Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość binkakinia

wizyty lekarskie domowe NFZ

Polecane posty

Gość binkakinia

witam! chciałam sie Was dopytać jak jest w waszych przychodniach u waszych pediatrów z wizytami domowymi? czy w razie potrzeby przyjezdzają na NFZ? czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może po prostu źle płuczesz
u mnie wizyta domowa to fikcja :/ niestety ani pediatra ani rodzinny nigdzie nie jezdzi ani chodzi tlumacza sie nadmairem pacjentow w przychodni :( jak juz to kaza dzwonic po pogotowie ktore tez odsyla do spzitala dyzurnego i tak mozna z apzreproszeniem zdechnac jak sie nie zaplaci to lekarza nie ujrzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binkakinia
a myślalam,że to tylko u mnie tak.. lekarka sie tłumaczyla,że zmęczona.. a ile wizyta u CIebie kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za roznica czy z prost
40zl w przychodni a 120 w domu wtedy nie jest zmeczona :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w przychodni dziecięcej pediatra nie praktykuje wizyt prywatnych.Na tablicy info jest informacja że jak coś się dzieje po godzinach przychodni to żeby się udać na pogotowie. Jeśli chodzi o "moją"przychodnie gdzie przyjmuje lekarz pierwszego kontaktu to nie ma problemu o wizytę prywatną w domu na NFZ.Lekarz nigdy nie robił problemu ,wizyty są dopiero po 18 kiedy przyjmuje lekarz wszystkich pacjentów w przychodni.Nigdy nie płaciłam za taką wizytę i z tego co wiem rodzina,znajomi też nie płacili jeśli zdarzyła się taka wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binkakinia
120 zł?????? a czemu w przychodni 40? to chyba nie na NFZ.. ja wczoraj zmuszona bylam wezwac lekarza do niemowlaka..a ze nie mialam nr tel do mojej pediatry, to wzielam z netu.. ten wziął 100zł - w niedziele dzis chciałąm,zeby przyszla z przychodni nasza pediatra do 2 córki, bo mi sie rozchorowala..a wczoraj nic nie wskazywało,że co sjej będzie..to mi tak wystrzeliła,że zmeczona..ale ok. zgodziłąm sie, bo nie mam wyjscia.. ciekawe ile ta sobie policzy...mam nadzieję,że nie więcej niz 100..a nawet licze,że mniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binkakinia
ale w sumie to jestem rozżalona tą sytuacją.. głowa w chmurach - a lekarz rodzinny zbada niemowlaka? cała rodzina jest zapisana do takiego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas taka wizyta kosztuje 30zł i lekarz przyjeżdza zawsze jak dyżur skończy. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby odmówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binkakinia----Do rodzinnego zapisana jestem tylko ja i mąż.Dzieci muszą do pediatrów.Mi się wydaje że to czy "zwykły rodiznny"zbada dziecko zależy od jej dobrej chęci ;) A co dolega Twojemu dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binkakinia
w sumie nie jest to chyba "nagła" potrzeba, bo nie gorączkuje...ale ma kaszel, katar i osłabiona jest..a druga córka 4 mies. jest tez chora.. a ze to niemwlak, to nie będę wychodzić bo ta znowu gorączkuje a nie mam nikogo,żeby zostawic pod opieką...sąsiadom nie będę zostawiać a i musze telepac sie autobusem, bo mąż nie może sie zwolnic z pracy.. a jakbym jechala taksówką to w sumie prawie to samo mnie wyniesie co wizyta domowa. Moja lekarka tylko popołudniami przyjmuje w srody, a do srody nie chce czekać z chorym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binkakinia
natalie--to masz fajnie..chociaż taka opcja.. 30zł, to nie 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kilka dni temu wzywalam lekarke na NFZ.. Przyjechala za darmo..zreszya NFZ im za to placi wiec nie rozumiem dlaczego niektorzy kase za to biora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wizyty domowe trzeba miec kaluzulę w umowie z ZOZem, inaczej NFZ nie zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się nie dała zbyć. Skoro jest opcja wizyt domowych, no to przepraszam bardzo - ale trzeba się z tego wywiązać, a głupie tłumaczenia sobie zostawić dla siebie. Kiedyś dzwoniłam na pogotowie. To był środek nocy i odmówiono mi przyjazdu karetki. Nagadałam wtedy tej babie, tak, że mi do dziś wstyd jak sobie o tym pomyślę. Ale powiedziałam, że skoro pogotowie do mnie nie przyjedzie, to oni wezmą odpowiedzialność za zdrowie mojego dziecka. I co? Przyjechali po 10 minutach... To samo bym powiedziała tej lekarce, co odmawia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w przychodni pediatra nie przyjeżdża do pacjenta do domu :O . W sobotę rozchorowało mi się dziecko ( 3 lata),wysoka gorączka,brak apetytu,problem z przełykaniem . Zadzwoniłam do lekarza prywatnie,przyjechał skasował 120 zł i pojechał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co płacić te składki zdrowotne, jak trzeba biegać prywatnie po lekarzach :o Brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binkakinia
