Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Polska i Ukraina

Dlaczego narodowcy tak bardzo nie lubią Ukraińców?

Polecane posty

Gość Polska i Ukraina

Tylko nie piszcie o Wołyniu, bo jakoś Rosjan i Niemców za przeszłość się nie czepiają. Tego 1% banderowców, którzy teraz walczą o Donbas również nie należy brać pod uwagę. W dodatku ,,ci źli banderowcy z Prawego Sektora'' zaproponowali im współpracę. Proszę w takim razie o sensowne argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak znasz hymn ukraiński to powinieneś wiedzieć dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
Hymn ukraiński, tak? Domyslam się, ze chodzi o 2 zwrotkę(która nie jest oficjalna): ,,Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu'' -San jest rzeką graniczną, płynie na granicy polsko-ukraińskiej na odcinku około 55 km. Co innego z Donem, ale to już nas nie dotyczy. To teraz hymn Niemiec: ,,Od Mozy aż po Niemen Od Adygi aż po Bełt'' A żeby mieć Niemen to przez jakie państwo trzeba przejść? Poza tym oni to śpiewają w pierwszej zwrotce, a druga zwrotka hymnu ukraińskiego nie jest oficjalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polaczkowi narodowcy -te pastuchy niech wstydu nie robią zinwigilowane to to przez SB , typowi tchórze polaczkowi, o Niemcach swych Panach cicho bo tyrają tam w polu i do lidla po tani browar łażą a Ukraina biedna to można na nią "jechać"pogarda dla słabszych a uniżoność i włazidupstwo wobec silniejszych a szczególnie bogatszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narodowcy to nas chcą ze wszystkimi sąsiadami skłócić i wepchnąć nas w tyłek Niemców lub Rosjan - zależy od sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
Widzę, że jednak są jeszcze normalni ludzie, którzy nie dają się nabrać, że narodowcy to prawdziwi patrioci. Najeżdżanie na Ukrainę nie świadczy o patriotyzmie. Podobnie jak podlizywanie się 2 silniejszym sąsiadom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o mordy na Wołyniu które rozprzestrzeniły się aź do wschodniej Galicji pod przywództwem Szczepana Bandery.Były one dokonane ze szczególnym okrucieństwem mordowano całe wioski np. gdy polacy uciekali i opuszczali swoje wioski to ukraincy ich zawracali po to by ich wymordować wiem to od babci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
Wiem, co wydarzyło się na Wołyniu i terenach Galicji. Chodzi mi o to, ze miało to miejsce 70 lat temu, podobnie jak Katyń, zbrodnie Armii Czerwonej, czy wszystkie mordy dokonane przez Niemców. Dlaczego zatem narodowcy nie uważają za wrogów Niemców i Rosjan? Oczywiście nie jestem zwolenniczką wypominania przeszłości, ale jeżeli już zaczynamy, to może wypominajmy sprawiedliwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skok w mrok
niczego nie należy zapominać o prawdę się upominać ale przede wszystkim mieć rozum Niemcy i Rosja to nasi odwieczni wrogowie Rosję uważam za pierwszego i najgorszego wroga Rzeczpospolitej zaraz potem Niemcy Ukraińcy też nas nie kochają, ale z ich strony realne zagrożenie nie występuje rozgrywają nas Rosjanie i Niemcy to Rosja zniszczyła, do spółki z Prusami I Rzeczpospolitą także II wspólnie zamordowali Niemcy i Rosjanie Ukraina nigdy nie była w stanie i nie będzie, samodzielnie potrafiła podnieść rękę na Polskę nie ten potencjał i cholernie długa granica z Rosją rzeź Wołynia nastąpiła po likwidacji Państwa Polskiego, przez Rosję i Niemcy wniosek prosty trzeba się umieć uporać z Rosją i Niemcami, reszta to margines co nie umniejsza winy faszystów Ukraińskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''to ukraincy ich zawracali'' jak zawracali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
