Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dirty_Diana

Ból kolan i kostek od rowerka i od biegania

Polecane posty

Prawdopodobnie przetrenowałam kolana od zbyt długiej jazdy na rowerze z obciążeniem. Biorę maści i leki przeciwzapalne, ale nie odczuwam jeszcze poprawy. Nie mam wody w kolanach, ale bolą mnie kolana, kostki, czasem stawy biodrowe. Czy ktoś miał podobne kontuzje? Jak długo trwa regeneracja? Kiedy można wrócić do sportu? Lekarz mi powiedział, że mam sobie dać spokój z jazdą na dwa tygodnie, ale ja przeczuwam, że będę musiała sobie dać spokój z jazdą co najmniej przez dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jak napisałaś
odpocznij trochę następnym razem ćwicz bez obciążenia kup sobie jakiś preparat z glukozaminą i łykaj minimum miesiąc dobre są też kąpiele w soli, łagodzą stany zapalne możesz sobie też robić na noc kompresy na kolana z rozwałkowanych liści białej kapusty, brzmi to dziwacznie ale kapusta od dawna była wykorzystywana w medycynie ludowej na wszelkie stany zapalne, do dziś dodadza się ją kobietom karmiącym które mają stan zapalny piersi rozwałkowujesz surowy liść kapusty, przykładasz do kolana, na to folia, owijasz bandażem, gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osilowni.pl/cwiczenia
Ja bym sie udal do lekarza ortopedy, moze jakies zabiegi przepisze. Moze nalezy operowac? Ile masz lat, odzywiasz sie odpowiednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na razie u zwykłego lekarza, nie dał mi skierowania, bo nie miałam wody w kolanach, przepisał mi leki na stawy (biorę od soboty raz dziennie) oraz maści. Łącznie z maściami bez recepty to smaruje od ponad tygodnia. Maści działają przeciwbólowo, ale skończy się ich działanie to znowu boli. Jak ćwiczyłam to jadłam za mało, bo 1250 kcal i cwiczyłam 2,5 godziny dziennie, ale tylko przez tydzień; wcześniej przez trzy tygodnie jadłam 1300-1500 kcal i ćwiczyłam godzinę. Jadłam wszystko, dość dużo białka, ale niestety słodycze. Piłam 1,5 litra wody podczas ćwiczeń. Biorę preparat z glukozaminą i chondroityną. Myślę, że może kupić kolagen. Obawiam się, że będę musiała iść do ortopedy. Teraz jestem dodatkowo przeziębiona. Mam 27 lat. Czy ktoś miał podobny problem? Czy można wrócić do sportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.oSilowni.pl/cwiczenia
Stosuj te tabletki na stawy i poczekaj z 2-3tygodnie i nie trenuj, tzn wiesz brzuszki itp mozesz, ale nie obciazaj stawow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trenuje już od 9 dni, jak się zorientowałam, że ból stawów to nie zwykłe zakwasy. Mam też takie zmęczone plecy, trochę bolą od ćwiczeń z hantlami, a może od brzuszków i też na razie nie ćwiczę. Czy warto inwestować w kolagen? Kasy za bardzo nie mam, ale jakby to mi pomogło na 100% to wiadomo, że nie kupilabym innych rzeczy kosztem kolagenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jak napisałaś
Kolagen to ściema, jedz raczej galarty, najlepiej wieprzowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Próbuję znaleźć w necie ile trwa synteza kolagenu w stawach, oczywiście nic nie znajduje. Chyba poszukam na stronach anglojęzycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie podobnie ból od 2 m-cy przeswietlenie wykazało płyn w kolanie biorę leki, maści lek. mówi,ze powoli płyn się wchłania, a jak nie to ściąganie pierwszy raz tak się doprawiłam! nogi ociężałe cholerka już 2 miechy mnie trzyma! nie mogę biegać, jedynie spacer krótki, nawet łażenie po centrum odpada, nogi wysiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minerwa od kiedy sie tak załatwiłaś? Mi ogólny jeszcze nie dał skierowania do ortopedy. Masz widoczna gołym okiem opuchliznę? Co lekarz mówi o powrocie do sportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z mojego punktu widzenia powinna Pani tez zadbać o zdrowie ze strony wewnętrznej, polecam witaminy(wapń),najlepiej jakby Pani nie jezdziła rowerem i nie nadwyrężała swoich obolałych miejsc przez kilka tygodni.Każdy ma indywidualny tok