Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość banitanitka

Opieka medyczna w UK

Polecane posty

Gość banitanitka

Jestem zalamana poziomem opieki medycznej - lekarze GP - w UK. Dlatego mam pytanie do osob mieszkajacych w Manchester - czy ktos z Was wie moze cos o jakims polskim lekarzu? Niech to bedzie prywatna wizyta ale niech ja mam mozliwosc uzyskania rzetelnej pomocy dla siebie i swojej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też poproszę o pomoc tylko w Rotherham.Znam polskiego farmaceutę,ale lekarza nie znalazłam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam prywatne
ubezpieczenie. Do GP chodzi sie tylko po skierowanie do specjalisty, ktory zazwyczaj przyjmuje w prywatnej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwiekszy chyba problem jest z ginekologami... jak ostatnio bylam w Polsce, zrobilam badania na poziom hormonów - okazalo sie ze mam niski poziom progesteronu :( powinnam podjac leczenie, ale jak sie do tego zabrac?? do Polski jade dopiero na Boze Narodzenie... jestem w kropce. A zeby isc do swojego GP, to oczywiscie musze sobie wziac caly dzien wolny, bo konczy prace o 17.00 (wtedy co ja), a ja nie mam samochodu, zeby dostac sie pózniej do pracy ;/ normalnie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie narzekam
bo jak cos bylo ze mna nie tak to od razy wyslali mnie na dodatkowe badania do szpitala za ktore oczywiscie nie musialam placic. Jak mi wypisali recepte na drogi lek to musialam zaplacic za niego tylko 5 funtow. A to ze nie przepisuja antybiotykow na byle przeziebienie to przeciez o wiele lepiej bo przynajmniej nie nadwyrezasz niepotrzebnie organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kiedy wezwałam karetke
to była po 2 minutach a nie po godzinie jak w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooo255
karetka moze i byla po 2 minutach , u mnie podobnie , ale co za sens skoro czekalam ponad 5 gdz zeby zobaczyc lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o karetkę to też była po 2 minutach i kazali pojść do lekarza jak nie przejdzie i na 2 dzień poszliśmy i mąż dostał skierowanie do szpitala-gdzie około 7 godzin go przyjmowali-a na drugi dzień drugie tyle wypisywali-jak już kazali się ubrać do wyjścia to musieliśmy jeszcze 2 godziny czekać na antybiotyk:-( z człowiekiem co miał 40st temperatury.Także i tu bywa różnie-jak i w Polsce,jeśli chodzi o medycynę.Jedni sobie chwalą inni nie. Jeśli chodzi o antybiotyki to moim dzieciom lekarze wypisują nagminnie-i zaznaczam to nie jest 1 i ten sam lekarz-ciągle jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cqevj57ho4n
trzeba zaznaczyc ze chce sie isc do lekarza takiego a nie innego,jak sie neie odezwiesz to Cie posla do tego co akurat przyjmuje.Mozesz równiez poinformowac ze brała juz antybiotyk i juz.Wystarczy ze sie postawisz a anie wezmiesz kartke z wizyta i bedziesz słuchala jak ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cqevj57ho4n
ale musze przyznac ze opieka jest inna niz w Polsce ale drogie forumowiczki,nie beznadziejna,wystarczy ze wykrzyczysz swoje oczywiscie po angielsku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooo255
a jak mialabym robic bedąc ledwie przytomną ??? nie bedąc wstanie wydusic slowa i byc na tyle slaba zeby 2 ludzi mnie sadzalo na kibel i trzymalo abym z niego nie spadla... wybacz..na klocenie nie mialam energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cqevj57ho4n
Przepraszam,moje posty byly skierowane do forumowiczki wyzej a co do Twojego doswiadczenia to rzeczywiscie trudno w takiem razie sie uzewnętrzniać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooo255
spoko;) ale zdania o opiece tu nie zmienie;) doswiadczenie mnie nauczylo, a bylo tego troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banitanitka
Po co te klotnie? Ja tylko spytalam czy ktos wie cos o polskim lekarzu? Nie mam zamiaru dalej leczyc dzieci u lekarza dla ktorego paracetamol jest lekiem na wszystkie zlo. I nie chce antybiotykow - chce tylko solidnej porady i dobrego leczenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojo
to sie niedoczekasz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do cqevj57ho4n nie słucham jak cielę,a lekarze są codziennie inni-więc nie mam wyboru,a to ,że przepisze lekarz antybiotyk,to nie znaczy,że wszystko dzieciom daje...... Piszcie o swoich doświadczeniach i dawajcie dobre rady-a nie tylko krytykujecie życzę miłego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooo255
hmmmm nie wiem czy to plus ale tutaj to gp pobierala mi probki na czystoc pochwy i badanie cytologiczne:D minus to czekanie 3 tyg na wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niniusia
a ja bede tu miala operacje i tak super opieki i lekarzy nie spotkalam nigdzie a leczylam sie w PL i Belgii. Na specjaliste czekalam tydzien a na operacje 2miesiace - w PL musialabym rok ;) jak narazie wszystko super - no ale angielski robi swoje;) bez tego ani rusz...Tu w Uk jak cie slysza tak cie pisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mam tu isc do lekarza to..
