Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość remsey

Pytanie o trening nóg do Laury Diaz lub innych zorientowanych

Polecane posty

Gość remsey

Krótkie pytanko mam, z góry dzięki ;) Chcę jednocześnie ujędrnić uda (mam bułki od środka i bryczesy) oraz umięśnić, sporo powiększyć łydki. Dodam, że poza tym jestem bardzo szczupła. Jakie ćwiczenia najlepiej robić? Agrafkę na uda? Odwodzenie, przywodzenie z obciążnikami? Skakankę lub podskoki na łydki? Wspięcia na palce z porządnym obciążeniem? Czy to nie nabije ud? Poza tym robię 2 x tyg interwały w formie biegu, ćw siłowe na resztę ciała i trzymam dietę wysokobiałkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrafka na pewno pomoże ci ujedrnić wewnętrzna część ud i lekko zaznaczy mięśnie, ale na spektakularne ich powiększenie przy jej pomocy nie masz co liczyć. Obciążniki, o których piszesz, powinny być dobre. Co do łydek, na pewno jakieś tam podskoki i skakanka są niezłe, ale jeżeli liczysz na konkretne efekty, to trzeba przejść się na siłownię i tam poćwiczyć na sprzęcie:) Teraz moze wypowiedzieć się reszta:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remsey
Dzięki za odpowiedź :) Zacznę od agrafki itp. a za jakiś czas pomyślę o siłowni :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj;) 1) na łydki dobre są wspięcia na palce (modyfikacja - z niewielkim obciążeniem w rękach) i rower (również podziała na uda) 2) uda i pośladki - lifty (do boku, w tył) - squat - plie - wypady 3) dodatkowo bardzo przydatna jest piłka body ball 4) dieta wysokobiałkowa stosowana przez dłuższy okres doprowadza do zakwaszenia organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plie - czyli to taneczne ćwiczenie, gdzie uginamy złączone nogi i wspinamy się na palce, a stopy są ustawione na boki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) chodzi mi o PLIE\' \"fitnessowe\" - p.w. - nogi w rozkroku, palce na zewnątrz, plecy proste, głowa przedłużeniem kręgosłupa, brzuch ściągnięty, pośladki napięte - wyjście w dół -zgięcie w stawie biodrowym, kolano nad kostką, ściągnięta kość krzyżowa, - wyjście w górę - nie prostujemy do końca stawu kolanowego (dla początkujących), pośladki napięte stopy zostają cały czas w kontakcie z podłożem (ew. modyfikacja - kiedy odrywamy w \"dole\" piętę raz jednej, raz drugiej nogi) jest do dobre ćwiczenie na \"podcinanie pośladków\", żeby nie wisiały z tyłu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz, nie znałam tego:) Ja od czasu do czasu ćwiczę sobie plie baletowe, do tego tendou, rond de jambe i arabeski:) fajna sprawa na nogi, do tego po tych ćwiczeniach człowiek zgrabniej się porusza i chodzi bardziej wyprostowany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wspięcia na palce z porządnym obciążeniem? Czy to nie nabije ud?" możesz takie ćwiczenie robić siedząc - wtedy obciążenie kładziesz na kolanach (mniej więcej) i pracują same łydeczki ;) ja tak ćwiczę - opieram czubki palców na stepie, na nogi (kolana-uda) kładę talerze takie zdjęte ze sztangi i robię unoszenia i opuszczania - same łydki pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamber
Widze ze niektore dziewczyny sa extra zorientowane co i jk to moze i mnie pomozecie?Za cholere nie moge wyszczuplic nog gubie centymetry wszedzie a nogi jak byly jak kolki tak sa nadal.Co cwiczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remsey