regeneracji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Cześć! Ja znam Twój problem. Też przez to przechodziłam. Okropne;/ Swojego czasu ćwiczyłam intensywnie na hoola-hop z ugiętymi nogami. Wiesz, trening codziennie po godzinie. Po miesiącu zaczęły mnie strasznie boleć stawy kolanowe. Nawet w nocy, kiedy gwałtownie chciałam zmienić pozycję, pojawiał się taki nagły ból. Zaczęłam brać różne suplementy diety, ale nic nie pomagały. Potem poszłam do apteki i polecono mi sól leczniczą Salco. Wsypuje się ją do kąpieli codziennie przez min. 3 tygodnie. Służy dostarczeniu mikroelementów, zregenerowaniu organizmu. Działa świetnie na stawy, również na mięśnie, likwiduje zakwasy etc. No a przy tym jest zupełnie bezpieczna dla organizmu, nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Sól bardzo mi pomogła. Efektu nie było od razu, trzeba zaczekać, ale na pewno się pojawi. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to pisz, opowiem Ci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Ca, ogólne witaminy, omega-3 w tabletkach i siemię lniane, do tego olfen na stawy i smaruję róznymi maściami i poprawy nie ma. Normalnie chodze, ale czuję pieczenie w okolicy kolan i kostek oraz strzykanie. Byłam u lekarza ogólnego, skierowania nie dostałam. Moim zdaniem uznał, że nie mam wody w kolanach i że mi to przejdzie, ale nie przechodzi. Spróbuję z tą solą. Nawet z bólem się budzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dirty D mnie potwornie bolały kolana, jakby były lodowate i byłam w stanie zejść ze schodów ogólny dał skierowanie na rtg i leki raczej mówił o zwyrodnieniu sama nagrzewałam lampa na podczerwień i masowałam olejkiem rozgrzewającym, troszke pomagało; ponoć nie powinno się rozgrzewać, a chłodzić, ale mnie bolało jakbym miała te kolana odmrożone! miałam na jednym opuchliznę i na goleni..bolesne przy dotyku w dodatku wcześniej ból od pośladka do pięt podobny do skurczu i z boku kolana przy dotyku ból i pod kolanem z tyłu oraz przy chodzeniu normalnie siedziałam , wstać nie mogłam i usiąść ponownie na rtg wyszedł płyn..ale bada. trwało 2 tyg i okazało się,że opuchlizna zanika dostałam maść Butapirazol, tłusta i skuteczna dziś nie boli, jedynie troszkę i nawet w ogrodzie pracowałam załatwiłam się prawdopodobnie wysiłkiem, bieganiem... nawet nie pytałam..kazał się oszczędzać sama biorę wapno, wit b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minerwa to Ty masz zupełnie inaczej niż ja. Ja odczuwałam słaby ból taki jakby zmieszany do mocnego zmęczenia nóg, piecze mnie czasem w okolicy kolan. Stosuje różne maście i prawie nie pomagają za bardzo. Brat mojej koleżanki, który studiuje fizjoterapię poradził, żeby te kolana ogrzewała i rzeczywiście jak dziś jechałam samochodem to było tak gorąco i nogi mnie nie bolały. Z prawą nogą dziś jest lepiej, niestety z lewą gorzej, ponieważ pokonałam mnóstwo korków i ciągle musiałam tą lewą dociskać sprzęgło. Jak będzie ciepło to będę wygrzewać nogi na dworze. Ja funkcjonuję normalnie, tylko, że bolą mnie nogi, czuję straszne zmęczenie. Nawet nadgarstki mnie bolą. Mi się po prostu zużyła chrząstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to reumatyczne zap stawów
warto by było zrobić testy ze krwi, bo ten twój lekarz to jakiś pacan skoro nawet nie skierował Cię do ortopedy gdy coś zaczyna się dziać ze stawami to trudno potem stawy przywrócić do normy zrób próbę lateksową z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Banasiewicz
Witam serdecznie. Proces leczenia stawów jest niezwykle trudny i trwa dość długo, dlatego tez najlepszą metodą jest zapobieganie ich uszkodzeniom, dbałość i codzienna pielęgnacja ich kondycji. Aby zadbać o swoje stawy na przyszłość, polecam zapoznanie się z suplementem diety Stavin, w skład którego wchodzą siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy oraz witamina C, które wspomagają utrzymanie powierzchni stawowych w odpowiednim stanie. Chętnie rozwinę swoją wypowiedź i odpowiem na pytania dotyczące suplementu diety Stavin Pozdrawiam, Maciej Banasiewicz _____________________________ eRzecznik suplementu Stavin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loszkijj