opieka lekarska w uk to totalna porazka!!! mimo infekcji GP nie dal mi skierowania do ginekologa, tylko sam zbadal na lezance w gabinecie!!!! prosilam o to skierowanie trzy razy i nigdy go nie dostalam. co gorsza jestem w ciazy i takie infekcje moga byc cholernie niebezpieczne, natomiast GP probowal mi wmowic, ze to jeden z normalnych objawow ciazy!!! ze niby wahania hormonalne i to dlatego!!! no porazka. nie wspomne juz o opiece nad ciezarnymi... nie badaja moczu, nie sprawdzaja cukru, mialam jedno jedyne usg w 13-tym tygodniu i juz wiecej nie bedzie. z polozna spotkanie co pare tygodni, ktore polega na macaniu przez nia brzucha :( i o co nie zapytam to slysze "ze tak ma byc" ... :( jedyne co zrobili to badanie krwi - grupa i choroby, jednak do dzis nie otrzymalam wyniku, mimo, ze krew byla pobierana w lutym!!! i ten ich cholerny paracetamol na wszystko - angine, zapalenie strun glosowych, opuchlizne, zaparcia!!! (tak, tak, corka kolezanki na zaparcia tez dostala paracetamol - zeby zlikwidowac bol brzucha, ale nic na zlikwidowanie zaparc! ). eeeeech, tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niniusia
to chyba zle trafiacia albo was nie powaznie trktuja, j amam swietnego dentyste- place mniej niz W PL , moj lekarz dzwoni do mnie teraz non stop przed peracjca, czy mi nic nie trzeba, czy sei dobrze czuje itd... Wiem ze pewno ogolnie to jest Crap ale ja odpukac jestem narazie zadowolona a co po operacji to sie okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooo255
niunisia, jezeli chodzilo ci o to ze nie potrafie sie wyslowic po angielsku i dlatego mnie potraktowano to sie mylisz:) w jezyku jestem biegla, moja praca tego wymaga.. takze z tym chyba nie trafilas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
ja również na wynik cytologii czekałam ponad 3 tygodnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niniusia
oooooooooo255 nnie broń boze przeciez nie wiem jak kto mowi ;) Chodzi mi o to ze duzo znam ludzi co narzeka ale sami nic nie potrafioa powiedziec i maja pretensje ze ich lekarz zle przyjał itd... co do ginekologow nie bylam i chybanie pojde ale na szpital i opieke nie moge narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa026
Polski lekarz nic tu nie pomoże.W moim mieście jest jeden i leczy dokładnie tak samo jak inni.Paracetamol górą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mam tu isc do lekarza to.. wyników badań nie otrzymasz, bo z laboratorium trafiają prosto do twojej przychodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Mam pytanko.Jak to jest z dentystą?.Chodzi mi o to,czy trzeba dzieci no i nas dorosłych zarejestrować do dentysty-tak jak rejestrowałam nas do GB.Bo szczerze mówiąc chciałabym pójść z małym do dentysty i nie zabardzo się orientuję gdzie się udać.Proszę napiszcie czy dentysta dla dzieci jest płatny.I jak to jest z dorosłymi? pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina-dziecko sama zapisujesz do dentysty.Musisz poszukac w poblizu miejsca zamieszkania i sie zarejestrowac,Mozesz tez wybrac w innej okolicy.Dzieci do 16 roku zycia opieke dentystyczna maja za darmo.Dorosli niestety musza placic.Cennik jest na miejscu,takze sie dowiesz.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisze Foleta, do dentysty musisz się zarejestrować, ale z własnego doświadczenia wiem, że dość trudno znaleźć mejsce na NHS, wtedy płaci się mniej, ale też nie jest to za darmo. Za darmo faktycznie opiekę dentystyczną mają dzieci do 16 roku życia i dorośli, którzy pobierają tax credits i mają tzw. exemption certificate czyli białe karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllllllllllllllillllllli
ja mialam wypadek z okiem w pracy na drugi dzien bylam juz u GP tylko juz nie bylo miejsca dla mnie, kazano przyjsc za 2 dni !!powiedzialam ze chyba oszaleli bo ja nigdzie z tad nie wyjde to nie reka ani noga tylko oko,jesli mi nie udziela pomocy ide na pogotowie i powiem ze nie mieli dla mnie miejsca po czym kazano mi czekac(wczesniej probowano mnie zbyc tym ze do mnie oddzwonia i wtedy przyjde)lekarz obejrzal mi oko i dal kropelki wieczorem oko mialam jak balon i skonczylo sie pogotowiem czekalam 2godz.lekarz dal masc i na drugi dzien bylam juz na klinikach okulistycznych bo dokladnie to nie mogl zbadac czy mam zadrapanie czy rozciecie.PO OK 3 TYG dostalam list ze musze udowodnic ze pracuje wyslac kopie paszportu pozwolenia na prace kopie pejslipow, nr ins itp ...moja rada trzeba poprostu sie uprzec lekarz gp to ogolny od wszystkiego a jak od wszystkiego to do dupy bo specjalizacji to on na wszystko nie robil,udziela doraznej pomocy a reszte kieruje do specjalisty.co mnie smieszy to to ze dla dzieci i doroslych jest ten sam lekarz!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×