Ooo, Samanta, że też na to nie wpadłam, dzięki :) Natalka, nawet nie słyszałam niektórych nazw ;) Wypady czyli wykroki? Squat nie wiem czy dobrze kojarzę to taki półprzysiad? Jeśli tak to oba robiłam ale niestety uda mi napuchły a nie miałam odwagi czekać aż tłuszcz się spali i będzie jakiś ładny efekt. Jeszcze robiłam głębokie przysiady i martwy ciąg, wszystko z obciążeniami, pewnie powinnam poczekać ale się bałam, ech. A jak wyglądają lifty? Plie już kojarzę, będę robić, dzięki :) Piłka fajna rzecz ale nie mam gdzie jej trzymać, roweru niestety nie posiadam... Myślę też o zwykłym bieganiu ale w sumie mam w interwałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) wspięcia na palce powinny być z niewielkim obciążeniem 2) wypady czyli wypady (nie od parady;P) 3) squat p.w. - stopy na szerokość bioder (kolców biodrowych) równolegle do siebie - plecy proste, głowa przedłużeniem kręgosłupa, brzuch ściągnięty, pośladki napięte - ruch w dół -* przysiad -* kolano nie przechodzi połowy linii stopy (zapobiega to obciążeniom stawu kolanowego) -* pośladki jak najmocniej do tyłu -* ciężar na całych stopach -* ręce są przeciwwagą, nie spinamy ich -* oczywiście plecy proste, głowa przedłużeniem kręgosłupa - ruch w górę - czyli powrót do pozycji wyjściowej 4) lift do boku -p.w. w staniu - noga postawa delikatnie ugięta w stawie kolanowym (dla początkujących) - palce do przodu - tułów centralnie nad miednicą (nie pochylamy się na boki) - plecy proste, głowa przedłużeniem kręgosłupa, brzuch ściąnięty - druga noga - wznios w bok - palce (wg mnie najlepiej point - ściągnięte) - fizjologiczny zakres ruchu to ok 50 stopni - nie ma potrzeby unoszenia nogi bardzo wysoko (początkowo najlepiej ćwiczenie wykonywać w miejscu - wypracuje się właściwą technikę ruchu; potem można np. ze step touch wyjść do lift do boku + ew. wznios RR bok) warianty - na raz, z pogłębieniem na 3 itp. 5) lift do tyłu -p.w. w staniu - to (najprościej mówiąc) ruch nogą postawną do przodu - technika jak w pkt. 4 - dodatkowo - delikatnie tułów do przodu (tworzy z nogą 1 linię) do tej pozycji można również wyjść z step touch; do tej pozycji odradzam (dla początkujących) dodawanie rąk (szczególnie wznios RR góra - często początkujący wyginają przy tym znacznie odcinek lędźwiowy kręgosłupa; jak ręce - to wznios RR przód do wysokości barków) 6) lifty N w górę - p.w. klęk podparty - biodro nad kolanem (najprościej mówiąc) - ręce nad barkami (też najprościej mówiąc) - \"nie wisimy\" na rękach, tylko trzymamy na nich ciężar - plecy proste (nie wyginaj odcinka lędźwiowego w dół) - głowa - albo jako przedłużenie kręgosłupa, albo dół (chyba, że masz wadę pleców okrągłych - wtedy góra) - ciężar ciała na RR i NN + jeżeli komuś wygodnie jest na przedramionach to plusem tego jest to, że lepiej jest trzymać proste plecy, minusem - osoby z nadciśnieniem trzymając głowę w dole mogą mieć zawroty głowy itp. warianty: I- z nogi ugiętej do nogi prostej (nie unoś nogi powyżej biodra m.in. dlatego, żeby nie obciążać odcinka lędźwiowego) - palce fleks lub point (osobiście wolę point - ściągnięcie) - możliwość - unoszenie na raz, z pogłębieniem na 3 II - unoszenie nogi prostej do góry - możliwości j.w. III - ćwiczenie równoważne - np. prawa noga prosta uniesiona na wysokość biodra, ręka lewa prosta przód, głowa przedłużeniem kręgosłupa 7) kolejne ćwiczeni: -p.w. - leżenie bokiem - kąt prosty brzuch-udo, kolano - udo - brzuch napięty - głowa na ugiętej lub prostej ręce - klatka piersiowa otwarta - biodro znajduje się nad biodrem (jedno nad drugim) !!! -kontroluj miednicę - unosisz nogę w takiej pozycji (stopa trochę wyżej niż kolano) wariant - prostujesz ugiętą nogę w stawie kolanowym - pracuje m.napinacz powięzi szerokiej - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remsey
Natalka, wielkie dzięki za wyjaśnienia, spróbuję to na spokojnie przeanalizować i wypróbować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są naprawdę podstawowe ćwiczenia i bardzo skuteczne. Ich zaletą jest również to, że nie wymagają dodatkowego sprzętu. Chociaż squat często robię z piłką body ball - też daje wycisk, a przy okazji technika jest łatwiejsza do wyegzekwowania (np. kolana nie przechodzą połowy linii stopy). W ogóle ostatnio pałam miłością do tej piłki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwieszam
podwieszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość góragóraUP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×