Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Joan-ga

Czy kwarcyt nadaje sie Waszym zdaniem na parapety wewnętrzne?

Polecane posty

Wiem, że granit na pewno, marmur jest odradzany, ale co z kwarcytem? Potrafi ktoś doradzić? A może ktoś ma starlight?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek123
Kamienie takie jak granit, marmur czy kwarcyt są szlachetnymi materiałami i w wielu przypadkach się sprawdzają. Dobrze jest pomyśleć o takim rozwiązaniu gdy parapet będzie umieszczony w reprezentacyjnym miejscu, nisko lub gdy będzie istniało ryzyko zalania parapetu np. podczas podlewania kwiatów. Minusem takich parapetów jest ich wysoki współczynnik przewodności cieplnej. W zimie, taki parapet, jeśli jest niewłaściwie zamontowany "zabiera" bardzo dużo ciepła i jest zimny. Dlatego podczas montażu parapetów warto pomyśleć także o oknach. Kilka ciekawych rad na temat okien można znaleźć na stronie: http://www.housemaster.pl/poradnik/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem bardzo ładne i dużo tańsze są parapety plastikowe z końcówkami od http://www.bortex.eu/. Taki parapet można dowolnie oklejać, jest też szybki i łatwy w montażu, nie tak jak granitowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy kwarcyt to dobry surowiec na parapety wewnętrzne. Ale jeśli nie masz parapetów zewnętrznych to mogę ci doradzić odpowiednie. Mam parapety zaokienne klinkierowe. Klinkierowe płytki kupiłam w firmie http://www.ceramzet.pl/. oni oferują duży wybór płytek, w różnych kolorach i rozmiarach. Klinkier jest bardzo solidny, estetyczny i trwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym materiałem na parapet będzie granit. Cena w Prodmarze jest atrakcyjna, wykonanie perfekcyjne, a trwałość baaaardzo długa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to juz raczej trzeba pytac ekspertow, osobiscie w tym temacie polecalbym Ci www.marwen.com.pl powodzenia w wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skowronka90
Ja też długo zastanawiałam się nad kwarcytem, ale pozbierałam wiele opinii i ostatecznie zdecydowałam się na parapety z konglomeratu marmurowego. Przekonali mnie też do tego znajomi, którzy też mają tego typu parapety. Od projektu aż po wykonanie zajęła się "nami" firma dawerparapety.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja piertole:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak masz na parapecie trzyma kwiaty to se wpiertol w ściane kawałek deski z otworami na doniczki. widziałaś kiedys kwiaty rosnace na kwarcycie (cokolwiek to jest)? albo po prostu jakies korytko do którego wrzucisz ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej jakby był troche obnizony albo o regulowanej wysokości. będziesz mogła otwierać okna na upartego możnaby z tego zrobić nawe szklarnie. wystarczy wstawić szybe od wewnąrz bedziesz sie cieszyć egzotycznymi roślinami i natlenionym powietrzem:) niestey nie mam jeszcze strony internetowej do której mógłbym cie odesłac abys wpdała w zachwyt nad cenami instalacji tej furystycznej technologii ani firmy która sie tym zajmuje chyba, że chodzi o konsalting:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Mamy również parapety z kamienia. Kamień to bardzo trwały i szlachetny materiał. Jest również o wiele droższy od pozostałych materiałów, jednak za jakość trzeba zapłacić" xxx widze, że kolesie od nagrobków zdobywają nowe rynki zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie epoka kamienia gładzonego. może jeszcze zamieszkajcie w jaskini. to tez z jednego kawałka. zalezy czy ci na jakości i prestiżu ? kup apartament w jaskini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polecę klinkier, zakonserwowany słuzy długo i pięknie wygląda, w http://kds-klinkier.pl jest duzy wybór kolorów a i ceny są odpowiednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwarcyt to nie wiem, my mamy marmur, ale zgadzam się, że kamienny jest lepszy, bo drewniane trzeba regularnie lakierować a do tego u moich rodziców drewniane parapety po latach mocno się wybrzuszyły. Dlatego my wolelismy kamień i mamy piękny marmur Monaco Brown z hurtowni HB-Polska, świetnie wygląda a jest łatwy w pielęgnacji i nie muszę się o nic martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×