Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tam gdzie rak zimuje

wielkanocne swieta u poczatkującej

Polecane posty

Gość tam gdzie rak zimuje

mieszkam z partnerem. czas wyprawic wielkanoc u nas. Od czego zacząć? Rozumiem od kszyczka z kiełbaską, wędlinka, jajkiem. W niedziele śniadanko: biały obróz, ta święconka, na stole sałatka warzywna jeszcze, więce chleba, szynki, .....by sie najeść. na obiad co? w poniedziałek na sniadanie to samo a na obiad? co robić bo nie zrobie przeciez kotletó (jestem początkująca). za co się zabrac? co dac na stól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemsiem
Moze zawijane piersi z indyka albo kurczaka z nadzieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam gdzie rak zimuje
piersi zrobię ala devolaje? no a do tego ziemniaki ? co na surówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam gdzie rak zimuje
ciast nie mam - nie umiem robic. trzebaby kupić a jakie? mazurek sernik jabłecznik? przeciez tortu nie kupię. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaaa21
ciast nie pieczesz,ale moze chociaz sprobujesz babkę upiec?:) jeśli nie wyjdzie to trudno ale zazwyczaj wychodzą u mnie co roku musi być babka no i oczywiscie inne ciasta typu sernik i jakieś z kremem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemsiem
Moze takie cos (ciekawsze niz devolaje): piersi rozbijasz, solisz i pieprzysz. Nadzienie (na ok 10 pieczarek 1 wieksza cebula) : pieczarki obierasz, trzesz na tarce (duze oczka). Cebule kroisz na mala kostke, smazysz razem z pieczarkami. Pieprzysz, solisz, dodajesz czerwonej slodkiej papryki w proszku (2 lyzeczki). Dodajesz startego zoltego sera, mieszasz. Zawijasz nadzienie w piersi, obtaczasz w jajku i w bulce, smazysz. Do tego moim zdaniem mlode ziemniaki z koperkiem. Surowka - np wiosenna: salata, rzodkiewki, ogorek swiezy, szczypiorek, smietana, sol, wszystko zmieszac. Albo mizeria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja proponuje biały barsz z jajeczkiem plus biala kiebaska pieczona w piekarniku np....kupic troche szynki z koscia lub bez i upiec w piekarniku...salatka jarzynowa , sernik, jablecznik mazurek tak owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam gdzie rak zimuje
nawet nie mam gdzie piec. nie mam w czym poprostu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam gdzie rak zimuje
ale devolaje z nadzieniem - pychotka. A nie rozwali mi ise na patleni to? aha i czy zamiast nadzienia z pieczarek mozna sam plasterek sera włozyc ? tak dla początkującej......ale z nadzieniem pewnie pyszniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemsiem
Mozna wlozyc plasterek sera, oczywiscie - do tego mozesz dodac plasterek szynki i slupek papryki - to jest inna wersja nadziewanych kotletow:) Co do rozwalania: musisz to zawinac scisle. Poza tym zawsze kladziesz na patelni strona gdzie sie konczy zawijasek - zeby sie tak jakby "zasklepilo". No i trzeba uwazac przy przewracaniu. Ale jesli jestes taka poczatkujaca to mozesz spiac kotlety wykalaczkami, wtedy na 100% sie nie rozwala. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .wlefnds
podajcie jakies przepisy na latwá babké i jakies proste dania na obiadek - oprocz tych kotletow, bo ja naprawdé jestem zielona jezeli chodzi o sprawy kulinarne, to bedá moje pierwsze swiéta za granicá , gdzie béde sama ze swoim chlopakiem , zapraszamy kilku znajomych a ja nie wiem od czego mam zaczá©:(:(:(:(pomocy:(:(:( aa no i zupy nie zrobie bu tu nie ma czegos takiego jak zurek:( nie ma sera bialego, kielbasy bialej itp..nie ma nic Polskiego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz warunków i możliwości proponuję coś takiego co wygląda i smakuje świetnie. Kupujesz bekon,kroisz w kosteczkę i smazysz na takie spore skwareczki.Wykładasz na miseczkę. W wielkiej misce robisz sałatę z sosem winegret,kupujesz kilka gatunków sera twardego i pleśniowego,układasz na liściach sałaty,obok połówki jajek na twardo. Na każdej połówce trochę chrzanu,soli i pieprzu,w oddzielnej miseczce majonez i w dzbanku sos winegret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×