Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lowencja

bardzo ciężki poród, a druga ciąża

Polecane posty

Gość lowencja

Witam. Mam zapytanie do mam, które miały ciężki poród, czy zdecydowałyście się na drugie dziecko? Nie bałyście się o siebie i maleństwo? Rodziłam 2 lata temu, poród 25 godzin, potem dziecko się zaklinowało, miałam vacuum. Po vacuum podejrzenie krwiaka w czaszce u dziecka, rok ogromnego strachu. Ja – plastyka pochwy, wypadanie macicy, nieotrzymanie moczu, problemy z wydalaniem. O seksie nie wspomnę. Teraz po ponad 2 latach jest dużo lepiej. Chciałabym mieć drugie dziecko, ale okropnie się boję. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Mój lekarz twierdzi, że nie ma mowy o cesarce, choć moja mama miała takie same porody, a dla mnie poprzedni poród był traumą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu lekarz nie zgadza sie na cc? Masz jakies przeciwwskazania? Ja bym wolala zaplacic i miec cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga85142
podobnych doswiadczen nie mialam ale mysle ze jesli bardzo bys chciala miec drugie dziecko to po prostu wybierz inna forme porodu-czyli cesarke, gdzies przez caly okres ciazy znajdziesz lekarza ktory wykona taki zabieg(badz zalatwisz sobie jakies wskazania) a jesli nie to zawsze mozna w prywtanej kilinice za to zaplacic i powiedziec jakie mialas przezycia( i uznaja to jako wskazanie do cc)... tyle ci moge doradzic i powiem ci ze duzo przezylas i na pewno jakby byla w twojej sytuacji nie zdecydowalabym sie juz na drugi porod naturalny;/ tym bardziej ze mialas plastyke itp to nawet nie wiem czy po takiej plastyce mozna rodzic jeszcze naturalnie(na to by musial sie wypowiedziec chirurg ktory ta plastyke wykonywal bo za pewno efekt jaki uzyskal by zostal utracony po drugim naturalnym porodzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lowencja
byłam u dwóch lekarzy. moja lekarka prowadząca twierdzi, ze nie widzi przeciwwskazań do kolejnego naturalnego porodu, a drugi lekarz - ordynator powiedział to samo. ze drugi poród z pewnością będzie łatwiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oni sa p******* z tym zmuszaniem do rodzenia sn!!! Kobieta powinna miec bezwzgledne prawo wyboru. Ja mialam lajtowy pierwszy porod, ale z nacieciem krocza. Mam niski prog bolu, pierwsze dwa tygodnie po porodzie to byla dla mnie masakra. nie moglam siedziec, stac, srać ani sikać. Teraz jestem w drugiej ciazy i juz kombinuje. Boje sie nietrzymania moczu w pozniejszych latach, a to nas czeka z pewnoscia, tym bardziej po dwoch prodach sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukaj kogos kto ci zrobi cc bo po plastyce pochwy nie powinno sie rodzic naturalnie nie wiem co to za lekarze u ciebie ale u mni by nikt sie nie zgodził!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe po czym stwierdzaja,ze drugi poród latwiejszy?? Moja mama kazdy nastepny miala ciezszy!! :/ ja 4 m-ce temu rodzilam, tez traumatyczny ciezki porod.. Kleszcze itd.. I tez mialabym obawy przed nastepnym sn.. Chyba wolalabym zebrac kase i zaplacic za cc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym zalatwiła cc - napewno jest lekarz który ci to załatwiłby .. sn bym nie ryzykowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lowencja
nie będę opisywać jak jestem pocięta do vacuum, prawie w każdym kierunku, paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wlasnie miałam plastyke i lekarz pytał sie czy chce miec wiecej dzieci bo po zabiegu tylko cc i to miałam plastyke tylna na pewno lzejsza niz ty wiec zmień lekarza !!!!!! bo to konował!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lowencja
będę musiała tak zrobić, inaczej tego nie widzę, tylko, że po tych dwóch wizytach zniechęciłam się okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech cie zaden palant nie zniecheca walczysz o przyszle dziecko a przedewszystkim o siebie !!!Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sluchaj dziewczyn , do dobrze ci radza! A do konowala wiecej nie idz ALBO IDZ! i go zjeb porzadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lowencja i co udało ci się załatwić tą cesarke Jesli nie to po prostu idź do psychiatry on wystawi Ci zaswiadczenie , albo do chirurga że miałaś plastyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież możesz mieć cc, chyba że sa jakiś przeciwwskazania ? ja przed porodem piłam herbatą na bazie liści malin z baby and mama med i porób przebiegł lepiej od pierwszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciezki porod z vaccum i plastyka pochwy to sa wskazania do cc, chociaz ja osobiscie nie zdecydowalabym sie po takim czyms na kolejna ciaze z obawy, ze po samej juz ciazy wroci nietrzymanie moczu i obnizy sie macica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lowencja
mogę mieć cesarkę w klinice u siebie w mieście. obecnie szukam innego lekarza, który mnie z głową potraktuje po takim porodzie. a zaczynam starania od listopada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry i mądry lekarz to podstawa. Jeśli możesz mieć cesarkę to się starajcie :) Lowencja trzymam kciuki , żeby wszystko było dobrze i żeby dzidziuś się wkrótce pojawił zdrowy i żebyś ty wszystko dobrze zniosła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszy ciężki poród to nie jest wskazanie do CC. Jak chcesz mieć cc to szukaj prywatnej kliniki, gdzie spełniają zachcianki, bo medycznych wskazań jako takich nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×