wiadomo,że za każdym razem nie woła sie lekarza...tylko w szczególnych sytuacjach.. ciekawe,ćzy na wizycie "płatnej" lekarka będzie milsza.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w poradni są wizyty domowe. Codziennie po 14. W sumie raz z tego korzystałam, bo dzieci nie chorują, ale nie ma żadnego problemu,żeby lekarz podjechał. Mało tego, jak wyjeżdżałam na wakacje tam gdzie raki zimują P. Doktor dała mi nr na komórkę służbową, jakby coś się działo. No i była grypa jelitowa, dziecko małe, telefonicznie wyleczyłyśmy dziecko ;P (to była pierwsza grypa jelitowa, to nie wiedziałam co i jak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta68
Ja w razie konieczności, zamawiam wizyty domowe tylko prywatnie. Lekarz jest po paru godzinach od telefonu. Wiadomo, że to trochę kosztuje (koło 200zł), ale nie trzeba się z nikim użerać, prosić. Lekarz nie robi łaski, że przyjedzie. Jak ktoś szuka sprawdzonej firmy to mogę polecić instamed.pl , niedawno korzystałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
także tylko prywatnie, ale częściej jeżdże bezposrednio do www.neurologwroclaw.com . nie lubię na nfz chodzić, a juz na nfz lekarza ściągnąć do domu - graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie boleśnie przeżywam odmowę lekarki rodzinnej,domowej do wykonania przysługującej mi wizyty domowej.Nie chciałam brać innego lekarza,bo nie zna mojej dokumentacji medycznej.Szkoda trochę,że komercyjnych wizyt nie ma.Wszelkie rozmowy z rejestratorką kończą się nieprzyjemnie.Żadnej porady.Jedynie twardy ton.A tu człowiek sam,poważnie chory,po operacji.Wszelkie wyjście przy złej pogodzie kończy slę łamiącym atakiem kaszlu.Niby można chodzić.Iść potwornie kaszląc,wypluwając prawie płuca i wymiotując.Ale można i zgiąć się wpół i odsunąć się na ziemię w drodze do Poradni.Pani pielęgniarka urywa rozmowę mówiąc, że sama też choruje,a ja przecież mogę chodzić....... Tego żeśmy się doczekali.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milaonline
Jeżeli chodzi o wizyty domowe w Katowicach to polecam lekarza https://lubeckimed.pl/lekarz-katowice Niestety leczy tylko osoby dorosłe. Pojawił się u mnie po 40 minutach od wezwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiedź do ,,milaonline‘‘ W moim mieście moja poradnia znajduje się parę numerów dalej,na mojej ulicy.Polecasz mi lekarza z innego województwa.Dziękuję za chęć pomocy,ale wygląda to niepoważnie.To żart?Pewnie jesteś młoda i zdrowa i nie bardzo rozumiesz pojęcie służba zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my korzystamy z apilacji lekarzobok , chwila moment i jest lekarz. Gdy dzieci mają gorączkę wolę zamówić lekarza niż ciągnąć je w kolejki do przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiamamiusia
na NFZ to bym nie liczyła, bo już niejedna osoba się przeliczyła. Wolę miec specjaliste, który podejdzie do mnie z opieka i powagą, a nie "odbębni" aby od siebie. poza tym własnie teraz są aplikacje jak ta LekarzObok i w ciagu godziny zjawia się lekarz który ma doświadczenie i poważnie podchodzi do pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkana
Jak działa ta aplikacja? Czy mogę sprawdizć lekarza wcześniej, czy mam jakiś wybór? Poproszę o więcej informacji na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetna sprawa. Dobrze że jestem z Wwy i że tak to sprawnie działa, miałam dziś okazję sprawdzić... maluch nagle 40 stopni gorączki, bez sił... pani doktor szybko dojechała! A my już spokojniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o fajnie że jest taka apliakcja, nie wiedziałam o tym lekarzobok.pl teraz już gdy mała będzie miała gorączkę nie będę jej ciągnęła na pogotowie 30 min trasy tylko wezwę przez tą aplikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yemmmi
Od lutego LekarzObok ma być także dostępny we Wrocławiu, jak dla mnie super wiadomość, bo czasem jak jestem sama to z dwójka dzieci ciężko zorganizować wyjście do publicznej przychodni zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×