszla ale pójde bo nie wypada nie isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj Co to znaczy "tylko"? akurat to jest wazniejszy slub, bo wiazacy prawnie, a koscielny - klepanie formulki przed jakims bostwem, ktorego istnienie jest bardzo watpliwe." Dla ciebie cywilny jest ważny dla mnie niema on znaczenia. Kościelny się dla mnie liczy. Żaden inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj Ok, nie licytujmy który ślub ważniejszy bo to indywidualna sprawa. Doradźcie mi lepiej w to miejsce co czy też ile mam jej dać ( autorka) My dostaliśmy od moich chrzestnych ( są małżeństwem) 1000 zł. Uważam że to dużo. Nie zależało mi w ogóle na pieniądzach. Chciałam żeby byli na ślubie. Ja myślę że to zależy od twojej sytuacji finansowej. 500 zł jest ok. A najlepiej pomysl jaki prezent chciałabyś im dać i daj przybliżona kwotę i np jakąś pamiątkę niewiem dwa aniołki wykonane z gliny w strojach ślubnych albo coś w tym stylu. Ja bym się ucieszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie po ślubach cywilnych często zdarzają się skormniejsze uroczystości i pewnie stąd dylemat autorki. Po kościelnym z reguły są wesela, a ich koszty zawsze są większe. To i większość osób daje większą kwotę młodym. Dla mnie ślub to ślub. Ale jeśli po roku będzie kościelny to dać im symboliczny prezent, bo już na cywilny dostaną, a że rozdzielają te śluby to już ich sprawa- ile gości można naciągać też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej katotoliczki od siedmiu bolesci. Wazne jest to jaki slub jest wazny dla tych co biora slub, a nie twoja smieszna wiara. Tak samo powiedzialabys parze o innym wyznaniu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09:05 tak. Dla mnie prawdziwa przysięga jest przed Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 09:05 tak. Dla mnie prawdziwa przysięga jest przed Bogiem. x Każdy wierzący przysięga przed jakimś Bogiem. Nie możesz narzucać innym, że ten Twój jest bardziej prawdziwy, bo nie masz ku temu pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezla jestes. Kompletny brak szacunku do innych. Dzizas bedzie dumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×