Bardzo dobry jest ortodonta w demeter na Baiłostockiej, to jest cżłowiek, który na codzień leczy sportowców a można do niego pójśc na wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadne zaskoczenie
ortodonta jest od korekcji zgryzu stawami i kośćmi zajmuje się ORTOPEDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seoł
Bóle kolan to dość częsta dolegliwość wśród wielu pacjentów. Duży odsetek zajmują urazowe bóle kolan. Powstaje to w dużej mierze z tego że propaguje się coraz intensywniej szeroko zrozumianą aktywność ruchową i uprawianie różnorodnych sportów.Bóle kolan mogą mieć bardzo różne przyczyny. Powinno się tutaj napisać o procesach zwyrodnieniowych, rozwijających się w efekcie całego naszego egzystowania, gdzie dochodzi do stopniowego i trwałego zniszczenia chrząstki stawowej. Uprawianie sportów oraz wypadki komunikacyjne częstokroć wywołują uszkodzenia więzadeł pobocznych oraz krzyżowych, zwłaszcza więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Duże znaczenie mają również obrażenia łąkotek. Nie sposób w tym miejscu również nie wtrącić o chondromalacji rzepki, czyli jej zwichnięciu. W gronie najmłodszych i młodzieży nader często spotykana jest choroba Osgood-Schlattera, określana też jałową martwicą guzowatości kości piszczelowej. Kończąc postanawiam jeszcze napomknąć o torbieli Bakera, jako dodatkowej możliwej przyczynie bólu kolana. Torbiel Bakera daje się wykryć w dole podkolanowym, przeważnie nie powoduje bólu, aczkolwiek ból kolana może być wynikiem stanu zapalnego, który przyczynia się do powstawania torbieli, tak jak w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów. Nadrzędnymi symptomami wskazującymi na to, że z stawami kolanowymi dzieje się coś nie tak jak trzeba, są ból kolana, obrzęk, ocieplenie, zaczerwienienie. Co więcej, dla przykładu w przypadku urazu łąkotki może zaistnieć przeczucie przeskakiwania w nodze. Uszkodzenie więzadeł kolanowych całkiem nierzadko skutkuje wrażeniem niestabilności kolana. Wszystkich zaciekawionych przedmiotem, chcących usłyszeć coś więcej w tej kwestii zapraszam tutaj: http://twojdoktor.info/artykul.php?artid=39_Bole_kolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra jest ciepło-zimna kąpiel. Następnym razem wybierz bardziej różnorodne ćwiczenia, które będą obciążały nie tylko nogi, ale także inne części ciała. Może zamiast rowerku, wybierz ćwiczenia rozciągające w domu lub aerobik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onlineekspert4flex
Dzień dobry, bardzo nas cieszy satysfakcja z naszego produktu. Przypomnę, iż 4flex zawiera aż 10 g unikalnego hydrolizatu kolagenu – Fortigel®. Taka formuła ułatwia wchłanianie i pomaga utrzymać zdrowe kości, wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka Czarnecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przymierzam się do schudnięcia(mam delikatną nadwagę) po przez bieganie i czy mógłbym tak prewencyjnie zażywać 4Flex abym nie miał problemów z kolanami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata99
Może po prostu kolana są przeciążone...??? Zawsze ćwicz pod okiem rehabilitanta. Ja się konsultuję z rehabilitantem od siebie z Poznania z gabinetu TWOJA REHABILITACJA i nie mam skutków ubocznych. Samemu to sobie można krzywdę większą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onlineekspert4flex
Dzień dobry! Jak najbardziej, 4flex polecamy również w Twoim przypadku i życzymy sportowych sukcesów! :) Zalecamy regularne stosowanie przez dłuższy czas (minimum 3 miesiące). W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji. Pozdrawiam, Agnieszka Czarnecka ________________________ Online Ekspert marki 4Flex Sport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale badziew!!! to nic nie pomaga ja mam rozwalone łąkotki od biegania..i po artroskopii spadajcie z tym gównem normalne wyłudzanie kasy od chorych ludzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×