skok w mrok - No własnie, ale narodowcy jakoś tego nie rozumieją. Ps. Ukraińcy lubią Polaków, szczególnie po tym jak im pomogliśmy. Wcześniej też nas lubili, ale niektórym zależało, by Polacy myśleli, że jest inaczej i by skłócić nas z Ukraińcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś A twoja babcia to chyba Rosjanka, bo z polską poprawnością językową to u ciebie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co jest źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''Chodzi o mordy na Wołyniu które rozprzestrzeniły się aź do wschodniej Galicji pod przywództwem Szczepana Bandery.Były one dokonane ze szczególnym okrucieństwem mordowano całe wioski np. gdy polacy uciekali i opuszczali swoje wioski to ukraincy ich zawracali po to by ich wymordować wiem to od babci.'' A poprawnie powinno być: Chodzi o mordy na Wołyniu, które rozprzestrzeniły się aż do wschodniej Galicji, pod przywództwem Stepana Bandery. Były dokonane ze szczególnym okrucieństwem. Mordowano całe wioski. ''np. gdy polacy uciekali i opuszczali swoje wioski to ukraincy ich zawracali po to by ich wymordować''(nie poprawiam, bo nie wiem, o co chodzi, ale na pewno wiem, że nazwy narodowośc***iszemy wielką literą). Wiem to od babci. Teraz rozumiesz, co było źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście robilam trzy rzeczy jednocześnie tj. oglądalam tele. rozmawiałam z męźem i pisałam ale czy ładnie i taktownie tak się wymondrzać, aź strach do czego się teraz przyczepisz panie intelektualista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''Rzeczywiście robilam trzy rzeczy jednocześnie tj. oglądalam tele. rozmawiałam z męźem i pisałam ale czy ładnie i taktownie tak się wymondrzać, aź strach do czego się teraz przyczepisz panie intelektualista.'' I chyba nadal robisz kilka rzeczy naraz, bo jeszcze do tego ortografia doszła :D ,,wymądrzać'' chyba chciałaś napisać. A kto to jest mąź? Ja tam słyszałam o mężu, a nie o męźu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kim ty jesteś i ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
jestem Wowa mam 13 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak ci taktu, grzecznosci i dobrego wychowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
Przecież to nie ja pisałam o błędach w pisowni, ani o tym, że rzekomo pochodzę z Ukrainy i mam 13 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze uwaźałam że za duźo czasu spełniam na kafeterii i powinnam przestać siedzieć godzinami przed tabletem teraz dzięki tobie wiem źe na kafeterie nigdy juz więcej "nie wejdę" dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie za dużo czasu spędziłaś na kafeterii i za mało na lekcjach języka polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz Oksana czy tam Stepan a co to jest 'Zakierzoński Kraj" ? I jeszcze jedno w Polsce jest chyba kilkadziesiąt procent narodowców bo b. duży odsetek ludzi jakoś nie lubi tego sąsiada ze szczerą wzajemnością zresztą . Tak że tytuł topiku z d ***wzięty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kaźdy jest humanistą sa teź matematycy, ale ty jesteś źle wychowanym bucem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
Prawdziwi patrioci są teraz po stronie Ukrainy, nie Rosji bez względu na sympatię lub jej brak. Nazwa Zakierzoński Kraj istniał przed i w czasie II w. ś. Niektórzy ukraińscy nacjonaliści uważają, że te tereny powinny należeć do Ukrainy, ale to tak samo jak u nas niektórzy uważają, że Lwów i Wołyń powinien wrócić do Polski. Jakoś Niemcami nikt się nie przejmuje - mają mandaty na Śląsku, uważają Śląsk i Pomorze za swoje ziemie, w hymnie śpiewają o landach aż po Niemen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest jakiś nakaz lubienia ukrainców ? prawda jest taka ,że wszyscy mają ich gdzieś :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
Nie, nie ma takiego obowiązku, ale zastanawia mnie dlaczego narodowcy uwzięli się akurat na Ukrainę, a o Niemcach, czy Rosji wypowiadają się jak o sojusznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto to jest ten narodowiec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polaków w 1939 r. też wszyscy mieli gdzieś. Jak widać Europa chce powtórki z historii. Polska też, mimo rozbiorów, 2 wojen światowych, komunizmu, stanu wojennego. My chyba nigdy się niczego nie nauczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska i Ukraina
Narodowiec to zazwyczaj osoba należąca do Ruchu Narodowego i głosująca na to ugrupowanie. Narodowcami można nazwać także inne ugrupowania nacjonalistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×