Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NIE - wiedząca

Jaka jest różnica??

Polecane posty

Gość NIE - wiedząca

Prosze, niech ktoś mi wyjasni jaka jest roznica miedzy kremem matujacym,nawilżajacym..i czy sa jeszcze jakies rodzaje?.dla jakiego typu cery, czy tez z jakimi problemami jest przeznaczony kazdy z nich? Z gory dzieki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE - wiedząca
SEX rządzi :classic_cool: Szczególnie spust do ust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam ten sam problem
moze jednak mi ktos to wyjasni?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krem matujący matuję, czyli skóra się nie błyszczy przez jakiś czas. Najlepszy dla skóry tłustej i mieszanej. Krem nawilżający nawilża, najlepszy dla skóry normalnej i suchej, chociaż ja mam cerę mieszaną i używam kremu nawilżającego. Możesz używać kremu matującego na dzień, a nawilżającego na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krem matujący: przeznaczony jest do skóry tłustej, ma za zadanie ją zmatowić -- nie nadaje się do skóry z problemami np. trądzikiem, gdyż może być powodem zwiększenia ilości wyprysków i zapaleń skórnych ktem nawilżający: ma za zadanie nawilżać, ale nie wszystkie kremy spełniają to zadanie, niektóre wiążą wode na chwile - po nałożeniu skóra jest ładna i gładka, ale w ciągu dnia wyparowuje -- często tak działają emulsje beztłuszczowe krem półtłusty: za zadanie ma nawilżać i natłuszczać, zwykle ma cięższą konsystencję niz nawilżający, jest gęstrzy i trudniej się wciera, ale działa dużo skuteczniej niż nawilżający -- mając jednak nieodpowiednie podłoze może przyczyniać się do powstawania zaskórników - w zimie powinno się używać kremów półtłustych lub tłustych na dzień krem tłusty: przenaczony do skóry suchej, mocno nawilża i natłuszcza, często jednak zostawia błyszczący film na buzi, nadaje się jedynie do stosowania na noc, świetny gdy mamy problemy z podrażnioną skórą -- niestety na nieodpowiednim podłożu może mieć takie same skótki jak krem półtłusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×